Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Selamlar şu anda servisten geldim,tam bir felaket (ramzeyimle)adam subap ayarı yaptı sentilsiz yani göz kararı.Eskiden 2 subaptanda dengeli bir ses geliyordu şimdi ise tek bir subaptan uyuz edici tek ses geliyor
    Bir de denedim 120 yi geçen ibre artık 110 u yukarı geçemiyor.Bende kafayı taktım çevre illerden yani ERZURUM ERZİNCAN TRABZON DA bu işi iyi yapan bir yer varsa bilen varsa lütfen yardımınızı bekliyorum.
    Malum buralarda kısıtlı imkanlarla kros yapmaya çalışıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    as200gy-2 nın on dıslıyı 17 yaparsam ara hızlanma ve son suratte nasıl bır + alırım ve yakıt tuketımım degısırmı arkadaslar?

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı
    as200gy-2 nın on dıslıyı 17 yaparsam ara hızlanma ve son suratte nasıl bır + alırım ve yakıt tuketımım degısırmı arkadaslar?
    vites mesafeleri uzar, vibrasyon azalır, sürat artar, yakıt düşer.

Alıntı bini69 adlı üyeden alıntı
    Selamlar şu anda servisten geldim,tam bir felaket (ramzeyimle)adam subap ayarı yaptı sentilsiz yani göz kararı.Eskiden 2 subaptanda dengeli bir ses geliyordu şimdi ise tek bir subaptan uyuz edici tek ses geliyor
    Bir de denedim 120 yi geçen ibre artık 110 u yukarı geçemiyor.Bende kafayı taktım çevre illerden yani ERZURUM ERZİNCAN TRABZON DA bu işi iyi yapan bir yer varsa bilen varsa lütfen yardımınızı bekliyorum.
    Malum buralarda kısıtlı imkanlarla kros yapmaya çalışıyoruz

Kardeş sende durduk yere iş çıkarıyosun 4500 km den önce motosiklette subap ayarı yaptırılmaz genelde
    Free Motorcycle Team

AKSEKİLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chocolateman ramzey mi zealsunmu derken en sonunda gittim as200gy-2 aldım çok memnunum bugün 130 yaptım daha 100 km de.ramzeyin bayisini aradım 200 lük enduronun fiyatını öğrenmek için 3350 dedi gittim serik ana bayisine abi motoru bi görsem dedim adam elimizde ondan yok ama getirdiriz dedi.hayırlı işler dedim ama çok kızdım bende gittim karşıdaki bayiden gıcıklığına asya aldım. iyi etmişmiyim.ama motor çok güzel.200 lük değilde sanki 400 lük gibi.sabah ilk çalıştırmada hiç kaza basmadan cikleyi bile çekmeden çok rahat çalıştııı.

arkadaşlar aranızda as200gy-2 si olupta memnun olmayan varmı.varsa o arkadaşıma allah akıllar versin.
    İNSANLIK ÜLDÜ; KATİLİ MENFAAT..!

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı AKSEKİLİ adlı üyeden alıntı
    chocolateman ramzey mi zealsunmu derken en sonunda gittim as200gy-2 aldım çok memnunum bugün 130 yaptım daha 100 km de.ramzeyin bayisini aradım 200 lük enduronun fiyatını öğrenmek için 3350 dedi gittim serik ana bayisine abi motoru bi görsem dedim adam elimizde ondan yok ama getirdiriz dedi.hayırlı işler dedim ama çok kızdım bende gittim karşıdaki bayiden gıcıklığına asya aldım. iyi etmişmiyim.ama motor çok güzel.200 lük değilde sanki 400 lük gibi.sabah ilk çalıştırmada hiç kaza basmadan cikleyi bile çekmeden çok rahat çalıştııı.

arkadaşlar aranızda as200gy-2 si olupta memnun olmayan varmı.varsa o arkadaşıma allah akıllar versin.

Hayırlı uğurlu olsun, resimleri bekleriz...
    Free Motorcycle Team

AKSEKİLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bi atabilsem beceremedim.ama en kısa zaman da gönderecem.
    İNSANLIK ÜLDÜ; KATİLİ MENFAAT..!

Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    Selamlar yine arkadaşlar.Dün motorumla yaptığım geziyi sizinlede paylaşmak istedim.Sabah 9:00 da ramzey ve kanuni racerle yola çıktık motorlara 2 şer kişi bindik.Aslında hedefimiz bayburtun yaylalarını gezmekti yola çıkışımızın daha 40. km si idi 15 adet ktm ciye rastladık.Neyse yaylaları gezelim derken yolumuzu kaybettik indik anzer yaylasına oranın anzer olduğunu öğrendik ama iş işten çoktan geçmişti.Devam edecektik sorduk birilerine buradan sahile inip bayburta dönmemiz 250km imiş.Ha başka opsiyon aradık onlarda bize kestirmeden uzungölü önerdiler.30km imiş karar verdik gelmişken uzungölü görelim dedik.Yola çıktık ama aman ya rabbi o ne yükseklik san ki bütün tepelere bir inip bir çıktıkrakımı manzarayı bilmiyorum çünkü sis ve yağmur vardı.Bayağı bir çileden sonra uzungöle vardık yemekler yendi saat 6 oldu yola çıkma zamanı gelmişti.Bir kırtasiyeden aldığımız çöp poşetleri ve 1 adet koli bandı üşüme sorunumuzu çözdü saat 8:30 da bayburta döndük
    Neyse buraya kadar edindiğim izlenimlerim bu 4 zamanlı 200cclik makinalar nerede ise hiç kontak kapatmadan 10 saat yolaldılar hem 2 kişi hemde maksimum rampa ve çamur.Şimdi diyorumki arkadaşlar bu makinaların güçle ilgili bir problemleri yok gitmem demiyor ama ilerde dayanıksız çıkar bilemem ama bir motorun zorlanacağı limitlerde ben bu motoru zorladımbi şeyde olmadı önemli olan böyle her zorlu etap sonunda motoru yıkayıp yağlamakve bakım yaptırabilecek bir servis bulmak fotolarda var ama atmayı bilmiyorum becere bilirsem atarım

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    chocolataman tesekkur ederım en kısa zamanda sanırım on dıslıyı degıstırecegım.yazdıklarına gore cok faydasını gorecegım bu ıslemın.tek sorun 17 dıslıyı bulmak sanırım.bu arada aksekiliarkadasım hayırlı olsun motorun çin'lerın arasında en ıyı tercıhı yapmıssın

zongshen 200gy-a motorun benzin büşürü arızalamdı servis garantiye girmediğini söyledi acaba doğru mu? öğrenmek isterim

kastore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    bende 2. el ramzey cross aldım..izmirli bir arkadaşım baktı benim yerime..bugün yarın gelicek inşallah.. istanbul anadolu yakasında nereye götürecez bu motoru..özel servisde olabilir?

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı kastore adlı üyeden alıntı
    bende 2. el ramzey cross aldım..izmirli bir arkadaşım baktı benim yerime..bugün yarın gelicek inşallah.. istanbul anadolu yakasında nereye götürecez bu motoru..özel servisde olabilir?
    Ben de cumartesi Eminönünde ramzey cross gördüm çok hoşuma gitti. Ancak 200 lük cross sanırım yenilenmis. Birinde motor koruma (altta) vardı digerinde yoktu. Birinin ön diski sekilli kesilmisti digeri duzdu. Birinde sellektör dügmesi vardi digerinde yoktu. Kısaca yeni dedikleri eskisinden daha donanımlı ve albenili duruyordu. Kastor sen hangisinden aldın ve kaca mal oldu yazabilir misin ?
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Cartal arkadaşım, Ramzey cross'un iki türü var. Altında karter/motor muhafaza tablası olmayan 200 cc, olan ise 150 cc cross. Aralarında güç farkı var. Her zaman söylerim bence 200 lük tercih edilmeli. (ben hala takmak için karter muhafaza tablası arıyorum)

Bini69 arkadaşım motorunun sübap ayarını mutlaka sentil ile ve anlayan birine yaptırt. Göz kararı ayar olmaz. Ancak bence 200 cc'lik krosunun dişlileri ile oynama yani değiştirme. Benim öğrendiğim kadarıyla öndişliyi bir iki diş büyütünce motorun sürati artıyor, titreşimi azalıyor ama arazi şartlarındaki performansı ise düşüyormuş. (Deneyenlerin söylediği bu) Bu makinalar zaten yarış için değil arazi şartlarına uygun olarak tasarlanmışlar. Bu nedenle (benimki de max. 115-120 yapıyor) düz yol performansından çok arazi performansını birinci sırada tutmalısın. Eğer düz yol performansı senin için önemliyse (ki zannetmiyorum, Bayburttan Uzungöle giden biri araziyi daha çok seviyordur) o zaman lastiklerini de asfalta uygun olanlarla değişmelisin. Bana kalırsa dediğim gibi sübap ayarlarını düzgün yaptırt ve motorunun keyfini çıkar. Ramzey 200 cc arazide çok performanslı ve güzel görünümlü bir motor. Kazasız sürüşler dilerim. Selamlar.
    Not: Ramzey 200 cc için sıkı pazarlık edin. Çünkü Tarsustaki bir bayi peşin para (plaka dahil) 2.750 YTL'ye bırakıyor.

Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    selamlar naci63 ilgine teşekkürler .Benim motor şu sıralar(subap ayarından sonra acaip bir şekilde hırçın ve iğrenç çalışmaya başladı bunun sebebinin o ayar olduğunu bilmek beni deli ediyor.Düşünsenize para veriyorsunuz ve diyorsunuzki "al şu motoru boz" inanınki gaza her basışımda sanki gy200 üm
    "ün çiğerleri parçalanacakcivarımda iyi bi usta olan,usta bilen varsa lütfen yardım
    NACİ 63 seninle msn de detaylı görüşmek isterim

selamlar naci63 ilgine teşekkürler .Benim motor şu sıralar(subap ayarından sonra acaip bir şekilde hırçın ve iğrenç çalışmaya başladı bunun sebebinin o ayar olduğunu bilmek beni deli ediyor.Düşünsenize para veriyorsunuz ve diyorsunuzki "al şu motoru boz" inanınki gaza her basışımda sanki gy200 üm
    "ün çiğerleri parçalanacakcivarımda iyi bi usta olan,usta bilen varsa lütfen yardım
    NACİ 63 seninle msn de detaylı görüşmek isterim

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı kimo2 adlı üyeden alıntı
    zongshen 200gy-a motorun benzin büşürü arızalamdı servis garantiye girmediğini söyledi acaba doğru mu? öğrenmek isterim
    Garanti belgelerinde nelerin garantiye girdiği nelerin girmediği yazar. Bildiğim kadarıyla müşür türü şeyler garantiye girmez.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Ben de cumartesi Eminönünde ramzey cross gördüm çok hoşuma gitti. Ancak 200 lük cross sanırım yenilenmis. Birinde motor koruma (altta) vardı digerinde yoktu. Birinin ön diski sekilli kesilmisti digeri duzdu. Birinde sellektör dügmesi vardi digerinde yoktu. Kısaca yeni dedikleri eskisinden daha donanımlı ve albenili duruyordu. Kastor sen hangisinden aldın ve kaca mal oldu yazabilir misin ?
    Valla motoru inceleme fırsatım olmadı..Izmirden aldım..Sahibinden.com'da gördüm ilanı orada motordan anlayan bi arkadaş gitti sürdü test etti ok verdi..Koruması yok ama biliyorum. Rengi sarı siyah.. 650 km'de daha sahibi binemediği için satan temiz bi çocukmuş.. Arkadaş sen almıycaksan ben hemen bunu burda birine ayarliim dedi hatta.. Neyse çocuk kaskını, eldivenini dizliğini, motor örtüsünü ve arka çantayıda beraberinde 2,250'ye sattı bana. 180 milyon noter masrafı oldu, 200-250 arasıda plaka masrafı olur zannimce..yani bana hepsi 2,650-2,700' malolur.

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Dilerim kazasız belasız güle güle kullanırsın. ilerleyen zaman içerisinde motor ile alakalı memnuniyet ve memnuniyetsizliklerini buraya yazabilirsen sevinirim.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki Bandit 650SA
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Dilerim kazasız belasız güle güle kullanırsın. ilerleyen zaman içerisinde motor ile alakalı memnuniyet ve memnuniyetsizliklerini buraya yazabilirsen sevinirim.
    iyi dileklerin için teşekkürler. kullanmaya başlıyim buraya yazıcam bende neler olup bitiyor. ayrıca biraz modifikasyonda düşünüyorum, en azından görüntüde(sticker vs.), resimde koyarım.

güle güle kullan, dikkatli olmayı unutma cevaplarınız için teşekkürler

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    resımlerını beklıyoruz modıfıye resımlerıne bayılırım
    Yeni yine yeniden

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)

200GY-A problemleri ve çözüm yolları

Selam arkadaşlar hepinize benimde kullanmakta olduğum 200GY-A'nın sorunları ve onlara bulduğum çözüm yönlerini paylaşacağım.
    1-Titreşim ile ilgili problem
    Valla benim yaşadığım en büyük problemdi hangi motor ustasına götürsem cross motor zaten titrer diye başından atıyordu. 0 aldm ben bu motoru biliyorum 3000km kadar ben titreşim neydi bilmezdim. Ama en sonunda sorunu çözdüm. Motoru tutan tüm cıvataları sıkmama rağmen ki titreşimin bundan olduğu söyleniyor.Motor halen titriyor 60 km geçirmiyordu. Motorun altına yattım bide ne göreyim ayak pedalının yanında bir cıvata daha var şöyle bir dokundum resmen boşalmış.tabi hemen sıktım sanırım zor ve görünmez bir yerde olduğundan hangi ustaya bıraksam sıkmamış. orayayı sıktım ve problem bitti şimdi 120yi gözüm kapalı ve titreşimsiz yapıyorum
    2-Cikle
    Ciklenin yanındaki kablolar bir süre sonra cikleye doğru kayıyor bu da cikleyi yukarı kaldırıyor 2. kademeye bu da benzin serfiyatı yapıyor o kabloları bir şey ile bağlayın tamamdır.
    3-Benzin Yedeği
    Valla bu motorların yedeği olmadığı söyleniyor ama burda açıklıyorum var! benzin bitti zaman açın bakın depoya sol tarafın boş ama sağ tarafta benzinin olduğunu görürsünüz. Yolda benzin mi bitti yapacağınız motoru sol tarafa yatırıp yavaşça kaldırmanız.Böylece ordaki benzini oraya aktarmış olursunuz
    Herhangi bir probleminiz olursa 200GY-A ile bana ulaşın size elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler