Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CF Moto SD 650-S Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun İngiliztere fiyatı 17 bin TL'den fazla 5200 Sterlin.

Ama Mondialdeki driftin aynısı yine ingilterede 1600 sterlin. Yani ingilterede motorlar burdakinden daha pahalıya satılıyor ( Çinliler ) dersek;

( Mondi TR fiyatı / UK fiyatı ) * 19.000 TL lineer yaklaşımı ile motorun TR fiyatının 11-12 bin tl arası olması lazım. Yada ingilizler ağır salak drift 1600 sterlin bayılıyorlar.

Bunun yanında birkaç ülkede daha 5-6 bin dolar arasında fiyatını gördüm. CF Moto bu motor bloğunu ayrıca bareback olarak diğer firmalara da satıyor.

http://www.bikepoint.com.au/reviews/...to-650nk-30173

Bu linkte motor kullanıcıları ( Avustralya :D ) Motoru kawasaki er6n ile kıyaslamışlar ve çok iyi bir rakip olarak nitelemişler. ( Bak ben değil, anzaklar demiş, kimse bana saldırmasın )

Merak edip bu kawasaki motora baktım 8-10 km de 2. elleri 17-18 bin TL ye bulmak mümkün. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42912498/detay :D Sonra dedim bunları ayranı fazla kaçırmış herhalde bu fiyata mondial bu motoru nahh satar. Anca dediğim gibi 11-12 ye piyasa yoklar. Ama yukarıdaki linkte verdiğim kısımları ing. Bilen arkadaşlar incelerler ise motor hakkında çok iyi yorumlarda bulunmuşlar. 2008 den beri Efsane Çinli olarak anılıyormuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu motora bu kadar para vereceğime inazuma alırım

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı mustafahazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora bu kadar para vereceğime inazuma alırım
    ama bu 650 lik... inazuma 250 lik fark yok mu sizce aralarında ?
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videodaki motor ile mondialin websitesinde ki ile arasında dağlar kadar fark var. Ingiltereye gönderdikleri kalite standardı çok çok yüksek. Videodan bile fark hemen anlaşılıyor. Bize gelince hemen 2 kalite aşağısı pazarlanmaya çalışılmış.
    kullanmadan nasıl anladın merak ettim doğrusu
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ben beğendim gibi... Ama fiyat çok yüksek.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu güzelim kırmızı şasi dururken bizimkiler hangi akla hizmet edip siyah şasi ile getirmişler anlamadım ?

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Abartmamak lağzım.Kendileride biliyor satılmayacağını maksat sitesine girilince 600lük makinanın ve fiyatın görülmesi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kanuni de 1000 lik yaparsa şaşırmam artık :D
    kuba 1150 gs yapar :D
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmadan nasıl anladın merak ettim doğrusu
    Göz var, nizam var, tecrübe var, ülke farkı var, fiyat farkı var daha nerden anlamam gerekli ki? İngiltere'deki kalitede gelsin alırım bende.... İngiltere'ye üretirken BS standartlarında imalat yapıyorlar da ondan biliyorum dostum.... Merakın gitmiştir umarım... Aklına takılan olursa sormaya çekinme cevaplarım ben.... selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Dostum senin beğendiğin motor Amerika ve İngiltere için üretilen model... Türkiye ye gelecek olan bunun 2 gömlek alt kalitesi....

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    RODWIN250R;

Öyle fotoğraflara bakarak, videoları izleyerek bu kadar emin konuşamazsınız.İki ayrı modeli de yakından gördünüz mü?Test ettiniz mi? Kıyaslama yapın.Örneğin;İngiltere ye giden model alüminyum şase de Türkiye ye gelen çelik şase mi?Bu ve bunun gibi örnekler verebilir misiniz?Cf moto büyük bir firma.Mondialin Türkiye ye getirdiği küçük motorları CF moto üretmiyor.
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RODWIN250R;

Öyle fotoğraflara bakarak, videoları izleyerek bu kadar emin konuşamazsınız.İki ayrı modeli de yakından gördünüz mü?Test ettiniz mi? Kıyaslama yapın.Örneğin;İngiltere ye giden model alüminyum şase de Türkiye ye gelen çelik şase mi?Bu ve bunun gibi örnekler verebilir misiniz?Cf moto büyük bir firma.Mondialin Türkiye ye getirdiği küçük motorları CF moto üretmiyor.
    CF MOTO için birbirimizi üzmeyelim. Mesajım şu CF Mot Avrupa'ya üretirken üst kalite üretir. Mondial a verirken alt kalite parçaları verir al git topla binsinler modunda dır. Bu ikisi çok farklı sistemler ve kaliteler. BS olmadan İngiltere'ye hiç bir firma motor gönderemez. Ama Mondial Türkiye ye getirirken kimse ona BS var mı diye sormaz. Dolayısı ile CF Moto nabza göre şerbet yani ülkesine göre motor gönderir. Evet şase alm. ABS frenler egzozlar paslanmaz inox falan.... isterse Mondial ona da BS standardında aynen gönderir. Benim sitem ettiğim nokta CFmoto yada Mondial değil. Türk Motosiklet Binicilerin layık görüldüğü alt kaliteye itirazım var. Aynı motorun üst kalitesi İngiltere'ye giderken neden buraya alt kalitesini getirip te hayatımızı paramızı hiçe sayıyorsunuz demek istiyorum yetkililere.... Zatn bu motoru bu hali ile anlayan almaz anlamayan genç arkadaşları da buradan uyarmaktır amaç.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

Bu paraya Mondial alacağıma.innazuma 250GW.Yada KLE 500 alırım. daha iyi.

Motosikleti
    GT 250 NAKED
    mt07 ile aynı fiyat????????

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Şekil şukul yapacak kişi tabikide almasın. Ya da alsın stickerları söküp bi yamaha yapıştırıversin. Bugün inceleme fırsatı yakaladım cidden kusursuz geldi bana. Keşke birkisi bi delilik yapsa da alıp kullanıp bizede bilgi verse. Dıştan göründüğü kadar kaliteliyse 17 bin fazla değil bu makineye. CFmoto öyle yabana atılacak bi firma değil bence.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama bu 650 lik... inazuma 250 lik fark yok mu sizce aralarında ?
    Ben inazuma biniyorum. Bu motor 10 bin lira bile olsa almam. Herşey CC farkı değildir. Artçı selesi avuç içi kadar. Artçı konforuna çok önem veririm. Varsın 120-130 la gitsin, konforundan ödün vermesin. Bide şu fark var. Biri suzuki, diğeri mondial.

selamlar.mondial firmasının test amaçlı mondial sd 650 s dumanı üstünde çiçeği burnunda iş yerime tasarım için satış ve paketleme md.Mesut ve Mehmet bey nazilliden tireye yanıma ziyarete geldiler.bir kaç ufak sorunun dışında motor genel olarak iyi,performansı,yol tutuşu ve dizaynı bende tiz ve az çıkan egsozun yerine patlamayan ve patırdamayan ,motor şase ve görünüşüne göre dizayn yaptım ortayada böyle bir eser çıktı.her zaman olduğu gibi yapıcı eleştirilerinize açığım..

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    Güzel makina performansı nasil acaba ivmelenme falan

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Şaka maka adamlar yıllardır üst üste satış lideri. Ben olsam derin dondurucu da motosiklet de satmaya devam ederim böyle bir durumda. Onlar da bunca yıl yatırım yapmış oldukları markaya zarar verecek ürünleri piyasaya sunmazlar herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

yıllardır motosiklet yağlarının üzerindeki kısaltmaları merak ederdim. Araştırdıktan sonra öğrendim ki; Amerikan yağ standartları ile Avrupa standartları farklı olduğu için JASOMA/API vs. kısaltmalar bu ayrıntıları belirtmek amacıyla kullanılıyormuş. Medeni saydığımız avrupa'nın yağını Amerika beğenmiyormuş. Bizler de çok önemliymiş ve sanki Türkiye'de piyasaya sunulan yağlar Amerika standartında olmazsa motosiklet zarar görecekmiş gibi düşünerek Amerikan standartı ile avrupa standartı birarada bulunan yağları tercih ederek, yağların extra Amerikan test laboratuar giderlerini ödemişiz. Aynı hatayı yapmak istemediğim için Ülkemizde bu standart gerekli görülmüyor ise buna ait teknoloji geliştirme bedellerini ödememeyi tercih eder ve ucuz ürünü edinmeyi akılcı bulurum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yamaha MT 07 ile aynı fiyat. Yamaha alınır hertürlü...
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    23 bin tl fiyat koymuşlar kendileride biliyordur o fiyata satılmıycağını.. hani yüksek hacim motorumuzda var portföyümüz zengin gözüksün diye koymuşlar..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler