Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    berk, benim bildiğim senin crossla benim motor aynı, internette 150 tl ye komple granaj takımı satılıyor. ben bilerek almadım maksat sağını solunu bozayım keseyim diye elyafla uğraştım. motorun fotosu varmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

bu arada berk bendeki makine eski bayağı yarı pro sonyf dsc f 717.
    mercek carll size çok kaliteli yani bizim harita yaparken kullandığımız cihazların merceğinden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    aynen ustad motorlar aynı ramzey 150 gy3a modelinin aynısı hatta gorseli birde nerede o grenaj seti link varmı
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaslar skygo gy 200 konjektor ve direnc lazim. Sirkecide kimsede yok. Bilgisi olan varmi? nereden bulabilirim.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri GaCCaLL mı dedi

şuan memlekette yani konyadayım benim 18 senedir yatan jawayı ayaklandırmayı planlıyorum 2 gündür yapacaklarımı düşünüyorum bakalım yarın sabahtan tulumumu giyip girişicem inşallah fotoğraf makinemide aldım geldim çokçada fotoğraf çekerim herhalde yani en azından ben olmasam bile arkadaş çektiricem mz ve jawa topiğine yazmıştım geçenlerdee..

Bu arada Mehmet hocam eski kara jawalardan da var bende o anlarada şuan şaseye kadar sökük durumda boya işine girdikten sonra işlemi tamam ama biz parçalayalı 1 sene olacak yakında bir türlü elimiz ermedi..
    bi arkadaş goldwing topluyor, onu topiği her açtığımda üleynnnn ben neden bi jawa toplamıyorum diyorum
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaş goldwing topluyor, onu topiği her açtığımda üleynnnn ben neden bi jawa toplamıyorum diyorum
    Biliyorum

Bende haftasonu benim 18yıldır yatan motoru çalışır hale getirdim

berk_cglr ve yamyamaha bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar skygo gy 200 konjektor ve direnc lazim. Sirkecide kimsede yok. Bilgisi olan varmi? nereden bulabilirim.
    internetten fatih guven motor yada rialliden bakabilirsin ustad 200 luk cg tipi olan motorlar uyumlu

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    cdi değilde konjektorse 6 söketli 125 lik her konjektör uyumludur. 125 lik demezsen satıcı apışıp kalıyor yok çeker. evladiyelik bişi istersen sanel srr685 tavsiye ederim. çinlilerden 10 lira fazladır.
    fikir vermesi açısından
    http://www.endurocu.com/modules.php?...ewtopic&t=7588
    http://www.moto-park.com/forum/smf/i...hp?topic=926.0
    direnç için 10 Ω luk her direnç işini görür. ohm dan bilemezlerse 30 w ( 12 voltta ) diyeceksin. olmadı 30 w lık bir ampul bağla direnç buluncaya kadar işini görür.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Cevap verenlere teşekkürler. Sanel işi aklıma yattı güzel bilgiler bunlar .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Biliyorum

Bende haftasonu benim 18yıldır yatan motoru çalışır hale getirdim

http://img215.imageshack.us/img215/3830/dscf7861y.jpg
    ah ustam eksozları tane tane vurdumu tan-tanTan diye.
    yağlı benzin kokusunu çektinmi çiğerlerine ilaç niyetine.
    ellerine sağlık böyle motorlara yatmak yakışmıyor, arada gittiğinde 5 dakikalık bir tur atsan gönlünü alırsın. su koyu vermez. zaten bu benzin fiyatlarından dolayıda fazlasını istemez. yaptıgın masrafın yarısı benzine gitmiştir.

Cevap verenlere teşekkürler. Sanel işi aklıma yattı güzel bilgiler bunlar .
    sanel alaçak olurda kullanırsan. fotolarını burada paylaşırsan seviniriz. bu gün olmazsa yarın bizde değiştireceğiz faydalanmış oluruz.
    http://www.toptanyedekparca.net/parc...syf=1&pno=9638
    http://www.kaganotomotiv.com/default.asp?x=9&urun=15811
    fikir versin diye koydum. bizim burada 50 liraya getirtiriz dediler. bende he tamam dedim.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah ustam eksozları tane tane vurdumu tan-tanTan diye.
    yağlı benzin kokusunu çektinmi çiğerlerine ilaç niyetine.
    ellerine sağlık böyle motorlara yatmak yakışmıyor, arada gittiğinde 5 dakikalık bir tur atsan gönlünü alırsın. su koyu vermez. zaten bu benzin fiyatlarından dolayıda fazlasını istemez. yaptıgın masrafın yarısı benzine gitmiştir.

sanel alaçak olurda kullanırsan. fotolarını burada paylaşırsan seviniriz. bu gün olmazsa yarın bizde değiştireceğiz faydalanmış oluruz.
    http://www.toptanyedekparca.net/parc...syf=1&pno=9638
    http://www.kaganotomotiv.com/default.asp?x=9&urun=15811
    fikir versin diye koydum. bizim burada 50 liraya getirtiriz dediler. bende he tamam dedim.
    hakkaten 20lira benzin 10 lirada mazota verdim gerisi ıncık boncuk şeyler aslında sanıldığı gibi çokda yakmaz bu jawalar eğerki ayarı tamsa 100kmde 35-4lt arası..
    ANGARAJ

Motosikleti
    ufak bir sorum olucak uzun sure yatmis (15 ay kadar askerlikten dolayi) olan motoru en rahat nasil calistirabilirim ustundeki bujiyi 0 taksam akuyu sarj ettirsem sikintisiz calisirmi sizce tabi tesisat biraz sorunlu akuyu sarj etmiyor motor calismadan farlari yakinca parklar yaniyor gibi isik veriyor uzunda kisada ama calisirken yine sonuk olsada is yapiyor gazi verince parliyor farlar birakinca tekrar ayni sekilde sonuklesiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

hatta sole istanbulda 4 levent metroya yakin bir yerde sole maks. 1 haftaligina kullanabilecegim bir garaj tarzi bir yer bulsam tam olur hatta sokakta motoru toplamak biraz sikinti olucak gibi

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    bi jawa alıp custom makine yapayım garaj yok ama evin önü bahçe müsait jawa aranıyor
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi jawa alıp custom makine yapayım garaj yok ama evin önü bahçe müsait jawa aranıyor
    haftasonu ben motorun orasını burasını sökünce dedimki bundan süper cafe racer olur hem fazla modifiye falanda ister ama renk olayını önce bi tasarlamak falan lazım

Berk sanada diyeceğim önce bi karburatörünü sök temizle yağla bujinide değişmen fayda sağlar buji piposunun bujiye giriş kısımlarını güzelce wd-40ladıktan sonra motorun genel geçer oynayan kısımlarının hepsine wd 40 sık acıma bi şişeyi bitir gerekirse.Sonra elektrik tesisatında kopukluk falan varmı bi kontrol et onuda bi elden geçir akü yerinede bulabilirsen emaneten ışıldak akükeri var onu bağlayarak(eğerki seninki aküsüz çalışmıyor ise, benim asya aküsüzde canavar gibi çalışıyordu zira ) bi yokla bakalım ne olacak...
    ANGARAJ

Motosikleti
    akusuz calisiyor 0 tesisat da aldim da biraktigim yerden eve goturene kadar sikinti iste tavsiyene uyucam sagolasin bu arada bende askerden once heveslenmistim cafe racer icin o motora cok yakisir bence

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    berk burda var. geçen hafta kampanya vardı.
    http://www.rialli.com/ara/?ara=150+gy+3a

Motosikleti
    Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    berk burda var. geçen hafta kampanya vardı.
    http://www.rialli.com/ara/?ara=150+gy+3a
    link icin cok sagol bir ara yoktu aratmistim bende yoktur daha gelmez diye hic buraya bakmamistim acikcasi

Motosikleti
    hakkaten 20lira benzin 10 lirada mazota verdim gerisi ıncık boncuk şeyler aslında sanıldığı gibi çokda yakmaz bu jawalar eğerki ayarı tamsa 100kmde 35-4lt arası..
    öyle gezmek değil şöle hakkını vererek gazla bakalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

dostum berk vakit nakittir, karbüratoru sonra sök. önce motoru bir güzel salla senin geldiğini anlasın kış uykusundan uyansın yani. sadece şamandıradan bir iki fincan benzin akıt, benzinin içindeki suyu çamuru yağı çökmüştür onlardan kurtulacaksın böylece. sonra çalıştır git yağ al, içindeki yağ oksijenle iyice akraba olmuştur. giderken yeni katmış olsan bile akraba evliliği hesabı sakata gelme.
    18 ayda akü hakkın rahmetine kavuşmuştur, olur da canlanma umudu varsa ( bak bu anlatacagım sadece bu sayfayı okuyanlara özel başka yerde paylaşıldığını görmedim sırf sana ve bize özel uzun süre kullanılmayan ve bekleyen akülerde sülfatlaşma mı fosforlaşma mı dedikleri bir tabaka oluyor. bu tabaka sertleşerek akünün yapması gereken görevini engeller çünkü sarj olan aküde sülfat siviya karışıp asitli suyu oluşturması gerekirken bu sülfat bizim kurşun plakalara yapışık vaziyette avare zaman geçirmektedir.
    bu sülfatlı tabakayı çözmek için yavaş şarj uygulamak gerekir. ama öle böyle yavaş şarj değil tam anlamı ile yavaş şarj gerekir.
    bu sorunlu akü önce bir ampül gibi bişeye bağlanıp tamamen boşaldıgından emin olacağız.
    sonra ( en ilgiç kısım burada ) içindeki elokrolit ( akünün suyunu ) tamamen dökeceğiz. (doğaya saygılı olalım ) ve plakaları kaplayacak kadar saf su ilave edeceğiz. sonra çok düşük amperli şarj cıhazına bağlayacagız. işte problen bu kısımda bukadar düşük amperle besleyen şarj cıhazı piyasada pek yaygın değil.
    bu kısım neden önemli 10ah olan bir motosiklet aküsü zaten 1 amper ile 0.5 amper arası şarj edilmesi gerekiyor. ( normal şarjda )
    eğer elimizde araba aküsü olsaydı 50ah lik bir aküyü 5 amper ile 2.5 amper arasında şarj ederdik. araba aküsünde bu işlem için gerekli amperde 1 ile 0.5 amper olurdu. ama motosiklet aküsünü sülfattan kurtulmak için yapacagımız saf su yıkamasında 0.5 amperden çok daha düşük bir değere ihtiyaç duyacagız bunun için elle ayarlama yapa bileceğimiz 0.3 değerlerine sabitleye bileceğimiz bir şarj cıhazımız olmalı.
    her kısmı hallettik bu seferde bu akü bu düşük amperli şarj cıhazında 4 gün kalmalı. sona içine ilave ettiğimiz saf su dökülüp, 1.260- 1.280 yoğunlukta veya diğer adı ile 30-32 bome asitli su ( akü suyu )koyacagız ve güle güle kulanacağız.
    her kısmı hallettik bsenin akü 4-6 gün bu işlem için yan gelip yatıyorken sende başta konjektör olmak üzere elektirik tesisatını kontrol edersin.
    akü sökük iken motoru çalıştır. rolantide 2000 devirde ve 5000 devirde voltaj ölçümü yap sonra aynısını lambaların yanıkkende yap. buradakiiiiii değierler senin konjektorun hakkında fikir verecek. bozuksa değiştir. konjektor sağlamsa kaçak varmı yokmu ona bakacağız. bir sağlam akü bul bu aküyü motora bağladıgında hiç bir tüketiçi ( lamba buji-ateşleme ) çalışmıyorsa amper sıfır olmalı. eğer multimetrede amper okunuyorsa hadi kolay gelsin bir yerde kaçak var ve senin onu bulmanı bekliyor. not: platin ateşleme sistemi bulunan motorlarda platin ucları ateşleme zamanına dek geldiğse motor çalışmasa bile akım çeker.

Motosikleti
    abi bilgiler mukemmelde hani diyorum sole birsey yapsam :-) bende hali hazirlda 0 aldigim komple tesisat var regulator musurler sigorta vs falan ben dirak onu taksam hani sonrada gidip bi tane 0 jel aku alsam ( acikcasi aku suyu bulmak bayaga bir sikinti bir kere heveslendim bulamamistim birde sarj aletide yok bende) bu durumda iyice sallayip yagi degistirip birde konjektore bakmam yeterli sanirim sonra ver elini muyene istasyonu sigortaci sonra yapistiiiiiir

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bilgiler mukemmelde hani diyorum sole birsey yapsam :-) bende hali hazirlda 0 aldigim komple tesisat var regulator musurler sigorta vs falan ben dirak onu taksam hani sonrada gidip bi tane 0 jel aku alsam ( acikcasi aku suyu bulmak bayaga bir sikinti bir kere heveslendim bulamamistim birde sarj aletide yok bende) bu durumda iyice sallayip yagi degistirip birde konjektore bakmam yeterli sanirim sonra ver elini muyene istasyonu sigortaci sonra yapistiiiiiir
    Berk serdal hoca emek emek yazmış o kadar işin kolayına kaçmican

Serdal hocam sende maşşalah sağlam bilgiler var yahu...
    Birde gözünü seveyim şu avatarı değiştir gece rüyalarımıza girecek
    ANGARAJ

Motosikleti
    amacim 0 lamak oldugu icin motoru ondan ole dedim daha sonradan bakim amacli yapicam o dediklerini

bu arada cidden serdal abi degistir bence su avatari bildigin uzayli gibi olmus abi urkutucu yaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler