Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT - 09 Tracer 2016
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cengiz mise'ın yaptığı mt09 u gördüm,130 hp ye çıkartılmış.Evet yakıt-hava karışımı ile bunu başarabilir,hatta 140 hp ye bile çıkarabilirsin dereceli egzantrik ve üst kapağı taşlama ile falan amaaaa 130 hp ile 3-5 bin km olmadan bir bakmışın kol çıkarmış yada subap yakalamış.Motor bloğunu bir noktadan güçlendirirsen bulduğu en zayıf yerden patlak verir.Soruna gelecek olursak,ciddi anlamda bir zararı olmaz ama zamanla senkron ayarın bozulur,çünkü katalizör yok.İstediğin kadar gidip servis de senkron ayarı yaptır katalizör yoksa biraz km yaptıktan sonra yine bozulur.
    akrapovicin bu modelinde katalizör var diye biliyorum. sonuçta yamahanın bayilerinde bile aksesuar olarak satılıyor bunlar.

https://www.akrapovic.com/en/moto/product/15729/Yamaha/TRACER-900-900-GT-FJ-09/2016/Racing-Line-Titanium?brandId=41&modelId=745&yearId=4127

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Hayır katalizör bu modelinde de yok.

cnyt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt09

Mt09 lastik hava basıncı

Arkadaşlar mt 09 ön arka kaç hava basıyorsunuz.kitapçıkta 90 kg da 177 kg da ön 36 arka 42 yazıyor bu doğru olabilrimi?

Motosikleti
    MT-07
    Kanımca kitapçıkta yalan söylemezler mt-07 içinde 33/36 öneriyor sadece. Kitapçıktaki kullan.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı cnyt34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mt 09 ön arka kaç hava basıyorsunuz.kitapçıkta 90 kg da 177 kg da ön 36 arka 42 yazıyor bu doğru olabilrimi?
    Bende Tracer 900 var. Ön 36 arkayı 42 yaptım, motorda konfor falan kalmadı, hafif bozuk asfalt yolda içim dışına çıktı. İlk firsatta 33 / 38 yaptım.

cnyt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt09
    Tracer 900sp lerin kuyruk altında etikette tek kişi 33/36 çift kişi 36 42 yazıyor.acaba mt09 lar içinde aynısı geçerlimi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yenı kasa mt 09 2021de mı cıkacak?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2019 model Tracer 900 GT sahibiyim, orta sehpa artçılıyken virajda hafif dalgalanan yolda yere sürttü bununla ilgili çözüm sökmek midir. arka yükleme ayarını standarda göre 2-3 tık sertleştirdim. sanki çözüldü gibi ama virajlarda tekte olsam bu durum beni çok tedirgin ediyor, olmadığı kadar kasılıyorum. tecrübeleriniz çözüm önerileriniz nedir paylaşırsanız çok sevinirim

arkadaşlar ek olarak whatsup grubuna alabilecek biri var mıdır, yardım lütfen

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Merhaba 2015 mt-09 sahibiyim.Lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum.
    Yüksek hızda çırpma olayını sönümleyecek ve viraj performansı iyi olan rosso corsa 2 almayı düşünüyorum.Farklı tavsiyesi olan varmı?

Wehrmacht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 09 / 2019 / Matte Raven Black
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hızda çırpma olayını sönümleyecek ve viraj performansı iyi olan rosso corsa 2 almayı düşünüyorum.Farklı tavsiyesi olan varmı?
    Merhaba. O lastikten memnun olanlar görmüştüm. Ben BATLAX kullanıyordum brigstone'un, çok memnundum lastik bitince bi daha almıştım hatta. Benim motosikletim de 2015'di.

Bu arada tekrar MT 09 konusuna dönüş yaptım. 6 ay önce sıfır MT09 aldım tekrardan. Hoşgeldim :D

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    monster 696 da kullanıyorum kuru ve sıcak havada özellikle kusursuz derecede güzel tutuyor ama istanbulun bu havalarında ve yağmurda özellikle orta kısımdaki daha sert olan yeri insanı imana getirir o derece diyorum daha öncesinde monsterda rosso 2 ler vardı bunlardan çok daha eski ve bitik sayılırdı ama hiç ıslak yolda bu kadar korkutmamıştı ama yağmurda işim olmaz kuru havayı görünce dalarım yola dersen güzel lastik 1000rr da kullanan bir arkadaşımda benle birebir aynı şeyleri söyledi :D birebir kullanıcısı olarak yorumum geçen mart ayında aldım hazirandan sonra anca kullanabildim malum karantina olayları falan 5000 km anca olmuştur yada olmamıştır daha üstü değildir

Wehrmacht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 09 / 2019 / Matte Raven Black
    Bu arada tekrar buraya döndüğüme göre bir fotoğraf bırakayım adettendir.
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    kazasız sürüşler dilerim çok güzel bu kasası
    Wehrmacht bunu beğendi.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Alıntı msandikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel günlerde güzel güzel kullanırsınız umarım. Çok yakışıklı motosiklet. Belki birgün diyerek yorumumu şuracığa bırakayım.
    11 Temmuz 2019 şöyle bir yazı yazmışım "uzay gemisi" arkadaşımın MT 09'unu hayırlarken. Genel yazıları paylaşımları bir okuyayım derken gördüm bunu da. 16 Ekim itibariyle de Tracer modeline sahip oldum. Kısmette varmış demek ki

Motosikleti
    MT-09 SP
    Rezil süspansiyonlardan çok çektim ve 3 yıl önce alırken SP modelini almadığıma pişman oldum. Aradaki fiyat farkına arka öhlins önde KYB amortisör gerçekten mantıklıymış.

Yabancı forumlarda çok araştırdım. 70 kilo üstündeyseniz arka amortisör ağırlığınızla baş edemiyor. Özellikle viraj çıkışı sert gaz açışlarda arkanın hissi felaket. Ön amortisörlerde keza arka kadar olmasa da öyle. Avrupa'da ve Amerika'da bu motoru alanlar alır almaz arka amortisörü, ön amortisör yaylarını ve cartridge dedikleri parçayı değiştiriyorlar.

Stok ayarlar felaket zaten. Araştırırken bulduğum ve hoşuma giden bir ayarı paylaşıyorum. Kask mont vs dahil 95 kiloyum.
    Ön preload 3 çizgi gözükecek şekilde
    Ön rebound en sağa sonuna kadar sıkılıyken sola 5 klik

Arka preload 5. seviye (maks 7)
    Arka rebound en sağa sonuna kadar sıkılıyken sola doğru 1.5 tur.

Bu şekilde stok ayarlarına göre virajlarda biraz daha güven veriyor ama yine de yatma açısı olarak limitlere geldiğinde çizgisini kaybetmeye ve tedirgin etmeye başlıyor.

70 Kilo ve altındaysanız ayarları kurcalamanıza pek gerek yok. Japonlar bu motoru yaparken dünyadaki tüm insanları 70 kilo baz alarak yapmışlar.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    Selamlar,
    Elimde kawasakinin mt09a uyan 3 tane arka amortisör var isteyene uygun fiyata veririm. Arkadasin dedigi gibi arka amortisör yetersiz, az bi masrafla süper performans isteyene.
    Fotolari sonra atarim

2021-2022 Model sahibi aktif birileri var mı bilmiyorum ama yine de yazayım. ECU Yazılımının güncellenmesi için recall varmış. Sayfadan Sorgulamayı ihmal etmeyin.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/se...eri-cagirma/#/
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021-2022 Model sahibi aktif birileri var mı bilmiyorum ama yine de yazayım. ECU Yazılımının güncellenmesi için recall varmış. Sayfadan Sorgulamayı ihmal etmeyin.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/se...eri-cagirma/#/
    https://i.hizliresim.com/mj9nj92.png
    çıkalı baya oldu ama siteye yeni düşmüş.gaz kolu yazılım güncellemesi mt09 tracer9 serisi için

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkalı baya oldu ama siteye yeni düşmüş.gaz kolu yazılım güncellemesi mt09 tracer9 serisi için
    Sen yaptırdın mı?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yaptırdın mı?
    evet 2ay belki daha çok geçti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)