Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150GY-A, 200GY-A, 200GY-2 ve Türevleri Buraya

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Ramzey QY 200 alarak aranıza katıldım. burada bu motorlarla ilgili deneyimlerimizi,sorunlarımızı paylaşmaya devam edelim.aldığım motordan birkaç kare:
    [img=http://img560.imageshack.us/img560/7482/dscf6276.jpg]

[img=http://img17.imageshack.us/img17/8467/dscf6275g.jpg]
    hoş geldın ustam takıl bize hayatını yaşa.
    motorun gayet güzel güle güle kullan. tekerine taş deymesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldın ustam takıl bize hayatını yaşa.
    motorun gayet güzel güle güle kullan. tekerine taş deymesin.
    zaten enduro tarzı takılıyodum ama tam istediklerimi yapamıyordum. şimdi tam oldu. teşekkürler
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    merhaba arkadaslar bende zongshen almayı dusunuorum 1 600 tl fıyat bıctıler 20 bınde ve 2006 model nelere dıkkat etmelıyım alırken , kullanan arkadaslardan memnun kalcamı anladım ama yınede bır bılene danısmak anlamında tevsıyelerınız nedır? şimdiden tesekkurler

Motosikleti
    Alıntı ayhan2190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende zongshen almayı dusunuorum 1 600 tl fıyat bıctıler 20 bınde ve 2006 model nelere dıkkat etmelıyım alırken , kullanan arkadaslardan memnun kalcamı anladım ama yınede bır bılene danısmak anlamında tevsıyelerınız nedır? şimdiden tesekkurler
    motorun şasesine baktır kırık yada kaynak varmı. gerisi ufak ayrıntı. kople motor yaptırsan 300 lira harcarsın ama saşesi kırılmış motor denk gelirse 1000 lirada harcasan tat alamazsın. motor kısmında da serı nosunun yazıldıgı blok kısmına bak çatlak kırık olmasın. diyerlerı ihtiyaç duydugunda değiştire bilirsin ama serı nosunun oldugu yerı deyiştirmek için evrak işlerı cıkar karşına.
    denemeden pazarlık yapma. yola cık biraz km yap. yolda giderken direksiyonu bıraktıgında motor dengede ise seni üzmez. şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY

Yağ kaçırma problemi !!

Merhaba motorcu arkadaşlarım uzun süredir bu başlığı takip ediyorum ve enduro kullanıcıları için gerçekten çok önemli bilgiler paylaşılmış. Ben de bu bilgilerden anlayabildiğim kadarıyla faydalanıyorum. Hepinize çok teşekkür ederim. Birkaç hafta önce 2. el ZS 200 GY-A aldım. İlk aldığım gün eve gelip park ettiğimde motor olduğu yere yaklaşık birkaç mL yağ akıtmıştı. Sonraki günler birkaç damla kaçırıyordu. Koca arabalar bile yağ kaçırır diye pek önemsemedim. Lakin dün hava güzel diye çıkıp biraz gezdim geldiğimde ne göreyim motoru durdurur durdurmaz acayip yağ akıttı yaklaşık 10 mL vardır. Motor zaten 1000mL yağ kapasitesine sahip. Şöyle bir hesap yaptım

Bu motor 15 km'de 10 mL yağ kaçırsa 1000km sonunda motorda yaklaşık 330 mL yağ kalıyor. Zaten 1000 km'de de yağı değiştiririm diyerek servise gitmedim. Canım hiç servise gitmek istemediği için bu yolu buldum. Siz tecrübeli arkadaşlarımla da paylaşayım dedim. yorumlarınızı bekliyorum. Yanlış yapıyorsam düzeltin lütfen. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum herkese.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:16 ----------

Arkadaşlar kusura bakmayn nerden yağ kaçırdığını söyleyeyim: Motor bloğu ile pistonun hareket ettiği yerle birleştiği kısımdan.

Alıntı unicross adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorcu arkadaşlarım uzun süredir bu başlığı takip ediyorum ve enduro kullanıcıları için gerçekten çok önemli bilgiler paylaşılmış. Ben de bu bilgilerden anlayabildiğim kadarıyla faydalanıyorum. Hepinize çok teşekkür ederim. Birkaç hafta önce 2. el ZS 200 GY-A aldım. İlk aldığım gün eve gelip park ettiğimde motor olduğu yere yaklaşık birkaç mL yağ akıtmıştı. Sonraki günler birkaç damla kaçırıyordu. Koca arabalar bile yağ kaçırır diye pek önemsemedim. Lakin dün hava güzel diye çıkıp biraz gezdim geldiğimde ne göreyim motoru durdurur durdurmaz acayip yağ akıttı yaklaşık 10 mL vardır. Motor zaten 1000mL yağ kapasitesine sahip. Şöyle bir hesap yaptım

Bu motor 15 km'de 10 mL yağ kaçırsa 1000km sonunda motorda yaklaşık 330 mL yağ kalıyor. Zaten 1000 km'de de yağı değiştiririm diyerek servise gitmedim. Canım hiç servise gitmek istemediği için bu yolu buldum. Siz tecrübeli arkadaşlarımla da paylaşayım dedim. yorumlarınızı bekliyorum. Yanlış yapıyorsam düzeltin lütfen. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum herkese.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:16 ----------

Arkadaşlar kusura bakmayn nerden yağ kaçırdığını söyleyeyim: Motor bloğu ile pistonun hareket ettiği yerle birleştiği kısımdan.
    bence yağ çok önemli. Allah korusun daha fazla akıtır,farkedemezsiniz giderken, kaza kaçınılmaz olur. bence baktırın.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Sağolasınız. Dün dayanamadım gittim castrol 4T 15W 40 yağ aldım eksilen yağı koyarım diye. Ama öyle bir şey oldu ki kendime ne kadar kızsam az.

Yağı dökmeye başladım ve ne göreyim 1L yağ tamamen bitti demekki motorda hiç yağ yokmuş. Allah korudu. En yakın zamanda baktıracam insallah "fusuy364" vakit ayırıp beni uyardığın için çok teşekkür ederim.

Sağolasınız. Dün dayanamadım gittim castrol 4T 15W 40 yağ aldım eksilen yağı koyarım diye. Ama öyle bir şey oldu ki kendime ne kadar kızsam az.

Yağı dökmeye başladım ve ne göreyim 1L yağ tamamen bitti demekki motorda hiç yağ yokmuş. Allah korudu. En yakın zamanda baktıracam insallah "fusuy364" vakit ayırıp beni uyardığın için çok teşekkür ederim.
    önemli değil de aklım birşeye takıldı. eski yağı niye çıkarmak istemediniz. üstüne tamamlamak mantıklı değil gibi. yağın tamamının değişmesi lazım normalde. neyse servise götüreceğinizden sorun olmaz zaten bundan sonra.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    İyi günler eski yağı çıkartamadım çünkü daha anahtarım bile yok Servis uzak kaldığı için haftasonu Servise gidene kadar idare etsin diye yağ ilave ettim. Dün kendime 2 tane güzel kurbacık aldım. Bugun aksam yağ filtresini temizleyecem inşallah. İş yerime motorla gidip geldiğim için ve yağın az olduğunu tahmin ettiğim için böyle bi yola başvurdum. Motorda yağ varken yağ filtresini temizleyebiliriz değil mi? Çünkü gözlemleyebildiğim kadarıyla yağ filtresi yağ karterinin baya bir üstünde kalıyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:52 ----------

Kusura bakmayın sormak istediğim bişey daha vardı. Önerebileceğiniz yağ, hava ve benzin filtre markaları varsa yazar mısınız? Aybaşından sonra tüm bu filtreleri yenilemek istiyorum.

İyi günler eski yağı çıkartamadım çünkü daha anahtarım bile yok Servis uzak kaldığı için haftasonu Servise gidene kadar idare etsin diye yağ ilave ettim. Dün kendime 2 tane güzel kurbacık aldım. Bugun aksam yağ filtresini temizleyecem inşallah. İş yerime motorla gidip geldiğim için ve yağın az olduğunu tahmin ettiğim için böyle bi yola başvurdum. Motorda yağ varken yağ filtresini temizleyebiliriz değil mi? Çünkü gözlemleyebildiğim kadarıyla yağ filtresi yağ karterinin baya bir üstünde kalıyo.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:52 ----------

Kusura bakmayın sormak istediğim bişey daha vardı. Önerebileceğiniz yağ, hava ve benzin filtre markaları varsa yazar mısınız? Aybaşından sonra tüm bu filtreleri yenilemek istiyorum.
    benim bildiğim yağ filtresine ulaşmak için açacağın somun aynı zamanda yağı da boşaltacaktır. bu arada ben bu dediklerinizi hep servise yaptırıyorum. pek anlamam bu markalardan felan.
    umarım bilenler yardımcı olur size.

Motosikleti

yağ olarak 10-40 w kullan 1litre yağ kat fazlasını atar hiç dert etme. ( hoş senınkinde fazlaya bakmıyor hepsıni akıtıyor.)
    hava filtresinde sunger var onu cıkar bir güzel gaz yağı ile yıka sonra çamaşır sıkar gibi sık gazyağını akıt. sonrada ince yağ dolu bir kaba bandır kople emsin yağı. onuda çamaşır sıkar gibi sık. yerine tak tertemiz. yeniside sanırım 15- 20 lira bişi.
    yağ filtresi en alta sol da kalıyor. motoru tamamen sağa yatırırsan yağ kaybın olmadan onuda temizlersin. yağ filtresi ehemmiyetli bişi deyil adi bir tel süzgeç. onuda ince yağ veya gaz yağı ile tertemiz yaparsın. yağ tapasının dibinde o rinğ kavcuk conta var aman dikat et kaybetme.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Teşekkür ederim yamyamaha. Sizlere bi konuda danışacaktım. Dün bir arkadaşım illa motorunu sürecem dedi. ama bir türlü motoru kaldıramadı 15 kere filan ard arda stop ettirdi. Hem kiloluydy hem de yokuşda kaldıramadı. En sonunda motoru aldım bir de ne göreyim motor debriyajdan elimi çok çekince kavrıyo. Sanki yarım debriyaj gidiyomusum gibi. Öyle ki 3 fiteste 30 km'yi gecemiyorum. Servisi aradım debriyaj balataları şişmiş dedi. Evim servise 11 km. Ne yapmalıyım motor bu haliyle 11 km giderse zarar görmez mi? Balataları yaptırmak yerine yenisini mi almalıyım? Nolur CEVAAAAAAAAAAP!

Motosikleti
    depraj telinin ayarı var sağ tarafta oradan biraz ayarla en azında malzeme almaya falan giderken işini görür.
    balata yaptırmak veya yenisini almak ikiside aynı iş. sağ depraj kapagı sökülür. içinde sanırım beş adetti balata peşpeşe takılıdır onlar sökülür yerine yenisi takılır. mumkunse acele edilmemeli balatalar öncesinde yağa yatırılmalı ve bekletilmeli. kendin sökeceksen yağ pompasıda sökülmeden tası sökemiyorsun. bunun içinde özel aparat gerekiyor önce onu edin sonra bu işe giriş. yakınında olsaydım deliler gibi palata deyiştirir motoruna bakım yapardık.
    bu arada 5 balata fiyatı 10 ile 30 lira arası deyişir. hondanınkini alırsa ki uyuyor daha uzun dayanır. depriaj telinide deyiştirirsen yemede yanında yat olur onun cezasıda 10 ile 5 arası.

Motosikleti
    fusuy364 dostum madem arazilere cıkmaya başladın yanında depriyaj maneti bulundur. manet kırıldıgında kullanırsın.

fusuy364 dostum madem arazilere cıkmaya başladın yanında depriyaj maneti bulundur. manet kırıldıgında kullanırsın.
    motor yan yattığında kırılıyor mu onlar? ya aslında ben öyle çok çılgın bir endurocu değilim. sadece sürekli dağ bayır geziyorum. tabi zorlu yollar da geliyor ama sürekli düşüp kalkacağım bir yere girmiyorum. sadece cumartesi günkü gezimde öyle bir şey yapmıştım.
    ama şöyle bir durum yaşadım.benim motor ayaktayken sağ tarafa yatmıştı, fren kolununun uç kısmını bayağı bi eğdi,öyle devam ediyorum yalnız.

Motosikleti
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yan yattığında kırılıyor mu onlar? ya aslında ben öyle çok çılgın bir endurocu değilim. sadece sürekli dağ bayır geziyorum. tabi zorlu yollar da geliyor ama sürekli düşüp kalkacağım bir yere girmiyorum. sadece cumartesi günkü gezimde öyle bir şey yapmıştım.
    ama şöyle bir durum yaşadım.benim motor ayaktayken sağ tarafa yatmıştı, fren kolununun uç kısmını bayağı bi eğdi,öyle devam ediyorum yalnız.
    sağa yatarda ön fren eğilirse yada kırılsa sorun yok nasıl olsa arkada bir fren daha var idare eder. ama debriyaj manetin bir şey olurda kırılırsa ozaman işin epey zor. fren maneti arazi için değil uzun yolculuklarda da yedeği olmalı yanında. illa hoplamak zıplamak gerekmiyor yan sehpaya aldıgında toprakğa gömülen ayak yüzündende motor yan yatabilir. her yan yattıgında da biryerleri kırılıcak değil ama sen işini sağlama al canta var arkada nasıl olsa. benim cantada bir alet cantası yapıştırıcı. lpg ve daha busuru şey var. mesela yağ. sıvı deterjan falan filan.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    sağa yatarda ön fren eğilirse yada kırılsa sorun yok nasıl olsa arkada bir fren daha var idare eder. ama debriyaj manetin bir şey olurda kırılırsa ozaman işin epey zor. fren maneti arazi için değil uzun yolculuklarda da yedeği olmalı yanında. illa hoplamak zıplamak gerekmiyor yan sehpaya aldıgında toprakğa gömülen ayak yüzündende motor yan yatabilir. her yan yattıgında da biryerleri kırılıcak değil ama sen işini sağlama al canta var arkada nasıl olsa. benim cantada bir alet cantası yapıştırıcı. lpg ve daha busuru şey var. mesela yağ. sıvı deterjan falan filan.
    serdal hocam seninki çanta değil bildiğin atolyeymiş
    ANGARAJ

Motosikleti
    bir gün nasip olurda görürsen atolye oldugunu anlarsın arazi gezilerin birisinde arkadaşım motorunu kayaya çarptı kalter delindi oluk gibi yağ atıyordu. serdal hizmet ( bu ben oluyorum ) atolyesi orada gerekli müdahaleyi yaptı. gezisini bizimle birlikte tamamladı. çok faydalı oluyor bir tek yangın söndürücü yok onuda nasıpse yakında koyacagım. malum artık lpg liyim. birde yolda yanan bir kamyon vardı faydam dokunmadı cok üzüldüm, hiç bir araçda durup yangını sondurmek için yangın sondurme tüpünü vermedi. ondan onuda artık yanıma almayı düşünüyorum.

evet debriyaj maneti önemli, ondan da bi yedek almak lazım. teşekkürler. bu arada benim çantada da anahtarlıklar, pompa, tamir spreyi, her türlü iş için ingiliz anahtarı felan vb. mevcut.(sizinki kadar olamaz ama)

ayhan2190 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer,kanuni phantom,armode mc300
    yamyama ya tesekkurler zs 200 gy aldım motor numarasını kontrol edemedım:( aldıgım kısıye guvenıorum sanırım bı sıkıntı cıkmaz ama bakcam bı ara,500 km oldu memnun kaldım bı sıkıntısı yok suan 1500 tl bıctıler calişmayan aksamı yok koycam yakında fotolarını, herkese keyıflı yollar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler