Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    asyalarda nasıl hondalar gibimi bir aşagıya diyer vitesler yukarıya. birde ara boş var mı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen hemen bütün çinlilerinki aynı aşağıya bastıkca yukseliyor. yukarı çektikce düşüyor.
    ilginçmiş, çok ters gelmiyomu öyle
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    asyalarda nasıl hondalar gibimi bir aşagıya diyer vitesler yukarıya. birde ara boş var mı.
    birinci vites aşşağıda 1 ile 2 arası boş vites 2-3-4-5 yukarıda serdal hocam.
    ANGARAJ

Motosikleti
    iyimiş ben bizimkine alışasıya göbeyim çatlakı. bir aşagıya takmışım verıyorum gazı motor devirlenıyor derken ikiye takacam ya yukarıya atıyorum hop motor boşta. milletın ortarında rezıl oluyordumç ama artık alıştım hatta butun motorlarda böle olsa güzer olur düz mantık aşagıya teptıkçe yukselsın yukarı çektıkçe düşsün vitesler. hatta çınlı bazı modellerde var beşten sonra boşa geçip terar birden baişlıyor.

Motosikleti
    dün yani salı günü sabah erkenden 04 gibi konya ya doğru yola çıktım. yola çıkarken günlük kilometre sayaçım 83 km idi. bunu daha önceden aldığım 10 liralık yakıtı ölçmek için sıfırlamıştım. yollar genelde çift gidiş çift gelişti. yolculuk rahat olmakla birlikte dönüş yorucu oldu. eve döndüğümde kilometre sayaçım 09 gösteriyordu. yola çıkmadan önceki 83km çıkardığımızda toplamda 926 km yol yapmışım. ama günlük yol limitim 700 km miş öğrenmiş oldum. ortalama 150 km bir yakıt aldım 10 liralık. toplamda 60 liraya gittim geldim. çok şükür ne olur ne olmaz diye yanıma aldığım alet çantasına ihtiyaç olmadı. yakıt alırken durmalar biri gidişte biri dönüşte cay molaları verdim. ve her çeşmede ihtiyaç molası verdim. kilometrede 6 krş yaktım. ama en kısa zamanda çift silindirli bir japona geçmek gerekecek. her ne kadar tireşim emsallerine göre az olsada, şu an ağrıyan kaba etlerim isyanda.

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    merhabalar. 2006dan beri kullandığım ramzey 200gy var. boyuyorum, birşeyler kaynatıyorum fakat bir türlü 3 yıldır jant sorununu çözemedim. ya vaktim olmadı yada iyi araştıramadım. ön jantı 2008de yamultmuştum. sonra düzelttirdim, balans ayarı yaptırdım gidiyordu. 1 ıl içinde 2 ayda bir devam ettireek kullandım. sonra askerlik derken birde motorum elektrik tesisatında sorun oldu ve istanbulda işe girdim derken, bu yazın başına kadar ötelendi. artık balansda tutmuyor. jant çemberini değiştirebilirim fakat lastiklerin durumu malum. ve bu ebattada hiç yola uygun bir lastik yok. mitasın michelin anakee benzeri lastiklerini takabilicek jantçemberi uydurabilirmiyim? yada bu ebatı (15070R17 11080R19) çevirebilir mi sorunsuz? lütfen yardım

Motosikleti
    çember değiştirmek büyültmek kalın yada kısaltmak sorun değil. dostum senin düşündüğüne benzer bir uygulama yapılmıştı. bende fırsatını buldum mu önü 18" düşürecem. genelde asfaltta kullanıyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-121.html
    jönysf nickli arkadaşa danışa bilirsin

picasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 200cc
    Herkese selamlar...
    Bir sorum olacak. Benim 200lük ramzeye uzun bir süredir şehir dışında da bulunduğumdan dolayı binememekteydim. geçtiğimiz hafta sonu makinayı çıkardım, gezmeye başladım.
    Ama bir sıkıntısı var; motosiklet rolantide çalışmıyor, hemen stop ediyor. Bu şekilde stop edince de zor çalışıyor. Hava filtresini ve bujiyi temizledim, sıkıntı devam ediyor. Acaba karbüratörde pislik tarzı birşey mi var? Marşa basınca çalışmıyor ve yakamadığı benzini apaçilerin egzost patlatması gibi egzosttan atıyor..
    Ne yapmak lazım??
    ErDeM

onur-1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen ZS 125 GY-A
    geçtiğimiz pazar günü gene vurdum motoru dağlara. çok zevkli bir gezi oldu. en kısa zamanda bir fotoğraf makinesi edinip bol bol fotoğraflayacağım gezilerimi. salihli tarafında ve civarındaki arkadaşlar varsa bize katıla bilirler. salihli ödemiş arasında boz dağ çevresinde tabiatın kucağında geziyoruz.
    Ben de bir cross aşığı olarak aranıza yeni katıldım.Sırf bir cross motor almak için önce ehliyet işini hallettim ve nihayet motorumu aldım.Salihlide oturuyorum.Bozdağ benden korksun artık.Size katılmayı çok isterim.PM'den numaramı atarım.Teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar...
    Bir sorum olacak. Benim 200lük ramzeye uzun bir süredir şehir dışında da bulunduğumdan dolayı binememekteydim. geçtiğimiz hafta sonu makinayı çıkardım, gezmeye başladım.
    Ama bir sıkıntısı var; motosiklet rolantide çalışmıyor, hemen stop ediyor. Bu şekilde stop edince de zor çalışıyor. Hava filtresini ve bujiyi temizledim, sıkıntı devam ediyor. Acaba karbüratörde pislik tarzı birşey mi var? Marşa basınca çalışmıyor ve yakamadığı benzini apaçilerin egzost patlatması gibi egzosttan atıyor..
    Ne yapmak lazım??
    ustam uzun süre bekleyen benzinden dolayı naz yapar bu keratalar. eline bir şişe al. şamandıraya su ve pislik çökmüştür şamandıradan biraz benzın akıt, bis ve sulu kısmı bitincede. şamandırayı kapa. dene olmadı depodaki benzini tazeleyeceğiz. benzın muslıgundan şişeye içindeki benzini akıt yaklaşık yarısını şişeye koyduktan sonra şişedeki kadar taze benzin ekle depoya. aman hortumu falan yerine takmayı şamandıra tahliye vidasını falan unutma. sonra çalıştır. şişedeki beklemiş benzinde ziyan olmasın bir sonraki benzin alışında boca et depoya, çek üstüne taze benzini ne naz yapar nede gaz.

Alıntı onur-1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir cross aşığı olarak aranıza yeni katıldım.Sırf bir cross motor almak için önce ehliyet işini hallettim ve nihayet motorumu aldım.Salihlide oturuyorum.Bozdağ benden korksun artık.Size katılmayı çok isterim.PM'den numaramı atarım.Teşekkürler.
    hoş geldin dostum aramıza. buradaki mesajdan önce özel mesajına baktım. dolayısı ile salihliden oldugunu şimdi öğrendim. dizimden ameliyatlıyım yani bir süre dağlar taşlar bensiz. :( telden buluşuuz konuşuruz yeni motorunda hayırlı olsun. bizimle gelirken kask şart diğer dizlik falan imkanın varsa unutma. ahmet ve hakan diye iki arkadaş daha var tanıştırırım onlarla. ben gelemedimmi onlarla takılırsın. ama ramazan dolayısıyla gezileri rolantiye aldık haberın olsun. tel nosunu şimdi kayt ediyorum nasıpse yarın gündüz ararım. kal salıçakla.
    bu arada motorun yeni sanırım hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullan. allah kaza bela göstermesin. kaça aldın motoru

Motosikleti
    onur 84 dostum motorun güzelmiş sıfır alsan bukadar yakışıklı olamazdı. fotolarınıda yükle buraya form şenlensin.

Motosikleti
    Zongshen ZS 125 GY-A
    çok teşekkür ederim.Fotolarını en yakın zamanda ekleyeceğim.Sizden iyi olmasın Mersinli motor aşığı bir abimiz buldu bu motoru bana.Denizliye kadar getirdi ben acemi olduğum için.Denizlide üzerime aldım,sigortasını yaptırdım ve Salihliye geldim.Hız benim işim değil.Bugün de Manisa yaptım geldim uzun asfalt yol hoşuma gitmedi.Engebeli-arazi yolları,doğa ve manzara benim işim.Doğada dolaşmak çok hoşuma gidiyor.Fotoğrafçılığa da biraz ilgim var.Umarım ilerleyen zamanlarda hep birlikte güzel fotolar çekiliriz.Motorcuların kalbi bu sitede atıyor.Yardımı,emeği geçen ve ilgili olan herkese teşekkürler.

Motosikleti
    sık sık gezeriz artık. sürüş tekniklerini geliştirirsın. ben gezdikçe geliştirdim. bu motorla da olmasa küçüklüğümden buyana motor kullanıyorum ustayım derdim. ama ne zaman bu motorlara başladık, teknik olarak hiç bişi bilmediğimizi öğrendik. takıl bize hayatını yaşa.

Motosikleti
    faydalı olabilecek bir link http://www.atvforless.com/200gy-parts-web.htm

Motosikleti
    Zongshen ZS 125 GY-A
    sık sık gezeriz artık. sürüş tekniklerini geliştirirsın. ben gezdikçe geliştirdim. bu motorla da olmasa küçüklüğümden buyana motor kullanıyorum ustayım derdim. ama ne zaman bu motorlara başladık, teknik olarak hiç bişi bilmediğimizi öğrendik. takıl bize hayatını yaşa.

Bundan somra beraberiz Allah izin verirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Abi link gerçekten çok faydalı olacak.Birazdan motoru biraz parçalayıp neyin nerede olduğunu yavaş yavaş öğreneyim, senle baktığımızda söylemiş olduğun o ufak tefek düzenlemeleri yapayım dedim.Bu link az çok neyin nasıl söküleceği hakkında ön bir fikir verdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Bu arada ileride link giderse bilgileri Word belgesi olarak kopyaladım.İhtiyacı olan arkadaş PM'den mesaj atsın word belgesini göndereyim.yamyamaha abimize teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

hoş geldin dostum aramıza. buradaki mesajdan önce özel mesajına baktım. dolayısı ile salihliden oldugunu şimdi öğrendim. dizimden ameliyatlıyım yani bir süre dağlar taşlar bensiz. :( telden buluşuuz konuşuruz yeni motorunda hayırlı olsun. bizimle gelirken kask şart diğer dizlik falan imkanın varsa unutma. ahmet ve hakan diye iki arkadaş daha var tanıştırırım onlarla. ben gelemedimmi onlarla takılırsın. ama ramazan dolayısıyla gezileri rolantiye aldık haberın olsun. tel nosunu şimdi kayt ediyorum nasıpse yarın gündüz ararım. kal salıçakla.
    bu arada motorun yeni sanırım hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullan. allah kaza bela göstermesin. kaça aldın motoru[/QUOTE]

Motoru 2000 TL'ye aldım.3100 KM deydi,şu an 3800 oldu. Mersinde yazlık mekanda yazdan yaza kullanılmış, hırpalanmamış.2006 model 2009 trafik çıkışlı.

Motosikleti
    word de saklaman güzel lazım oldukca bakarız. pazarları araziye cıkmadıgımız zamanlar deli gibi bakım yaparız. sente çakısı bile var gerektiğinde siboplara kadar dalarız umarım dalmayı seversin

Motosikleti
    arkadaşlar faydalanırsınız
    http://www.global-genesis.com/produc...ZF200GY-A.html
    zelsun 200 gy için üç farklı ( balasitorlu dahil ) versiyon için exel dosyaları var. haydi eylenin gayri

Motosikleti
    Zongshen ZS 125 GY-A
    word de saklaman güzel lazım oldukca bakarız. pazarları araziye cıkmadıgımız zamanlar deli gibi bakım yaparız. sente çakısı bile var gerektiğinde siboplara kadar dalarız umarım dalmayı seversin
    Dalarız abi,paramparça ederiz motorları!!!

Motosikleti
    faydalanmak isteyene bir link daha http://www.mychinamoto.com/downloads...Portuguese.pdf

Motosikleti
    Zongshen ZS 125 GY-A

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Bu da benim dağ keçisi.Daha da güzelleştireceğiz inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler