Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlarda çekişe vermişler gücü ama tam bir kros kadarda çekiş yok benim tavsiyem biraz daha bilinçli oynamak. arka dişliyi en fazla 2 diş küçült böylece çekişten fazla kaybetmezsin viteslerde de geçişler tatlı bir uzama olur. sen genede ilk fırsatta ön dişliyi ve arka dişliyi say bakalım kaçlıklar. diskinden büyük dişlisi olan motorların çoğu spesiyal denen tamamen arazide performas için kullanılan motorlar ki onların bir cok şeyi bizim altımızda cros diye avunduğumuz motordan farklı. mesela amatisorler başta olmak üzere bir çok parçası hem özel hem pahalı. bazı parçaları kilometre hesabı değilde saat hesabına göre değişiyor. arkadaşımda klr 250 var o yavaş yavaş kafayı yedi dişliler için 350 lira harcadı allahtan bizimkiler çinli benım dişlilere 30 civarı bir para harçamıştım.
    Sanırım benim ki o özel üretim zımbırtılarından bugün arka amortisör yüksekliğine baktım tam 1mt ön amortisör 1mt 20cm yüksekliğinde benim bacak boyum uzun 96cm bacak boyu var parmak ucumla yere zor değiyorum Zaten normal araçların yanından giderken oturduğum yer cam hizasında jiplerle aynı yükseklikteyim.
    yarın idmandan sonra karbüratörün iğnesini bir alta getireceğim çekişi artsın diye o zaman ön ve arka dişliyi sayarım büyütebilirsem önü 2 diş büyütürüm eşit olur sanırım o zaman büyütemezsem uygun dişli bulmaya çalışacağım arka için umarım bulabilirim.
    Bana tork o kadar önemli değil zaten motor uzasın yeter bana uzun yol performansı değerli benim için. Mesela senatör tork fakiri fukara ama uzun yol için harika motor yolda açıldıkça açılıyordu.

Birde bir sorum olacak bu depoyu tam doldurduktan sonra başıma geldi karbüratörün alt tarafındaki tahliye borusundan arada benzin akıtıyor resmen kusuyor benzini hafif siyahımsı şekilde çıkıyor bu nedendir iğneden kaynaklı mı olur yoksa pislikten dolayımı yapıyor.

mct kullanırken aynı sorun oluşmuştu halletmiştim ama hatırlamıyorum nedenini
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    benzının geldiyi yeri görmek lazım. ama depoyu tam doldurduysan ve tahlisesi varsa keser bir süre sonra ( senatorlerdeki benzın kapagına delik açma olayı gibi benzını kullandıkça dışarıdan hava alsın yerıne diye ) ama şamandıranın altındaki vida açık kalmışşsa ( benzının dibindeki pisliyi atmak için ) depondaki benzın bitmeden kesmez
    depo kapagını deyiştirirsen http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1529642/detay/ benzın akma olayı olmaz

Motosikleti
    1 saat sonra ameliyat işlemi olacak inşallah hallederim.

foto çektim fakat bir türlü yükleyemiyorum imageshack.us sitesine yüklerdim önceden şimdi sürekli hata veriyor nedenini anlamadım bir türlü. Çözebilirsem sorunu fotoları yüklerim inşallah
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    http://www.aracforum.com/motorsiklet...tml#post170117
    buraya üye ol aramızda foto paylaşımı yaparız benım canavarın fotolarıda var.

Motosikleti
    mesaj attım fakat nette sorun vardı gitmemiş.

dişli sayısı ön 12 arka 46 acaba önü mü büyütsem yoksa arkayı mı küçültsem hangisi daha kolay olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:18 ----------

http://www.aracforum.com/motorsiklet...tml#post170117
    buraya üye ol aramızda foto paylaşımı yaparız benım canavarın fotolarıda var.
    hemmeen oluyorumm

Motosikleti
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj attım fakat nette sorun vardı gitmemiş.

dişli sayısı ön 12 arka 46 acaba önü mü büyütsem yoksa arkayı mı küçültsem hangisi daha kolay olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:18 ----------

hemmeen oluyorumm
    ön ü büyültmen daha kolay arka için tekerı falan sökmen gerekır. önde buna gerek yok 8mm lokma veya pipo ile ( kaliteli malzeme kullan izeltaş rico gibi ) ön dişlinin kapağını sök içeride dişli sana sırıtaçak sende ona sırıt motorun aşırı benzerliğinden dolayı 17 uyar diye biliyorum ( benımkinde 17 var ). bir kaç marka var hepsının göbek kısmı farklıdır. benimki honda cbf lere uyuyor.
    elınde aletın hazır olursa parçacının önünde bile söker takarsın ayriyeten tamirciye gitmeye gerek yok. tabiki arka tekere zincir ayarı yapman gerekecek, önce arka tekeri gevşetirsen daha iyi olur. zincir ayarını gevşek yap bizim motorlarda arka amatisor salınımı fazla olduğundan normal ayar yapdığında üstüne bir kişi bile binse zincir geriliyor, bunun yolda çukuru tümseyi zaman zamanda artıcısı var. zincir bozulur sarkar uzar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:49 ----------

en kısa zamanda aynalarını deyiştir cros enduro tarzı motorlara nikalajlı ayna yakışmıyorç ( bence )

Motosikleti
    ön ü büyültmen daha kolay arka için tekerı falan sökmen gerekır. önde buna gerek yok 8mm lokma veya pipo ile ( kaliteli malzeme kullan izeltaş rico gibi ) ön dişlinin kapağını sök içeride dişli sana sırıtaçak sende ona sırıt motorun aşırı benzerliğinden dolayı 17 uyar diye biliyorum ( benımkinde 17 var ). bir kaç marka var hepsının göbek kısmı farklıdır. benimki honda cbf lere uyuyor.
    elınde aletın hazır olursa parçacının önünde bile söker takarsın ayriyeten tamirciye gitmeye gerek yok. tabiki arka tekere zincir ayarı yapman gerekecek, önce arka tekeri gevşetirsen daha iyi olur. zincir ayarını gevşek yap bizim motorlarda arka amatisor salınımı fazla olduğundan normal ayar yapdığında üstüne bir kişi bile binse zincir geriliyor, bunun yolda çukuru tümseyi zaman zamanda artıcısı var. zincir bozulur sarkar uzar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:49 ----------

en kısa zamanda aynalarını deyiştir cros enduro tarzı motorlara nikalajlı ayna yakışmıyorç ( bence )
    Dün söktüm baktım ikimizde birbirimize sırıttık sökücenmi beni dedi eveeet dedim ama dişli alınca tamam abi dedi
    17 olurmu bilmiyorum belki dar gelebilir yeri ama 15-16 tam olabilir. Zaten ankara'da yibaya gidiyorum orda halledicem sökeceğim takacağım tabi 17 olursa tadından yenmez herhalde Uzun yola katkısının %25-30 arasında olacağını varsayıyorum zira 12-46 olan dişli sürüşünde 90-100 arasında çok raahat gidiyor ve ani gaz vermelere tepkisi oldukça iyi fakat 110a geldiğinde 130a gelene kadar feci titriyor ilkkez aynadan arkayı göremez oldum 130da birden titreşim kesiliyor ama ayna hala arkayı silik gösteriyor tabi 130la uzun süre gitmek motordan inildiğinde titreme krizine sokabilir ben o yüzden 90la sakin sakin gidiyorum. bu dişliyi hallettiğimde büyük ihtimalle ayı devirle 100-110la gidebileceğim.

Ayna normalde chooper-cruiser aynası yuvarlak ayna denedim ilk başta arkayı göremedim alışık olmadığımdan bu iyi gösterdiği için taktım şimdi bi ayna buldum honda cbx 250nin aynaları hoşuma gitti takabilirsem onu takıcam siyah ve eşkenar üçgenli yatay duruyor çok hoşuma gitti fotosunu çekerim gösterirrim.

Motosikleti
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün söktüm baktım ikimizde birbirimize sırıttık sökücenmi beni dedi eveeet dedim ama dişli alınca tamam abi dedi
    17 olurmu bilmiyorum belki dar gelebilir yeri ama 15-16 tam olabilir. Zaten ankara'da yibaya gidiyorum orda halledicem sökeceğim takacağım tabi 17 olursa tadından yenmez herhalde Uzun yola katkısının %25-30 arasında olacağını varsayıyorum zira 12-46 olan dişli sürüşünde 90-100 arasında çok raahat gidiyor ve ani gaz vermelere tepkisi oldukça iyi fakat 110a geldiğinde 130a gelene kadar feci titriyor ilkkez aynadan arkayı göremez oldum 130da birden titreşim kesiliyor ama ayna hala arkayı silik gösteriyor tabi 130la uzun süre gitmek motordan inildiğinde titreme krizine sokabilir ben o yüzden 90la sakin sakin gidiyorum. bu dişliyi hallettiğimde büyük ihtimalle ayı devirle 100-110la gidebileceğim.

Ayna normalde chooper-cruiser aynası yuvarlak ayna denedim ilk başta arkayı göremedim alışık olmadığımdan bu iyi gösterdiği için taktım şimdi bi ayna buldum honda cbx 250nin aynaları hoşuma gitti takabilirsem onu takıcam siyah ve eşkenar üçgenli yatay duruyor çok hoşuma gitti fotosunu çekerim gösterirrim.
    ankarada yibaya gidiyorsun 17 dişliyi alıyorsun takıyorsun sonuç hüsran olursa ( sığmazsa yada motor ben yerımden kalkamıyorum abi bir el at derse değiştirmen gerekecek ) uymazsa değiştiririm diyerek al. işi salama al.
    çünkü şurada hesaplama aracında http://www.sprocketcalculator.com/ ( gene bu forumda bir arkadaş vermişti adresi ) senın motorun tork -41.7% düşecek hız da bi bukadar artacak. ama makinanın ürettiği güç belli aynı devirde gücün yeterse istediğin hızda gidersin ama bende soru işareti var. 15diş olursa 25% tokta azalma hızdada bi okadar artış olacak.
    tanıdık bir parçacı varsa bir kaç dişli birde dene sana uyanı kalıcı olarak kullanırsın. bu arada dişe uygun olarak zıncırın baklasınıda artırman gereke bilir çünkü 17 dişliyi takarsan 5 bakla fark eder maşadaki ayar boşlugu bu bu mesafeyı kaldıramaya bilir.

Motosikleti
    ankarada yibaya gidiyorsun 17 dişliyi alıyorsun takıyorsun sonuç hüsran olursa ( sığmazsa yada motor ben yerımden kalkamıyorum abi bir el at derse değiştirmen gerekecek ) uymazsa değiştiririm diyerek al. işi salama al.
    çünkü şurada hesaplama aracında http://www.sprocketcalculator.com/ ( gene bu forumda bir arkadaş vermişti adresi ) senın motorun tork -41.7% düşecek hız da bi bukadar artacak. ama makinanın ürettiği güç belli aynı devirde gücün yeterse istediğin hızda gidersin ama bende soru işareti var. 15diş olursa 25% tokta azalma hızdada bi okadar artış olacak.
    tanıdık bir parçacı varsa bir kaç dişli birde dene sana uyanı kalıcı olarak kullanırsın. bu arada dişe uygun olarak zıncırın baklasınıda artırman gereke bilir çünkü 17 dişliyi takarsan 5 bakla fark eder maşadaki ayar boşlugu bu bu mesafeyı kaldıramaya bilir.
    Yibada ankara bisiklet var fuat abi çok iyidir kendisi bol bol dişli elinde mevcut 14-15-16-17 hepsini denerim onun dükkanın önünde ama tahminimce 17 hem olmayacaktır hemde kalkışı cidden düşürecektir. Verdiğin linke baktım 15t en ideali gibi duruyor. Zira %25 tork azalması büyük bir oran değil 10nm torku var 7,5nm olacak bu bile oldukça etkili bu motor için. Zincir konusunda haklısın zincir kıranım var eğer gergi kısmında uyduramazsam bir iki bakla çıkartırım 5dk almaz.

Şimdi yapacağım işlemle 15t takınca 10nm tork olacak 7,5nm 12 hp olan güç ise 15hp olacak.

Bunun artı etkileri tahminen
    1.) vites oranları artacak 20km/h 2. vitesi isteyen motor 30km/h ulaşınca vites isteyecek
    2.) 5. viteste giderken bağırmadan 85-95 arası hız ideal oluyor 15t dişliden sonra 95-110 arası rahat gidecek.
    3.) son hızı düz yolda 130km bu oran son hızın bir kaç dakika daha uzun sürmesiyle beraber 145-150km olacaktır.
    4.) stabil hızı şuan saatte 90km olan motor 100-110a çıkacaktır.
    5.) Titreşim hissedilir derecede azalacak ve motor düşük devirlerde çalışacaktır.

eksi etkileri ise
    1: Bayır çıkışlarında 4. vitesle çıktığım yolu büyük ihtimalle 3. vitesle çıkacağım.
    2: Kalkışta %25 kayıp olacak bu değer özellikle rampalarda kendini hissettirebilir.
    3: 120km/h çıktığım gölbaşı yokuşunu tahminen 900-100km/h ile ancak çıkabileceğim.

Tabi bu eksiler artılarının güzel yanlarından dolayı çok dikkate alınmayacak tarafımca )

bu arada verdiğin bilgilerin için çok teşekkür ederim ve yardımların için de işime yarayan çok şey söylüyorsun.

Motosikleti
    en güzel yanı titreşimdeki düşüş. bende uzun yol 17 ye 44 dağ bayır olayı 15 e 46 arada 18.5 luk fark var ve cok tatlı oldu. işallah sende benım aldığım keyfi fazlası ile alırsın. aman sakın unutma gitmek yada hızlı gitmek önemli değil asıl mesele dura bilmekte. frenlere sık sık göz at.

Motosikleti
    en güzel yanı titreşimdeki düşüş. bende uzun yol 17 ye 44 dağ bayır olayı 15 e 46 arada 18.5 luk fark var ve cok tatlı oldu. işallah sende benım aldığım keyfi fazlası ile alırsın. aman sakın unutma gitmek yada hızlı gitmek önemli değil asıl mesele dura bilmekte. frenlere sık sık göz at.
    OO sen iki dişli kullanıyorsun sök tak çıkar zor olmuyormu ? hadi ön kolay 15dklık işi var ama arka için tekeri sökmek gerekiyor.
    uzun yol için senin taktığın dişliden takmayı isterim fakat sanırım bu beygirin arka dişlisiyle aynı yapıda olan küçük dişli bulmam zor olacak en iyi çözüm önü büyütmek.
    İnşallah alırım bu haliyle çok keyif alıp eğleniyorsam o zaman motorumdan kesinlikle çok memnun kalacağımdır

Haklısın frenler çok önemli birşey şuan arka frende sorun çıktı sonuna kadar basıyorum tutmuyor hava yapmıştır dedim havasını alayım dedim kesinlikle hava felan yok balatalar tam ama hidrolik baskı yapmıyor şu havalar düzelsin sonra ilk işi onu halledeceğim. Şuan %80ön %20 arka fren +motor freni şeklinde frenlemesini yapıyorum oldukça etkili duruyorum.

ama frenler her zaman önemlidir freni tutmayan araç bana hiç güven vermez maalesef.

Motosikleti
    evet iki gurup dişli kullanıyorum. sök tak kısmı hafatada bir yada 2 haftada bir 20 dk mızı ayırıyoruz. sorun olmuyor arazide diyer arkadaşlardan geri kalmamak için buna katlanıyoruz.
    sende arkaya küçük dişli bula bilirsin arka dişli gurubunda küçük dişli bulmak kolay buyuk dişli bulmak zor.
    arka freni ihmal etme en kısa zamanda ilgilen.
    uzun yolda senatörün rahatlıgını ararsın onu söleyeyim malum bu motorların oturma yeri dar.
    senetördeki gibi geniş deyil onun dışında yolculuk çok hoş oluyor. uzun yolculuk olarak nerelere gitmeyi düşünüyorsun.

Motosikleti
    evet iki gurup dişli kullanıyorum. sök tak kısmı hafatada bir yada 2 haftada bir 20 dk mızı ayırıyoruz. sorun olmuyor arazide diyer arkadaşlardan geri kalmamak için buna katlanıyoruz.
    sende arkaya küçük dişli bula bilirsin arka dişli gurubunda küçük dişli bulmak kolay buyuk dişli bulmak zor.
    arka freni ihmal etme en kısa zamanda ilgilen.
    uzun yolda senatörün rahatlıgını ararsın onu söleyeyim malum bu motorların oturma yeri dar.
    senetördeki gibi geniş deyil onun dışında yolculuk çok hoş oluyor. uzun yolculuk olarak nerelere gitmeyi düşünüyorsun.
    maalesef dişli olayı yalan oldu. Bulduğum tüm dişlilerin hiçbirisi olmadı. Zincir çok fazla kalın 600lük motor zinciri gibi o bakımdan 12-46 kullanmaya devam edeyim dedim.

Sevince katlanmasında bir problem olmaz tabi.
    Arka freni hallettim hava yapmış aldım havasını serserinin işini yapmaya başladı
    Büyük ihtimalle güzel olurdu senatör kadar rahat olmasada iyi olacağından emindim. Fakat motorumu bugün 13.30 itibariyle yeni sahibine teslim edeceğm.
    Beklediğim bir iş olmadığı için satmak zorunda kaldım tam alışmaya başlamıştım bu vahşi güzelliğe ama kısmet işte 600km yol yapabildik sadece. Kullandığım en kısa menzilli motor bu oldu genelde 14-15binden aşağı satmadım senatör 6500 bu 600km
    borçlarım var ufak tefek onları ödeyeceğim gsgm'nin proje işi olacak bu hafta içinde belli olur eğer projede yer alırsam o zaman yeniden bir motor alıcam lakin 13.30dan itibaren motorsuz hayat yeniden başlıyor.

Motosikleti
    herşey nasip işidir. motorunu satmana bende uzuldum, allah gönlüne göre versin.
    bir sonraki motorun çok daha iyilerınden olsun.

Motosikleti
    herşey nasip işidir. motorunu satmana bende uzuldum, allah gönlüne göre versin.
    bir sonraki motorun çok daha iyilerınden olsun.
    Abi senmi benmi üzüldüm Çok alışmıştım o hırçın şeye ama maalesef şu borçlar insanı böyle yoldan çıkartıyor işte

neyse şuan borcumu ödedim birşey kalmadı çok şükür. 1150tl vererek şu motoru yarın alıcam ne dersin ( kapora verdim gerçi )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1455794/detay/

Sürdüm oldukça iyi titreşim benim beygire göre yok sayılır. sessiz bir motor kalkışı felan oldukça iyi rölantisi 1,301,400lerde teklemeden çalışıyor. 1300kmde ufak tefek sürekli garajda durmaktan dolayı sorunları var. Aldım ama içimede tam sinmedi 285tl muane olayı eklenecek bu paraya 40tl sigorta motor 1500e gelecek bana yeniden. Gerçi ben onu satarım 1600-1800 arasında bir fiyata ama gsgm'nin işi olmazsa vay halime Özel sektör bekle beni olurum ki hiç sevmem özel sektörü.

allah bana akıl fikir versin son olarak

Motosikleti
    hayırlı ugurlu olsun allah tekerıne taş deydirmesin, rüzgarın hep arkadan essin. motor güzele benziyor. gerçi bu tarzlar beni hiç çekmez ama bende motorsuz kalmaktansa bu tarz bişi alırdım sanırım. sigortayı yaptıracagın zaman yapı kredinin sigortasına yaptır. en ucuz o diye biliyorum. parasal sorunlar hepimizde var işallah sende en kısa zamanda işlerını gönlüne göre yoluna koyarsın.
    daha iyisini alanakadar senin için en iyisi bu

Motosikleti
    hayırlı ugurlu olsun allah tekerıne taş deydirmesin, rüzgarın hep arkadan essin. motor güzele benziyor. gerçi bu tarzlar beni hiç çekmez ama bende motorsuz kalmaktansa bu tarz bişi alırdım sanırım. sigortayı yaptıracagın zaman yapı kredinin sigortasına yaptır. en ucuz o diye biliyorum. parasal sorunlar hepimizde var işallah sende en kısa zamanda işlerını gönlüne göre yoluna koyarsın.
    daha iyisini alanakadar senin için en iyisi bu
    Çok sağol abi. hepimizde kazasız bleasız sürüşler.
    Esasen beni de çok çekmiyordu fakat düşük fiyatı cazip geldi. Birde motor honda cbf 150 ile aynı kasaya sahip. Zaten motoru honda motoru ile aynı cb125 die bir motor. Çalışması felan sorunsuz.
    tamam abi bugün satıştan sonra yapı krediye uğrarım fiyatı uygunsa hemen hallederim orada.

umarım kısa zamanda herşey rayına girer. Bu sene atamama olmadığı için açıktayım 2012 ağustosunda olacak atamamız ondan sonra iş başından 4. ay bitimine mutakip güzel sağlam bir motor çekicem altıma.
    Daha iyisini alana kadar en iyisi bu wolswagen )

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ramzey 150 gy -3a ların vitesleri tersmi? yani aşağı vurunca yükseliyorda yukarı atınca alçalıyormu?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    hemen hemen bütün çinlilerinki aynı aşağıya bastıkca yukseliyor. yukarı çektikce düşüyor.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    asyalarda öle değil mesela benim bildiğim başka değişik olan yok
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler