Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    vallah hayat sana güzel beşiktaşta motorları topluyolar gördünmü ben gitiim 5 6 tane motor baglamışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    valla bu gün gelen o elemanın ordamı çekiyolardı
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    ewet polis bana ceza kesip bırak cakmış bende yok dedim motoru baladılar

Motosikleti
    senin motorudamı bağladırlar

Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    benimkini deil ya çoçuk vardıya bitane orda onun benim herşe tam ancan kaş yaşındasın iyi günler eyfendi der :D

Motosikleti
    he iyi o zaman ya beni görse kesin patlarım ozamn turbo açık çift egzost :D

M'ARRENTZIEH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked - Kuba STR250
    Merhaba arkadaşlar benim bir adet Zongshen zs-125 krosum var. Arkadaşımın yakın zamanda motorumla kaza yapması sonucu motorumun grenajları kırıldı. Ben de bu motorun muadili olan motorları satan firmalardan parça almak için bir çok kez bayi/servislerine başvurdum. Yuki,Ramzey,Lifan gibi markaların internette belirttikleri yedek parça kataloglarından listeler yapıp bayilerine sormama, hatta içinde 20 kalem parça adı bulunan listeleri bizzat distribütörlere fakslamama rağmen;

"Abi valla o parçaların hiç biri bizde yok sezonun sonundayız o yüzden yok parça" (Daha sezon yeni başlamıyor mu? diye sorduğumda da "Abi parça gelme sezonunun sonu o yüzden yok" dedi )

"Abi bizde parça katalogu yok Konya'da Özerdemler Motor var internetten araştırın onda parça da vardır parça listesi de"

gibi dialoglarla karşılaştım. Hatta Ramzey'in hem bayisi, hem servisi, hem de yedek parça yetkili bayisi olan bi yerden de
    "Bizde sadece elimizde olan motorların parçası var sipariş de veremeyiz" gibi saçma sapan bir cevap aldim. Sonuç olarak şu an distribütörlerden umudu kesmiş durumdayım. (Firma ismi kullanmakta da hiç bir sakınca görmüyorum bir tek Ramzey'in müşteri hizmetleri benimle insan gibi konuştu onda da bana parça verecek bayi bulamadım)

Evet arkadaşlar okudugunuz gibi sinirlenmiş durumdayım ve motoru bu halde gördükçe içim acıyor malesef..

Sizlere sormak istediğim; acaba bu yukarda saydığım markalar haricinde bana bu motora uygun parça verebilecek bir firma var mıdır bildiğiniz? Veya elinde bu motora uygun grenajı olan var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 ----------

Ek olarak: Asya AS200 GY nin grenajları bu motora uyar mı?
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.
    msn:cagriakkoc@orphaned-land.net

Motosikleti
    Honda CRF
    merkezyedekparça.com bu siteye bir bak.Artık eskilerden kimse yazmıyor.Nerdesiniz.NACİ bey sattınmı motoru.

Motosikleti
    Alıntı leventmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merkezyedekparça.com bu siteye bir bak.Artık eskilerden kimse yazmıyor.Nerdesiniz.NACİ bey sattınmı motoru.
    Teşekkür ederim aradığım bir çok parça orda var. ancak oraya üye olabilmek için de firma olmak gerekiyor galiba. Vergi numarası firma adı vs. istiyor. Pazar günü olduğu için telefonu da açmıyorlar. Yarın tekrar arayacagim bakalim ne olacak.
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.

Motosikleti
    Merkez Yedek Parça'dan parçalarımın büyük bi bölümünü temin edebildim. leventmotor ilgin için çok teşekkür ederim.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    slm arkadaşlar bu gunden itibaren bende 200 cc lik skygo motorumla aranızdayım motor daha sıfır nasipse yarın plakalarını cıkarıp takacagım sonra bol bol gezeceyim
    çinlinin arazisi turkiye yollarına dayanır felsefesiyle aldım.
    bakalım memnun kalacak mıyım.

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bu gunden itibaren bende 200 cc lik skygo motorumla aranızdayım motor daha sıfır nasipse yarın plakalarını cıkarıp takacagım sonra bol bol gezeceyim
    çinlinin arazisi turkiye yollarına dayanır felsefesiyle aldım.
    bakalım memnun kalacak mıyım.
    Hayırlı olsun,garantisi mevcut mu bi de fiyatını öğrenebilir miyiz.

Motosikleti
    garanti mevcut hocam fiyatı 2100 peşin 2200 taksitli şimdilik 13 km oldu ilk izlenim oldukca iyi.
    tek eksik bir zincir gergisi istiyor.( bu benim kanaatin )

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    merhaba 2006 yılından beridir ramzey 200gy sahibiyim. büyük sorun yaşamasamda abuk sabuk, ufak sorunlar bazen çıldırtıyor motoru aldıktan birkaç hafta sonra amortisörde sorun olduğunu farkettim. görevini yerine getiremiyordu ve sağolsun servisler kullanıcı hatası diyordu bende umursamadan 3 sene kadar kullandım. üzerindeki yay işlevini yabedene kadar kasislerden geçerken yada üzerine otururken kıtırt gıcırt diye sesler çıkarıyordu. ben bunu aortisöre bağlıyordum. geçen yaz sonu amortisörü değiştirdim fakat ses devam etti. sorun sanırım şu braket dedikleri parçadan.

doğrumudur sorun ondamıdır? ondansa ne isimle (sanayi ismiyle) temin edilir?

Motosikleti
    bahsettiyin barcayı bilemedim. bir fotosu varsa koyar mısın yardımcı olmaya çalışayım.

Motosikleti
    ZONGSHEN 125 GY -A
    Zongshen ZS125 GY -A motorsıketı sahibiyim. Bu motordan Çok memnunum. Bu gune kadar 2 kere yolda kaldım. yaklasık 1 sendır kullanıyorum . yolda kaldıgımın sebebı de . 2 sinde de benzının bıtmesidir aksilik gosterge lambası nın arızalanması nerdenıyle benzın varmı yokmu sureklı bakmak gerekıyor. bende gezmeyı seven bırıym gezerken benzının bıttıgını durunca fark edıyorm . ama kendımce çözm urettm cantamda 1 lt benzın tasıyorm (: neyse soyle anlatıyım . bu düzcede fırması var . aynı zamanda çin motoru deıldır. ve cok guzel bı yol tutusu var . asvalt tarla bayır anlamaz. basamakları cıkıyorum parktakı ınıyorum . canavar gıbı. bı sorunu yktur. ılk baslayanlar ıcınde guzel motordur. parça sorununa gelnce. zongshen parça sorunu yaratıcak bı model deıl . butun parçaları bulunuyor. bursada 2 tane servısı var . smdı den alıcak olanlar varsa zongshen hc durmasınlr derım. saygılarımla...
    [IMG][IMG=http://img200.imageshack.us/img200/1941/26042010353.th.jpg][/IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

garanti mevcut hocam fiyatı 2100 peşin 2200 taksitli şimdilik 13 km oldu ilk izlenim oldukca iyi.
    tek eksik bir zincir gergisi istiyor.( bu benim kanaatin )
    Zincir gergisiz oluyor mu ,muhafaza mı dediniz yoksa.

Motosikleti
    muhafaza değil zincir gergisi hocam. zinciri sürekli gerili tutar. yaylı bir koldan ibaret olup bazı modellerde ucunda minik bir dişli teker vardır. şimdi buradan anlatmaya çalışayım.
    kadronun dizaynından dolayı arka tekeri tutan maşanın kadro üstünde hareket ettiği yer ile motorun tahrik dişlisinin merkezleri bir birinden uzak.
    bu merkezler ne kadar yakın olur ve arka maşa yukarı aşağıya oynadığında dişlinin merkezi ile maşanın merkezi yerlerini korursa o kadar iyi olur ve gergi istemez.
    ama motorun dişlisi ile maşanın kadroya tutunduğu yerin merkezleri yerlerini koruyamıyor yük ve yol durumundan dolayı arka tekerlek maşasının kadroya tutunduğu yerin merkezleri ile motorun dişlisi arasındaki mesafe değişirse zincirin gerginliği de değişir buda zincir başta olmak üzere ön ve arka dişlilerin zamanından önce yıpranmasına sebep olur.
    hatta bu sitede resimli bir anlatımla zincir gerisinin yapımı anlatılmıştı bir kaç sene önce.
    bizim motorlarda ihtiyaç en azından benım motorumda. çünkü zincir ayarı yapıyorsun ama motora binince cok gergin duruyor. motor üstündeyken yapıyorsun. ama bu seferde yol şartlarında bir geriliyor bir gevşiyor.

muhafaza değil zincir gergisi hocam. zinciri sürekli gerili tutar. yaylı bir koldan ibaret olup bazı modellerde ucunda minik bir dişli teker vardır. şimdi buradan anlatmaya çalışayım.
    kadronun dizaynından dolayı arka tekeri tutan maşanın kadro üstünde hareket ettiği yer ile motorun tahrik dişlisinin merkezleri bir birinden uzak.
    bu merkezler ne kadar yakın olur ve arka maşa yukarı aşağıya oynadığında dişlinin merkezi ile maşanın merkezi yerlerini korursa o kadar iyi olur ve gergi istemez.
    ama motorun dişlisi ile maşanın kadroya tutunduğu yerin merkezleri yerlerini koruyamıyor yük ve yol durumundan dolayı arka tekerlek maşasının kadroya tutunduğu yerin merkezleri ile motorun dişlisi arasındaki mesafe değişirse zincirin gerginliği de değişir buda zincir başta olmak üzere ön ve arka dişlilerin zamanından önce yıpranmasına sebep olur.
    hatta bu sitede resimli bir anlatımla zincir gerisinin yapımı anlatılmıştı bir kaç sene önce.
    bizim motorlarda ihtiyaç en azından benım motorumda. çünkü zincir ayarı yapıyorsun ama motora binince cok gergin duruyor. motor üstündeyken yapıyorsun. ama bu seferde yol şartlarında bir geriliyor bir gevşiyor.
    Anladığım kadarıyla üzerindeki zincir gergisi işe yaramıyor,başka bir tip takacağım diyorsun.
    Skygo 1 tane kalmış Düzce'de öyle denmiş, siz nereden aldınız bulunuyor mu.

Motosikleti
    hocam ben çetmen magazaları var bilirmisiniz mobilya falan satar halı falan. motosiklette satarlar oradan aldım ilgili insanlar ama motosiklet konusunda çok bilgili deyiller motor fiyatı araştırıyordum. 4000 lira 4500 lira ortalama cinli kroslar 2010 model. orayada gittim hatta o anda vitrinlerinde yoktu. fiyat sordum bilgisayardan baktılar 2100 lira fiyat verdiler.
    bir yanlışlık olmasın fiyatınız dogrumu dedim onlarda bu motorların 2007 model oldugunu ve fiyatının ondan bu düzeyde oldugunu söylediler.
    bende ikinci el alacagıma sıfır alayım dedim aldım. yanlız fotolarını koydugunuz siyah kırmızı renk depolarında yok muş bir başka magzanın vitrininden getirelım mi dediler bende hayır başka renk olsada olur ama kasasında gelsin dedim bana sarısı nasip oldu oda cok güzel oldu.[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

resim eklemeyi beceremedim onun için bir link yazıyorum
    http://www.motovirus.com/forum/satma...-xl-200-a.html
    buradaki motorum arka dişlisinde maşanın üstünde zinciri daim hizada tutan bir aparat var zincir gergiside aynı işlevi gören yaylı bir aparattır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler