Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Az4p adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle selamlar, saygılar...
    Yazıların tamamnını öğrenci olduğumdan dolayı okuyamadım yazılma tarihleri baya eski şimdi cevap verecek arkadaşlar daha yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Alacağım ilk motor olacak ve güzel görünüşlü bir motor olmasını istiyorum... sorularıma gelince

- Motor Sağlammıdır..
    -187 boy 91 kilo , iri yapılı biri için CBR 125 gibi bisiklet olmaz demi ?
    -Hız beklentim yok ama normal düzeydi kaç yapar bu alet.
    -Halâ 0'ı var mı ? Varsa ne kadardır , Hatay da bu aleti kullanan var mı aranız da ?
    -Kimliğe göre 01-01-92 doğumluyum motor ehliyetini ne zaman alabilirim..
    -Dediğim gibi ilk motorum olacak kolayca öğrenebilirmiyim ?
    -Aldıktan sonra neler yapmam lazım tek tek yazarsanız sevinirim ( egzos açtırma , çanta takma vsvs... )
    Şimdiden herkese teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim.Beni habersiz bırakmayın =)
    - Motor sağlamdır!
    - 1.93 ve 83 kiloyum, altımda gayet iyi duruyor!
    - 100-110 yapar
    - 0'ını bulursan bizede haber ver, çok bekleyen var makineyi!
    - Bu sene ehliyeti alabilirsin.
    - Benimde ilk motorumdu..
    - Aldıktan sonra önce vitesli motor kullanmayı öğrenmelisin. Sonra zevkine göre çantada takarsın, egzostta açtırırsın, deride kaplatırsın..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 PM ----------

Alıntı halil efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar..
    Ben İzmirli ama Ankara'da ikamet eden bir zealsun zs 150 kullanıcısıyım.
    Motor geçen yıla kadar babamdaydı,bu yıl atladım İzmir'den Ankara'ya kadar geldim,tık demedi.
    yalnız bir aydır motorla ilgili problemler yaşıyorum.
    ilki habire zincir atması.Gevşemiştir diyorum sıktırıyorum yine atıyor,muhtemelen bozuldu,Ankara'da değiştirecek bir yer bulamıyorum.
    İkincisi devir problemi yaşıyorum,motor özellikle ilk üç vitesde hızlanmıyor,devir artıyor hız aynı,dördüncü vitese gelince ilk önce devir artıyor 7ye 8e geliyor ses artıyor,sonra pat diye düşüp öyle hızlanmaya başlıyor.Ne olduğunu bir türlü anlayamadım.Yağdandır dedim,yağı değiştirttim hala aynı.Bana yardımcı olabilir misiniz?
    Ya da ANKARA'da zealsundan anlayan bir servis biliyorsanız söyleyebilir misiniz?
    Namican, yeni müşteri çıktı olm sana.. Koş!!

---

Şaka bi yana, bu olaydan Criminal anlar! Birazdan damlar, senin işi çözer..!

dicem ama o şuan MEŞGUL!

---

PANCAR MOTORU!

~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhabalar..
    Ben İzmirli ama Ankara'da ikamet eden bir zealsun zs 150 kullanıcısıyım.
    Motor geçen yıla kadar babamdaydı,bu yıl atladım İzmir'den Ankara'ya kadar geldim,tık demedi.
    yalnız bir aydır motorla ilgili problemler yaşıyorum.
    ilki habire zincir atması.Gevşemiştir diyorum sıktırıyorum yine atıyor,muhtemelen bozuldu,Ankara'da değiştirecek bir yer bulamıyorum.
    İkincisi devir problemi yaşıyorum,motor özellikle ilk üç vitesde hızlanmıyor,devir artıyor hız aynı,dördüncü vitese gelince ilk önce devir artıyor 7ye 8e geliyor ses artıyor,sonra pat diye düşüp öyle hızlanmaya başlıyor.Ne olduğunu bir türlü anlayamadım.Yağdandır dedim,yağı değiştirttim hala aynı.Bana yardımcı olabilir misiniz?
    Ya da ANKARA'da zealsundan anlayan bir servis biliyorsanız söyleyebilir misiniz?
    Selamlar.Senin o gevşeyen zincirin değil.Neden her attığında gevşediğini düşünerek zincire bakıyorsun.Sorun zincirde değil onun motor içindeki bağlandığı yerde.Yani dişlide.Bu yüzden motoru devirlendirdiğin zaman hızın artmıyor çünkü zincirin dönemiyor ve muhtemelen dişli sıyırmış..Aniden devirin düşmesinin nedenide muhtemelen dişli yerine oturuyor ve motor devir düşürüp binen yükün etkisi ile yol almaya başlıyordur.Acilen motorunu herhangi bir servise götür.Şanzumanı açıp debriyaj balatanı dişlini ve zincirini tamamen değiştir.Zaten onlar laçka olmuştur.Bu şekilde gidersen şanzumana büyük hasar vereceksin ve vites hilallerini dağıtabilirsin.Herhangi bir serviste 100 liraya bu dediklerimi değiştirebilirsin.

Burak o pancar motoru ile senin eve su basacam ben
    Dayanamadım kız arkadaşımın evinde bile bakem dedim ne yapıyonuz diye
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O değilde, motorun üstündeki GÜDÜMLÜ yazısı dikkatini çektimi?

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde, motorun üstündeki GÜDÜMLÜ yazısı dikkatini çektimi?
    O güdümlü olan akü canımın içi

Bugünden birkaç resim ekleyeyim dedim.Tabi sadece motorları
    Gerisini murat abi ekleyecek

Halil İhsan yaşıyorsan al sana son resimler egsos dye diye kafamı yediydin.Bakarsın resimlere.Yarın sesinin videosunu da koyacam foruma bakarsın

Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

Öncelikli rarlı tüm resimler ve video upload konumunda bekliyin derim
    Crim'can hani pat pat diye ses çıkaran motor mu?

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Off be abi nasıl bakıyon bu Alete böyle sanki sürekli vitrinde duruyoo yağmur çamur yok mu sizin oralarda bu aleti kirlenmiş halde göremicem : Egzostlarda girçekten yakışmış.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:31 PM ----------

Bu arada bir şey söyleyecem lan sen manyakmısın diyeceksiniz eminim Egzost patlatmayı denedim harika ses çıkıyor torpil patlıyor sanki öyle oluyor (+17.6)Bir kereye mahsus yaptım işte...

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off be abi nasıl bakıyon bu Alete böyle sanki sürekli vitrinde duruyoo yağmur çamur yok mu sizin oralarda bu aleti kirlenmiş halde göremicem : Egzostlarda girçekten yakışmış.
    hehee

Sağol kardeşim.Bakıyoruz işte.İlk resimde gördüğün çadır alttan üstten motoru kapatıyo.Fırında börek gibi bekliyo işte.Pislenmesine pisleniyor elbette ama ayda bir auto polish ile cilalanınca parlak görünür elbette ki bu resimlerde şu anda pis halini görüyorsun.
    Nihayet rolanti ve devir ayarlarını tam istediğim gibi ayarladım artık saat gibi işliyor.Şimdi aküyü yenileyeceğim ve zinciri o ring yapacağım kısmetse.

Önümüzdeki buluşma kısmetse ağva olacak arkadaşlar.15 gün sonraya yaparız gibime geliyor.İşleri ayarlarsam tabi

o değilde, ben iyice büyümüşüm
    sakallarım falan çıkmış!..

----

Murat abi, hadi yaa.. Fotoları beklioruz! Tahliye yaparken çekilenleri özellikle!

@NoVaRiX

- Motor sağlamdır!
    - 1.93 ve 83 kiloyum, altımda gayet iyi duruyor!
    - 100-110 yapar
    - 0'ını bulursan bizede haber ver, çok bekleyen var makineyi!
    - Bu sene ehliyeti alabilirsin.
    - Benimde ilk motorumdu..
    - Aldıktan sonra önce vitesli motor kullanmayı öğrenmelisin. Sonra zevkine göre çantada takarsın, egzostta açtırırsın, deride kaplatırsın..

-----------------------------------------------------------------------------------

Dostum gerçekten teşekkür ederim ben yine zealsun olan ancak racer görünüşlü bir motor ile ilgileniyordum ancak bu aleti görünce aşık oldum diyebilirim.. =)

-Teşekkür ediyorum zaten arada aksi bir şeye rastlamadım =)
    -Ozaman bende de fena durmaz ^^
    -100 110 yapıyorsa Zealsun gs200 ile arasında bir fark yok o da 130 falan yapıyormuş.. =))
    -Umarım buLurum 2. eLini bulursam daha iyi olur ama önemli olan temizlik ? Peki aşağı yukarı fiyatları ne aceba 0 larının ?
    -Önce motora alışayım seneye hem araba hem motor ehliyetini alırım..bizim buralarda pek ehliyet sormuyorlar düzgün kullandıktan sonra..
    -Araba dan kolaysa sorun yok 7 senedir araba kullanıyorum..
    -Önce bir motoru aLayımda =Pp

Çok teşekkür ettim arkadaşım..

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfırları üretilmiyor.

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırları üretilmiyor.
    Hoba bu çok kötü oldu hatay/iskenderun da hiç 2. el görmedim ... ne yapıcam ben yahu..

[QUOTE=-CRiminAL-;1587154]Selamlar.Senin o gevşeyen zincirin değil.Neden her attığında gevşediğini düşünerek zincire bakıyorsun.Sorun zincirde değil onun motor içindeki bağlandığı yerde.Yani dişlide.Bu yüzden motoru devirlendirdiğin zaman hızın artmıyor çünkü zincirin dönemiyor ve muhtemelen dişli sıyırmış..Aniden devirin düşmesinin nedenide muhtemelen dişli yerine oturuyor ve motor devir düşürüp binen yükün etkisi ile yol almaya başlıyordur.Acilen motorunu herhangi bir servise götür.Şanzumanı açıp debriyaj balatanı dişlini ve zincirini tamamen değiştir.Zaten onlar laçka olmuştur.Bu şekilde gidersen şanzumana büyük hasar vereceksin ve vites hilallerini dağıtabilirsin.Herhangi bir serviste 100 liraya bu dediklerimi değiştirebilirsin.

Çok teşekkür ederim. Ya bugün giderken Honda'nın servisini gördüm,biz çin malı motorlara bakmıyoruz dedi,gidemiyorum bi bakın dedim,baktı zincirin bozulmuş değişmesi gerek,biz yapamayız dedi.bakan yer biliyor musunuz dedim Ankara'da bulamazsın dediler.Ben de fazla bilmediğim için Ankara'yı bulamıyorum da.Acaba bileniniz var mı?Tam sınav dönemim en lazım olduğu zamanda sıkıntı yarattı iyice:(

Walla ankarada servis bilemiyorum ben

Murat abi resimler nerde yaa :(

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooo sayfa fotolar ile şenlenmiş

Ben Crim in "akıllara zarar" egzost sesinin halka açık teşhirini tasvip etmiyorum. Zira herkezin egzost delmesine, ve hatta başka çılgınlıklara vesile olacaktir Merak edenlere söyliyelim, çok iyi olmuş...

Murat abi upload bekliyoruz

hehee

Sağol kardeşim.Bakıyoruz işte.İlk resimde gördüğün çadır alttan üstten motoru kapatıyo.Fırında börek gibi bekliyo işte.Pislenmesine pisleniyor elbette ama ayda bir auto polish ile cilalanınca parlak görünür elbette ki bu resimlerde şu anda pis halini görüyorsun.
    Nihayet rolanti ve devir ayarlarını tam istediğim gibi ayarladım artık saat gibi işliyor.Şimdi aküyü yenileyeceğim ve zinciri o ring yapacağım kısmetse.

Önümüzdeki buluşma kısmetse ağva olacak arkadaşlar.15 gün sonraya yaparız gibime geliyor.İşleri ayarlarsam tabi
    motora çok fazla masraf etmişsiniz gibi gözüküyonormal bi zealsun u sizinkinin ayarına getirmek ne kadara mal olur ki

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    http://rapidshare.com/files/236955561/23_05_09.rar

tahliye yapılırken olanları koymadım dudağı uçuklayan filan olur da

internet erişimimde bir sorun oldu kardeşler

evet yeni planlara hazırız yalnız Crim'can önden gitsin yoksa bizim motorlara onun egzos sesinden sonra bakan olmuyor

motora çok fazla masraf etmişsiniz gibi gözüküyonormal bi zealsun u sizinkinin ayarına getirmek ne kadara mal olur ki
    Selamlar.
    Genel olarak motorun 2006 dan bu yana benimle geçirdiği günlerinde ne kadar masraf yaptım bi toplamaya çalışayım.
    aslında çok yüklü masrafdeğil 3 yıla yayarsan fazla bişey değil..

2 takım sis farı 40 lira
    4 lü sinyal röleleri ve kablo tesisatı 20lira
    12 amper akü 40 lira
    Açık hava filtresi 15 lira
    Depo üstü deri koruma ve elcikler 45 lira
    Yan Çantalar 90 lira
    Arka Çanta 60 lira
    MArka iptalleri ve stickerlar 15 lira
    Orjinal ana far ve sis farlarının ampul değişimleri 10 lira
    Ek sigorta ve güçlendiridiğim kablo tesisatı masrafı 15 lira
    Motor Yağı değişimi (Kendi aldığım yağ 2 kez ) 60 lira
    Bunun haricinde Metal Parlatıcılar,cilalama,lastik bakım sütü,kedi kovucu sprey vb temzilik ürünleri 50 lira
    Dış yüzeydeki civataların paslanmaz INOX civatalar ile değişimi 10 lira
    3 Sene de yaklaşık 500 lira masrafım olmuş.

Motosikletimi hiç bakıma sokturmadım.Ustaya para ödemedim.Tüm bakımlarını kendim yaptım.Egsosunu kendim kestim.Karbüratöründen tut yağ hortumlarına kadar herşeyini kendim söküp temizleyip taktım.Hatta hep beraber arka tekeri söküp kampanayı bile kendimiz temizledik.
    Bütün metal aksamı indirip kendim polisajladım.

3 Seneye yayacak olursan böyle zevki olan biri için çok makul bir rakam.

Selamlar.
    Genel olarak motorun 2006 dan bu yana benimle geçirdiği günlerinde ne kadar masraf yaptım bi toplamaya çalışayım.
    aslında çok yüklü masrafdeğil 3 yıla yayarsan fazla bişey değil..

2 takım sis farı 40 lira
    4 lü sinyal röleleri ve kablo tesisatı 20lira
    12 amper akü 40 lira
    Açık hava filtresi 15 lira
    Depo üstü deri koruma ve elcikler 45 lira
    Yan Çantalar 90 lira
    Arka Çanta 60 lira
    MArka iptalleri ve stickerlar 15 lira
    Orjinal ana far ve sis farlarının ampul değişimleri 10 lira
    Ek sigorta ve güçlendiridiğim kablo tesisatı masrafı 15 lira
    Motor Yağı değişimi (Kendi aldığım yağ 2 kez ) 60 lira
    Bunun haricinde Metal Parlatıcılar,cilalama,lastik bakım sütü,kedi kovucu sprey vb temzilik ürünleri 50 lira
    Dış yüzeydeki civataların paslanmaz INOX civatalar ile değişimi 10 lira
    3 Sene de yaklaşık 500 lira masrafım olmuş.

Motosikletimi hiç bakıma sokturmadım.Ustaya para ödemedim.Tüm bakımlarını kendim yaptım.Egsosunu kendim kestim.Karbüratöründen tut yağ hortumlarına kadar herşeyini kendim söküp temizleyip taktım.Hatta hep beraber arka tekeri söküp kampanayı bile kendimiz temizledik.
    Bütün metal aksamı indirip kendim polisajladım.

3 Seneye yayacak olursan böyle zevki olan biri için çok makul bir rakam.
    motordan sizin kadar anlamayı isterdim
    bu arada ben de geçen günkü tavsiyeniz üzerine bi servis buldum,debrjay ayarı bozulmuş,fazla sıkılmış dedi,onu halletti,şimdi zincir bi gevşiyo bi sıkılaşıyo,arka dişlinin ve zincirin değişmesi gerekecek,perşembe hem onu halldecek hem de egzozu sizinki gibi kestireceğim,sesi iyi çıkıyor değil mi?
    Bu arada benim kısa far habire patlıyor,hata nerde acaba?
    Ve arka fren ses yapmaya başladı bastıkça,balata mı değiştirmem gerek?
    Son olarak İstanbul'a gelince buluşmalarınıza katılmak isterim tabi kabul ederseniz

motordan sizin kadar anlamayı isterdim
    bu arada ben de geçen günkü tavsiyeniz üzerine bi servis buldum,debrjay ayarı bozulmuş,fazla sıkılmış dedi,onu halletti,şimdi zincir bi gevşiyo bi sıkılaşıyo,arka dişlinin ve zincirin değişmesi gerekecek,perşembe hem onu halldecek hem de egzozu sizinki gibi kestireceğim,sesi iyi çıkıyor değil mi?
    Bu arada benim kısa far habire patlıyor,hata nerde acaba?
    Ve arka fren ses yapmaya başladı bastıkça,balata mı değiştirmem gerek?
    Son olarak İstanbul'a gelince buluşmalarınıza katılmak isterim tabi kabul ederseniz

Tesisatını daha fazla zarar vermeden kontrol ettir bir yerlerde kaçak olmalı.Arka kampanayı da söktür.Tozlanmış olabilir.Gözden geçirilmesi gerek.

Bu arada şu resme bayıldım ya

topağımız gerilere düşmesin..

DSLR ile takaslık Zealsun 150-19 Prince var arkadaşlar.
    Bilginize..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler