Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya benim şu yeşil olan yerleri turuncuya boyatmam lazım.... nerde boyatabilirim? bi site yada adres telefon falan verirseniz cok sevinirim 2 gündür araştırıyorum ama daha hic düzgün bi yer bulamadım.... ??
    sana en yakın oto boyacısına boyattırabilirsin eğer özel desen istemezsen
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaslar selam buraya mesaj yazmalaımıyım bilmiyorum yanlıs sa kusara bakmayaın 3 yıldır tamzey 200 gy hayalım vardı ama aksılıkler le bu gune kadar geldi ama artık hayal gerçek oluyor haziran ayına kadar insallah alacağım zaten uzun zamandır 200 gynın arastırmasını yapıyorum aralıklarlada olsa 3 yıldır ve sızı bu gun buldum umarım tecrubesızlığımı mazur gorurusunuz ve benıde aranıza alırsınız... herkeze selamlar...

arkadaslar ben istanbuldayım 1 ay içinde alıyorum ramzey 200 gy yi ancak nerden bulabılırım ramzeyın sıtesıne erısmıyorum ramzeycı ozellıkle ısatnbuldakı arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim....

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Sıfırmı düşünüyorsun? İkinci el almanı öneririm. Bende satsammı satmasammı kararsız bi şekildeyim. Ama benimkini al diye demiyorum zarar etmeyin. Ben ettim siz etmeyin diye. Bununla ilgili fikirlerimi daha önce de belirtmiştim motor alacak arkadaşlara.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    bu tür motorlarda tavsiyem, ikinci el almaktır.
    Piyasada yüzlerce, binlerce, makul fiyatlarda, ve temiz ikinci el motor mevcut.
    sıfır alıp da, kısa süre sonra herhangi bir nedenle satmak isteyince, maddi zararınız çok olur.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    artık var
    Alıntı koryantes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selam buraya mesaj yazmalaımıyım bilmiyorum yanlıs sa kusara bakmayaın 3 yıldır tamzey 200 gy hayalım vardı ama aksılıkler le bu gune kadar geldi ama artık hayal gerçek oluyor haziran ayına kadar insallah alacağım zaten uzun zamandır 200 gynın arastırmasını yapıyorum aralıklarlada olsa 3 yıldır ve sızı bu gun buldum umarım tecrubesızlığımı mazur gorurusunuz ve benıde aranıza alırsınız... herkeze selamlar...

arkadaslar ben istanbuldayım 1 ay içinde alıyorum ramzey 200 gy yi ancak nerden bulabılırım ramzeyın sıtesıne erısmıyorum ramzeycı ozellıkle ısatnbuldakı arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim....
    hoşgeldin aramıza,
    doğru karar vermişsin. çin mallarının içinde en iyi enduro bu, sıfır alacaksan sirkeciden fiyat almadan satın alma. oturduğun semti bilmediğim için sana yakın bayii öneremiyorum. bende temiz ikinciel tavsiye ederim ,tabiki tercih meselesidir karar senin
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Kymco Agility
    Ramzey'in akibiyeti noldu beyler..?
    Hala motosiklet getiriyormu? Yoksa ellerindekilerimi eritiyor?
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    R1200GS
    Arkadaşlar ben otomasyon sektöründe çalışmaktayım. Yani makinalara ve fabrikalara hayat veren bir sektördür bu.. Geçen hafta beni şok eden bişey başıma geldi. Ramzeyin fabrikasından aradılar ve ürünlerimizle makinelerinin elektronik aksamını yenilemek ve yeni makinelerini yapmak istediklerini söylediler. Dedim bende bir Ramzey kullanıcısıyım. Firmanızın küçüldüğünü gözlemliyoruz pazarda vs. Görüştüğüm kişi pek öyle olmadığını içerde aktif bir üretim olduğunu söyledi. İhracat da varmış tabi... Makinelerde revize olursa belki adamların yıldızı parlar. Bizim motorlarımızda değerini koruyabilir bence. Özellikle kros motorlarına biraz daha el atsalar kros motor babında ortalığın dumanını attırabilirler ama Ramzeyle ilgili görüştüğüm herkes yetkililerin tutumlarından şikayetçiler.

Motosikleti
    artık var
    bence öncelikle sayın ramzey ve ortaklarının kafalarını revize etmek lazım yada müdürlerinin. daha sonra zaten fabrika kendiliğinden çağ atlar. biz kullanıcılara at gözlüğü ile baktıkları müddetce bir şeylerin düzeleceğini zannetmiyorum.
    fuarda bir iki müdürüne şikayetlerimi anlatmaya çalıştım ama onlar bana yalancı muamelesi yaptılar.ya dünyadan haberleri yok yada vurdum duymazlar.birşey söyleyince dinlemeden hemen savunmaya başlıyorlar yok çok iyi makine, yok satışları çok iyi,vs.vs. hiç kimse sorunu çözemiyor biz kendi kendimize problemi çözüyoruz. servis servis dolaş . yetkili servisinin bulamadığı arıza bir buji değişince düzeliyor.arkadaşlar bilirsiniz kabüratörde sorun var diye aylarca denemediğimiz kalmamıştı hiç alakası yokmuş tek sorun buji ve hava ayarıymış.şimdi motor canavar gibi.ramzey kendi dalını kesiyor ama farkında değil.

Motosikleti
    R1200GS
    Champion buji takınca çözüldümü kesin abi? Senin gazı bırakıncamı verincemi yoksa her ikisinde de mi stop ediyor? Ben aynı bujiden taktım keşke seninkinden alsaydım. Başlık altında tekrar modeline bakayim senin yazındaki.. Hava ayarı derken nasıl yani? Normale göre kısıkmı açıkmı yapılmalı fikir verebilirmisin?

Ramzey konusunda katılıyorum

asibaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bende motoru aldıktan sonra revizyon geçtikten 1 veya 2 gün sonra buji yi ve hava filtresini deyiştirdim allaha şükür hiçbir sorunum olmadı benimki zealsun ama yedek parça gibi bir sorun asla olmadı aldığım yerde lastiğinden tutnda elciklerine kadar olan herşeyi ellerinde temin ediyorlardı şirketide adanadaydı galiba ama vallahi acıyorum motora geçtiyim yerleri bir bilsen şaşardın motor 5000km de ama biraz da elinin yatkın olması lazım daha bu gün bir arkadaşın honda xl 200 cross motoru nu sürdüm bana hiç uymadı o motora alıştığımdanmı yada servisteki ustanın binek yeri iyi deilmi demesi siz ne derseniz deyin motor kaliteli tamam ama bakımda o kadar önemli . bide şu titreme olayına gelelim kaç kişiden duydum motor aşırı devirde ayran yapacakmış gibi sallıyormuş ama bende öle bişey hiç olmadı allaha şükür ve gerçekten motordan çok memnunum hiçbir titreme sorunu yok çok rahat bir sürüşü var yetkili servisinde video su var bende en yakın zamanda url. sini veriririm motoru ilk aldığımda xl 200 aklımdaydı vallahi ama şimdiki alğımın motorun 2 katı para yapıyordu hatta biraz fazlaydı arkadaşlar birçoğumuzun bende dahil bu zevki yaşaması için illlede lükse kaçmak gerekmez motormu istiyorsun o zaman söküp takacaksın herşeyine bakacaksın her ay düzenli olarak bakımını kendim yapıyorum vallahi servise gittiyim zaman çoğu bakımını ben yapıyorum ince ayarlar hariç hava ayarı rolenti ayarı debiryaj ayarı onlarıda ben yapar oldum hava filtresini felan hepsini ben deyiştirdim tek tek vidalarını bile atlamıyorum motorda bir yabancı ses geldiyi zaman motora binemiyorum onu gidermeden yinede arkadaşlar bana kalbiniz kadar bu temiz sayfayı ayırdığınız için hepinize teşekkürü bir borç bilirim hepinize kazasız belasız zevk dolu sürüşler dilerim.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @ asibaran

Dediği gibi.. Elin birazcık yatkınsa ve de ugrasacak vaktin varsa kurcalaya kurcalaya bu aletlerin herseyını oğrenebilirsiniz... Benım su anda bilmediğim ve öğrenemedigim tek sey motor iç yapısı. Onuda bilmesem olur. Rektefe isterse giderim ustaya 100-150 ytl ye yaptırırım.. 8000 km civarlarında benim makine halen daha subap ayarı istemiyo... İnce bi ayar yaptırmayı düşünüyorum gerçi ama bakalım yaptırmasamda herhangi bi belirtisi yok... Memnunum. (Süspansiyonlar Hariç)

Süspansiyon demişken.. Geçen bi mz gördüm. o motordaki on süspansiyon harika bişey arkadaşlar... Onlardan cıkma falan bulsam bizim motorlara monte etme sansımız olmazmı ki acaba?? bilgisi olan var mı ?
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    artık var
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Champion buji takınca çözüldümü kesin abi? Senin gazı bırakıncamı verincemi yoksa her ikisinde de mi stop ediyor? Ben aynı bujiden taktım keşke seninkinden alsaydım. Başlık altında tekrar modeline bakayim senin yazındaki.. Hava ayarı derken nasıl yani? Normale göre kısıkmı açıkmı yapılmalı fikir verebilirmisin?

Ramzey konusunda katılıyorum
    en son kompresöre binince ve hemen gaz açınca aptallaşıyordu, önce kendini sıkıyor sonra düzeliyordu honda servisindeki arkadaşlarada gösterdim anlamadılar ateşleme bobini veya karbüratör dediler bu arada buji'yide değiştirdiler (çin malı buji taktılar iyi diye)motor iki üç gün düzgün çalıştı sonra tekrar eski haline döndü. bende gittim sirkeciden iyi buji aldım , hava ayarıda kurcalanmıştı önce açtım olmadı sonra kıstım düzeldi. 15 gündür çok iyi allah bozmasın.
    arkadaşın çin malı scooter'ındada bir türlü rolanti ayarı tutturamıyordu istop edip duruyordu motordan soğumuştu onunda bujisini değiştirdik motor sanki rektefiyeden çıkmış gibi düzeldi on gündür problemsiz biniyor.

arkadaslar sağolun hosbulduk ya kafam allak bullak oldu ben sıfır dusunuyordum ramzey 200 gy i ama söyledikleriniz mantılşı geldi ama dun yeni bir hayalin pesınden kosmaya basladım YAMAHA XT 660 X daha yeni baslayacağım için yorumlara gore bıraz korkutucu geldi acemilik falan en mantıklısı 2. el bır ramzeyle baslayıp bes altı ay sonra xt ye geçmek gibi ....
    suan bıraz kafa karısıklığı içersindeyim yorumlarınızı beklıyorum..

Motosikleti
    BMW F650FB
    arkadaslar sağolun hosbulduk ya kafam allak bullak oldu ben sıfır dusunuyordum ramzey 200 gy i ama söyledikleriniz mantılşı geldi ama dun yeni bir hayalin pesınden kosmaya basladım YAMAHA XT 660 X daha yeni baslayacağım için yorumlara gore bıraz korkutucu geldi acemilik falan en mantıklısı 2. el bır ramzeyle baslayıp bes altı ay sonra xt ye geçmek gibi ....
    ne kadar kurcalarsan, o kadar kafan karışır.
    bu yollardan geçmiş arkadaşların tavsiyelerine uyarsan, zararlı çıkmazsın.

hedefin ne? XT 660 X. pahalı motor. güçlü motor. canım motor. cıncık gibi motor
    o halde, öncelikle ehliyet, eğitim, sonra da ucuz bir enduro veya Süper moto alacaksın.
    bununla, hem motosikleti, hem trafiği, hem servisleri, hem ustaları öğreneceksin. nerden kazık yenir, nerden ne uydurulur, bunları göreceksin.
    belki defalarca düşecek, motoru düşüreceksin. sağını solunu kıracaksın.
    bunların hepsini, ucuz çin malı motorunda atlatıp yeterli tecrübeye ulaşınca, istediğin motora daha bilinçli bir sürücü olarak geçeceksin.

aklın yolu bir.
    bunu bilir, bunu tavsiye ederim.

kolay gelsin, ALLAH (CC) gönlüne göre versin.

Motosikleti
    artık var
    bilirsin bir usta usta olmadan evvel ilkönce çırak sonra kalfa sonra usta olurdu. yeni başlayacak olduğun için motorunun çok güçlü olması sakıncalı önce pişmen lazımki xt660'dan keyif alasın.bence basamakları sabırla tek tek çık abi tavsiyesi,tek tek çıkki tecrüben çok olsun uzun yıllar sağlık ve keyifle motoruna binebilesin. hiç kafanı karıştırma bence, motorunu büyütmeyi düşündüğün için ikinciel tavsiye ediyoruz yok uzun yıllar kullanacağım dersen sıfır almanı tavsiye ederiz.ehliyetin yok ise mutlaka almanı hatta motorundan önce ehliyetini almanı tavsiye ederiz sevgiler

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilirsin bir usta usta olmadan evvel ilkönce çırak sonra kalfa sonra usta olurdu. yeni başlayacak olduğun için motorunun çok güçlü olması sakıncalı önce pişmen lazımki xt660'dan keyif alasın.bence basamakları sabırla tek tek çık abi tavsiyesi,tek tek çıkki tecrüben çok olsun uzun yıllar sağlık ve keyifle motoruna binebilesin. hiç kafanı karıştırma bence, motorunu büyütmeyi düşündüğün için ikinciel tavsiye ediyoruz yok uzun yıllar kullanacağım dersen sıfır almanı tavsiye ederiz.ehliyetin yok ise mutlaka almanı hatta motorundan önce ehliyetini almanı tavsiye ederiz sevgiler
    aynen katılıyorum. ağzına sağlık.

Motosikleti
    artık var
    teşekkür ederim gültekin
    yeni motorun hayırlı olsun nasıl memnunmusun f650'den

Motosikleti
    BMW F650FB
    eyvallah dostum.
    güçlü ve atak bir motor. dengesi çok iyi. beni ve artçımı (120+60 kg.) uçuruyor
    rampa, yokuş dinlemiyor. tek kötü yanı 5,5-6 Lt arası yakması.
    kısacası, aradığımı buldum. şükürler olsun. daha ne isteyeyimki.

sen de africa, varadero, dr800 big kullanmışsın. bilirsin işte.

Motosikleti
    artık var
    allah kaza bela vermesin ağız tadıyla bin. buradaki arkadaşların hepsinin en güzel motorlara binmesini canı gönülden isterim.
    varederoya 7 sene bindim 99 senesinde sıfır almak nasip oldu geçen sene sattım ve ramzeyi aldım isteyerek. işlerim bozulunca masrafı ağır gelmeye başladı .
    allah bana hayellerimi gerçekleştirmeyi nasip etti sınıfının en iyi motoruna binebildik inşallah sizlerde bunu tadarsınız.......sevgiler

Motosikleti
    BMW F650FB
    amin inşallah.
    sana bol kazançlar, öncesinde sağlık ve afiyetler dilerim.
    ALLAH (CC) herkesin gönlüne göre versin. amin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler