Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Abi; benim CBR duruyor; bir tane de cross arayısına girdim; artık 2 motorla yola devam
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    hızdanda vazgeçmem diyorsun yaniii
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba aadaşlar lastiklerimi nihayetinde değiştirdim. Pirelli MT 21 aldım. Hem arazi hem asfalt için bunu önerdiler. Tabi ki lastikleri takar takmaz kendim test etmek için koyuldum yola ve Meram Vadisini ve Altınapa Barajını turladım işte fotolar :D

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:48 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir gezi yapmışsın, fotolar da güzel. Tüm Konya civarını fotoğraflamanı umuyorum, bol gezili günler.
    ha bu arada lastikler de yakıyo hayırlı olsun.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir gezi yapmışsın, fotolar da güzel. Tüm Konya civarını fotoğraflamanı umuyorum, bol gezili günler.
    ha bu arada lastikler de yakıyo hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim Fusuy inşallah bu yaz tüm Konya'yı ve civarını gezicem tüm arladaşlara kazasız belasız sürşler dilerim.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Konya güzel, gezi güzel, fotolar güzel, motor güzel, lastikler güzel, senin resmi de gördük oda güzel velhasıl endurocu olmak ne güzel.
    gecen gün benzin bitti son damla benzinle benzinliğe gittim yanımda 10 lira vardı onla benzin aldım. 73 km gitmişim. derken gene benzin bitti yani depo dipten dibe 10 lira ile 73 km. hesap ediyoruz. 13 kusur kuruş eski hesapla 137 yakmış. benzin 4.25 den ilk defa bu kadar az yaktı kerata

ben de geçen bi daha hesapladım, 15 krş yakmış. 17 ye göre bayağı iyi. herhalde bunlar 13krş ile 17krş arası yakıyor genelde
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim

Motosikleti
    benzinde daha az yaka bileceğini sanmam ilk defa bu kadar kilometre yaptım. baya tasarufluymuş. 2.35 litre ile 73 km oda kilometrede 32-35 gr yakıt yapıyor yanlış hesaplamadıysam. ama şehir içi ve yokuş falan yoktu, doğru düzgün gaz vermedim bile.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    ben yenice hesapladım 18krş yakmakta benim alet şehiriçi
    ANGARAJ

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba arkadaşlar haftasonu güzel havayı değerlendirip yine düştüm yollara. Konya dan dağ yoluyla Kestel'e ordan da Tepeköy'den Altınapa mevkiine doğru 5 baraj gezdim. Toplam 150 km yol yaptım. Çok şükür kazasız arızasız geçti. İşte fotolar
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Toprağım çok güzel kareler ben o kestele ilkokulda gitmiştim hala hayal meyal hatırlarım Alet çantanda çok şık olmuş bu arada yalnız yanında bi kişi daha olsa tadından yenmez o geziler...
    ANGARAJ

süper gezi olmuş. tebrik ederim. bayağı yol yapmışsınız.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Sizlerden de bekliyoruz :D

slm arkadaslar herkese ii forumlar ben bu ramzeyın papatya ya diskli 200 cc gy crosundan almak istiyorum ama sıfır arıyorum su ana kadar aradıgım sordugum hıc bır bayıde bulamadım eger sızın oturdugunuz sehır yada ilçelerde varsa fiyatıyla birlikte yazarsanız cok makbule gecer eger yakınlarınızda tanıdıgınızda temız varsa kac bın km de temız mı renk motoruna anahtarn degmısmı yazarsanız cok sevınırım forumu takıpteyım ..

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba arkadaşlar motorumu sattım. Biraz eskiydi ve aldığım yere iyi bir fiyata geri verdim. Sıfır Asya Tay 200 Gy alacağım. Motoru değiştirince bu forumdan da Asya 200 başlığında takılmaya başlayacağım. alacağım motor ile ilgili söylemek istedikleriniz varsa bekliyorum. Kendinize iyi bakın.

Motosikleti
    düşündüğün motorda güzeldir nice gezilere cıkarsın işallah gene. şimdiden hayırlı olsun.

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Herkese merhaba arkadaşalar.Haliniz hatırınız yerindedir umarım.Şimdi arkadaşlar benim motor bulunduğu yer itibari ile tamirciye götürmeye imkanım kalmadı..Kendi imkalarım ve geniş atölyemle bakımını yapmaya başladım.Sibop ayarına ne zaman ihtiyaç duyulur acaba.Sibop ayarı konusun da adım adım varsa resimli anlatımla yardımcı olursanız çok sevinirim.Bi de bu zongilerin plaka aydınlatmasını çıkartmak için komple kuyruğun altındaki tesisatından sökmek lazım galiba değil mi ampulu patlamışta değiştireceğim.Saygılar sevgiler.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Motosikleti
    200 gy
    selam arkadaşlar ben de bu pazartesi sizlerin arasına katılıyorum.daha önce mct250 m vardı sattım ve zongshen 200 aldım.motor istanbuldan gelecek,sahibi amortisörleri büyültmüş lastikleri ve dişlisini,eksantrik zinciri ve balatasını değiştirmiş.sibop ayarını yaptırıp yolluyorum fakat 1 ay sonra yeniden yaptır dedi.motor geldiğinde yapmam veya değiştirmem gereken bir şeyler var mı?sibop ayarını kendim yapabilir miyim?resimli anlatım olursa sanırım herkese faydalı bir bilgi olacak.

ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    öncelikle yeni zongicilere hoşgeldiniz diorum arkadaslar sibop ayarı(motorun ateşlemesinden bahsediorum lastik diil yani:) ) daha önce motor sökup toplamışlığınız yok ise zor bi olay çünkü çok ince ayarı var, çunku motorda cdi ateşleme olduğu için mesela 2 zamanlı mz yada jawada kiler gibi kolayca ayar yapılamıo bence iyi bi ustaya götürün derim ,peki sibop ayarının bozulduğunu nasıl anlarız? cevap motor çok bağırıp az kaçıo ise ,eksoz dan kara duman atıo ise sibop ayarı büyük ihtimnalle bozulmuş ola bilir , onun dışında yeni zongicilere tavsiyem karbüratörü temizletin ve benzin hortumu üzerine küçük bi benzin filtresi attırın 3- tl bişi ucuz ama çok işe yarıo ,bide zinciri dişliyi devamlı bakımlı yağlı tutun ,hiç bi skınıtın yaşıcanızı düşünmüyorum,buarada "agnostic"bende adanalıyım adanaya selamlar hazirana doğru istabuldan adanaya zongi ile gitcem bu sölediklerimi en kısa zamanda fotolu koycam arkadaşlar , daha önce hyosung gt250 r vardı 2008 enjeksionlu model ,zongi kadar memnun diildim ,tekrar hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:25 ----------

sonofwind, plaka aydınlatma için kuyrugu çıkarmana gerek yok ,kuyrugun iç tarafında yan yana iki vide var aydınlatma ampulunun kutusunu tutuo onları cıkar , kutu ayrılı kuyruktan içinde iki vida daha var onuda cıkarınca ampüllere ulaşa biliosun,durup dururken ampülün patladı ise motorunda kısa devre ola bilir , bi kontrol et, yanınada yede sigorta al,ne olur ne olmaz die motorun bı kenarına zulalla gerek olursa değiştiri ver yolda kalmazsın ,tekrara hayırlı olsun kazasıoz belasız sürüşler

Motosikleti
    200 gy
    ayhan verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.benim motor da bugün elime geçti 5 gündür ambarda olmasından dolayı ilk çalıştırmada bir sorun yaşadım.adana sıcağının altında yarım saatlik bir uğraş sonucunda çalıştırmayı başardım.arkadaşımda as 200 tay olduğundan dolayı cross motora uzak değildim fakat en önemli fark titreşim oldu benim için.
    benim motor 2005 model olduğundan dolayı biraz fazla hırpalanmış duruyor kaplama yapmak üzere damacıya gittim fakat forumda okuduğumdan çok yüksek bir rakam istediler tereddütte kaldım.kaplama konusunda bilgi sahibi olan varsa fiyat konusunda yardımcı olabilir mi?yan grenajlar artı çamurluğa 150 lira istediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler