Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI

bir bakmanızı istedim motor bana çok uzak sayılmaz satan arkadaş'a vize hakkında ve endura yaparken kullanılabilecek parçalar( extradan verecekmiş ) nedir diye bi msj attım ayrıca sormam gereken başka bişey varmı _?

yamyamah :ohv,ohc motor nedir _?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29782476/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Bu fotoları nasıl ekliyosunuz yardımcı olursanız birkaç tanede benim fotoğrafım var....
    valla foto olayına çok uzağım dikkat edersen hiç bir mesajım fotolu değil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:49 ----------

Alıntı obenberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir bakmanızı istedim motor bana çok uzak sayılmaz satan arkadaş'a vize hakkında ve endura yaparken kullanılabilecek parçalar( extradan verecekmiş ) nedir diye bi msj attım ayrıca sormam gereken başka bişey varmı _?

yamyamah :ohv,ohc motor nedir _?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29782476/detay
    ohc motor ramzetdeki gibi eksandirik zinciri var ve siboplar ceviriyor.
    ohv de itcekler var sbopları onlar acıyor kapıyor.

gelelım motora.
    motor 9000 diyor ama 1 ay önce piston sekmen attım diyor.
    9000 de neden sekman piston atılıyor erken bence. yok piston sekman attıktan sonra 9000 yaptıysa gece rüyalarında da aynı motoru kullanıyor. km yapıyor.
    sinyal stop lambası vesariye göremedım. bu haliyle vize alamazsın ki bulacan takacam anca vize alırsın. buda masraf demek. 300 lira borcu varmış zaten.
    1750 diyor 250 elektırık lambası kaplosu sinyali işçilik dersen ettı sana 2000 300de borcu oldu 2300
    yeni fırın boyadan cıktı falan diyor sanırım şasede kaynak yapılmış fark edilmemesi için boyanmış ta ola bilir şaseye çok iyi bakmak lazım.
    bence bundan vaz gec haziranda aldım ben 2006 model ama sıfır 2200 e senın kullanılmış bir motora cok cok daha az bir para vemen gerekiyor ama şimdiden 2300 yaptı daha aynaları eksık arka teker zincir diyor ama onları eklemeden alınıa bilir sınırı aşıyor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29741490/detay biraz daha ucuz bir alternatif.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...yat-dusssduuu/ detay al bunu ustunede 100 lira kalır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

100 kalır yazmışım pardon 1000 kalır
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...unsuzdur/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ss-motor/detay

ama buda güzel http://www.sahibinden.com/ilan/vehic...30008011/detay

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    merhabalar. şu motosikletle ilgilenecektim de,

arkadaşım bunların bazısının çift ekzantirikli olduğunu söyledi. Nerden anlayabilirim acaba ?
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. şu motosikletle ilgilenecektim de,

arkadaşım bunların bazısının çift ekzantirikli olduğunu söyledi. Nerden anlayabilirim acaba ?
    motor benımde dikatimi çeken motorlardan ama üzerinde chapper jantı var diye yazmış. ona bakmak lazım belkide cok hoş olmuştur. yanlız alaşımlı jantsa araziye cıkılmaz yanı cıkılırda ole hoplama zıplama olmaz . km gayet düşük bunun dogrulatmak lazım elciklerdeki aşınma ayaklıklardaki aşınma ve benzeri yerlerden bu az cok tahmin edilir. bunları deyerlendirin.
    benım bildiyim çift ekzantirik cin motoru yok. bazı buyuk motorlarda cift ekzantirik, var emme sboplarına ayrı eksoz siboplarına , ayrı ayrı ekzantirik miliyle kontrol ediliyor.
    ama bu küçük cc li motorlarda buyuk firmalar bile çift ekzantirik kullanacagını sanmıyorum.

Motosikleti
    şimdi aklıma geldi klr 250 likler cift ekzantirikli ve sürekli buradan problem cıkarıyor. ama orduda bir usta bunların ekranziriklerıne seri üretime geçmiş ve satışını yapıyor.
    bu sorunlu olanlar genelde retacar dan cıkma oluyor.
    yoksa cok güzel motordur klr ler.

tekrar selam arkadaşlar
    en sonunda buldum sanırım; yine de tavsiyelerinize ihtiyacım var
    motorsiklet modeli 2007 ama 2009 trafik çıkışlı arka plaastik korumalarının vida yataklarının
    birkaçı çatlamış ve plastik contalı somunlarla sabitlen miş ( sarsıntıdan olduğu söylendi )
    ve öndeki sinyal lambaları kırılmış onuda motorsikleti arabadan indirirken başarmışlar ; pek inandırıcı gelmiyor ama kırılırken kuzenimde yanındaymış yani motorsikletin herhangi bir kazası daha önce olmamış ve henüz sahibi hiçbir problem yaşamamış , motorsiklet fiyatı biraz faiş görünüyor ama uzun uğraşlar sonunda 1500 liraya ikna edebildik .merak ettiğim konu bu yuki markasının çin motorsikletleri içindeki memnuniyet payı nedir yoksa bir hata mı yapmak üzereyim .
    şimdiden teşekkürler .

yamyamaha: ayırdığın vakit için teşekkürler peki bu yukinin motoru ohc mi yoksa ohv mi_?
    ayrıyeten hangi motor seceneği benim gibi körpe bir kullanıcı için iyi bir secenek olur ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0591171/detay?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    tekrar selam arkadaşlar
    motorsiklet modeli 2007 ama 2009 trafik çıkışlı arka plaastik korumalarının vida yataklarının
    birkaçı çatlamış ve plastik contalı somunlarla sabitlen miş ( sarsıntıdan olduğu söylendi )
    ve öndeki sinyal lambaları kırılmış onuda motorsikleti arabadan indirirken başarmışlar ; pek inandırıcı gelmiyor ama kırılırken kuzenimde yanındaymış yani motorsikletin herhangi bir kazası daha önce olmamış ve henüz sahibi hiçbir problem yaşamamış , motorsiklet fiyatı biraz faiş görünüyor ama uzun uğraşlar sonunda 1500 liraya ikna edebildik .merak ettiğim konu bu yuki markasının çin motorsikletleri içindeki memnuniyet payı nedir yoksa bir hata mı yapmak üzereyim .
    şimdiden teşekkürler .

yamyamaha: ayırdığın vakit için teşekkürler peki bu yukinin motoru ohc mi yoksa ohv mi_?
    ayrıyeten hangi motor seceneği benim gibi körpe bir kullanıcı için iyi bir secenek olur ?

2750den 1500 e indi?Hocam senden pazarlık dersi almamız lazım bizim

ve bu motor yamyamahanın dediği gibi muhtemelen ohc motor olması lazım.

İlanda temiz görüküyor motor kmside düşük tabi orjinalse ki 2009 trafiğe çıkışlıysa çok normal bir durum sanki ve fiyat hakkaten uybun 1500tlye..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:05 ----------

Flood olacak ama ne yapayım mesajı 10dkdan sonra editleyemiyoruz malesef mod arkadaşlar düzeltirse problem olmaz sanırım..

Serdal hocam chinariders.net de benim karburatorun sokulmus bi şekilde detaylı fotoğrafları vardı hiç affetmedim direk çaldım ve koyuyorum buraya olurda ben gibi arkadaşlara faydası dokunur diye ve benim çektiğim fotoğraflardan çok daha detaylı buna göre daha kolay bi model belirleyebiliriz sanki??

ben biraz daha araştırayım bakalım orda arkadaşla ne demiş karburatör hususunda bu arada eskiden benim motoru kullanan birisi ile görüştüm dün ve ciddi ciddi benim sorunun karburatörde olduğuna kanaat getirdik beraber bunu halletmem lazım ilk evvela söküp bi temizlemeyi düşünüyorum ve bi yandan da uyumlu karburatör arayışı içinde olucam..

Motosikleti
    tekrar selam arkadaşlar
    şimdiden teşekkürler .

ohv motor bu
    ohv veya ohc olması taze motorcular için önemli deyil bu sadece usta motorcular için tercih meselesi. ohv motorları sevdiyim halde 200cc lik gurubda ohc yi tercih ederdim. bire bir honda klonudur. ama ohv hondanın jeneratorlerınde kullanıyor. ohv motor honda titanlarda kullanılıyor ama onlarda 125 lik bizim çinliler burada deyişiklik yapmışlar titan motorunun 200 cc sini yapmışlar.
    yukinin motoru etıketlerının ustune skyko yaz ithalatcısı bile aradaki farkı anlayamaz tıpkısının tıpkısı. yukiyi direk olarak tek bir marka olarak görme. genel olarak cinlilerde bir memnuniyetsizlik var. linkte ki yuki de mesela artçının ayaklarını koyacağı ayaklıklar cartayı çekmiş. 6000 km lik bir motorda bunlar bu kadar çabuk bozulmaması gerek. ayaklıkları elcikleri ve sinyalleri deyiştirdin mi fıstık gibi motor. plastık parçalar ise üflesen bozuluyor ben polyester ile tamir ediyorum.
    işallah sorunsuz olarak kullanırsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

GaCCaLL dostum senın karburotoru sökeceksin maden sökmeden tamir takımını sor varsa diyaframı falan deyiştirirsin. belkide sadece temizlik bile yetecektir.
    fotolar güzel olmuş sanki elime aldım bırkaladım. bak sizin karbüratorler bir gömlek daha güzel sen tamir takımını bir sor.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohv motor bu
    ohv veya ohc olması taze motorcular için önemli deyil bu sadece usta motorcular için tercih meselesi. ohv motorları sevdiyim halde 200cc lik gurubda ohc yi tercih ederdim. bire bir honda klonudur. ama ohv hondanın jeneratorlerınde kullanıyor. ohv motor honda titanlarda kullanılıyor ama onlarda 125 lik bizim çinliler burada deyişiklik yapmışlar titan motorunun 200 cc sini yapmışlar.
    yukinin motoru etıketlerının ustune skyko yaz ithalatcısı bile aradaki farkı anlayamaz tıpkısının tıpkısı. yukiyi direk olarak tek bir marka olarak görme. genel olarak cinlilerde bir memnuniyetsizlik var. linkte ki yuki de mesela artçının ayaklarını koyacağı ayaklıklar cartayı çekmiş. 6000 km lik bir motorda bunlar bu kadar çabuk bozulmaması gerek. ayaklıkları elcikleri ve sinyalleri deyiştirdin mi fıstık gibi motor. plastık parçalar ise üflesen bozuluyor ben polyester ile tamir ediyorum.
    işallah sorunsuz olarak kullanırsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

GaCCaLL dostum senın karburotoru sökeceksin maden sökmeden tamir takımını sor varsa diyaframı falan deyiştirirsin. belkide sadece temizlik bile yetecektir.
    fotolar güzel olmuş sanki elime aldım bırkaladım. bak sizin karbüratorler bir gömlek daha güzel sen tamir takımını bir sor.
    hocam merhaba birşey daha fakettim şimdi hava filtresini sökmüştüm temizlemek için temizledim vs ve filtresiz kapaksız çalıştırdım aleti
    ve gazı birden köklediğimde fıs fıs fıs fıs diye motor stop edecekmiş gibi oluyor bana sanki kaçak war gibi de geldi o haliyle böle olması normal mi acaba??

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba birşey daha fakettim şimdi hava filtresini sökmüştüm temizlemek için temizledim vs ve filtresiz kapaksız çalıştırdım aleti
    ve gazı birden köklediğimde fıs fıs fıs fıs diye motor stop edecekmiş gibi oluyor bana sanki kaçak war gibi de geldi o haliyle böle olması normal mi acaba??
    yok o halde çok rahat çalışması ve muazzam güzel bir horultu sesi vermeli.
    senin karbüratörde sanırım tıkalı bir yer var yada hava ayarı falan çok kısık olmalı. yoksam filtre açıkken canavar gibi çekiş yapmalı.
    sen bir daha hava filtresini söktüğün de gazı yavaş yavaş asıl motor canavar gibi bağırıyorken elini karbüratörün üstüne kapa vakum oluşsun ufak tefek pislik varsa çeker gider.
    birde şamandıra haznesini temizlediğinde belki çözüme ulaşırsın. bak gene diyorum tamir takımı var sen onlardan al deyiştir diyaframı falan. yenilenmiş olur karbüratörün.
    http://www.izmirmotor.com/archive/in...thread-67.html şuraya bir göz at bakalım
    Az benzin, fazla hava karışımı:
    . Gazlama sağır ve motor bayılıyorsa.
    . Gaz verince tepki yok kapatırken motor gaz yiyorsa.
    . Çok büyük bir jet uç takılı ise de motor gaz açınca reaksiyon vermeyecek kapatırken reaksiyona girecektir. bu durumdada hava ayarı fazla demektir. buda problem demektir.

Motosikleti
    ohv motor yapısına resimli örnek
    http://www.aracforum.com/attachments...%C4%B1-ohv-jpg

Motosikleti
    yamyamaha hocam bu tamir kitlerini net üzerinde bulamadım bugün iş çıkışı yibaya uğramayı düşünüyorum arife günü memlekete çıkıcam büyük ihtimal motorumlar yanıma yedek buji vs falan alayım diyorum bide gitmeden yağını değiştireyim oring conta falan alayım yenileyim bakalım karbüratör işini tamir kiti burda bulursam alırım bulamazsam sadece servisi arayıp diyaframı sorucam artık gelince söküp bakmayı planlıyorum..

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamyamaha hocam bu tamir kitlerini net üzerinde bulamadım bugün iş çıkışı yibaya uğramayı düşünüyorum arife günü memlekete çıkıcam büyük ihtimal motorumlar yanıma yedek buji vs falan alayım diyorum bide gitmeden yağını değiştireyim oring conta falan alayım yenileyim bakalım karbüratör işini tamir kiti burda bulursam alırım bulamazsam sadece servisi arayıp diyaframı sorucam artık gelince söküp bakmayı planlıyorum..
    yiba da vardır sen tamir seti alacak olursan diyaframlısından al. bazılarında diyafram olmuyor.

Motosikleti
    GaCCaLL bu senın için senın karbüratorun içi
    http://motoschinas.espiritucustom.com/?m=200911

Motosikleti
    Ewet diyaframlı bugün gene yibaya gittim sabahtan ama karburatör tamir kiti yok :S titan için varmış sadece onuda ben almadım bide adam azını yüzünü sallayınca vazgeçtim.alem adam bu satıcılar yahu adama şu yağdan varmı diyorum gel bakim buraya nabıcan sen o yağı diyor? güneşlenicem yanmayım diye sürecek halim yok heralde bide ben satmıyorum normalde yağ diyor e ulen madem satmıyorsun elinde de yok zaten bu yağdan ne tatama yapıyorsun ki bana?

Motosikleti
    bizim dayı oğlu temizlik malzemesi satan bir dükkanı vardı. bazı tipler gelir antifiriz var mı abi diye sorardı. sanırım onlar yiba da dükkan açmış. yağı napacaksın diye soracagına kaç numara diye sor yada yok de kardeşim. bu arada güneşlenme mevzusuda süpermiş.

Motosikleti
    Arkadaşlar geçmiş bayramınız mübarek olsun

hiç ses çıkmıyor topikden ne oldu böyle bende bayram arası uzun yol sayılırsa bi 500km yaptım benim motorla varmı sizde sıkıntı sorun?? ben sadece zincir yağladım o kadar

Motosikleti

herkes bayramlaşma telaşesınde yolculugun nasıl geçdi bende merak etmıştım seni.
    ben bayramdan önce yağlamıştım zinciri bayram kıyağı olsun diye kerata gene istiyor.

Motosikleti
    herkese slm arkadaşlar dun oğlumla bir kula salihli gezıntisi yaptım. kula dönüşü sandal beldesindeki yanardağa ( sönük tabiki ) mini tur düzenledim bu esnada cep telefonunla bir kaç resim cektim burada resim ekleyemediğim için fotoları ve gezi yazısını aşağıdaki linke ekledim. http://www.aracforum.com/motorsiklet...tml#post166110

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

arkadaşlar bizim motorlar titreşimli falanda dikatımizden kaçan bir husus var yeni fark ettim paylaşmak istedim . motor kartel koruması kartelde bir yere deyiyor ( benımkinde öyle ).
    söktüyünüzde görürsünüz ( tabi sizinkide deyiyorsa ) hem korumada hemde motorda cıkıntıdan biraz karşılıklı yemişler bir birilerini. oraya iki ağır çekiç darbesiyle hallettim ( tabiki korumaya ) şimdi titreşim daha az
    sizde oraya bir göz atın isterseniz.

Motosikleti
    valal iyi geçti hocam yolculuk bende kaç gündür yazıcam fırsat bulupda yazamadım buraya biraz kaba etlerimiz ağrıdı ama motor bambaşka bi zevk ya ayrıca bi cruiser şart uzun yol için onuda belirteyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler