Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar ben yeni mt 09 sahibi oldum 700 km dir falan kullanıyorum full şehir içi 10 15 defa çevre yolunda 200 kmye hızlanmalar dışında normal kullandım 90 liralık benzinle 205 km gitti yani 43 kuruş 9 litre yakmış bu sitede yazan değerlerin çok üstünde arrow egzoz var acaba yakıtı yakmadan mı atıyor acaba 😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı seasiderider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar ben yeni mt 09 sahibi oldum 700 km dir falan kullanıyorum full şehir içi 10 15 defa çevre yolunda 200 kmye hızlanmalar dışında normal kullandım 90 liralık benzinle 205 km gitti yani 43 kuruş 9 litre yakmış bu sitede yazan değerlerin çok üstünde arrow egzoz var acaba yakıtı yakmadan mı atıyor acaba 😊
    Arrowdan dolayı yakıt tüketimi biraz artmış olabilir. Şehir içi std moda 7 litre civarında tüketiyorum ama genellikle sakın kullanırım. Biraz agresif kullanıyorsanız normal gibi yakiti.

Motosikleti
    Yamaha mt 09
    Peki bu durumu nasıl çözebilirim arrow egzozun özelliğimi bu yakıtı çok arttırmak sizdemi aynı egzosu kullanıyorsunuz

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    stock egzoz kullanıcaksınız ki az yaksın 5,5 litrelere kadar duşebilir tüketim 100 km de

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Çok değil yaa birazcık mantık yürütün ya da sırf yazmış olmuş olmak için yazmayın.Yok arrow dan mış,heaa kardeş arrow un yakıt artıran özelliğini mode dan kapaman lazım :D
    Hadi eleman yeni almış ya da ilk defa büyük cc li bir makinası olmuş ya size ne demeli?
    MT-9'nu yeni alan arkdaş,bunun arrow olması ile bir alakası yok.önce sana eksoz kısmı ile alakalı kısmını anlatayım.Stock eksoz da katalizör var,hem ses hem de çevre kirliği için ama sen ya full eksoz ya da O2 müşürünün arkasından kesip sadece tüp şeklinde bir eksoz takarak katalizörü aradan çıkarıyorsun ama bundan ecu'nun haberi yok.O yine stock eksoza göre yakıt hava karışımını ve eksoz çıkış sürelerini ayarlıyor.o mavi alev atması da bu yüzden.evet çiğ benzini yakıyor ama o öyle düşündüğün gibi aman aman çok yakıt tüketimini etkilemiyor.Hiç etkilemiyor demiyorum bak,öyle çok hissedeceğin kadar değil diyorum.
    Neden şehir içinde 9 litre yakıyorsunun cvp'ı yaa sürekli 1-2 viteslerde yükleniyorsun ya da çok devirli kullanıyorsun.Sakin kullanımda full eksoz,spor filtre de olsa şehir içi 5-6 lt yakarsın.Sürekli 1-2-3 üncü vitesleri doldurup doldurup yavaşlıyorsan doğaldır çok yakması ama 6-7 bin deviri geçmeden vites değiştire değiştire kullanırsan yakıt hissedilir derecede düşecektir.Bu durumu motorunu yeni almana,heyecanına,tecrübesizliğine yorabiliriz.Yeteri kadar tecrübesiz olduğunu düşünürsek,altındaki motosiklet süpersportlar kadar,hatta alt devirleri onlardan da dolu bir motosiklet o yüzden sakin sür,kimseye bir şey ispatlamaya çalışma sonradan çok üzülürsün.
    gursus, Jemand ve muhammetcon bunu beğendiler.

Arrowdan dır derken başka egzoz taksan az yakardın ama arrow varmış o çok yakar abii demek değildi zaten amacım. Stock egzoza göre daha fazla yakar manasındaydi. Neyse tuketim daha çok agresif kullanıma bağlıdır diyebilirim. Kazasız belasız aman dikkatli sürün.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Herkese merhabalar arkadaşlar temiz Mt07 veya mt09 arıyorum. Motosikletini satacak olan arkadaşlar bana özelden ulaşırsa sevinirim. Herkese iyi forumlar.

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Merhaba arkadaşlar,
    Bugün yeni makinama kavuştum. 2015 model 11000 km de kazası yatması yok abs'siz resimleri aşağıdaki gibidir.
    gece kullanmadım fakat farları gece için iyi gelmedi. xenon veya led ampul takan var mı acaba.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Herkese Öneririm Metzeler m7rr rodaji bile nerde ise bitti :p düzü cok iyi olmasada yanaklar 10 uzerinden 10 parlak asfaltta bile.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Öneririm Metzeler m7rr rodaji bile nerde ise bitti :p düzü cok iyi olmasada yanaklar 10 uzerinden 10 parlak asfaltta bile.

http://i.hizliresim.com/2rnZJL.jpg
    Parlak asfaltta bile 10 üzerinden 10 verecek kadar tecrüben varsa sen pistte kafa gözü sürtersin kardeş.Bir kaç fotoğraf çek şu M7 lerin yanaklarına ne kadar yatmışın görelim.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parlak asfaltta bile 10 üzerinden 10 verecek kadar tecrüben varsa sen pistte kafa gözü sürtersin kardeş.Bir kaç fotoğraf çek şu M7 lerin yanaklarına ne kadar yatmışın görelim.
    bende iz olmaz tüm lastigi kullanırım ;) eğer kullanmadigimi iddaa ediyorsan lastik yeni iz kalmaz diyor isen yarın senin için 5mm lastik kenarından boşluk birakıp foto da atabilirim

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    ara bakımınıda yaptım 2. ara bakım oldu 1000 km yetkili serviste 4 bin de castrol power1 şimdi 7500 km oldu motul 7100 bakalım ne farklar var arasinda yazarım buraya sonrasinda putoline nanotech kullanıcam. tabi yagı ilk koydugun zamanki gidiş çok guzel

Yag değişimi yaptiracagim kimi 2.7 litre kimi 3 litre diyor lütfen yardım

Yag filtresi degisirse 200-300 gram fark edebiliyor. Sag yanda pencere var, yag koyduktan sonra kontrol edin. Sayet pencere tamam ise calistirip gazlamadan 1 dakika sonra stop edin. 5 dakika icinde yag suzulur, pencerede eksik varsa tamamlayin.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Ozangungordu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag değişimi yaptiracagim kimi 2.7 litre kimi 3 litre diyor lütfen yardım
    yag filtresi degişicekse 2,8 litre . ve filtre içine biraz yag dokun kenarını yaglamayi da unutmayın.. filtre degişmicekse 2,4 yaziyor

Yaw yamalube 15-50 koydurdum hoşuma gitmedi 5000 den önce girip yamalube 4r koydurcam.yeni arkadaşlar sorarsa Bilgi amaçlı yazdim

Motosikleti
    CBR500R
    İzmir yeşilyurt devlet hastanesinin acil caddesinde turuncu mt09 , plakasız, üstündeki çocuklar ehliyet yaşında bile değil. Çalıntı ihtimali yüksek . Çaldıran varsa o taraflara baksın
    4KORSAN bunu beğendi.

Merhabalar. Foruma yeni üye oldum ve yakın zamanda mt 09 aldım. Şöyle bir sorunum var. Yakıt deposunun 14 litre olduğunu biliyorum fakat iki defa yakıt aldım ve ikisinde de 12.5 litreden fazla almadı. Ayrıca deponun en üstündeki delikli yere kadar geldikten sonra yaklaşık yarım litreye yakın doldurmaya devam ettim ve 2-3 cm yükselip tekrar aynı seviyeye indi. 10-15 saniye buna devam edince daha da eklemek istemedim 12.5 litrede kaldı. Sizde durumlar nedir bu konuda deneyimli kişiler durumu açıklarsa çok memnun olurum. Son olarak benzinin tamamen bittiğini nereden anlıyoruz. yanıp sönmeye başlamasından başka bir işaret yok mu? yedek depo vs. yanıp sönmeye başladıktan sonra kafamıza göre mi alıcaz? şimdiden teşekkürler

Normal o delikli yer benzin koyarken köpüklendigi içindir. Gosterge 2 tırnak ve aşağısına indiginde 10 LT rahat alır mt 09 kullaniyorsan her 100-120 km de bir yakıt almaya alisacaksin ;)
    4KORSAN bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı irfan1995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Foruma yeni üye oldum ve yakın zamanda mt 09 aldım. Şöyle bir sorunum var. Yakıt deposunun 14 litre olduğunu biliyorum fakat iki defa yakıt aldım ve ikisinde de 12.5 litreden fazla almadı. Ayrıca deponun en üstündeki delikli yere kadar geldikten sonra yaklaşık yarım litreye yakın doldurmaya devam ettim ve 2-3 cm yükselip tekrar aynı seviyeye indi. 10-15 saniye buna devam edince daha da eklemek istemedim 12.5 litrede kaldı. Sizde durumlar nedir bu konuda deneyimli kişiler durumu açıklarsa çok memnun olurum. Son olarak benzinin tamamen bittiğini nereden anlıyoruz. yanıp sönmeye başlamasından başka bir işaret yok mu? yedek depo vs. yanıp sönmeye başladıktan sonra kafamıza göre mi alıcaz? şimdiden teşekkürler
    Yakıt göstergesi yanıp sönmeye başladığı anda içeride 2 litre civarı yakıt kalmış oluyor. 2 Litre bitene kadar yakıt almanız gerekiyor. Motor tamamen stop edip yolda kaldıysan depo tam bitmiştir demektir.
    www.arectron.com

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)