Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gültekincim Bu olayı cok seviyorum ben...
    Çözümsüz sorun cıkmıyo bu meletlerde...
    iptal ettiğimiz geri dönüş zımbırtısı hortumunun dibinden hava alıyormuş karbüratör. hortum çatlamış yine.
    rölantiyi bir türlü tutturamıyorduk. canıma tak etmişti. motoru hiç elleyesim, binesim gelmiyordu.
    bütün derdi buymuş garibimin. şimdi canafor kimi oldu.

ama bütün lastik, plastik aksam, eski hortumlar, kablolar falan hep çatlamış.
    zaten çatlayan benzin hortumlarından 2-3 depo benzinim gitmiş, o hortumları değiştirmiştim.
    böyle bir motora en kalitesiz lastikleri kullanmışlar.
    en kısa zamanda tüm bu aksamları değiştireceğim.
    fabrikasında bile böyle bir motor olmayacak.

yanda duran motor skyteam. Bayram abinin motoru.
    arka lastik duro. (modelini hatırlamıyorum)
    çok memnun olduğunu, eski motorunda da aynı lastiği kullandığını, bunu alır almaz da orijinal lastiği hemen bununla değiştirdiğini söyledi.

öve öve bitiremedi lastiği. aldığı yere fiyat sorup, haber verecek.
    uygunolursa, sanırım bundan takacağım ben de.

bu arada, Bora Eriş'den mail geldi. contiescape hiç bir yerde yokmuş.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @ iptal ettiğimiz geri dönüş zımbırtısı hortumunun dibinden hava alıyormuş karbüratör. hortum çatlamış yine.
    Geçen gün bende de olmustu o bi kapak buldum elastık bi seyden sonra sorun falan kalmadı... oranın içini silikon vb bişeyle doldurmak lazım aslında...
    Benzin hortumlarını ben şimdiye kadar bi kaç kere değiştirdim.. Kaucuk hortum tavsiye ettiler onlardan taktım şimdi üstünde onlar var. Geçen düzce genel merkeze gittigimde de 1 mt benzine karsı dayanık hortum almıstım yedekte duruyo şimdi...
    Duro markayı fiyat ve performans oalrak herkes cok begeniyo.. Arkadasım special croslarda kullanılan full dişli arka teker aldı Kanuni chetasına cok kocaman dişlileri var.100 ytl ücreti.Taktıktan sonra motorun son hızı 10 km/h azaldı
    Boyutlarını biraz fazla almıstı sanırım...

Resmide bu lastiğin

Çimenleri yerinden obek obek sokerek arkaya attırıyo giderken...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    ağbi banada lazım arka ne yapıcaz

en sonki gezimde çamurun üstünde dans ettim adeta
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    yaww anasını satayım su arka fren sıkıstırma olayı için düzceye gittim yaptılar. Gelinceye kadar hiç bir sorun yoktu? bi kaç gün sonra yine fren sıkıstırma olayı basladı.. Bugun motoru hareket ettirebilmem için 1. vites son gaz verdim motor freni o kadar cok fazla sıkıstırıyor.. Basına gelen varmı bu olaydan.. Canımı cok sıkmaya başladı bu fren işi

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaww anasını satayım su arka fren sıkıstırma olayı için düzceye gittim yaptılar. Gelinceye kadar hiç bir sorun yoktu? bi kaç gün sonra yine fren sıkıstırma olayı basladı.. Bugun motoru hareket ettirebilmem için 1. vites son gaz verdim motor freni o kadar cok fazla sıkıstırıyor.. Basına gelen varmı bu olaydan.. Canımı cok sıkmaya başladı bu fren işi

Harun:

pedalın tüm oynak yerlerini bağlantılarını temizleyip yağla.
    sistemin havasını da al.

ben bunları yaptırdım, şu an hala sorun yok.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Selam Gültekin,Zongshen200 ünü satmaktan vazgeçtin anlaşılan

Dün akşam bu vakitlerde yurt dışından döndümve bu gün öğlen evimin arka tarafında ki dağlara yürüyüşe çıktım,canım daha bir çok enduro ya da fazlasıyla bir kros motor çekti.Hele ormanda açılan yangın yollarından delice tırmanasım geldi...........deliriyormuyum ne
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    BMW F650FB
    merhaba İhtiyar abi.
    vazgeçtim. tüm satılık ilanlarını da sildim.

son 2 haftadan beri çatalca ve yöresini keşfe çıkıyoruz, karadeniz sahiline kadar olan bölgeyi arşınlıyoruz.
    yer yer araziye giriyorum, zaten köy yolları pek sevimli sayılır ya.
    yaz sıcaklarından hiç hazzetmiyorum. bu havalar tam bana göre olduğu için, özellikle hafta sonları, adeta kurtlarım kaynıyor.

inan çok keyif alıyorum. eve geldiğimde, yorgunluktan hışır olmuş vaziyette, ancak pek mutlu olarak cuppp yatağa

çok büyük paralara, çok yakışıklı motorlar olması gerekmiyor bu hazzı tatmak için.
    zaten gündelik yaşamında kullandığın bir motorun var.
    sahibinden.com'da, en ucuzundan zongshen, zealsun, skyteam, ramzey vs. crosları araştırıp, birini iyi fiyata düşürüp, tüm bu güzellikleri yaşayabilmek mümkün.

1000-1500 YTL arasında bir sürü cross var.
    imrenmeye, iç çekmeye, delirmeye hiç gerek yok. cebinde duracağına, altında dursun.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Harun:

pedalın tüm oynak yerlerini bağlantılarını temizleyip yağla.
    sistemin havasını da al.

ben bunları yaptırdım, şu an hala sorun yok.
    Valla abi geçen hafta düzce genel merkeze gittiğimde fren pedalı değişmesi gerekiyo dediler değiştirdik... Aslında hiç gerekte yoktu yani... Sistemin içinde büyük ihtimal hava var onu tam olarak nasıl alacagım bilemiyorum ama kafamdaki olay bi günümü bu işe ayırıp komple fren sistemini sokmek içindeki tüm yagı boşaltıp yeni yag basmak olacak...

Motosikleti
    BMW F650FB
    bence bunu tekbaşına yapma.
    bir ustaya danış.
    sistem hava alıyorsa, yapacağın iş boşa gider, hidrolik ziyan olur, vaktin harcanır ve sonuç sıfır olur. moral bozukluğu da cabası.

o yüzden havanın nereden girdiğini bulmanız lazım.
    çok önceleri, arka fren hortumunda çatlamalar görmüş, kawa çıkmasıyla değiştirmiştim.
    orayı bir kontrol et derim.

http://img150.imageshack.us/img150/4...arrrrrrze4.jpg

fotoda belirttiğim ayar cıvatasını da kontrol et.
    pedalın geri gelmesini engelliyor olabilir.

Motosikleti
    var 636
    beyler ben lastik aldım duro marka 4.00-18 kalın dişli daha kullanamadım performansını söylerim snr fiyatı belli değil nekadar diyorum sana bedava diyorlar bi 50 ytl servise

Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    BMW F650FB
    iyi günlerde kullan bathu

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @gültekin çok önceleri, arka fren hortumunda çatlamalar görmüş, kawa çıkmasıyla değiştirmiştim.
    ben de biraz catlaklar gordum ama ordan hava girişi olabilse yag cıkısıda olur diye düşündüm ve hiç aklıma gelmemişti... Sistemi komple değiştirebilirim..

Gösterdidin ayar vidasıda gayet normal o vidayıda kontrol ettim ama ne bilim bakalım artık bakacaz bi çaresine...

Bathucum sende iyi günlerde kullan bakalım tekerini... Performansını anlatırsın fiyatıyla birlikde.. Bi de biraz daha sık dişli teker alsaydın daha iyi olmaz mıydı ?

Motosikleti
    var 636
    harun fiyatı tekerin 80 ytl net öğrendim
    performansı hızım 10 km düştü. arka teker asfaltta dişlerden dolayı titriyor. motor yükseldi ama harun sana gelmez sen daha çok asfaltçısın bu lastikle asfaltta konfor bekleme ama motor şekil oldu

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    dün sirkecideydim aydın motorda slovenya malı save marka lastik vardı 2007 üretimi lastik desenleri bizim motorlardaki gibi(hem arazi hem asfalt) ön arka lastik 125ytl bilginiz olsun arkadaşlar.
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bathu bi kaç farklı acıdan resim cekermiisn kanka? Bakalım nasıl duruyo motor kendini gosteriyomu? Ben hala arka diskden sorunluyum dun sokecektim ama zor geldi... Onun bi cozumune bakacam artık...

Motosikleti
    Yamaha XT 660 R
    RAMZEY 200 GY ile uzun yol:
    Bu tip cross motorlarda uzun yol malum kıç ağrısı yapar. Sele üzerine takılıp sölülebilen cırt cırtlı minder diktirttim döşemeciye. Herkese tavsiye ederim. Çok fark ediyor, rahat edersiniz. Haftasonu 360 km yol yaptım. Mersin-Osmaniye-Mersin. Yolda 6-7 bin deviri geçmedim. Maliyet: 25 Ytl (yaklaşık 1 depo)

Motosikleti
    var 636

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Lastiğin desenleri pirelli'nin taklidi gibi görünüyor ama metzellerin deseni çok daha iyi.
    Enduro 1 :

"Motosiklet Özgürlüktür."

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı armadillo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RAMZEY 200 GY ile uzun yol:
    Bu tip cross motorlarda uzun yol malum kıç ağrısı yapar. Sele üzerine takılıp sölülebilen cırt cırtlı minder diktirttim döşemeciye. Herkese tavsiye ederim. Çok fark ediyor, rahat edersiniz. Haftasonu 360 km yol yaptım. Mersin-Osmaniye-Mersin. Yolda 6-7 bin deviri geçmedim. Maliyet: 25 Ytl (yaklaşık 1 depo)
    foto...foto...foto...foto...foto...foto........... ....................

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Bathu Teşekkürler Resimler için Lastik gerçekten güzel görünüyo Bende aynısından alabilirim ....

@armadillo Yanlıs hesaplamıs olmayasın... Ortalama yakıtı 0,90 ykrş gibi olması lazım.. Sen 0,70 civarı yakmıssın sanırım.. Hesaplama seklini soyler misin ?
    Deponun içinde hiç benzin yokken mi fulledin? http://arabam.milliyet.com.tr/tuketimhasap.asp Bu linkten 1km kaç lira yaktıgını öğrenebilirsiniz...

@redrose Arazide Pek iş görmez abicim o teker ama asfalt ve enduro motosikletler için uygun bi seçim...

Foto Foto Foto

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler