Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    kt 125'i kullandığım için, zongsheni aldığımdan beri sadece 250 km sürdüm. (5 ayda)
    otoparkta öylece yatıyor. yatarken akü boşalmış. aküyü şarja götüreyim derken, kt'nin arkasından düştü, pert oldu.
    şimdi ise akü alayım, biraz azayım diye düşünürken, durduğu yerde benzini boşalttı.
    sinirden ağzımı bozup, bastım tekmeyi. söküp bakmadım nereden kaçırıyor diye.

daha önce, çatlayan benzin hortumlarından kaçırmıştı, hortumları değiştirmişdim.
    musluktan şüpheleniyorum.

benzer sorun yaşayan var mı? öncelikle bakmam gereken yer falan?

Depo ile vana arası hortum bile çatlıyor. Bir keresinde kuaför arkadaş fark etmeseydi motorum işhanının önünde meşale gibi yanacaktı. Bütün hortumlar çatlıyor, eğer kalın lifli hortumları takamazsan, en azından dandik sarı hortumları al. Ben depo ile vana arası kısma lifli kalın hortum taktım, sıkıştırma için de plastik cırt veya metal kelepçe kullanabilirsin, teller hikaye, daha çok dandik lastiklere zarar veriyor. Yanında da her zaman yedek hortumcuk bulunsun. Ama en azından Depo vana arası kısmı o kalın borudan yap, vana sonrası kısımdaki arızalarda vanayı kapatabilirsin ama vana üstü hortum giderse motorun etrafı gölet olur mazallah, memlekette de sigara içme oranı çok yüksek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama dediğim gibi dişli değişince titreşimler çok azaldı.
    30 milyon verdim ama motorun başka yerlerinde de ayarlar yapıldı. Büyük somunların kalitelileri takıldı falan. Hava filtresi değişti. Dişli değişti.
    Ben motordan performansı ısındıktan sonra alıyorum. Soğukken gazı hemen yemiyor. Biraz tekliyor gibi. Ama ısındı mı gayet güzel çekişi.
    Teşekkürler arkadasım cvb vermen bile yeterli Bende değiştircem bakalım uygun bir dişli bulabilirsem... Sonra performans hava filtresi takacam tabi bolu gibi bi yerde onuda bulabilirsem
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı mirrorside adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo ile vana arası hortum bile çatlıyor. Bir keresinde kuaför arkadaş fark etmeseydi motorum işhanının önünde meşale gibi yanacaktı. Bütün hortumlar çatlıyor, eğer kalın lifli hortumları takamazsan, en azından dandik sarı hortumları al. Ben depo ile vana arası kısma lifli kalın hortum taktım, sıkıştırma için de plastik cırt veya metal kelepçe kullanabilirsin, teller hikaye, daha çok dandik lastiklere zarar veriyor. Yanında da her zaman yedek hortumcuk bulunsun. Ama en azından Depo vana arası kısmı o kalın borudan yap, vana sonrası kısımdaki arızalarda vanayı kapatabilirsin ama vana üstü hortum giderse motorun etrafı gölet olur mazallah, memlekette de sigara içme oranı çok yüksek...
    sağol mirrorside.
    hortumları değiştirdim daha önce. problem, sanırım myheart'ın dediği gibi karbüratör şamandırasında.
    bahara kadar dursun ellemiyeceğim. sonra, canafor gibi yapıp, depe depe...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ya ben depo ile benzin kapatma anahtarı arasındakı hortumdan bulamadım siz bulduysanız nerden buldunuz??

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben depo ile benzin kapatma anahtarı arasındakı hortumdan bulamadım siz bulduysanız nerden buldunuz??
    Hırdavatçılarda bulabilirsin, aynı hortumu arama piyasada kauçuk özellikli sarı hortumlar var oldukça dayanıklı onlardan tak. Fiyatıda oldukça ucuz. 1 ytl ye 30-40 cm belki daha fazla alabilirsin.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    BMW F650FB
    Yedek parçacılarda var.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırdavatçılarda bulabilirsin, aynı hortumu arama piyasada kauçuk özellikli sarı hortumlar var oldukça dayanıklı onlardan tak. Fiyatıda oldukça ucuz. 1 ytl ye 30-40 cm belki daha fazla alabilirsin.
    sAOLASIN FAZIL ABİM.. Biraz dolaşıp bakayım bakalım piyasaya... Benzin anahtarı ile karburotor arasına bi hortum buldum cok saglaam biraz kücüktü ama zar zor taktım süper oldu şimdi... Depo ile anahtar arasınıda en kısa zamanda halledecem cünkü cok onemli benzin hortumları

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parçacılarda var.
    Yedek parca derken motorcuları diyosun sanırım ama diğer marka satan bayiler hiç biri ilgilenmiyo ilgilensede 3-5 kat fazla para istiyo her seferinde de boyle oluyo o yuzden pek yanasmıyorum...

Alıntı CathastrophiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    The white model is also available in black.

Hi Catastrophix, do you have the ability to post here more spear part catalogues of thoose bikes? it is very useful for us, because the technical services in Turkey are more then worse in any way, price and ability.
    How is your Bike running now? Any problems? I welded a frame tube below the engine and we rose the back suspension level for about 7 cm plus. Now the bike is a real dirt bike.

If u want i can psot some photos of the modification.
    With kind Regards

translation/Çeviri: Selam, daha fazla yedek parça kataloğu gönderebilirmisin, çok faydalı oluyo, servislerimis berbat, motorun nasıl gidiyo? ben şaseyi ve arka süspansiyonu modifiye ettim, şimdi gerçek cros oldu, istersen bi kaç fotot koyabilirm.

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v

Zealsun 125 GY kullanan war mı?

Herkese selamlar arkadaşlar zealsun un 200 cc liğini kullanan baya bi kesim war ama bunun 125 cc liğini kullanana hiç rastlamadım.Kullanan arkaşlar warsa bu modelin + ve - lerini yazarlarsa memnun olurum.Bunların gerçek yakıt tuketimi nedir?Bi de gerçi bu işler şanstır ama aldığımdan itibaren servise götürüceğim km ye kadar sorunsuz kullanabilir miyim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese selamlar arkadaşlar zealsun un 200 cc liğini kullanan baya bi kesim war ama bunun 125 cc liğini kullanana hiç rastlamadım.Kullanan arkaşlar warsa bu modelin + ve - lerini yazarlarsa memnun olurum.Bunların gerçek yakıt tuketimi nedir?Bi de gerçi bu işler şanstır ama aldığımdan itibaren servise götürüceğim km ye kadar sorunsuz kullanabilir miyim?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alacaksan kesinlikle 200 lük al. Yakıt farkı fazla olmaz, sonuçta 125 liği daha yüsek devirde kullanmak zorunda kalacaksın, bu da beygir başına daha fazla yakıt tüketeğin anlamına gelir ve de motor da daha erken yıpranır. 125 lik iki zamanlı olsa iyi güç üretir ama 4 zamanlı 125 lik cros için tavsiye etmem, aradaki ağırlık farkı da az fiyat farkı da. 200 lükler asfaltta 60 km süratı geçmezsen 8 litre depoyla 300 km gidiyor. Arazide en az 230 km. Benim 18.000 kilometreye az kaldı ve motorun kendisinde şimdiye kadar en ufak aksaklık olmadı, çok ekstrem kötü şartlarda kullanmama rağmen.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Yedek parca derken motorcuları diyosun sanırım ama diğer marka satan bayiler hiç biri ilgilenmiyo ilgilensede 3-5 kat fazla para istiyo her seferinde de boyle oluyo o yuzden pek yanasmıyorum...
    yok yahu... otomobil parçası satan parçacıları diyorum.
    sanayi sitelerindeki küçük parça dükkanlarını...
    ben 50 cm civarındaki hortuma 2 ytl vermiştim.
    2 motora kullandık onu.

Arabaların kullandığı hortumdan alcaksın en iyisi, onların liflisininden al hatta. yüksek basınç ve yüksek ısı dayanıklı. Hatta utanmazsam eksoz borusu olarak kullancam o boruları

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için...

Here´s an exploded view of the QM200 model:
    http://www.shanghaitriple-s.com/moto...log/GXT200.htm

Now it´s too much snow and too cold to ride here.
    I have not had any problems with my bike yet.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ya ben bu benım zonghsen e küçük cantlı tekerlek takabilirmiyim arkadaşlar.... Ne gibi fayda ve zararları olur deneyen falan varmı hiç aranızda??

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar Ramzey GY200 ü olanların dikkat etmesi gereken bir nokta var. şu resimde gösterdiğim parçayı devamlı kontrol edin gevşemişse sıkın. bu resmi cektikten 1 saat sonra falan eve gittiğimde o parçanın yolda düşmüş olduğunu anlamıştım. sonra tornacıda parça uydurmuştuk. aynısı sizin de başınıza gelmesin. keyifli sürüsler.

==============================
    ==============================

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Selam arkadaşlar,

Richy dediğin sorun tüm ramzeylerde var,bizim motorun düşeli baya oluyo.Ayrıca dikkat edilmesi gereken başka bir husus yan arka tarafta bulunan plastiklerin vidaları da çok çabuk gevşeyebiliyo dikkay edilmesi lazım.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Arkadaşlar yeni xt600 aldığım için zealsun u mu satıyorum, düşünen varsa sorunsuz kullanabileceğiniz, gücü ve performansı ile tatmin edici bir motor. Bu arada motor kısmı hiç açılmadı 9350 km de halen subap ayarı bile istemiyor. Alan kişi zamanında yağını değiştirecek başka masraf istemez.

Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar Ramzey GY200 ü olanların dikkat etmesi gereken bir nokta var. şu resimde gösterdiğim parçayı devamlı kontrol edin gevşemişse sıkın. bu resmi cektikten 1 saat sonra falan eve gittiğimde o parçanın yolda düşmüş olduğunu anlamıştım. sonra tornacıda parça uydurmuştuk. aynısı sizin de başınıza gelmesin. keyifli sürüsler.

Hönk! Abi siz ne yaparsınız, o gösterdiğiniz kadro bağlantısı somunu mu? Eğer yolda o somun düşüyorsa, binmeyin arkadaşlar.
    Free Motorcycle Team

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Eğer o gidon bağlantı somunu ise gidon elinde kalması lazımdı arkadaşın. Heralde vida kapağı gibi birşey.

merhaba arkadaşlar hiç viteli motor tecrübesi olmayan biri bu ramzey 150cc veya salcano 200cc yi kullanmayı öğrenebilir mi yoksa çok mu zorlanır iyi rüzgarlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler