Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Bugün rüzgarın azizliğine uğradım.Sabah motoro bir baktim ki başımdan kaynar sular döküldü.Yan yatmış dedim gitti cillop gibi motor.Koşa koşa gittim bradasını kaldırdım ki depo granajı arka sağ granajı kırılmış bi de ne alakaysa akünün olduğu kutu kopmuş.Halbuki bütün park etme kurallarını uygulamıştım ama o kadar kuvvetli esmiş ki bana mısın demedi yan yattı.Ufak bi raştırma yaptım istanbul da granajları bulamayacağım.Kime sorsam servisi bırakmış olanın da satmaya niyeti yok.
    Buarada distortedman hayırlı neyse o olsun.Allah gonlüne gore en hayırlısını versin kardeş.
    Geçmiş olsun kardeş. Başta yanlış okudum, Rüzgarın azizliğine değil de Rüzgarın Kızının Azizliğine uğradım anladım Teşekkür ederim kardeşim...

Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorların tek kusuru bu galiba iki kişi binmek eziyet oluyor .
    bence biraz sık dişini almışken transalp veya dl650 al hem seyahata çık,hem konforlu, hemde şehiriçi rahat kullanırsın

geçmiş olsun... sabaha karşı rüzgar çok kuvvetli esti. aklında bulunsun motosiklet brandaları rüzgarda paraşüt gibi motoru alıp götürüyor açık havada faydadan çok zarar veriyor.brandanın şişmemesi için altındanda bağlaman lazım çok geçmiş olsun

granajlarını yapıştırabilirsin
    Abi biraz sıkacak gibi bi durum yokki Çoook sıkmam gerek dişimi. Şimdilik bi Twister tarzı bişi ile idare edeyim zaten Transalp ve V-Strom hayallerimi süsleyen iki prensesdir
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    geçmiş olsun... sabaha karşı rüzgar çok kuvvetli esti. aklında bulunsun motosiklet brandaları rüzgarda paraşüt gibi motoru alıp götürüyor açık havada faydadan çok zarar veriyor.brandanın şişmemesi için altındanda bağlaman lazım çok geçmiş olsun

granajlarını yapıştırabilirsin[/QUOTE]

Çok yerinde bi teşhis aynen paraşüt etkisi yarattı yoksa elle itsen düşmez.Bi yapıştırıcı aldım 2 tüp karıştırıp kullanılanlardan.Yapişan yerde sertlik oluşturmayıp hafif esnek bi yapı kazandırıp tekrar aynı yerden kırılmasını engelliyormuş ama bu satıcının dediği.11 ytl aldım.Yoksa 1 ytl japonda alırdım ama yapıştığı yeri sertleştirdiği için ufak bi kasılma da aynı yeden tekrar problem çıkartabilir.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Motosikleti
    R1200GS
    Arkadaşlar bu arada ilanım aşağıdaki linktedir. İlgilenenlere duyurulur

http://www.sahibinden.com/araziye_sa...XQQdisplayitem

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @sonofwind Geçmiş olsun arkadaşım.. Benimde Yan kapaklarda hafif çatlaklar olusmustu. Sanayide bakalitciye gittik hallettirdik su anda sorun yok..

Ama o grenajlar nasıl kırılmıs anlamadım doğrusu. Ben geçen gün motorla birlikde 3 mt kadar sürttüm kaldırım taşları üstünde.arka teker sol taraftan doğru onume geçti ben ve motorla sürüklendik. Sonra kalktım motoru kaldırdım ve zarar verilen parçalar sağ ayak freni yukarı kalkıp motor kısmına yapısmıs arka eksoz koruma demiri biraz sürtülmüş vede biraz içine girmiş. Aynalarımıda cok seviyorum. Oyle bi olayda direkt yamuluveriyolar,kırılmıyorlar. Bana masraf açmadan o ufak kazayıda atlattım.

O Su ana kadar ki en büyük kazamdı. Ve korumanın onemini anladım. Üzerimde revit mont vardı omuz,dirsek korumaları tamdı. Sadece dirsek altında sürtünmeden dolayı 1cm kadar yırtık olusmus.omuz kısmında herhangi bir sıkıntı yok...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

beyazpapagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar arkadaşlar. Uzun zamandır bu keyifli ve seviyeli başlığı takip ediyorum. Geçen sene sahip olduğum GT 650'mi yoğunluktan satmıştım. Hatta yaptığım modifiyeleri sizinlede paylaşmıştım. Link aşağıda

http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-videolu.html

Bende krosa merak sardığım için ikinci el bir Skygo aldım. Alışkanlık gereği motoru komple sökerek eksik ve zayıf gelen heryeri tekrar elden geçirmeye başladım. Tabi bu başlık altında yazılanlardan da çok şey öğrendim.

Kısa süre sonra motorsiklet üzarinde yaptıklarımı resimli olarak sizlerle de paylaşmak isterim. Teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sonofwind Geçmiş olsun arkadaşım.. Benimde Yan kapaklarda hafif çatlaklar olusmustu. Sanayide bakalitciye gittik hallettirdik su anda sorun yok..

Ama o grenajlar nasıl kırılmıs anlamadım doğrusu. Ben geçen gün motorla birlikde 3 mt kadar sürttüm kaldırım taşları üstünde.arka teker sol taraftan doğru onume geçti ben ve motorla sürüklendik. Sonra kalktım motoru kaldırdım ve zarar verilen parçalar sağ ayak freni yukarı kalkıp motor kısmına yapısmıs arka eksoz koruma demiri biraz sürtülmüş vede biraz içine girmiş. Aynalarımıda cok seviyorum. Oyle bi olayda direkt yamuluveriyolar,kırılmıyorlar. Bana masraf açmadan o ufak kazayıda atlattım.

O Su ana kadar ki en büyük kazamdı. Ve korumanın onemini anladım. Üzerimde revit mont vardı omuz,dirsek korumaları tamdı. Sadece dirsek altında sürtünmeden dolayı 1cm kadar yırtık olusmus.omuz kısmında herhangi bir sıkıntı yok...
    Asıl sana geçmiş olsun kardeş.Verilmiş sadakan varmış.Benim motor rüzgar esince tüm haşmetiyle boylu boyunca kaldırımın köşesine düşmüş ağır tek bir noktaya vurunca çatlama ve kopmalar meydana geldi.Az önce bütün granajları söktüm naked de fena olmadı.Yarın da yapıştırma olayına giricem.Olmazsa sağdan soldan granajları bulucam bi de boya attım mı cillop gibi olur.Malzemeyi alırsan hızımı alamayıp airbrush bile yapabilirim.Uçan at alevler filan.
    HORATIUS

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    DISTORTEDMAN , bende o zamanlar jawa vardı bir abimizle tanıştık ondada 660 tenere vardı hoş sohbet geçmiş zaman bir offf çekip böyle bir motora (ekonomik nedenlerden dolayı)binmemizin hayal olduğunu anlatıyorum abimize oda gülüyor....... sonra anahtarı verdi bir tur at dedi inanırmısın heyecanımdan doğru dürüst tur bile atamadım hemen motorununu geri verdim bir şey olur diye ama motorun tadı damağımda kaldı.........ben bu motoru nasıl aldım biliyormusun dedi; jawayla başladım aldım borcunu ödedim sattım peşinat yapıp yeni motorun borcuna girerek yavaş yavaş yükselttim bunu sende yapabilirsin dedi ve bende hedefi çizmiş oldum ala sata ödeye ödeye varedero'ya kadar yükselttim........................sende yapabilirsin herkesin taksit ödeyebileceği bir miktar vardır.sen yeni yuva kurduğun için sıkıntın olması doğal, moralini bozma

myheart geçmiş olsun..... sana birşey olmasın motor yerine gelir nasıl olsa.herzaman giyinmenin faydası bu nezaman kaza olacağı belli olmuyor.

beyazpapagan hoş geldin aramıza formuna baktım ellerine sağlık güzel yapmışsın.yeni paylaşımlarını bekleriz....
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DISTORTEDMAN , bende o zamanlar jawa vardı bir abimizle tanıştık ondada 660 tenere vardı hoş sohbet geçmiş zaman bir offf çekip böyle bir motora (ekonomik nedenlerden dolayı)binmemizin hayal olduğunu anlatıyorum abimize oda gülüyor....... sonra anahtarı verdi bir tur at dedi inanırmısın heyecanımdan doğru dürüst tur bile atamadım hemen motorununu geri verdim bir şey olur diye ama motorun tadı damağımda kaldı.........ben bu motoru nasıl aldım biliyormusun dedi; jawayla başladım aldım borcunu ödedim sattım peşinat yapıp yeni motorun borcuna girerek yavaş yavaş yükselttim bunu sende yapabilirsin dedi ve bende hedefi çizmiş oldum ala sata ödeye ödeye varedero'ya kadar yükselttim........................sende yapabilirsin herkesin taksit ödeyebileceği bir miktar vardır.sen yeni yuva kurduğun için sıkıntın olması doğal, moralini bozma
    Abi eyvallah. Kesinlikle katılıyorum İlerleyişin bu şekilde olacağını kestirebiliyorum. Moralimi yüksek tutup Sebat edeceğim. Allah herkese gönlünde yatan makineyi nasip etsin...

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @sonofwind
    Teşekkürler

Allah'tan sıkıntı yok. Ufak tefek seyler geliyor insanın başına
    Bence sen sadece yapıştır grenajları. Fazla kurcalama.Nede olsa enduro. Düşmeler kalkmalar olur yine dagılır =>

@buralpdi Sağolun arkadaşlar. Bende herhangi bir sıkıntı yok.. O tür sürtünmelerden değilde , şöyle hareket halindeyken sabit bi nesneye ya da karsıdan gelen bir araca vurmaktan cok korkuyorum... Allah kimseye göstermesin.. Dikkat her zaman iyidir..

x = Otomobil
    x2 = Motosiklet...

@beyazpapagan Aramıza Hoşgeldin arkadaşım

Motosikleti
    Aramıza hoşgeldin Beyazpapağan.Myheart kardeş valla ben de aynen yapıştırdım bütün kopan parçaları.Taş gibi oldu ne yapıştırıcıymış.Yapıştırdıktan sonra çatlak ve kopan yerlerın izleri kaldı.O biraz rahatsız ediyor çirkin duruyor onları stickerlarla gizleyebilirsem gizliyeceğim,olmazsa bi macun bi zımpara bi de boya ondan sonra bak doya doya.
    HORATIUS

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    arkadaslar bendede YUKİ YK200GY-2 var debriyaj balatasini degistirmek istiyorum ama kaliteli almak istiyorum daha once degistiren varmi myheart arkadasim honda nin bir modelinin uydugunu soylemisti simdiden tesekkurler
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

asibaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda xl200 balatalarıyla aynı tamir felan elinden gelirse sen kendin sokup takabilirsin 4 kavrama 5 tanede balata var elinden gelirse sen yap yada yanında bir usta olsun

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    Alıntı asibaran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda xl200 balatalarıyla aynı tamir felan elinden gelirse sen kendin sokup takabilirsin 4 kavrama 5 tanede balata var elinden gelirse sen yap yada yanında bir usta olsun
    tesekkurler dostum simdi ben bi arastirayim bakim nerden bulabilirim
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    adanadan bi zongi kullanıcısı arkadaşım honda xlr 125 balatasını taktıgını ve cuk diye oturdugunu soylemişti...

arkadaşlar benim krostan zincir sesi geliyor dişliye yakın bir yerden gaz verince kesiliyor.rampa aşağı inişlerde tak tak tak sesi geliyor yardım ederminiz.beni çok rahatsız ediyor bu konu.motorum zs200gya

Motosikleti
    R1200GS
    Gerginlik ayarı doğrumu baktınmı? Bide motoru yan ayaklık üzerinde, arka tekeri hafif yerden kesecek şekilde havaya kaldırıp, vitese atıp, gaz verip yakından incelemeyi dene istersen..

asibaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cetiner70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim krostan zincir sesi geliyor dişliye yakın bir yerden gaz verince kesiliyor.rampa aşağı inişlerde tak tak tak sesi geliyor yardım ederminiz.beni çok rahatsız ediyor bu konu.motorum zs200gya
    sana zincir gergisi lazım

benimde zs 200 gya motor nasıl memnunmusun motordan

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Zincir sesi zincir gerginliğini ayarlamanın vakti geldiğini belirtiyor.. İnce bir ayardan sonra sorun düzelir. Mutlaka ses gelir zincirden ama rahatsızlık derecesindeyse bollaşmıstır. Biraz sıkmak iyi gelir.

beyazpapagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarıda size yeni bir kros motor aldığımdan bahsetmiştim. Her yeni veya ikinci el aldığım motora yaptığım gibi bunu da sökerek eksiklerini buldum ve desteklenecek yerleri destekledim.

Akünün taşıyıcısı kırılmış onu plastik kelepçe ile ilikledim

Motor bloğu hariç heryerini sökerek gerekli yağlama ve sıkıştırmaları yaptım. İnanın şasi ve bağlantıların birçok yerinde bir damla yağ bulamadım. Bu da çin malı mororları servis ve cahil kullanıcılar yüzünden harap olduğunu gösterdi bana

Ama en önemlisi Bloğu tutan 10 numara saplamalardan biri ( en alttaki) kırılıp gitmiş. Bende 12 numara 8.8 sertliğinde yeni bir çelik saplama aldım ve diğer saplamaların takıldığı şasi kulakçıkları ile birlikte bunlara da kalın pullar kaynatıp destekleyerek sabitledim.

Zırıldayan birkaç parçayı da şambrel parçaları ile destekleyerek. Motorumu yola hazır hale getirdim.

Yola çıktığımda sanki yeni gibi oldu. Titreşim kalmadı ve hiçbir yerinden ses gelmemeye başladı.

Ve arkadaşlarımla birlikte Manisa'da Kuşadası motorsiklet festivaline doğru yola çıktık.

ben çok memnunum 4000 km oldu alalı çok tyest ettim yağmur çamur rampa iniş hepsini denedim yakıtta çok az ço rahat ve kullanışlı hatta şimdi yine dolaştım orman içide dahada zevkli oluyo hem serin hem gölge,bahsettiğin gergi nasıl bişey nereden temin edebilirim.ben zinciri maşadan gerdiriyom başka ayar yerini bilmiyom cevaplarsan iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler