Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 334142434445 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Banada mantıklı gelmedi mt-07'den az yakması. Hemde aynı şartlar altında...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senimi kıracağım ha 55 ha 45 her türlü 180e ikinarak çıkıyor makine yokuş yukarı çıkamıyor bile gerisi hikaye. birde 50 bin fiyat yazılıyor. garip olan o değil ayni paraya aynı amaca hizmet eden ve deli gibi giden motorlar varken kapış kapışta satılıyor millet bir garip
    Yokuş çıkamıyor mu? Peki...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.Sende ki sp'nin normal mt9 lardan motor bloğu ve güç olarak hiç bir artısı olmadığını kabul edersek şehir içi 4,4.5 arası gezmen imkansız,hem de artçıyla!Hele ki motor bloğun daha rodajdan yeni çıkmış ya da piston silindir ve diğer parçalar halaa daha sıkı çalışıyorken.Şehir için de 5 litrenin altına düşmen bana çok inandırıcı gelmedi,gelse de o kadar yumuşak kullanmak için üretilmedi o makina.
    Bir diğer konu da "Agresif kullanıyormuş motoru. Ulen ben marşa bassam agresif kullanmana denk senin" söylemin.Sen daha o mt25 li arkadaş kadar mt9'a hakim değilken evet o senden çok daha ağresif ve senden şu an mt25'e daha hakim ama sen sadece mt9'u hareket ettirip boş yol da gaz açabilecek kadar hakimsin motoruna.Yüksek cc alınca senin sürüş kaliten artmıyor,aksine yeteri kadar hazır değilsen mt9 seneye de giyersin denilen 2 gömlek büyük almak gibi bir şey.

Tesekkur ediyorum.

Yol bilgisayarındaki degerlerden bahsediyorum size burada ki kendim hesapladigimda 4.9 cikiyor diye belirttim yazdığımda. Bir tutarsızlık oldugunu söyledim. Ayrica benim yaşım 27 ve ben 10 yaşından beri motorsiklet kullanıyorum. Mt25 dediginiz makina bana bisiklettende öte. Elimden 600 luk 1000 lik bir suru makina geçti. Siz sanirim yazma tarzimdan beni yeni sandıniz. Fakat ben ilk günkü heyecanimla motorsiklet kullanmaya devam ediyorum. Ayrica makinayi istediğim gibi kullanırım bu benim bileceğim bir şey. İster agresif ister sakin. Hic zorlanmadan kasmadan kasilmadan 80 90 sabit gittiginizde iki kisi makina ortalama 3.5 ile 3.9 arasi geziyor. Fakat diyorum ki makina boyle gösteriyor ama ben hesapladigimda daha fazla çıkıyor. Ve ben şehir içi disi karisik 4.2 ile 4.4 yakalıyorum. Bu makinanin değerleri ama ben hesaplayinca 4.8 ile 5 arasi çıkıyor. İmkansiz diye bir şey yok gayette 3.5 ile 4 arasi degerleri gosterebiliyor makina.

Su nantigi hic anlamıyorum; o makinayla oyle mi gidilir sakin sürülmez onun icin mi urerildi vs vs. Bu beni ilgilendirir baska kimseyi degil.

İyi gunler iyi surusler dilerim.
    muhammetcon ve hknsaritas bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yol bilgisayarı rölantide sabitken hesaplamıyor mu acep? Işıklarda trafikte dururken vs... Fark ondandır belki?

O makina öyle mi sürülür muhabbetini ben de anlamıyorum hiç.

Motosikleti
    MT-07
    Hesaplamıyor olabilir. Tamda dikkat emedim ama sanki gazı bırakınca çizgi çekiyordu oraya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol bilgisayarı rölantide sabitken hesaplamıyor mu acep? Işıklarda trafikte dururken vs... Fark ondandır belki?

O makina öyle mi sürülür muhabbetini ben de anlamıyorum hiç.
    Olabilir çünkü 20 km altinda hesaplama yapmıyor yol bilgisayarı. Ben yüzlerce binlerce muhendisin boylesine basit hesaplama hatasi yapabilecegine ihtimal vermiyorum ki olsa bile simdiye kadar düzeltilirdi. Bu makinayı alin iki kisi. Bir erkek bir bayan olarak dusunelim. 80 kg ve 55 kg diyelim. 90 ile 120 arasi gidin uzun yol durmaksizin depo bitene kadar ortalamaniz 3.8 ile 4.3 arasi bir yerlerde olacaktır. Buna eminim.

Ve ben İstanbul'a gittim dediğimde 150 160 da gittim top speed de gittim buna ragmen kendi yol bilgisayarinda 4.4 yakaladim.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı Soprano4192 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir çünkü 20 km altinda hesaplama yapmıyor yol bilgisayarı. Ben yüzlerce binlerce muhendisin boylesine basit hesaplama hatasi yapabilecegine ihtimal vermiyorum ki olsa bile simdiye kadar düzeltilirdi. Bu makinayı alin iki kisi. Bir erkek bir bayan olarak dusunelim. 80 kg ve 55 kg diyelim. 90 ile 120 arasi gidin uzun yol durmaksizin depo bitene kadar ortalamaniz 3.8 ile 4.3 arasi bir yerlerde olacaktır. Buna eminim.

Ve ben İstanbul'a gittim dediğimde 150 160 da gittim top speed de gittim buna ragmen kendi yol bilgisayarinda 4.4 yakaladim.
    Valla benim bilgisayar da 6.8 civarı gösteriyor ama hesaplıyorum 7.5-8 arasında..
    Only Ride..

Motosikleti
    MT-07
    Aga yanlış mı okudum ben daha önce. Motor daha 250km civarında iken yada daha erkenden mi top speed denemesi yaptın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim bilgisayar da 6.8 civarı gösteriyor ama hesaplıyorum 7.5-8 arasında..
    Aynen öyle bilgisayar ile kendi hesaplarimiz tutmuyor. Sanirim 20 km alti olcememesinden kaynaklı ve rolantide de olcmiluyor. Ben hangi motorum olursa olsun genellikle sakin ve 60 ile 90 arasi gitmeyi seviyorum. Ben bir uere gitmeyi değil motorla yolda olmayi seviyorum ve bunun tadini çıkarıyorum. Fakat yeri geldimide hakkini her turlu veriyorum.

Genellikle kiz arkadasimla gezdigim icin agresiflikten cok uzak duruyorum. Can taşıyorum büyük sorumluluk...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga yanlış mı okudum ben daha önce. Motor daha 250km civarında iken yada daha erkenden mi top speed denemesi yaptın?
    Hahaha ne zaman sorulacak diye bekliyordum. Güzel kardeşim ben rodaja inanmayanlardanim. Sanirim ilk denememi 300 küsur km iken yaptım sonrakinide 800 küsur de yaptım. Suan 1032 km oldu makina. Bakima götüreceğim sonrasinda devam

Ayrica mt09 2017 ve sonrasi icin çanta demiri kullanan var mi?

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Soprano4192 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ediyorum.

Yol bilgisayarındaki degerlerden bahsediyorum size burada ki kendim hesapladigimda 4.9 cikiyor diye belirttim yazdığımda. Bir tutarsızlık oldugunu söyledim. Ayrica benim yaşım 27 ve ben 10 yaşından beri motorsiklet kullanıyorum. Mt25 dediginiz makina bana bisiklettende öte. Elimden 600 luk 1000 lik bir suru makina geçti. Siz sanirim yazma tarzimdan beni yeni sandıniz. Fakat ben ilk günkü heyecanimla motorsiklet kullanmaya devam ediyorum. Ayrica makinayi istediğim gibi kullanırım bu benim bileceğim bir şey. İster agresif ister sakin. Hic zorlanmadan kasmadan kasilmadan 80 90 sabit gittiginizde iki kisi makina ortalama 3.5 ile 3.9 arasi geziyor. Fakat diyorum ki makina boyle gösteriyor ama ben hesapladigimda daha fazla çıkıyor. Ve ben şehir içi disi karisik 4.2 ile 4.4 yakalıyorum. Bu makinanin değerleri ama ben hesaplayinca 4.8 ile 5 arasi çıkıyor. İmkansiz diye bir şey yok gayette 3.5 ile 4 arasi degerleri gosterebiliyor makina.

Su nantigi hic anlamıyorum; o makinayla oyle mi gidilir sakin sürülmez onun icin mi urerildi vs vs. Bu beni ilgilendirir baska kimseyi degil.

İyi gunler iyi surusler dilerim.
    50 senedir motosiklet sürüp sadece olduğu yer de seken çok sürücü gördüm.Bu kaç yıldır sürmenden çok her sene üstüne bir şeyler koyabilmen ile alakalı.ki o kücümsediğin mt25 in bile dibine vuracak kadar hakim olmadığına kendi mt9'mu ortaya koyarım.
    Rodaja inanmayanlardanım demen mekanik tarafta da epey zayıf olduğunu,artçın sırt çantası ağırlığın da bile olsa o bahsettiğin değerler yine zor. sp alıp boy boy her açıdan da fotolar çekip buraya atman da ayrı konu.
    Velhasıl bu kadar tutarsız konuşmandan izmir ya da körfez pisti gibi ufak pistler de o sana bisiklet gelen 250 cc ler eminim içinden geçer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

"Ve ben İstanbul'a gittim dediğimde 150 160 da gittim top speed de gittim buna ragmen kendi yol bilgisayarinda 4.4 yakaladim" alkol varmıydı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    50 senedir motosiklet sürüp sadece olduğu yer de seken çok sürücü gördüm.Bu kaç yıldır sürmenden çok her sene üstüne bir şeyler koyabilmen ile alakalı.ki o kücümsediğin mt25 in bile dibine vuracak kadar hakim olmadığına kendi mt9'mu ortaya koyarım.
    Rodaja inanmayanlardanım demen mekanik tarafta da epey zayıf olduğunu,artçın sırt çantası ağırlığın da bile olsa o bahsettiğin değerler yine zor. sp alıp boy boy her açıdan da fotolar çekip buraya atman da ayrı konu.
    Velhasıl bu kadar tutarsız konuşmandan izmir ya da körfez pisti gibi ufak pistler de o sana bisiklet gelen 250 cc ler eminim içinden geçer.

Ne diyebilirim ki düşüncelerinize saygi duyuyor ve ben kendi keyfimi cikarip motorumu sürmeye devam ediyorum. İstediğinizi istediğiniz şekilde düşünebilirsiniz. Buraya kendimi kanıtlamaya gelmedim. Sohbet etmeye geldim. Yakittada neden bu kadar isarci kalıyorsunuz anlamıyorum. Ben bilgisayar daki degerleri söylüyor ve benim kendi hesaplarimin daha yüksek çıktığından bahsediyorum. Bu kadar basit

Boy boy resim koymaninda bir şeyler anlattigini sizden öğrendim teşekkür ediyorum. 17 senede cok sey öğrendim ogrenmeyede devam ediyorum. Saygılar...

Ve evet 4.4 gösteriyordu yol bilgisayari. Toplam gidis donus sonrası. Sizde mt09 var mi acaba?

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Yok ben öyle sağdan soldan duyduklarım ile konuşuyorum.Mt-25 sana bisiklet geliyorsa benim nmax'i amuda kalkıp süreceğine eminim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bisikletler amuda mı sürülüyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Yok ben öyle sağdan soldan duyduklarım ile konuşuyorum.Mt-25 sana bisiklet geliyorsa benim nmax'i amuda kalkıp süreceğine eminim.
    Malesef o şekilde kullanamam o kadar da tecrübem yok. Son sattigim motorum 2016 model gsxr 750 idi. Sonrasinda bunu aldim zaten. Ondan once 30. Yila ozel zx10r vardı vs. vs. vs.

İlk mobiletle başladım sonra 125 Honda titan sari renk sifir almıştım. Ki bundan sonra direk 600 Luk makinaya geçtim ve sonrasi geldi. Hep racing bindim fakat artık gazlamak değil uzun yol istiyorum. Endurolarin tiplerini sevmiyorum bu sebeple naked olarak kendime ait büyük hacimli bindiğim motor mt09sp ki bu sebeple heyecanim fazla. Heyecanlı olmak tecrubesiz olmak demek ise malesef tecrubesizim. Mt25 dediginiz makinaya binince inanin bana gücü vs vs i kullanimi çok kolay geliyor. Yani kontrol etmek cok basit güçlü degil zaten benim genelde bindigim makinalara göre. Bakin bunlari anlatirkan size ben bir bilmislik vs vs taslamiyorum amacim bu değil. Sadece aciklayip beni anlamanizi istiyorum. Mt09 kullananlar eminim genelde agresif kullaniyordurlar ben kullanmıyorum sebeplerini belirttim ki artik doydum keyif almak istiyorum redline gitmek değil. Bu sebeple 4.4 ortalama yakaliyor olabilirim fakat kendi hesabim 4.9 felab cikiyor diyede belirtiyorum size.

Depoyu doldurdugumda 240 250 km gelmeden son çizgi yanıp sonmeye başlamıyor. Ki 30 km daha gitmek demek buda 280 km menzil eder. 14 litre depo var siz hesaplayın ortalamayi artik...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Rodaj olayına inanmamak aptallık değil.MC Garage'ın rodajla ilgili videosu var.Birini canı çıkarana kadar sürüp diğerini kitapçığa uygun halde sürüyolar ikisi de nerdeyse aynı çıkıyor.Ucuz Çinli değil ki gaz açınca motor dağılsın
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Rodaj sürecin de parçaların daha sıkı,birbirine alışma sürecin de çalıştığına ve oluşan toz halinde ki parçacıklara inanıyormusun peki? Madem mc garage öyle diyor sıfır motosiklet aldığın da canını çıkarana kadar kullan ilk 500-1000 km.Yaparmısın??
    muhammetcon bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Rodajda top speed denemenin bir zararı olduğunu bende düşünmüyorum. Şöyle ki acaba nasıl gidiyor bu alet diyip kısa süreliğine 200kmhye çıkıp tekrar rodaj devrine gelmekte hiç bir sorun yok. Kitapçığında zaten 5.600 devri hiçbir şekilde geçmeyin, aman geçmeyin, motor patlar gibi şeyler yazmıyor. Uzun süre 5.600 devrin üzerinde durmayın diyor.
    Mt09 kitapçığından ekran görüntüsü;

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Rodajda top speed denemenin bir zararı olduğunu bende düşünmüyorum. Şöyle ki acaba nasıl gidiyor bu alet diyip kısa süreliğine 200kmhye çıkıp tekrar rodaj devrine gelmekte hiç bir sorun yok. Kitapçığında zaten 5.600 devri hiçbir şekilde geçmeyin, aman geçmeyin, motor patlar gibi şeyler yazmıyor. Uzun süre 5.600 devrin üzerinde durmayın diyor.
    Mt09 kitapçığından ekran görüntüsü;
    https://i.hizliresim.com/7BVkrm.png
    Tabiii canımm,zaten "ilk 1600 km de (bana göre 1000 km yeterli) aşırı zorlanmamalıdır,aşırı devirden kaçınılmalıdır" derken top speed ile uzaktan yakından alakası yok.Ben de norveçliyim zaten...
    Şöyle özetleyim size.Rodaj sürecin de aşırı zorlamalar tabi ki ilk 10 bin belki de 20 bin km de bir şey çıkacağını sanmıyorum ama büyük ihtimal rodaj sürecinde ki çapaklar silindir bloğunu çizecek erken yağ eksiltme başlayacak,üst kapakta subap ayarları da bozulabilir erkenden. Uygun bir rodaj için rodajın 3'e bölünmesi daha faydalıdır.
    İlk 300 km alt devirlerde vites değişe değişe 50-60 km,ikinci 300 km orta devirlere ara ara çıkarak 80-90 km (sürekli değil ara ara bu hızlara çıkıp yine sakin bir sürüş) 700 km sonra 120-130 km leri ara ara motoru çılartıp hem subaplar hem de piston segmanların alışması sağlanabilir.
    Rodaj yağı değiştikten sonra 500 km daha orta devirler ve ara ara 2-3 dk yüksek devirlere çıkıp inersin sonra allah ne verdiyse.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Tabiii canımm,zaten "ilk 1600 km de (bana göre 1000 km yeterli) aşırı zorlanmamalıdır,aşırı devirden kaçınılmalıdır" derken top speed ile uzaktan yakından alakası yok.Ben de norveçliyim zaten...
    .
    .
    Bana göre 1000km yeterlidir derken üretici siz misiniz yoksa? Sayın Yamaha Türkiye müdürüm yanlış anlamayın söylentilerden ve hurafelerden ibaretsiniz söyledikleriniz yıllardır forumlarda tartışılan şeylerden öte değil

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Bana göre 1000km yeterlidir derken üretici siz misiniz yoksa? Sayın Yamaha Türkiye müdürüm yanlış anlamayın söylentilerden ve hurafelerden ibaretsiniz söyledikleriniz yıllardır forumlarda tartışılan şeylerden öte değil
    Sen top speed ile aşırı zorlanmamalı,aşırı devirden kaçınılmalı açıklamasını nasıl bir tutabiliyosun önce ordan başlayalım.Okuduğunu anlayamamak mı,yoksa türkçen mi zayıf?
    Mekanik bilgime gelince,okuduğunu anlayamayan adama mekanik ne anlatsam anlamıcak ama mt-09'u komple söker toplarım.ki yamaha türkiye'de ki adamlar o kadar yetersiz ki,düşün sen bile ara da kaynarsın.

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 334142434445 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)