Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok istiyorsan benim motorumu satayım sana
    nasıl yani çok istiyorsan bu nedir
    yakıştıramadım
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada satmak isteyen yok galiba
    sana cevap verilmediği için sitem ettiğini düşünerek motorumu satabilirim dedim şakayla karışık.hiçbir art niyet yok.yakıştıramadığın ne veya benim yazdıklarımdan sen ne anladın merak ettim.
    bende motorum satılırsa üzerine bir miktar koyar büyütürüm,satılmasada binerim düşüncesinde olan biriyim.
    bozulduğun şeyi paylaşırsan sevinirim dediğim gibi hiçbir art niyetim yoktu
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana cevap verilmediği için sitem ettiğini düşünerek motorumu satabilirim dedim şakayla karışık.hiçbir art niyet yok.yakıştıramadığın ne veya benim yazdıklarımdan sen ne anladın merak ettim.
    bende motorum satılırsa üzerine bir miktar koyar büyütürüm,satılmasada binerim düşüncesinde olan biriyim.
    bozulduğun şeyi paylaşırsan sevinirim dediğim gibi hiçbir art niyetim yoktu
    burada satmak isteyen yok galiba derken herkes motorundan memnun anlamında kullandım ama sen 'şaka imalı' benim motorumu çok istiyorsan kelimesi kullanınca anlayamadım dedim.
    kimsenin altından motorunu almak istediğim yok nihayetinde satın aldığımızda para vereceğiz hatırla almayacagız
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    artık var
    benim cümlem '' çok istiyorsan benim motorumu satayım sana'' senin anladığın ''benim motorumu çok istiyorsan'' benim cümlemi yanlış yorumluyorsun
    yani boşu boşuna alınganlık yapıyorsun......
    lütfen ''yakıştıramadım'' kelimesini kullanırken dikkatli olun.......lütfen
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

herkeze merhaba arkadaslar benim bir ramzey 200gy crossum var size bir sorum olacakdi kalin tekerle yani orjinal fabirka cikisi olan tekerden daha biraz kalinini takdirmayi düsüniyorum acaba asfalta hiz yaparken ( 100 - 120 ) titresim yaparmi simdiki terkerle 120 giderken gayet rahat hic titresim olmiyor acaba tekerlerden bir deyisim olurmu ? bir iki biligi verirsenis simdiden cok tsk ediyorum

Motosikleti
    artık var
    Alıntı ramzey5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze merhaba arkadaslar benim bir ramzey 200gy crossum var size bir sorum olacakdi kalin tekerle yani orjinal fabirka cikisi olan tekerden daha biraz kalinini takdirmayi düsüniyorum acaba asfalta hiz yaparken ( 100 - 120 ) titresim yaparmi simdiki terkerle 120 giderken gayet rahat hic titresim olmiyor acaba tekerlerden bir deyisim olurmu ? bir iki biligi verirsenis simdiden cok tsk ediyorum
    bizim motorlardaki standart lastikler hem asfalt hemde araziye uygun bir lastik o yüzden 120km süratte titreşim hissetmezsin ama tam arazi yani dişli lastik takarsan bu lastik tireşim yapar(çünkü diş aralıkları açık olduğu için bir dişten öbür dişe geçerken aradaki boşluktan dolayı)titreşimide asfaltta yapar arazide yapmaz,toprak yolda yapmaz.yani lastiğin kalınlığı değil titreşim için dişler ve diş açıklıkları önemlidir.umarım anlatabilmişimdir....

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ramzeyin dışındaki firmalar kafaya sıksın...

dünyada böyle bir yedek parça kataloğu ve FİYATLANDIRMASI görmedim

ramzey firmasını ciddiyeti ve samimiyetinden dolayı alkışlıyorum

http://www.ramzey.com.tr/e_katalog/a.asp

bütün parçalar gerçek resimleriyle ve fiyatlarıyla...

çoğu parça da sudan ucuz.

ön dişli 9 tl
    yağ filitresi 7 tl
    amortisör keçeleri 15 tl
    şase komple 250 tl :D

ama bazı parçalar akıl almaz pahalı :o

ön amortisör körükleri 58 tl.. bildiğin kıytırık aptal plastik bi körük.. hani mz.lerinkini 5 ytl.ye aldığımız körük!!
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı gceterez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön amortisör körükleri 58 tl.. bildiğin kıytırık aptal plastik bi körük.. hani mz.lerinkini 5 ytl.ye aldığımız körük!!
    gceterez arkadaşım, körüğe kafanı takma. Benimkiler de yırtılmıştı, yine bu siteden bir arkadaşın tavsiyesi ve önerisi ile Jawa lazer körüğü taktım. Gayet güzel oldu. Yalnız uzunundan al. Çifti 7-8 TL civarında (ben o zaman 5 TL'ye alıp 15 TL ye taktırmıştım). Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    arkadaşşlar bugün irtibarııyla yeni takıım lastiklerimi siparişş vermiş bulunmaktayıım
    MİTAS marka e08 modeli
    ön:90,100-21
    arka:130,90-18
    fiyat:220.00TL

skyteam motoru olan dier arkadaşşıımada gene
    MİTAS e09 modelini dişli olanıı aldık
    120 ebat arka onunkide 100.00 ytl sadece arka aldıı oda

eskisi kadar araziye girmediğğim için cadde tipini seçtim lastikler gelsin takalıım fotolarıı çekip paylaşşıırıım arka lastiğği abarttim 130 luk kaldıırıır umarıım şuanki arka duro dişli 120 lik bayada kenar payıı var ama motor güçten düşebilir bi gelsin takalıım hayıırlıısıı yorumlarıım sizede
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Üsttekiler muhtemelen hiç titreşim yapmayacak. Tam enduro tipi. Hayırlı olsun.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    artık var
    ramzey parça getireceğim sözünü tuttu,artık bu motorlara korkmadan bineceğiz,bir yönden parası önemli değil, bazen paran olsada parça bulamaman daha kötü.yeterki parça olsun.
    gceterez arkadaşım körüklerin patladıysa kolay, formda nasıl değiştireceğini resimli anlattım, değiştirmeyi biliyorsanda en azından resimlerde (jawa)körüklerin nasıl durduğuna bakarsın. eskisinden daha güzel görünüyor...

bathu arkadaşım
    lastikleri taktıktan sonra mutlaka resim isteriz nasıl duracak merak ettim.şimdiden güle güle kullan

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşımları bildiğim için körükleri örnek vermiştim zaten :D
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bathu benim lastiklerden almışsın, hayırlı olsun, ben çok memnunum , yol tutuşu harika. yalnız 130 sığacakmı arkaya onda şüpheliyim

ramzeyin parça listesi gerçekten güzel. yiğidin hakkı yiğide. ama fiyat politakasını anlamadım, bazı parçalar muadillerine göre sudan ucuzken bazıları da abartı pahalı. benim benzin deposunu ben 60'a almıştım deldikten sonra, ramzey 200 küsüre satıyor , yuh artık.

Motosikleti
    var 636
    beyler ilk izlenimlerim hegemonya arkadaşımın dediği gibi yol tutuş harika
    yani tek kelime aboooooooooooooooooo
    130luk lastiği takınca okadar kalın durmadı hatta 140lıkta takılır pay var resimlerdende görceksiniz ;) yanlız dişli lastikte 120 ebatın üstünü takmayın kaldırmaz çok kalın oluyor çok az bi bay kalıyor.asfalt tipi lastik 140 a kadar kaldırır ama 130 ideal skyteam deki lastik c02 model mitas istediğimizden bittiğinden bunu beğendik dişli 120 ebat benim asfatl tipi 130dan kalın duruyor.
    yol tutuş asfaltta mükemmel önceden virajda gezeleyen motor ok gibi titreşim yok konfor ve güven crossta kotra yapmaya korkuyordum şimdi elim istemeden gidonu itiyorum ok gibi çekiş düşmedi motor 90km hıza kadar rahat çıkıyor
    lastikleri bu siteden aldım
    http://www.enduromarket.com/ havale yaparak latif beyden aldım..
    buyrun resimler ;)
    hee bu arada selenin döşemesi yırtılmıştı onuda koyu yeşille kaplattım vinleks deri ;)

körükler jawa

buralpdi hocam bol resim attım senin için
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    artık var
    Bathu kardeşim ...ellerine sağlık sağolasın
    lastiklerin çok yakışmış, çok güzel durmuş motorda...
    Allah kaza bela vermesin güle güle kullan(ben büyük durur diye düşünmüştüm ama yanılmışım,cuk oturmuş)

Motosikleti
    var 636
    eyvallah saol
    bende büyük geniş olcak motoru zorlar diye beklerken canta lastiği takıp hava basınca şaşırdık ;) aynen cuk oturdu
    aslında ben bu modeli düşünüyordum e07

latif bey bana tam asfalt tipi olanını önerince iykide e 08 i almışım güzel yol tutuşu gerçekten iyi. fiyatıda iyi çekostavak malı mitas koca ağır iş makinaları lastikleri üretiyor . üretim yılıda 2008 37. hafta yeni lastik ;)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ikisi de güzel olmuş.
    güle güle kullanın dostlar.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

merhaba batu...
    bende ramzey 200gy kullanıcısıyım. motorumu alalı henüz 2 hafta oldu motorumdan şimdilik çok memnunum fakat lastiklerini değiştirmek istiyorum.(ıslak asvaltta özellikle arka kayıyıyor. Yeni lastiklerin ile ilgili deneyimlerini paylaşırsan sevinirim. Birde anlayamadığım bişey var. lastik ebatlarında 4.10 - 14 - 4 yazıyor. bu ne anlama geliyor. senin lastikler motoruma olurmu ve sein lastiklerinin ölçüsü nasıl geçiyor. link verebilirmisin...

arkadaşım özür dileyerek rumuzunu düzeltmek istiyorum... bathu yazacakken sanırım harf atlamışım

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bathu tekerin hep düz bassın , hayrını gör inşallah. Üzerindeki mum gitsin , 300-400 km sonra, o zaman göreceksin asıl performansını. Bu arada motoruna bakıyorsun valla.

bubew,

hoşgeldin, bathu yukarda gayet açık yazmış, (aynı motoru kullanıyorsunuz)

şuradan satın almış; BANA TIKLA

ön teker
    90-100/21" (2.75/21")
    130-90/18" (orjinalindeki lastik ölçüsü 4.10/18" geçer bu da hemen hemen 110-90 'a denk gelir)
    olarak almış,

kalın lastik takarsan ne olacağından bahsedeyim, daha çok yatabilirsin virajlarda, daha güvenli olur cadde sürüşün, benzin sarfiyatın artar , son hızın düşer , ağır teker taktığın için yeterli tork alamazsın, yazdıklarımı tecrübe etmedim, hepsi teorik bilgiler, bathu karşılaştırabilir, zaten abartı fark olacağını da sanmıyorum, tercih senin.

benim motorda bu lastiklerle 4500 km yaptım, 800 km üstündeki lastiklerle yağmurlu havalarda cebelleşdikten sonra taktım, huzurum yerine geldi. niyetin araziye cıkmaksa üstündeki lastikleri bitir arazide, yok şehir içinde kullanacam diyorsan ben tavsiye ederim. metzeler enduro 1 de tavsiye ediyorlar, duro'nun ucuz modelleri var ama düz lastiği var mı bilmiyorum, benim ilk tercihim continental contiescape di bulamadım o sırada hiç bir yerde, bridgstone ve mitas dışında lastikler neredeyse yoktu, olanlar liste fiyatına bindirip satıyorlardı. bende bunu aldım, çok da memnunum valla. ama ikinci lastiği takacak olursam conti escape deniyeceğim. senin de aklında bulunsun.

Motosikleti
    var 636
    bubew, hoşgeldin.. motorun hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip olsun
    hegemonya, arkadaşım yeterince yazmış açıklamış elleri dert görmesin
    4.10 yada 4.00 la kafanı kurcalama senin için önemli olan cant ebatı ön 21 inç arka 18 inç.
    sana önerim biran önce cant akordu yaptırman yoksa arka cant tellerin kopmaya başlıycak canını sıkıcak ve belki şuan ön ve arka tekerin akortsuz olduğundan sekiz çiziyor olabilir tekerler onları bi elden geçirt. üstündeki şuanki lastiklerle ıslak zeminde dikkatli ol ve güvenme
    topiği baştan aşağı göz gezdirirsen motorunda olacak tüm ufak tefek sorunların çözümlerini bulabilirsin kazasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler