Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Yeniden merhaba,

Benim motorsiklet 3288 km de şu an, dün bakıma verdim. Titresim oldukca fazlalasmıstı. Motorsiklet üzerindeki bütün vidaları elden gecirdiler titresim %50 oranında azaldı. Ayrıca hava filtresine çok dikkat, orjinal filtre takılmadıgında yakıt ve performans oldukca degişiyor. Arka stop ampulunun sürekli patlamasından bıkmıştım, yeni çıkan led li ampullerden stop a taktırdım. Tek duy oldugu icin frenler calısmıyordu, ona da stop lambasının altına yine ledli harici bir lamba taktırdım, şu an çok iyi ve patlama derdi yok daha çok dikkat çekiyor. Ayrıca özellikle zealsun için söylüyorum, motorsikletin frenleri çok iyi, bu nedenle arkanızdaki araçlara da dikkat edin, geçen hafta ani bir fren yaptım önüme bir araba kırdı, ben durdum arkadaki araba duramadı motorsiklete çarptı. motorsiklet yan yattı inanın sadece ön fren elcegi yamuldu ve arka fren pedalı yamuldu. O çarpmaya bu kadar az hasar olması bence çok iyi... Grenajlarda en ufak bir çizik yok.

bu da benim külüstür işte. Stoplara ve eksoz a dikkat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu makinayı bir kurye meslektaşımda gördüm inanın leşi çıkmıştı ...

Motosikleti
    XT 660X
    Bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur derler.

Benim bir arkadaşımda falkon nx400 vardı, 4 ay kullandı, motorsiklet traktor gibi calısıyordu. Birazda kullanıcıya baglı...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar, benim 200 cc'lik Ramzey cros'um için motor koruma demiri düşünüyorum. Aşağı yukarı hepimizin motoru şekil olarak aynı (zealsun, skygo, salcano ve ramzey 200 cc). Sizce buna uygun (yani kaba görünmeyen ama işe yarayacak) ve hesaplı bir motor koruma demiri (hazır nikelajlı) varmı? Başka motorlar için üretilip te buna uygun olanlar da olabilir. Selamlar

Motosikleti
    XT 660X
    Bana kalırsa kros'a koruma demiri yakısmaz. Hic rastlamadım koruma demirli enduro veya kros'a.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    BMW gs650 nin var ve çok şık duruyor. Aşağıdaki resme bir bakın. Ayrıca başka enduro/cros lar için de var. Ama çok pahalı. Örneğin aşağıdaki €150.

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Arkadaşlar ben de Enduroya geçmek istiyorum, burada yazılanları okuduktan sonra genel anlamda motosikletlerinizden ve performans ve yakıt tüketimlerinden memnuniyetinizin var olduğunu anlıyorum.
    Asya motosikletin yeni çıkarttığı modeli gören veya kullananız veya yakın çevrenizde kullanan arkadaşınız varmı ve bu motosiklet hakkındaki yorumlarınızı burada yazmanızı rica edeceğim.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadaşım koruma demirini kıvırıyorlar ben bir zamanlar izmirde 3. sanayi sitesinde tenereye kıvıttırmıştım orjinalinin aynısıydı sanırım başka yerlerdede yapıyorlardır

elimdeki dr big 800 s i satıp asya as 200gy-2 almayı düşünüyorum suankı motorumla yapıyorum ama cok hızlı yoksa kaza cıkıcak elımden... bunlarla uzun yolculuk yapabilirmiyim 600-700 km gibi şişme yaparmı 4 zamanlı diyorlar ama

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhabalar

Arkadaşlar, herkese merhabalar. Siteye yeni üye oldum. Bayağdır takip ediyorum, başka bir isimlede kaydım vardı ama açıkçası unuttum..
    Hemen konuya girmek istiyorum...
    Zealsun'ın 200cc'lik modeli var aklımda. Fakat kafama takılan birkaç soru var. Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..
    -Eğer kısmet olurda alırsam bu makineyi genelde şehiriçinde kullanıcam, dolayısıyla lastikleri değiştirmem gerekicek gibi.. Bu konuda ne önerirsiniz?

-Vibrasyon olayı ne durumda? Arkadaşın Jinlun'unu kullandım ve inanın vucudumun en hassas bölgeleri uyuştu.. Bu makinede de durum aynımıdır yada yakınmıdır?

-Yakıt tüketimi önemli değil. Hızıda 100'ü görsün yeter. Ama boyum 1.91.. Altımda oyuncak gibi durmaz dimi? Kilo 78 bu arada..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    XT 660X
    Sevgili NoVaRiX boya göre zealsun biraz alçak kalır. sky team biraz daha yüksek. zealsun kullanıyorum, titreşim 90 km de hissedilmiyor. 120 ve sonrasında heryerin sallanıyor. biz hafta sonu geziye çıktık sky team da da aynı titresim var 200 cc motorlarda sanırım hepsinde titreşim var.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    NoVaRiX, bir de Ramzey 200 cc'lik olan cros'unu dene. Denemek için en iyi yol bir bayiye gidip motora binecek ve cam/ayna gibi bir yerin karşısında motorun altında nasıl durduğuna bakacaksın. Selamlar.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bugun hayırlısıyla zongshen 200 gy a alıyorum
    yorumlarımı yazarım buraya

Arkadaşlar, 200 GY serisi (Zongshen, Zealsun, Asya) bildiğim kadarıyla hep aynı fabrikada üretiliyor. Bende 200 GY-2 var. Siz bu aletlere hangi tür benzinden koyuyorsunuz? Benzine katılacak bir katkı maddesi var mı tavsiye edeceğiniz?

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de Ramzey'in 200 GY si var 830 km.deyim ehliyetim olmadıgı icin fazla yol yapamıyorum. H.sonu direksyon sınavına girdikten sonra gazlamaya başlıycam. Bu arada boy 1.87 kilo 80 motor sanki benim için yapılmış tam oluyor yani.
    problemlerimizi paylaşalım dostlar
    ==============================
    ==============================

PhantomsPhorever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun ZS200GY-A
    Selam Arkadaşlar,
    Benzin katkısı kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ediyorum. 95 Oktan Kurşnsuz benzin araştırdığım kadarıyla en uygun olanı.

Emniyetli sürüşler

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı 6kkkkk adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, 200 GY serisi (Zongshen, Zealsun, Asya) bildiğim kadarıyla hep aynı fabrikada üretiliyor. Bende 200 GY-2 var. Siz bu aletlere hangi tür benzinden koyuyorsunuz? Benzine katılacak bir katkı maddesi var mı tavsiye edeceğiniz?
    Daha önce bir istasyondan yakıt aldım benzin bozuk çıktı motor teklemeye başladı, katkı maddesi döktüm daha beter oldu, depodan yakıtı boşalttım 2 zamanlı motoru olan bir arkadaş yağla karıştırıp kullandı, en sağlamı o yakıtı deponda bile tutmaman.

bende de zealsun gy200 var, bu beşinci motorum, total 97 oktan kurşunsuzu daha önce kanuni 250 de de kullandım ve şuanda kullanıyorum, 95 oktan ve süper benzinide denedim, motorun en çok sevdiği 97 oktan oldu hem performansı farkettiriyor hemde yakıtı, tavsiye ederim.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    chocolateman, arkadaşım kasdettiğin benzin 97 oktan mı yoksa 98 oktanmı? Ben sadece 95 ve 98 oktan benzin satıldığını biliyorum. Ayrıca km başına yakıt sarfiyatın ne oldu (veya 1 litre 98 oktan ile kaç km gittin?). Selamlar.

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı
    chocolateman, arkadaşım kasdettiğin benzin 97 oktan mı yoksa 98 oktanmı? Ben sadece 95 ve 98 oktan benzin satıldığını biliyorum. Ayrıca km başına yakıt sarfiyatın ne oldu (veya 1 litre 98 oktan ile kaç km gittin?). Selamlar.
    Naci bey 97 oktan bahsettiğim. Bildiğim kadarıyla sadece Total üretiyor.
    98 oktan uçtu gibi birşey oldu, km de ne kadar yaktığını şu an hatırlamıyorum çünkü yeni motoruma hiç 98 oktan almadım. Ama eski motorda haftalık depomu doldururdum, anlayacağınız aldığım yakıt miktarından tespit ettim.
    95 oktan nedense hep problem oldu bende tekleme yaptı. Tekleme yapan bir yakıtı da km de 10 bin yaksa bile depoya sokmam. Bu benim yakıt aldığım istasyondan da kaynaklanıyor olabilir.

97 oktan kullanmaya devam ediyorum. Yakıtı tek bir yerden alıyorum, mecbur kalmadıkça başka istasyondan almıyorum, belki bundan dolayı da farkediyordur.

Saygılar.
    Free Motorcycle Team

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    aRKADAŞLAR MOTORU ALDIM. Zongshen Zs 200 Gy - A... Motor Çok güzel. Yokuşlardaki performansıda tartışılmaz... Oldukça iyi ve sağlam bir motor... Herkese tavsiye ederim ne kadar yaktığını daha hesaplamadım.. Bide 2006 modellerde motorun on kısmında cıkıntı var. alırken dikkat edin. O cıkıntı da motordaki titreşimi azaltmak için. Bu modeli rahatlıkla secebilirsiniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler