Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    yok yok tipsiz ama usulen k2 diyorlar. yani kampın kası çok ilğinç böle bir ceza evide varmış. cevre sakinleri yarı açık ceza evi diyorlar.
    dış duvarları oldukça alçak. ilk gittiğimde cezaevini ararken 3 tur önünden geçtim. soruyorum cezaevi nerede aha şu ilerde diyorlar. gidiyorum gidiyorum yok, birdaha soruyorum nerede diye geçmişsin geride diyorlar. ama ben onun yanından her geçişimde orasını okul sandım. nizamiyedeki askeri görmesem 3 sefer daha geçerdim önünden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Ne güzel işte, öyle kurumda çalışmak bence bir nimettir, Allah bizede nasip etsin inşaallah.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    18"lik jawa jantını ben denerdim ama şuan bende asya yyok işte birde ön jant tamam ama arka jantın kalınlığının nasıl olması gerekiyor şuyukardaki mehmetin koyduğu fotorafa göre?yanak genişliği falan birde piyasada o şekil lastik varmı o da mesele mesela?

edit: asya topiğini okuyup buraya yazdım iyimi
    ANGARAJ

Motosikleti
    yaz ustaam yaz yeterki sen yaz. sonuçta bura 200cc ve türevleri diyoruz ya. o türevlerde asyada var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel işte, öyle kurumda çalışmak bence bir nimettir, Allah bizede nasip etsin inşaallah.
    sen açıktamısın. sanırım sizin oradandı bir sürü hindi gelmişti. 2003 yılımı neydi. satamamışlar doldurmuşlar tırlara yollamışlar cezaevlerine.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz ustaam yaz yeterki sen yaz. sonuçta bura 200cc ve türevleri diyoruz ya. o türevlerde asyada var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

sen açıktamısın. sanırım sizin oradandı bir sürü hindi gelmişti. 2003 yılımı neydi. satamamışlar doldurmuşlar tırlara yollamışlar cezaevlerine.
    kapalıdayım, bizim açık kısmımızda var ama ben kapalıdayım,

jant işi olmuyor , xt600 gibi motorların jantından takmak gerek

Motosikleti
    devrem xt600 lerin kaç bilmiyorum ama zaten fazla kalınlaştırmakta iyi olmuyor inan bana. ama senin motora yakışan bir şeyler bulursun bundan eminim. bu işlerde fazlada acele etmek iyi değil. biraz zamana bırak bir yerlerde karşına çıkıverir. hemde göbeğidir lastiğidir uğraşma nada gerek kalmayacak şekilde.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    devrem xt600 lerin kaç bilmiyorum ama zaten fazla kalınlaştırmakta iyi olmuyor inan bana. ama senin motora yakışan bir şeyler bulursun bundan eminim. bu işlerde fazlada acele etmek iyi değil. biraz zamana bırak bir yerlerde karşına çıkıverir. hemde göbeğidir lastiğidir uğraşma nada gerek kalmayacak şekilde.
    motoru satılığa çıkartmış olmasam kesinlikle yaparımda

Motosikleti
    hayırlı ugurlu olsun. yerine ne düşünüyorsun ?

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    hayırlı ugurlu olsun. yerine ne düşünüyorsun ?
    suzuki xf650, kawa kle500, bunlarda olmadı Asya RX250 artık motorsikletlerin durumuna göre 3 den biri olacak

Motosikleti
    xf güzel seçim
    ANGARAJ

Motosikleti
    suzuki değince baktım daha önce dikkatimi çekmemişti.
    buda tek silindirmiş . kle ler hoşuma gider. Allahtan elime para geçmiyor yoksam ben ne alacağım diye afallayıp kalırım.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar benim motoru 2 ay önce dağıttık ama bir türlü bitiremiyoruz(ustam ağırdan alıyor) araya hatır işi sokunca böyle yavaş oluyor ama gerçekten motorumu özledim.işe bende elimi atmaya karar verdim hızlı bir şekilde toplayıp bitirmeyi düşünüyorum.sizden isteğim pistonun silindirle birleştiği kısımda ki conta önerisi.orijinal conta olmuyor piston çapı genişledi sanırım 65,5 oldu.buna uygun başka bir motorun contası var mı?

Motosikleti
    hazırda 65.5 lik contalar var zelsun marka.
    bak senin için bir site hade kolay gelsin
    http://www.onurmotor.net/CG200-CONTA...,PR-13081.html

online alış verişide var.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bu grenajlari napacaz ben hala orada kaldim dedim komple sifirlayp satayim grenaj yok baska marka takiyim dedim onlarda saseye mudahele etmek lazim napsam karar veremedin
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu grenajlari napacaz ben hala orada kaldim dedim komple sifirlayp satayim grenaj yok baska marka takiyim dedim onlarda saseye mudahele etmek lazim napsam karar veremedin
    ben daha öncede söylemiştim , Kefeeee nickli arkadaş asya 200gy sini parçalayıp satıyordu, sorabildinmi ona ?

Motosikleti
    grenaj konusunda, şimdilik sorunsuzum. elyaflı macun kullanıp gerekli tamiratları yapıyorum aynı yerden sorun vermiyor.
    ama pvc borular var. 6 atü 10 atü 16 atü. kırılmaya oldukça dayanıklılar.
    sağlam olan geranajlardan şaplon çıkarıp, bu pvc borulardan kesip kullanmayı düşünüyorum.
    ama kıvrımlar konusunda ısıtılmaya ihtiyaçı olaçak. böyle bir durumdada fırınlama yapmak gerekiyor.
    fırınlamadan önce alcıdan veya betondan kalıp çıkarıp fırınlama esnasında bunların arasında preslemeyi düşünüyorum.
    birde tabi evdeki huzuru korumak için fırını bu işlere alet edeceğimi kimsenin bilmemesi gerek
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    grenaj konusunda, şimdilik sorunsuzum. elyaflı macun kullanıp gerekli tamiratları yapıyorum aynı yerden sorun vermiyor.
    ama pvc borular var. 6 atü 10 atü 16 atü. kırılmaya oldukça dayanıklılar.
    sağlam olan geranajlardan şaplon çıkarıp, bu pvc borulardan kesip kullanmayı düşünüyorum.
    ama kıvrımlar konusunda ısıtılmaya ihtiyaçı olaçak. böyle bir durumdada fırınlama yapmak gerekiyor.
    fırınlamadan önce alcıdan veya betondan kalıp çıkarıp fırınlama esnasında bunların arasında preslemeyi düşünüyorum.
    birde tabi evdeki huzuru korumak için fırını bu işlere alet edeceğimi kimsenin bilmemesi gerek
    aynı ben , elimde ne varsa kullanırım, geçen ledli fren lambasını monte ettim plaka boşta kaldı ne yapsam ne yapsam , evdeki demir sandalyenin ayakları arasındaki bir parça zamanla kaynak yerinden kırılmıştı bir parçası tutuyordu, onu oradan kır, sonra demir testeresi ile kes matkapla 2 delik , motorun arka tarafında sepetlik monte Demir parçasının alt bağlantı noktasıdan ayarladım taktım geçtim, yoksa sanayide bir plakalık yaptırsan dünya iş ve para ,grenaj konusunda sen yap ben hemen ardından daha ilginç bir proje ile geliyom , burada (muğla köylerinde) eski Gara jawalardan var bir restorasyon patlatabilirim

Motosikleti
    aman jawa derken dikkat et GaCCaLL da jawa sever bir arkadaş.
    bir şeylere girişeceksen ona mutlaka danışmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Biri GaCCaLL mı dedi

şuan memlekette yani konyadayım benim 18 senedir yatan jawayı ayaklandırmayı planlıyorum 2 gündür yapacaklarımı düşünüyorum bakalım yarın sabahtan tulumumu giyip girişicem inşallah fotoğraf makinemide aldım geldim çokçada fotoğraf çekerim herhalde yani en azından ben olmasam bile arkadaş çektiricem mz ve jawa topiğine yazmıştım geçenlerdee..

Bu arada Mehmet hocam eski kara jawalardan da var bende o anlarada şuan şaseye kadar sökük durumda boya işine girdikten sonra işlemi tamam ama biz parçalayalı 1 sene olacak yakında bir türlü elimiz ermedi..
    ANGARAJ

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha öncede söylemiştim , Kefeeee nickli arkadaş asya 200gy sini parçalayıp satıyordu, sorabildinmi ona ?
    komustum ama grenaj vs kalmadi aldilar diyor ondan o is yatti

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

ama yeni birşey farkettim kanuni cross 250 nin şasesi neredeyse benim motorla aynı onun benzin deposu benzin depo grenajları bırde selesını alıp arka kuyruguda 2000 model ktm kuyrugu yaptırabılırım sadece arka yan kapak kalıyor onuda fıbercıye ıstedıgım sekılle yaptırmayı dusunuyorum :D
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler