Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    dıstortedman arkadaşım hayırlı olsun .telaşın bitince tur yaparız. karbüratör değişince istop etme şeklide değişti şimdi kalkarken verilen ilk gazda istop ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Sağol buraklpdi. Ah o günler gelemeden kış gelecek ama sağlım mağlık olsun.

İlginç stop etme mevzusu yaaa. Şu 1000km. bakımından sonra belki bende servise baskı yaparım düzeltin bu problemi diye. Biraz bekliyorum bakımı falan yapılsın da bi. He birde Naci abinin dediği gibi o kelepçeleri elden geçirdim. O günden beri pek stop etmiyo. Devir yine baya bi düşüp kendini toparlıyo, eskindende böyleydi. Bazısında toparlayamayıp stop ediyordu. Şimdi her seferinde 500-700 devirlere düşüp topluyor kendini. Yine normal değil ama stop etmesinde idare ederiz artık.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    Arkadaşlar ben motorumu sattım, distortedman senin talip olduğun parçalarda motorun üstünde gitti, alan Serkan arkadaşımıza hayırlı olsun artık, sıkışıklığımdan dolayı 1,950'ye verdim motoru. Çok düşüğe gitti ama kısmet buymuş napalım. Buralara uğruycam ancak benim motor Malatyaya gidicekmiş yakın zamanda. :(
    Little Caesars Pizza

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    hayırlı olsun @kastore . ruhsat satışıyla verseydin..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    verdim verdim noter satışıda yaptık.
    Little Caesars Pizza

Motosikleti
    artık var
    motosikletten memnunum tam istediğim motor fakat şu istop etmiyormu beni deli ediyor servisi sıkıştırsan da bir şey farketmiyor fabrika olarak duyarsız servis neyapsın 2100 km.deyim radaj da bitti ama sorun devam ediyor buda canımı sıkıyor. çeşitli hava ayarlarınıda denedik.bir tamirci arkadaşım sibop ayarlarını kontrol edeyim diyor ama oda ramzey sevisi değil honda servisi garanti yüzünden tereddütte kaldım.ramzey servisi de 5000km. kadar dokunmak istemiyor

Motosikleti
    R1200GS
    Hayırlı olsun kastore. Parçalar çok önemli değil, onlar aslında senin için düşündüğüm şeylerdi. Ben zaten 1-2 yıl içinde kesin satacağım ve zarar edeceğime adım gibi emin olduğum için para harcamak istemiyorum motora. Çok önemli değil ama bana o motora yaptığın titreşim önleyici şeylerin resmi lazımdı. Yani bu benim için parçalardan daha önemliydi. Geçti artık yapacak bişey yok.

buralpdi zaten stop etme sorunu haricinde titreşimide normal kabul edersek ki etmemek saçma olur bunlar arazi motoru ve arazide 50-60km.hızla giderken o titreşimin t sini bile hissetmessin. MOTOR HARİKA. Yabancı bir forumda, sanırım kanada'da bu forum sitesi, resimlerini buldum DR200'ün. Harika resimlerle sergilenmiş orman gezileri eşliğinde motorumuzun DR200'ün tıpkısının aynısı olduğunu bir kez daha gördüm. Linkini veriyorum arkadaşlar. Sizde bakın gözünüz bayram etsin

http://www.advrider.com/forums/showt...ighlight=dr200

Motosikleti
    var 636
    arkadaşlar karbüratör manifoltlarınızdan hava alıyor motorlarınız ondan istop ediyor benimkide de aynı sorun vardı sıvı conta sürdüm şuan sorun yok 6000 km ye geldim. yağı değişecek buji değişecek
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    R1200GS
    Bathu tam olarak nereye ve nasıl sürdün? Mesela karbüratörden çıkıp pistona giren diğerlerine göre biraz büyük çaplı siyah bi boru var. Sanırım onun pistona girdiği yer emme manifoldu oluyor. O kelepçeyi sıktım ben. Şimdi biraz daha iyi. Sen onamı sıvı conta uyguladın. Nasıl bişeydir bu sıvı conta. İlk defa duydum. O boruyu söküpdemi uygulayacağız. Yoksa dışardan sürünce iş bitiyormu?

Motosikleti
    RAMZEY QM 200-GY

Merhaba

Alıntı kastore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motorumu sattım, distortedman senin talip olduğun parçalarda motorun üstünde gitti, alan Serkan arkadaşımıza hayırlı olsun artık, sıkışıklığımdan dolayı 1,950'ye verdim motoru. Çok düşüğe gitti ama kısmet buymuş napalım. Buralara uğruycam ancak benim motor Malatyaya gidicekmiş yakın zamanda. :(
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Arkadaşlar Kastore arkadaşın motorunu ben aldım. Motoru sadece bir kere kapalı alanda (evin salonunda,komik ama gerçek,Kastore anlayacaktır) çalıştırdım ve sesi beni deli etti. Tez zamanda Malatya'ya gitmeyi istiyorum artık. toprak beni bekliyor

Bu arada aras kargo'ya sorum. Bilgi için söylüyorum. 130 YTL gibibir rakama götürüyorlar İstanbul'dan Malatya'ya.

Benim şimdilik hayalim bu idi. Allah herkese hayallerini nasip eder inşallah

EDİT:
    Motorumu seçmemde bana yardımı en çok bu topik yapmıştır. Sizlere çok teşekkür ederim. Başta da Kastore abime tabiki 45 sayfa yazan ellerinize sağlık. Hakikaten mükemmel olmuş diyebilirim.

Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı GOOGLE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Arkadaşlar Kastore arkadaşın motorunu ben aldım. Motoru sadece bir kere kapalı alanda (evin salonunda,komik ama gerçek,Kastore anlayacaktır) çalıştırdım ve sesi beni deli etti. Tez zamanda Malatya'ya gitmeyi istiyorum artık. toprak beni bekliyor

Bu arada aras kargo'ya sorum. Bilgi için söylüyorum. 130 YTL gibibir rakama götürüyorlar İstanbul'dan Malatya'ya.

Benim şimdilik hayalim bu idi. Allah herkese hayallerini nasip eder inşallah

EDİT:
    Motorumu seçmemde bana yardımı en çok bu topik yapmıştır. Sizlere çok teşekkür ederim. Başta da Kastore abime tabiki 45 sayfa yazan ellerinize sağlık. Hakikaten mükemmel olmuş diyebilirim.
    Hmmm demek motor yabancıya gitmedi. Motor-şasi bağlantı resimlerini müsait bir zamanda atarsın artık google kardeş.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı kastore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastore hayırlı olsun.Arkadaşa ben önermiştim motorunu.Üzüldüğüm tek nokta var o da çok ucuza gitmiş motor neyse hayırlısı olsun alana da satana da.

@distortedman bizim motorlar daha güzel.Çinli minli adamlar özenmişte yapmış,dr200 ün ön çamurluk nasıl öyle palet gibi.

Motosikleti
    RAMZEY QM 200-GY
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm demek motor yabancıya gitmedi. Motor-şasi bağlantı resimlerini müsait bir zamanda atarsın artık google kardeş.
    Öncelikle sana yardımcı olmayı gerçekten isterim. Ama daha ilk motorum ve motorları iyi tanımadığım için biraz bakınmam gerekecek. Ama senin istediğin kısımların fotolarını göndermek için elimden geleni yapacağım...

İyi sürüşler dilerim...

Motosikleti
    R1200GS
    Sağol google kardeşim, teşekkürler. Benim motorda ilgili yerlerin resmini çekip koyarım. Sende nereyi çekmen gerektiğini iyice öğrenip çekip buraya koyarsın. Böylece foruma resim koymayı ikimizde öğrenmiş oluruz hem Sen bi motorunu götür Malatyaya, Bismillah de... Sonra hallederiz. Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız binmeyi nasip etsin.

merih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 200
    Evet şimdide Konuşma Sirasi Bende. Derin öncelikle Sana Hayirli Ugurlu Olsun Dileklerimi Iletiyorum.almış Oldugun Zealsunu Hatay Antakyada Çankaya Motorla Girmiş Oldugum Bir Iddia Sonucu 1 Yil Kullandim( Iddianin Amaci Motor Kitlemek) Diyebilirim. Tam Bir Randuman Beklemen Mümkün Degil Tabiki Kendim Bizzat Denedim .Türkiye Başbayii Adana da polen motor Orhan Abidir.onunlada Taniştim Ve Benim Sponsorlugumu üstlendi.ben Zealsunla Cikmadigim ,Tepe ,Dere,Kanyon,dag,ova,nehir,yapmadigim hareket,180 Km Yaptiktan Sonra Bir Nehire Girdim,bunlari Ayni Siteden 20.sayfalardan Sonra Takip Edebilirsiniz,ama Malesef Motor Aksamini Kitleyemedim.granaj Kisminda Dökmedigim Kirmadigim Parça Kalmadi genede başaramadım ... çin Motorlari Içinde En Dayanikli Motordur....hepinize Kazasiz Belasiz Seyirler
    UZAKLARDA BİR GÜNEŞ DOGUYOR.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    yaw ben bu dr 200 le ramzeylerin birbirine benzer oldugunu goremedim?? Tamamen farklı tip motorlar

Dr 200

Ramzey 200

Motor kısmı tip olarak Benzerlik gösteriyormus ama önemli olanda motor içindekinin dr 200 ün motoruyla aynı sistemde calısıp çalısmadıgını oğrenmek...

Ramzey daha bi tipli görünüyo ama.. Cinliler tipe onem veriyolar
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    artık var
    arkadaşlar akşam hilmi ustayla beraber manifolta sıvı conta sürüp sıktık ve eski karbüratörünüde yeniden taktık.sabah da işe geldim gelirken isyop etmedi ve çekişi ve gaz yemesi çok güzeldi.inşaallah böyle devam eder.bide işten çıkışta bir zorlayayım eğer istop etmez ise yaşadık haftasonları keyfteyiz

Motosikleti
    var 636
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bathu tam olarak nereye ve nasıl sürdün? Mesela karbüratörden çıkıp pistona giren diğerlerine göre biraz büyük çaplı siyah bi boru var. Sanırım onun pistona girdiği yer emme manifoldu oluyor. O kelepçeyi sıktım ben. Şimdi biraz daha iyi. Sen onamı sıvı conta uyguladın. Nasıl bişeydir bu sıvı conta. İlk defa duydum. O boruyu söküpdemi uygulayacağız. Yoksa dışardan sürünce iş bitiyormu?
    dostum sıvı conta silikon gibi bişey ama yüksek ısıya karşı dayanıklı tamircıler bilir . motorun orjinal contaları olmadığı zaman sıvı conta sürülür o senin dediğn yerin motor tarafı oluyor. ordan hava alıyor motor .karburatörle motor arasındaki boğazın motorla birleştiği yerden söküp güzelcene sıvı conta sürüp tak. 2 tane vida ile motora bağlıdır. motorun en dandik yeri ağrıza veren kısmı o boğaz ya çatlar açılır yada hava alır kenarlardan

Harun dr200 modeline benzeyen kısımları dış aksamına bakma geri kalan her yeri motoru arka maşası,motor iskeleti egzos çıkış hizası. bir tek grenajlarla deop benzemiyor diğer heryeri kopyalanmış

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu Zongshen ZS200'ün sıfır fiyatı nedir acaba?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu Zongshen ZS200'ün sıfır fiyatı nedir acaba?
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4520834
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler