Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çok çok heycanlıyım.
    motorumdaki ses yüzünden 5 sefer sibop ayarı yaptım. ( ses çok hafifte olsa anlayan kulak için tırmalayıcı idi. )
    beşincisinde de tutturamayınca bir ustaya göstereyım dedim.
    ustalardan ikisi sibop ayarı gereklı dedi biri sekman dan dedi. üçü kranktan dedi. biride piston piminden dedi.
    20 lira ile 300 lira arasında para isteyenler oldu.
    bende merak ettim acem hangi usta haklı bakalım dedim. motoru indirdim. açtım parcaladım.
    sonuç
    motorun sekmanları fabrikadan ters takılmış. gerisi yerli yerinde. tabi 30 bini geçdiği içinde limitlere ulaşmamış da olsa piston kolu ile krank kenarı arasında boşluk var. sekmanların eşşekliği yüzünden azda olsa bazı cizik izleri var silindirde. nasipse ilk istirahatte rektefiyeci ustama silindiri gösterip fiyat alacagım. gelişmeleri sizlerle paylaşırım. şimdilik foto yok nasipse toplarken çekerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Abi ne yaptın sen
    hem geçmiş olsun hemde kolay gelsin,
    yalnız fabrika çıkışı yanlış sekman takılması dava sebebi...
    yamyamaha bunu beğendi.
    ANGARAJ

ticotorres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 200
    selam arkadaşlar, bana Ramzey cross ön amrtsr tk. lazım ama firmanın verdiği fiyatlar çok geldi.. daha ekonomik çözüm veya alternatif önerileriniz var mı? Amortisör bacağının 1 tanesinin üst kısmında çatlak var.

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne yaptın sen
    hem geçmiş olsun hemde kolay gelsin,
    yalnız fabrika çıkışı yanlış sekman takılması dava sebebi...
    evet sekmanların ters olması dava sebebi olabilirdi. ama serviste acılsa idi. ben kaynın dükkanında söktum bir ben birde hektor (bekçi köpeği ) vardı.
    çin malı motorla o vaziyette 30 bin kilometrenın ustunde yol yaptım iyi dayandı. millet 30 bine gelmeden hurdacıya yolluyor motorunu.
    ben şimdi silindiri biraz aldırıp düzeltile bilirse o çiziklerden kurtulacağım. duruma göre 0.25 0,50 yeni sekman gerekirsede yeni piston takacagım. el atmışkende diyer yerlerın hepisine bakacagım. yavaş yavaş yenileyip aleme akıcagım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Alıntı ticotorres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, bana Ramzey cross ön amrtsr tk. lazım ama firmanın verdiği fiyatlar çok geldi.. daha ekonomik çözüm veya alternatif önerileriniz var mı? Amortisör bacağının 1 tanesinin üst kısmında çatlak var.
    dostum ortala fiyatları 200 tl.
    en uygunu ise hurdacıdan alacağın iyi durumdaki çıkmalar olur.
    ama söke biliyorsan amatisörü sok ve cros motor oldugunu söylemeden parçacıları biraz dolaş. cg modellerının çogu aynı model yadek parca kullandıgından. ve senın ramzeye cok benzediğinde uygun parcayı bulma ihtimalin var. sadece içindeki yayların uzunluk ve sertliği farklı olabilir. bu durumdada zaten şu an motorun ustundeki yayı kullanırsın.

ticotorres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 200
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ortala fiyatları 200 tl.
    en uygunu ise hurdacıdan alacağın iyi durumdaki çıkmalar olur.
    ama söke biliyorsan amatisörü sok ve cros motor oldugunu söylemeden parçacıları biraz dolaş. cg modellerının çogu aynı model yadek parca kullandıgından. ve senın ramzeye cok benzediğinde uygun parcayı bulma ihtimalin var. sadece içindeki yayların uzunluk ve sertliği farklı olabilir. bu durumdada zaten şu an motorun ustundeki yayı kullanırsın.
    teşekkürler denerim.. daha yeni gördüm cevabını 200 tl olan yerleri bana söyleyebilirmisin? teli falan varmı mesela, çünkü tanesi 300 tlden başka bulamadımda :O

Motosikleti
    ben ilçede kalmaktayım bizim burada fazla çeşit yok. ama Turgutluda bizim buraya göre daha donanımlı iki parçacı var.
    albay motor
    0236 312 27 98 - 0532 733 83 37 - 0537 542 25 56
    örnek motor
    0236 314 43 13 - 0532 698 53 45 - 0532 769 60 54
    ben burada bulamadıgımı üsteki iki parçacıdan alıyorum malzemelerimi. 185 lik honda crosun arka dişlisini bile buldum buradan.
    birde türkiyenın bir çok yerine parca dağıtan daha buyuk bir toptancı var. parakente kısmının telefonu aşagıdadır.
    yıldız motor
    +90 (342) 226 01 01
    buralara danışa bilirsin.

Selam arkadaslar
    Geride biraktiginiz 149 sayfanin tamamini okudum.Nasipse 2 haftaya kadar Ramzey QM 200 GY aliyorum.internet uzerindeki ilanlardan gordugum kadariyla 3000 - 3500 TL arasi dusuk km de motorsiklet bulunabiliyor.Aralarindan bir tanesi gozume cok temiz gorundu.Ekteki ilan uzerine yorumlarinizi bekliyorum.
    Saygilar.
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...24073&rnd=4866

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Alıntı Lydian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar
    Geride biraktiginiz 149 sayfanin tamamini okudum.Nasipse 2 haftaya kadar Ramzey QM 200 GY aliyorum.internet uzerindeki ilanlardan gordugum kadariyla 3000 - 3500 TL arasi dusuk km de motorsiklet bulunabiliyor.Aralarindan bir tanesi gozume cok temiz gorundu.Ekteki ilan uzerine yorumlarinizi bekliyorum.
    Saygilar.
    Not : Önceki sayfalarda bir arkadas, motor bolumunde koruma varsa 150 cc dir, yoksa 200 cc dir demis.Bu durumda ilandaki motorsiklet 150 cc mi oluyor?

Motosikleti
    Alıntı Lydian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar
    Saygilar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Not : Önceki sayfalarda bir arkadas, motor bolumunde koruma varsa 150 cc dir, yoksa 200 cc dir demis.Bu durumda ilandaki motorsiklet 150 cc mi oluyor?
    Manisada Erdal Hocam var aslında motora gidip bakma imkanı varmıdır bilemem bir irtibata geçmek gerek?
    ANGARAJ

Motosikleti
    akisar buraya 60 km . ama bize çok ters.geçen sene birkere gitti. ama alaşehire nerden baksan 20 sefer gitmişimdir. ama gerektiğinde gider bakarım.
    ilandaki motor 200 cc bunların 150 cc lerinde motor yapısı farklı.bununki 200 cc.

Bu modelin,emsallerine gore daha saglam ve yedek parcalari daha ucuz diye duymustum.iyi bi ustaya baktiramasam bile (ustayi birakin,akhisar da tanidigim hickimse yok) balikesir e getirip iyi bi bakima sokabilirim.Motor temiz gorunuyo en fazla nasil bi sorun cikarabilirki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

http://m.sahibinden.com/classifiedDe...51360&rnd=1050

Bu ilandaki motor da temiz gorunuyo.Varmi taniyan bilen?Yorumlarinizi bekliyorum.

Sayın @Lydian;
    Son gönderdiğiniz linkteki motosiklet diğerine göre daha donanımlı (arka çanta, elcik koruma), ayrıca temiz ve diri görünüyor. Fiyatı da daha uygun. Satıcı da dürüstse alınabilir gibi görünüyor. Yalnız o aynalar enduro motosiklete uymamış, plastikleriyle değiştirilirse daha güzel olur (çifti 15-20 TL.)
    Bir Ramzey QM-200-GY kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim: Motosikletimi 2006 yılı Ocak ayında aldım, benimki 2005 model. 2006 modele göre çok küçük birkaç fark var. (Fren telinin pozisyonu, ön diskin şekli, karter muhafazası şekli gibi.) İlk 1-2 yıl parça konusunda çok sıkıntı yaşadım ama şu anda piyasada parçası bol şekilde mevcut. Parça fiyatları biraz dengesiz. Kimisi olması gerekenden pahalı, kimisi de garip şekilde ucuz. Ama ben ilk sorunları atlattıktan sonra birkaç yıldır hiç parça ihtiyacı duymadım. (Yağ seviyesi kontrolünü ihmal ettiğim için pistonu ve üst kapağı değiştirmek; arazide yatırma sonucu manet, sinyal, ayna kırılması dışında.) Fiyatına göre, çok fazla beklentisi olmayanları arazide, şehir içinde ve kısa mesafeli sürüşlerde (150-200 km) tatmin eden bir motosiklet. Daha uzun mesafeli sürüşlerde yoruyor. Elbette bir Honda XL-200 değil. Belli periyotlarla vidaları-somunları kontrol etmek ve gevşeyen-düşen somun var mı diye bakmak gerekiyor. Bu konu da aslında titreşimden kaynaklı gevşemeleri önlemek için vida sabitleyici malzemeler kullanılarak aşılabilir. İnşallah gönlünüze göre temiz bir tane bulursunuz.

Motosikleti
    Er-5
    Herkese selam uzun süredir aktif olamıyordum.Havaların düzelmesiyle sezonu biraz biraz açtık, bakımları yaptık egzozumuzu taktık biraz fotoğrafla ortalığı şenlendireyim.

aldığım ilk günkü hali.

Şimdiki halide bu.

Egzoz için Avcrom Halil Ustaya teşekkür ediyorum, sesi tam istediğim gibi tok ve ne az ne çok tam kararında motorun orta ve üst devirlerinde farkedilir bir rahatlama oldu.Herkese tavsiye ederim kararsız kalanlar varsa tereddütsüz Halil abiyi arayıp bilgi edinsinler.Video çektiğimde onu da ekleyeceğim.

Motosikleti
    Alıntı baja5bss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam uzun süredir aktif olamıyordum.Havaların düzelmesiyle sezonu biraz biraz açtık, bakımları yaptık egzozumuzu taktık biraz fotoğrafla ortalığı şenlendireyim.

aldığım ilk günkü hali.

http://k1305.hizliresim.com/19/6/mtdt3.jpg

Şimdiki halide bu.
    http://k1305.hizliresim.com/19/6/mtduc.jpg
    http://k1305.hizliresim.com/19/6/mtdux.jpg
    http://k1305.hizliresim.com/19/6/mtdvk.jpg
    http://k1305.hizliresim.com/19/6/mtdvw.jpg

Egzoz için Avcrom Halil Ustaya teşekkür ediyorum, sesi tam istediğim gibi tok ve ne az ne çok tam kararında motorun orta ve üst devirlerinde farkedilir bir rahatlama oldu.Herkese tavsiye ederim kararsız kalanlar varsa tereddütsüz Halil abiyi arayıp bilgi edinsinler.Video çektiğimde onu da ekleyeceğim.
    İlk resmi görüp diğer resimleri sadece ben mi göremiyorum acaba?
    ANGARAJ

Motosikleti
    ben .. ben görüyorum. aman allahım.
    hazır tekerlerı arazıye çevirmişken elcik korumaları sökmeseydin. arazide lazım olur. zira benim ön fren maneti şu an kırık. lastikleri kaça alldın.
    Allah kaza bela göstermesin.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Er-5
    Ben fotoğraflarda bi sıkıntı göremedim

Erdal hocam selamlar bu arada nasılsın.Gidonu değiştirdim, eski gidonu çok uzundu şimdiki gidon çok daha kısa ve kontrolü rahatlattı özellikle arazide.Neyse gidonu değiştirince elcik korumanın bikaç parçasını kaybettim hazır kaybetmişken değiştireyim dedim şuan o halde duruyor Arka lastiği sıfır aldım 90 liraya önde maxxis çıkma aldım onunda durumu gayet iyi 70 liraya geldi.Ön jantıda 18"ten 21e çıkarttım derken iç lastik vs. 350 lira gibi rakamı buldu.Arka dişlim 46 onuda değiştireceğim bulduğumda ama henüz internette bile bulamadım, 46 dişli arazide hiç çekmiyor ama son hızı tatminkar.Bakalım hava iyileştiğine göre arazi zamanı geldi artık selamlar.
    yamyamaha bunu beğendi.

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Arkadaşlar Bir yuki GY200 cc buldum.
    Satan arkadaş tek kişi yokuş aşağı 160 yaptığını, (çift silindir olabilirmiş şehirdışındaymış şuan) 25 BG olduğunu ve 100kmde 4 L Civarı yaktığını söyledi.
    Hakkaten bu kadar gidip bu kadar yakıyor mu?

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

BKZ: bu arkadaş ta 25 bg diyor ancak benim alacağım bundan mı emin değilim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02072705/detay
    yamyamaha bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı baja5bss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fotoğraflarda bi sıkıntı göremedim

Erdal hocam selamlar bu arada nasılsın.Gidonu değiştirdim, eski gidonu çok uzundu şimdiki gidon çok daha kısa ve kontrolü rahatlattı özellikle arazide.Neyse gidonu değiştirince elcik korumanın bikaç parçasını kaybettim hazır kaybetmişken değiştireyim dedim şuan o halde duruyor Arka lastiği sıfır aldım 90 liraya önde maxxis çıkma aldım onunda durumu gayet iyi 70 liraya geldi.Ön jantıda 18"ten 21e çıkarttım derken iç lastik vs. 350 lira gibi rakamı buldu.Arka dişlim 46 onuda değiştireceğim bulduğumda ama henüz internette bile bulamadım, 46 dişli arazide hiç çekmiyor ama son hızı tatminkar.Bakalım hava iyileştiğine göre arazi zamanı geldi artık selamlar.
    arka dişliyi 185 lik hondaların dişlisi ile değiştirirsen.

ve önüde 13 dişli ile değiştirirsen sen o zaman çekişi gör. tork fazlası ile artıyor. arazide denge istiyorsan büyük gidon daha iyidir.

allah aüız tadı ile kullanmayı nasip etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bir yuki GY200 cc buldum.
    Satan arkadaş tek kişi yokuş aşağı 160 yaptığını, (çift silindir olabilirmiş şehirdışındaymış şuan) 25 BG olduğunu ve 100kmde 4 L Civarı yaktığını söyledi.
    Hakkaten bu kadar gidip bu kadar yakıyor mu?

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

BKZ: bu arkadaş ta 25 bg diyor ancak benim alacağım bundan mı emin değilim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02072705/detay
    dostum linkteki 250 lık.
    senin dediğin
    gy 200 ler sahibi şehir dışında da olsa ,sahibi şehir içinde de olsa tek silindirdir. ve ortalama hızı 105 km/h dir. şehirde veya şehirler arası yollarda fazla kullananlar arkaya 44 dişli takarlar buda en fazla 115 km/h hız demektir. 160 yapıyorsa bravo diye biliriz. 250liklerde tek silindir. benim motorumda yeni aldıgımda düz yolda 160 ı gösteriyordu, ama sadece gösteriyordu. gercek hız olarak 120 yi gecemedim. kilometre saatini duzeltmemiş olsaydım hala 160 gösterecek.
    benim anladığım kadar sen motoru kullanıcıdan değil satıcıdan alacaksın. çünkü adam motorun kaç silindir oldugunu bilmiyor. ve beygir güçü 250 lıklerde bile 18 hp yanılıpta 25 hp oldugunu düşünme.
    http://www.yuki.com.tr/urun/13/yk250-izci-cross

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    yamyamaha, belki bilmediğim bi modeldir diyerekten sormuştum. satan arkadaşta fazer varmış crossu kullanmıyormuş.istersen dene dedi bir ara gideyim bakayım 160 nasıl yapıyormuş.

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Arkadaşlar elimde asya as200gy arka bagaj demiri bulunmakta, motorumu satınca alan arkadaş istemedi haliyle bende kaldı ihtiyacı olan varsa buradan söyleyebilir, herhangi bi ücret istemiyorum kargoyla karşı ödemeli gönderirim.

Driftci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    skygo gy 200 motoruma rektefiye yaptırmak istiyorum parça nereden temin edebilirim ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler