Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 324041424344 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    itsberrynice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 09
    Arkadaslar acil sorum var 3 gundur surmedim kapali otoparktaki motorumu calistirmak istedim.. battery bitmis diye dusunuyorum ama, isiklar yaniyor motoru calistirmaya calisiyorum ekrani biraz kisiyor elektrik sesi motordan tik yok sonra ekranda motor ikaz isigi yaniyor ve error kodu veriyor, bu tarz bir sorun yasayan oldumu 2018 mt09

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı itsberrynice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar acil sorum var 3 gundur surmedim kapali otoparktaki motorumu calistirmak istedim.. battery bitmis diye dusunuyorum ama, isiklar yaniyor motoru calistirmaya calisiyorum ekrani biraz kisiyor elektrik sesi motordan tik yok sonra ekranda motor ikaz isigi yaniyor ve error kodu veriyor, bu tarz bir sorun yasayan oldumu 2018 mt09
    Aküyü şarj etmeyi deneyin önce

itsberrynice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 09
    Aku zayiflamis soguktan sanirim. Arabanin birinden akuyu sarz ettik duzeldi cok sukur 👍🏻

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Aküye takviye yaptırdıktan sonra ya belirli bir süre dolması için kullanın, boşta bekletseniz de olur yada akünüzü şarj ettirin. Her takviye akünün ömründen gider.

Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    evet takviye akü için zararlı olabiliyor. 2 viteste yokuş aşağı bir defaya mahsus vurdurmanız da şarj olması için yeterli olacaktır.ya da aküyü çıkarın 10 tl ye oto elektrik ustası yüzde 90 şarj ediyor. iyi sürüşler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Merhaba arkadaşlar

MT09-SP ile aranıza katılmış bulunmaktayım.

nanis61 ve kadango bunu beğendiler.

hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin en sevdiğim motordur kendileri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Teşekkür ederim Allah herkese istediğini hayırlısı ise nasip etsin inşallah...

209 kmdir kullanıyorum.

Kesinlike harika bir makina. Her km'de daha da aşık oluyorum

numan bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    @Soprano4192
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman nasip olsun.

Fiyatı ne zaman arttı bilmiyorum ama son birkaç günde Yamaha fiyat listesi güncellendi ve bu koyduğumun mereti 58.300 den 60 bin lira oldu. Almak için para biriktiriyoruz ama zamlara yetişemiyoruz. görür görmez sinirden gözüm karardı. 1 senedir hayalini kuruyorum yetti artık zam zam zam.
    geçen senede 55.400 dü
    İkinci el 10 bin km motorlara sıfır fiyatı yazan sivri zekalara da para kaptırmamak için ikinci elde alamıyoruz sıfırı da sürekli yükseliyor sabrım taştı artık en sonunda malımı mülkümü satıp arkama bakmadan bu ülkeden s.olup gideceğim az kaldı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Teşekkür ediyorum. Ben pazarlık sonucu 61.500 e aldım. 62.700 den indi. Biraz daha bekleyecektim fakat daha fazla beklemek istemedim fiyatlara güvenemedim. Umarım sizde alırsınız.

Motorumla 800 kmyi devirdim. söylenecek tek şey harika oldugu.

Motosikleti
    09
    Alıntı Soprano4192 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ediyorum. Ben pazarlık sonucu 61.500 e aldım. 62.700 den indi. Biraz daha bekleyecektim fakat daha fazla beklemek istemedim fiyatlara güvenemedim. Umarım sizde alırsınız.

Motorumla 800 kmyi devirdim. söylenecek tek şey harika oldugu.
    Çok güzel maşallahi var siz sıfır mi aldınız 2017 model mi? 62.700 e sıfır bayilerde varmı acaba 60.000 mt09 a verene kadar SP model almak daha mantıklı geldi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel maşallahi var siz sıfır mi aldınız 2017 model mi? 62.700 e sıfır bayilerde varmı acaba 60.000 mt09 a verene kadar SP model almak daha mantıklı geldi
    Mt-07’de 1300₺ zam yemiş. Maşallahı var uçuşa geçtiler lakin halen Yamaha en ucuz naked’ları satan Japon firması. Honda’nın da zembereği boşalmış resmen.

Motosikleti
    09
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-07’de 1300₺ zam yemiş. Maşallahı var uçuşa geçtiler lakin halen Yamaha en ucuz naked’ları satan Japon firması. Honda’nın da zembereği boşalmış resmen.
    80 beygirlik gariban 4 silindir CB bile 59 bin olmuş. 45 beygirlik nc750 ler ise 50bin
    Cidden şu zamanda yamahadan daha uygunu yok Kawasaki desen adamlar euro ile satış yapıyor z900 87 bin lira) Güler misin ağlar mısın
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    NC'ler 55 beygir yalnız. (Ha çok mu değil ama insaf, benim CB500F bile 47 beygir... 55 beygir de sakin kullanan adama yeter de artar bile 68Nm tork varken.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Adapazari mağazasından sıfır aldim. Ve 1000 kmyi geçti motorum. Bayram bitene kadar 1300 leri görür sanirim. Bayram sonrasida 1000 bakimina götüreceğim makinayi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Daha da keyif alacaksınız inşallah. Motor çok güzel ama sanırım fotoğraflar evinizin önünde. Bahçeli yerlere o kadar özlem duyuyorum ki artık. Çok beğendim

Motosikleti
    09
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'ler 55 beygir yalnız. (Ha çok mu değil ama insaf, benim CB500F bile 47 beygir... 55 beygir de sakin kullanan adama yeter de artar bile 68Nm tork varken.)
    Senimi kıracağım ha 55 ha 45 her türlü 180e ikinarak çıkıyor makine yokuş yukarı çıkamıyor bile gerisi hikaye. birde 50 bin fiyat yazılıyor. garip olan o değil ayni paraya aynı amaca hizmet eden ve deli gibi giden motorlar varken kapış kapışta satılıyor millet bir garip

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    @Soprano4192

Ort. Yakıt tüketimi nedir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM Duke 390 2017
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Soprano4192

Ort. Yakıt tüketimi nedir?

Ben genelde 4 ile 4.4 arasinda geziyorum. Fakat uzun yolda 90 100 arasi sabit gittiginizi var sayarsak 3.5 ile 4 arasi yaktirmaniz mümkün. En son depoyu doldurduğumda 240 kmde son cizgi yanip sönmeye basladi. Benzin aldim. 11.75 litre benzin aldi depo. Yani 30 ile 50 km daha giderdi kalan benzin ile. En son İst gittim Kocaelinden toplamda 230 küsur km yol yaptım son cizgideyim yanip sonmedi daha. Yol bilgiaayari ortalamasi 4.4 te idi. Ve 100 120 arasi iki kisi bazen 150 160 bazende top speed denemesi yaptım. Ben genelde sakin kullanıyorum kiz arkadasimla geziyorum ve hep B modunda kullanıyorum. Durumu gore A moduna alabiliyorum. Bu motor ile 250 km her türlü tek depo ile geçilebilir. Ama handikapta burada başlıyor. Yol bilgisayari 4.4 gösterirken ben hesaplıyorum 4.9 çıkıyor. Orada bir tutarsızlık var ama bilemiyorum. Bugu mt25 olan bir arkadasim 220 km de ışık yanip sonmeye basliyo diyince şok oldum. Agresif kullanıyormuş motoru. Ulen ben marşa bassam agresif kullanmana denk senin. İyiki 09sp almışım.

Ayrica;

Ortalamayı en cok arttiran durumlar şehir icine girmeniz ve cok agresif gazlamaniz. Sehir icini hic srvmiyor makina yakıyor maşallah. Gazlarsanizda yakıyor. Hep dip gitseniz vututututu şeklinde depo menzili 200 kmleri gorebilir hatta altina düşebilir.
    kadango bunu beğendi.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Soprano4192 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genelde 4 ile 4.4 arasinda geziyorum. Fakat uzun yolda 90 100 arasi sabit gittiginizi var sayarsak 3.5 ile 4 arasi yaktirmaniz mümkün. En son depoyu doldurduğumda 240 kmde son cizgi yanip sönmeye basladi. Benzin aldim. 11.75 litre benzin aldi depo. Yani 30 ile 50 km daha giderdi kalan benzin ile. En son İst gittim Kocaelinden toplamda 230 küsur km yol yaptım son cizgideyim yanip sonmedi daha. Yol bilgiaayari ortalamasi 4.4 te idi. Ve 100 120 arasi iki kisi bazen 150 160 bazende top speed denemesi yaptım. Ben genelde sakin kullanıyorum kiz arkadasimla geziyorum ve hep B modunda kullanıyorum. Durumu gore A moduna alabiliyorum. Bu motor ile 250 km her türlü tek depo ile geçilebilir. Ama handikapta burada başlıyor. Yol bilgisayari 4.4 gösterirken ben hesaplıyorum 4.9 çıkıyor. Orada bir tutarsızlık var ama bilemiyorum. Bugu mt25 olan bir arkadasim 220 km de ışık yanip sonmeye basliyo diyince şok oldum. Agresif kullanıyormuş motoru. Ulen ben marşa bassam agresif kullanmana denk senin. İyiki 09sp almışım.

Ayrica;

Ortalamayı en cok arttiran durumlar şehir icine girmeniz ve cok agresif gazlamaniz. Sehir icini hic srvmiyor makina yakıyor maşallah. Gazlarsanizda yakıyor. Hep dip gitseniz vututututu şeklinde depo menzili 200 kmleri gorebilir hatta altina düşebilir.
    Öncelikle hayırlı olsun.Sende ki sp'nin normal mt9 lardan motor bloğu ve güç olarak hiç bir artısı olmadığını kabul edersek şehir içi 4,4.5 arası gezmen imkansız,hem de artçıyla!Hele ki motor bloğun daha rodajdan yeni çıkmış ya da piston silindir ve diğer parçalar halaa daha sıkı çalışıyorken.Şehir için de 5 litrenin altına düşmen bana çok inandırıcı gelmedi,gelse de o kadar yumuşak kullanmak için üretilmedi o makina.
    Bir diğer konu da "Agresif kullanıyormuş motoru. Ulen ben marşa bassam agresif kullanmana denk senin" söylemin.Sen daha o mt25 li arkadaş kadar mt9'a hakim değilken evet o senden çok daha ağresif ve senden şu an mt25'e daha hakim ama sen sadece mt9'u hareket ettirip boş yol da gaz açabilecek kadar hakimsin motoruna.Yüksek cc alınca senin sürüş kaliten artmıyor,aksine yeteri kadar hazır değilsen mt9 seneye de giyersin denilen 2 gömlek büyük almak gibi bir şey.
    HRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 324041424344 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)