Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Buralpdi, körükler güzel olmuş. Ben de bu forumdan bir arkadaşın önerisiyle Ramzey krosuma Jawa lazer körüğü takdırdım. İşçilik olarak ta 15 YTL ödedim. Körükler ise 5 ytl. Gayet güzel oldu. Bu arada elcik korumaları çok güzel duruyor. Nereden ve kaça aldın diye sorsam? Selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralpdi, körükler güzel olmuş. Ben de bu forumdan bir arkadaşın önerisiyle Ramzey krosuma Jawa lazer körüğü takdırdım. İşçilik olarak ta 15 YTL ödedim. Körükler ise 5 ytl. Gayet güzel oldu. Bu arada elcik korumaları çok güzel duruyor. Nereden ve kaça aldın diye sorsam? Selamlar.
    körükleri benden ucuza almışsınız Naci63 bey güya sirkeciden toptancısından aldım 8 ytl verdim. elimizden geliyor diye vede arkadaşımızın kaportacı dükkanı müsait olunca kendim değiştirdim. elçikleride sirkeciden aldım çin malı çok iyi değiller 30 ytl verdim. üç rengi vardı mavi, kırmızı, beyaz. beyaz olanı alıp mat siyaha boyadım. boyayınca iyi bir malzeme gibi gösteriyor

sonofwind körükleri beğendiğine sevindim anlatımda işinize yarıyorsa dahada memnun olurum. ben teşekkür ederim. bu formların amacı sadece geyik olmamalı öyle değilmi.saygılar
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

asibaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar kross marka motorların cıkma parçalarını bulabilirmiyiz bir yerlerden

buralpdi arkadaş ellerine sağlık iyi olmuş sahi ellcikleri nereden bulabiliriz hoş duruyor dunde ben motosikletin aydınlatmalarını elden geçirdim boş lambası N uzun devre lambası felan hepsini led yaptım :light-emitting diode: eski ampuller sıcaktan eritmiş plastiği arka stop lambası için kırmızı bulabilirsem ondanda kurtulacam ama kolay bulmak mümkün deil 30 yks satılıyor ama bulunmuyorda

Bende 1 Lira Vardı.
    Sende 1 Lira Vardı.
    Paraları Değiştirdik Yine 1 Liramız Var.
    Bende 1 Bilgi Sende 1 Bilgi Vardı.
    Bilgileri Değiştirdik Şimdi Sende 2 Bende 2 Bilgi Var.
    İşte Paylaşım Ruhu Budur.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK

sonofwind körükleri beğendiğine sevindim anlatımda işinize yarıyorsa dahada memnun olurum. ben teşekkür ederim. bu formların amacı sadece geyik olmamalı öyle değilmi.saygılar[/QUOTE]

Aynen katılıyorum

sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Herkese iyi akşamlar.Arkadaşlar lastik ölçüsünde 110/100-18 neyi temsil ediyor acaba.Anladığın kadarıyla 18, jant ölçüsüne denk geliyor da 110/100 ne anlama geliyor.110/100-18 ölçüsü 4.10-18 ölçüsüne mi denk geliyor yada bu nasıl hesaplanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim görüşmek üzere.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar.Arkadaşlar lastik ölçüsünde 110/100-18 neyi temsil ediyor acaba.Anladığın kadarıyla 18, jant ölçüsüne denk geliyor da 110/100 ne anlama geliyor.110/100-18 ölçüsü 4.10-18 ölçüsüne mi denk geliyor yada bu nasıl hesaplanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim görüşmek üzere.
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...anlamlari.html

ellerine sağlık buralpdi.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

buda benim zealsun 125 gya... yan grenajlar yeni... komple zincir takımı değişecek arka plaka değişecek... yeni aku alıcam.... yürürü sağlam canavar gibi tek sorun işte zincir takımı.. şuanda gayet iyi yürüyo ama acil olarak değiştirmem lazım;

bu haliyle 720 ytl ruhsat dahil aldım, kücükbakkalköyden yedikuleye getirttim bide.

ruhsatı kendi üstüme almadım olduğu gibi diğer adamın adına kayıtlı olarak aldım.

Led ile bazı aydınlatmalar

Ama direk bağlantı ile çalışmıyorlar direnç artı kutupları seri bağlamak gerek img240.imageshack.us/my.php?image=led2mk7.jpg][/URL]

img208.imageshack.us/my.php?image=leed3qc3.jpg][/URL]

img356.imageshack.us/my.php?image=led4cq4.jpg][/URL]

[img=http://img393.imageshack.us/img393/1064/led5di3.th.jpg] eski ampullere nazaran cok daha iyi ve ne ısı nede titreşimden yanmalarına ihtimal var yanması derken kullanılmaz hale gelmeleri

img214.imageshack.us/my.php?image=led6mi6.jpg][/URL]

direnç 150 ohm luk 4 ad. her biri için beyaz led birazda lehim

Motosikleti
    artık var
    asibaran arkadaşım yaşlandık artık rahat göremiyoruz şu resimleri büyük yap, minik minik yapma ne olursun, yoksa tekniğini kapmayalım diye mahsus küçük resimmi koyuyorsun

sağolasın gültekin arkadaş
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @asibaran
    O ampuller benımde Patlak. Sadece Sinyal ampulu calısıyor. Diğer uzunlar ve boşta ısıgı ampulleri patlak => Hiç gerek de duymadım değiştirmeye...

Ama ellerine sağlık güzel iş başarmıssın. Ama bide su resim boyutlarını ayarlasan süper olcak
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar.Gültekin bey bana da göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim ama istegim cevabı alamadım.Şimdi arkadaşlar benim zonginin ilk sahibi arka lastiğini değiştirmiş üzerinde 3.50-18 yazan bir lastik var orjinalleri 4.10-18 di galiba yanlış hatırlamıyorsam.Şimdi lastiği değiştirip şöyle dişli,off-road'a yakışır bi lastik takmak istiyorum.Bazı markalarda lastik ölcüleri misal olarak vereyim 110/100-18 gibi ölçüler yazıyor bu ölçü benim jantıma uyar mı uymaz mı nasıl ölçerim yada nasın hesplarım.Yoksa illa üzerinde 4.10-18 yazanı mı almalıyım.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.Hepinize teşekkür ederim şimdiden
    HORATIUS

Motosikleti
    artık var
    sonofwind 18 jant ölçülerine uyan her lastiği takabilirsin tek şart fazla geniş olmasın. sirkecide 4.10-18 normal ve kros lastiği var. benim fikrimi soracak olursan orjinal ölçülerinde lastik takmanı tavsiye ederim.zongsenin sitesini bulmaya çalıştım bulamadım varsa el kitabınada bakmanı tavsiye ederim.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    valla bilgim olsa elimden geleni yapardım ama hiç araştırıp sorusturmadım.. Yanlız bizim bi arkadaş full dişli Duro marka arka teker aldı 100 ytl civarında. Tekerlek motorun son hızını azalttı agırlıgıyla ama arazide gerçekten performasn veriyodu...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Gültekin bey bana da göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim ama istegim cevabı alamadım.Şimdi arkadaşlar benim zonginin ilk sahibi arka lastiğini değiştirmiş üzerinde 3.50-18 yazan bir lastik var orjinalleri 4.10-18 di galiba yanlış hatırlamıyorsam.Şimdi lastiği değiştirip şöyle dişli,off-road'a yakışır bi lastik takmak istiyorum.Bazı markalarda lastik ölcüleri misal olarak vereyim 110/100-18 gibi ölçüler yazıyor bu ölçü benim jantıma uyar mı uymaz mı nasıl ölçerim yada nasın hesplarım.Yoksa illa üzerinde 4.10-18 yazanı mı almalıyım.Umarım derdimi anlatabilmişimdir.Hepinize teşekkür ederim şimdiden
    kısaca açıklamaya çalışayım.

öncelikle orjinal arka lastiğiniz 4.10-18'dir. (inch) ve 18 olan kısım, jant ölçüsüdür
    1 inch = 2,54 cm.
    4.10 olan taban genişliğinin mm hesabını yaparsak, 4.10 x 2.54 = 104.14 mm buluruz.
    Kesit Genişlik Oranı belirtilmemişse, (ki konvansiyonel lastiklerde genelde belirtilmez, bunda da belirtilmemiş) % 80'dir.

yani kısaca, zongshenin arka lastik ebatları yaklaşık olarak 104/80-18'dir.

bu ebatlara en yakın üretilen lastiği seçip takabilirsiniz. (jant çapı mutlak 18" olacak)

kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    İşte tam aradığım bi açıklama ellerinize sağlık Gültekin bey.Buralpdi ve myheart size de ilginiz için teşekkür ediyorum herhalde bi duro da ben alıcağım.
    HORATIUS

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    körük işine benim de girişmem lazım...

o elcik korumalardan ben de taktım ama elciklerde vibrasyonu arttırdı, motor kafa sallamaya başladı, çıkarttım düzeldi.(az daha jant düzelttircektim) ama koruma işini bizim motorlarda şahane yapıyor...

latik olarak kurye işi 90/90 taktım viraj olayı şahane oldu.herkes gerçekten çok beğeniyor virajı ama sanırım arazide bayağı dezavantaj yarattı..

evet genjler gezin, foto koyun hadi :D
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

Motosikleti
    artık var
    [QUOTE=gceterez;1083213]körük işine benim de girişmem lazım...

o elcik korumalardan ben de taktım ama elciklerde vibrasyonu arttırdı, motor kafa sallamaya başladı, çıkarttım düzeldi.(az daha jant düzelttircektim) ama koruma işini bizim motorlarda şahane yapıyor...

valla elcikleri takınca motoru daha bir oturaklı hissetmeye başladım vibrasyon ise hiç yok .elcikler kafa sallattıracak kadar motorun düzenini bozacak bir ekipman olsalar hiçbir motorda kullanmazlar.
    ilginç !...

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Elcik koruma, endurolar için sanırım esasen kros motorlar için dizayn edilmiş bir aksesuar. Bizim motorlara yakışması çok normal. Bende feyizoğlundan aldım. Dandik bişey ama çok ucuzdu tabi. Ama bu bile bi başka gösterdi ramzeyimi. Acerbisler gibi orjinal bişi almak istersen 50-60€ ları gözden çıkarmak gerekiyor o kadarına da gerek yok artık.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

ya benim şu yeşil olan yerleri turuncuya boyatmam lazım.... nerde boyatabilirim? bi site yada adres telefon falan verirseniz cok sevinirim 2 gündür araştırıyorum ama daha hic düzgün bi yer bulamadım.... ??

imageshack.us][/URL]
    [URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=397&i=image0013no4.jpg][IMG] daha once yanlıs olmus yaw

[IMG][/IMG]
    buda gecende gelen çivi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler