Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    arkadaşlar pioneer, ramzey 200cc crossların yağ filitreleri yamahanın 125 ybr modelleriye aynı ben yeni değiştirdim 8000km bakımı yağ filitresi ve yağını değiştirdim motorun
    yağ filitresini fiyatı 25 ytl. yağınıda castrol 10-40 aldım kendim değiştirdim servise değil .hala arka lastiğimi yenilemedim daha bal kabağı oldu

bu resimdeki sağdaki eski filitre kutuda yeni filitrenin kutusu

aklınızda olsun yağ filitresi bulamıyoruz demeyin ben buldum kutunun üstündeki numaraları alıp yamaha servisinden alabilirsiniz
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ark.lar sorum olucak skyteam almaya karar verdim fakat yedek parca sorunu yok üretimden kaldırıldı gibi seyler dönüyo en son durum ne skyteam de eger skyteam ofsayta düstüyse ramzey alıcas artık

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    bence düşünmeden ramzey al........ iyi motor

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale

bu alet hakkında bilginiz varmı ??

Motosikleti
    var 636
    skyteam karbüratörlerinde problem varmotor gitmiyor, grenaji çabucak soluyor fabrikası yani dışardan getiren firma gebzede olması lazım. dier konu selesi 4 parmağını geçmeyecek kadar ince. ben benimkinde uzun yolda kıç ağrısı sorunu çekiyorum bunu düşünemem bile feci
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bathu

yağ filitresinin orjinali 20 ytl.Ve gayet kolay bulunuyor

ama orjinali de yanlış seçim. Çünkü KN-132 model k&n yağ filitresi 7$ sadece

-----------------

marefb,

benim bir arkadaşım(msn: mehmet_turan@hotmail.com) satıyor skyteam enduro modelinden. 1500 ytl istiyor. O skyteam ben ramzey çok gezdik ;) yani ramzey ne kadar sorunsuzsa BU SKYTEAM de o kadar sorunsuz, tavsiye ederim ;)
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    benım karburatorde pislik vardı. Düşük devirlerde motor aynı benzin biter yaa o sekilde tekleme yapıyordu.. Ama devri yükselttikce motorda herhangi bi sorun görünmüyordu... Motor ciklesiz calısmaz olmustu ve hayatta rolantide calısmıyordu devamlı gaz vermen yüksek devir kullanman gerekiyordu.. Bu Belirtiler Hareket halindeyken gerçekleşti Ve 30 km bi mesafe o sekilde dvm ettim. Ertesi gün de aynı sekilde o 30 km lik yolu geri dondum. Sürekli yüksek devirle... Zorda olsa evime gelebildim.. Ertesi gün hemen Hava filtresini soktum ondan şüphelenmiştim ama baktım ki bi sorun yok Tek sorun karburator kalmıstı ve bi gazla karburatoru yerinden soktum bi güzel parçaladım. temizledim ufledim püfledim. Sonra tekrar yerine taktım.. Karburatoru takarken en cok benı zorlayan gaz telini takmak oldu.. Neyse bi masraftan daha kendi tecrubelerimiz fikirlerimiz sayesinde kurtulduk... Çinliyi Ve Çinlileri Seviyorum
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben Ramzeyin yağ filtresini servisimden 10 YTL'ye alıyorum. Bu KN-132 dediğiniz hangi markanın?

gceterez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    K&N

burdan ankara baran motora selamlarımı gönderiyorum o zaman..anladınız siz onu
    Ramzeyden gerisi yalan....:)

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    K&N Bi Marka. En iyi Performans Hava Filtresi Yapan Bi firma...

Motosikleti
    asya 200gy-2
    arkadaşlar merhaba yeni üye oldum 3000 ytlye kadar bütcem var bu tip motorlardan düşünüyorum siz ne önerirsiniz zonghsen veya ramzey in 200lük motorları iyi diyorlar bilmiyorum ikisi acaba aynı motor mu?

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Hoşgeldin @brkfrt, merhaba. Ben 4 aydır 200cc.Ramzey kullanıyorum. Güc bakımındar baya tatminkar, zira neredeyse sürüşümün tamamı artçıyla geçiyor. Gazı verince motor kesinlikle bi düşünmem lazım demiyor. Stop etme sorunu vardı. Düzeldi. Genel bi sorunmuş zaten ama forumumuzda yanılmıyosam şöyle bi başlık vardı; sorunsuz motor, çözümsüz sorun yoktur Ne alırsan al bu kawasakide olsa Honda da olsa sorun çıkacak. Ama benimki gibi 3000km.de aküsü gitmez heralde japonların 3000YTL.ye en iyi alabileceğn kros tabi çin olacak ve ramzeyi tavsiye ederim. Zongshenlerde güzel olduğunu söyleyen arkadaşlarımız var sitede. Onlarda yorum yapsınlar ben hiç ama hiç kullanmadım benimkinden başka. Ama memnunum makinadan. Selesi uzun yola müsait olsa dişlileri değiştirip maksimum hızı yükseltip lastiklerde eskiyince viraj lastiği alıp touring-enduro niyetine uzun bi zaman kullanırdım inan. Ama bunların hiçbiriyle uğraşmayacağım motor olayını benimseyip paramı cebime koyunca satıp bir 650lik enduro alacağım tabi. Sana tavsiyem 2.el alman ve benim gibi zarar etmemen. Çin mallarını satmak hem zahmetli hem çok fiyat kırıcı bişey başkalarında gördüğüm kadarıyla.
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    ZONGSHEN alabilirsin gönül rahatlıgıyla..Ben Motoru Alalı 1,5 Sene oldu Su Anda 8000 km civarlarındayım... Ama Dikkat etmen gereken bi konu var ki balansor sistemi olup olmadıgı.. Balansorlu (Titreşim onleyici) Zongshen 200 cc lik bi enduro buldugunda hiç kacırma hemen al.. Bi de @DISTORTEDMAN Arkadasımızın dedigi gibi kesinlikle 0 alma ikinci el al.. Uygun fiyata sorunları giderilmiş motor cok piyasada... Başka çin mallarınada kapılma... En İyilier Zongshen Ve Ramzey... (Ramzeyin iyi oldugunuda tüm kullanıcıları soyluyolar ordan biliyorum )

Motosikleti
    var 636
    pazar günü samsundaydım motorlarla yol yapalım dedik arkadaşları görmüş oluruz hesabı. 8500kmye geldi motor şuan
    tekteker ustası ali motoru bi deneyim dedi bende videoya çektim cep telefonuyla

buda kanuni 250 chopper tektekere nasıl kalkar

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    güzel kaldırıyo eleman hee... Bathucanım Sen dikemiyon mu kafayı oyle ??

Motosikleti
    var 636
    biz dikiyoruzda bu adam kaldırıp gidiyor ağbi çalışmak lazım

Motosikleti
    RAMZEY QM 200-GY

Biraz da sorunları tartışalım:))

Arkadaşlar merhaba,

Ben daha önce bu forumda kastore nikli arkadaşımıza ait olan sarı ramzey'in sahibiyim. Motorsikleti memleketime götürüp orada 20 gün falan bindim. Şimdi orada. Fakat motorla ilgili sormak istediğim bazı şeyler var eğer izin verirseniz

Önceleri sorunsuz olan motorum. Ben acemilikten yaklaşık 30 kere (abartı değil gerçek) devirdikten sonra bazı problemler çıkarmaya başladı. Şimdi bunları sıralayacağım. Sizden ricam bunlar hakkında bana yardımcı olmanısdır. Şimdiden teşekkür ederim. Motor şu anda 4500km de.

1- Motor ön-dişlisi büyütülmüştü. Bunun yakıt tüketimini düşürmesi (daha az devirle daha çok yol alabildiği için) beklenirken aslında tam tersi oldu. Tabi kullanımla da alakalı olabilir ama şöyle ortalama bir veri var elimde. 520km= 100YTL. Bir kere hava filtresini temizledim. Çok ilginçtir üzerinde çok fazla benzin vardı ve tabiki çamurlaşmış toz

2- Motor özellikle son günlerde 1. viteste 4000-5000 devirlerde ve daha yüksek devirlerde çok titremeye başladı. Ama özellikle 1. viteste çok titriyor. Ben vitesli kullanmayı öğrenirken kalkışta çok fazla stop ettirdim başlarda. Bunun etkisiyle 1. vites dişlisi diğerlerine göre çok aşınmış olabilir mi?

3- Ön tekerin bazı jant telleri sallanıyor. Nette okuduğum kadarıyla bu çok zararlı bir durum. Bunun için ne yapılabilir?

4- Jikleyi (karbüratörün üzerinde bu modelde) tam çekince (yani tam alta indirince) motor teklemeye başlıyor. Acaba karbüratör ayarı mı bozuk? Biraz yukarı yani tam çekili durumdan biraz daha az çekince, normal jigle görevini yapıyor. Yani 2100 devirde sürekli çalışıyor motor. Ama işte jigle tam en alta indirilirse devir düşüyor sanki stop edecek gibi oluyor.

5- Motor ilk çalıştığında bir süre (iyice ısınana kadar) bir zincir şıkırtısı geliyor. Bu egzantirik zinciri denilen şey heralde bu. Sanki gevşemişte içerde biryerlere sürtüyor gibi ses geliyor. Ama ilk başlarda bu ses yoktu sonraki günlerde gelmeye başladı. Fakat her zaman motor ısındıktan sonra bu ses kesiliyor. Salt motor sesi geliyor.

6- Motoru kullanırken belirli bir devirden sonra motordan vınn vınn vıııııınn diye her gaz verişte gaz ile beraber incecik bir ses geliyor. Bu ses sübap ayarsızlığı sebebiyle mi yoksa başka sebeplemi geliyor bilemiyorum!!!

7- 6. Maddede anlattığım durumun bir benzeri fakat bu sefer sanki motor tıssss tıssss tıssss diye ıslık çalıyor bazen de butür bir ses duyuyorum.

8- Son olarak da özellikle yokuş çok çıktığımda veya yavaş sürdüğümde bir yanık kokusu alıyorum. Acaba balatayı mı yakıyorum? Veya balatayı çoktan yaktım da arkasından motor ağıt mı yakıyor?

Evet benim yazacaklarım bu kadar. Şimdi öncelikle motor tamiri konusunda pratik olarak sıfıra yakın olduğumu sadece nette çok fazla forumlarda okuduğumu belirtmek isterim. Sorular içinde saçma olanlar varsa kusura bakmayınız lütfen. Şimdiden kaleminize sağlık

Herkese güvenli sürüşler dilerim...

Motosikleti
    artık var
    Merhaba GOOGLE
    önce geçmis olsun sonrada bence sorular1n1n yan1t1 için iyi bir ustaya müracaat et bilmeden kurcalarsan daha çok masraf edersin

Motosikleti
    RAMZEY QM 200-GY
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba GOOGLE
    önce geçmis olsun sonrada bence sorular1n1n yan1t1 için iyi bir ustaya müracaat et bilmeden kurcalarsan daha çok masraf edersin
    son derece haklisiniz bence. Ben Malatya' da zaten Süleyman Memnun' un güvenilir dediği bir motor ustası buldum. Hatta şarj dinamosu bozulduğunda oraya götürdüm. Seneye tatilde yine bu sorunların bazıları için oraya götüreceğim, bu konuda sıkıntı yok.

Ama bazı şeyleri (benim yapabileceklerimi) de kendim yapmak istiyorum. Bu işlere öteden beri merakım vardır aslında ama başka motorlarla uğraştım (motorlu testere(2t), bahçe ilaçlama makinası motoru...vb.) ama bir motorsiklete ilk defa bindim ve ilk defa onu kurcalamak niyetindeyim. Öğrenmek istiyorum ve bu gerekli aynı zamanda. Çünkü orası Taksim değil, resmen dağın başı ve en ufak şeyde 60km 'lik yolu tepip şehrin merkezine inip motor ustasının yanına gidemem. Bu sebeple sizden fikirlerinizi almak niyetindeyim.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    artık var
    sevgili GOOGLE,
    ben seni gayet iyi anlıyorum aynı huy bendede var.geçmiş formları okursan benim istop etme sorununu bulmak adına nelerle uğraştığımı görürsün.arızalı olan bana ait birşeyi illa ben tamir etmek isterim.bizim bindiğimiz motor 4zamanlı çalışmadığı zaman; benzin geliyormu,elektirik varmı,buji ateşliyormu diye kontrol edersin hepsi varsa motorun çalışır.çok yatmaktan karbüratöründe sakızlanma olur söker temizlersin,yağını kontrol edersin.bunları yapabilirsin ama iş senin anlattığın arızalarda ise mutlaka ve mutlaka ustaya göstermelisin.çok iyi bilmediğin bir işi yaparken mutlaka başka bir yere zarar veriyorsun ve arızalar hep birbirini kovalıyor.başıma geldiği için anlatıyorum bende köyde binmek için titan aldım merkeze 24km.uzakta olduğu için aynı sorunları bende yaşadım.yanlış anlama motoru ustaya götürmek bazen çok daha ucuza geliyor.her işin belli başlı püf noktaları vardır takarken veya sökerken bazı parçaları sökebilmek için özel aparatları var.elinde yoksa aparatlar veya bilmiyorsan aparatla söküleceğini ,sökerken kırıyorsun veya zarar veriyorsun.diyelimki eksantirik zincirini değiştirmek isterken masraf zincirle kalmıyor.
    bunları senin tamir hevesini kımak için anlatmıyorum yanlış anlama,körü körüne tamir işine girmeden önce dost tavsiyesi olarak kabul et .sevgiler
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler