Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    evet ben ve karakaçanım öndeki çamurluk kanuni karakal ın chopper aynaları biryerde denk geldide aldım arkasında kartal simgesi var aynaları ezgsolar kesik ve 2 susturucu çıkartılmış durumda çok hoş tok bir ses oldu bende ona bakıyordum burda

2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben ve karakaçanım öndeki çamurluk kanuni karakal ın chopper aynaları biryerde denk geldide aldım arkasında kartal simgesi var aynaları ezgsolar kesik ve 2 susturucu çıkartılmış durumda çok hoş tok bir ses oldu bende ona bakıyordum burda

ayrıca fren balatalarınıda değiştirmişsin sanırım bende 2 gun once benzer işlemleri uygulattım toplamda maliyet ne oldu acaba öğrenebilirmiyim?

Motosikleti
    hocam fren balataları değişti, yağı değişti, ön çamurluk aldım, aynalar değişti, buji değişti, zincir yağı filan aldım, ampül ladım bir kaç şey daha almıştım hatırlamıyorum şimdi toplam 190 ytl verdim

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Arkadaşlar lifan grubu(skygo,truva ,sym,bisan,crown vb)motrların ön ve arka çamurlukları ayni aklınızın bir köşesinde bulunsun.
    geçen cumartesi ilk kez stormlord -gökhanla buluştuk,yalnız-kurtve başka arkadaşlarda vardı.
    Yalnız_kurt'un önerisi ile pazar günü eski yoldan ağır ağır Şile 'ye gidelim ve sucukkk_vs mangal yapalım kararı aldıkdetaylar belli olur olmaz topikte ileteceğim
    şimdilik 2 zealsunlu olarak stormlord ve ben varımgelenlerle grubu oluşturalım.
    sonraki buluşmayıda Nami -CRim 'e doğru yaparız oda bize kendi elcağızlarıyla Mangal yapar
    güzel hava ,keyifli sohbet ve gelecek haftanın planları

az kalsın kaskı bile çıkarmıyordu storm

stormlord benim motora bakarken (ihsanhakan'la)herhalde şurasını sökerim buraya traktör parçası koyarım ,alt tarafa uçak tan çıkma şu olur diye düşüyordu

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Arkadaşlar ,son kararlar alınmışkonseyde...istikamet Şile ,eskiyoldan ağır ağır ...

1.Pazar sabah 8.00 dolayları Sirkeci'den Hareme geçiyorum (katılan olursa beraber)beklerken çay ısmarlama sözü aldım Yalnız-kurt'tan 8.30 hareket

2.Capitol önü Stormlord'la buluşma 9.00 hareket

3.Çekmeköy girişi sol taraftaki Shell istasyonunda buluşma ve 9.30 hareket

yiyeceklerimizi en uygun koşullarda minimum harcamayla bir arkadaşımız alacak ,bölüşülüp ödenecek belki arkadaşlarımızdan birinin arkadaşı olan gözlemecide kısa bir mola sonrası devam ardından en kısa anda yerleşip suucuuuk,köfte vs.olası denize doğru inme belki denize girme (arzulayanlar)kahve servisiniz benden hazırlıklı geliyorum.
    özelden ulaşabilirsiniz ,önerisi olanlarla yeni buluşma noktaları saptayabiliriz.
    Hadi zealciler cruiser sürüşüne ,stormlord o arada tamir bakım,bilumum gerekli işleri de hallediveriraramızda bayan arkadaşlarda olcak çift gelebilirsiniz

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    ben gelmek isterdim ama bu aralar biraz yoğunluk haliyle de yorgunluk var
    büyük ihtimalle de hafta içi yurtdışı seyahat görünüyo bana 15- 20 gün kadar buralarda olamayacam ama dönüşümde çoğu organizasyona katılmaya çalışıcam motor yatmaktan bi hal oldu
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    mondi 150MC
    abilerim ;

benim motorda bi sorun var sürekli sigorta patlatıyor :(

butun elektrık devresıne baktım acıkta veya kararmış kablo göremedim...

önceden far patlatıyordu yeni bir far aldım daha güçlü oldugunu söylediler

suan hiç patlamıyor ama sigorta patlıyor...

yardımcıı olursanız sevinirim = sorun neden olablır_?
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim ;

Sorun sigortanın çekilen amperden küçük seçilmesinden kaynaklanabilir. Sigortayı çıkarın ve soketin iki ucuna (sigortayı çıkardığınız yere, sigorta gibi) ampermetreyi seri olarak bağlayın.Bir bakın kaç amper çekiyor. Okuduğunuz amperajın, bir kaç amper üzerinde bir sigorta seçerseniz problem çözülür.
    Eğer çok yüksek bir değer okuyorsanız, elektrik tesisatında kısa devre vardır.
    Sigorta hemen atıyorsa zaten kabloların kararması mümkün değil.Sakın ola sigara kağıdı, direk tel gibi yollara başvurmayın. Bu durumda, şayet sorun kısa devre ise kablolar fazlası ile kararacaktır..

Motor canavar oldu, problem yok.. Şileye bende gelmeyi çok isterim ama şu sıralar askerden gelen arkadaşlardan kaynaklanan bir 'cumartesi gecesi sabahlaması' muammasının içerisindeyim.Pazarım batıyor.. Aman duymasınlar .

Söz veremiyorum ama yinede gelme ihtimalim var beyler....

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ,son kararlar alınmışkonseyde...istikamet Şile ,eskiyoldan ağır ağır ...

1.Pazar sabah 8.00 dolayları Sirkeci'den Hareme geçiyorum (katılan olursa beraber)beklerken çay ısmarlama sözü aldım Yalnız-kurt'tan 8.30 hareket

2.Capitol önü Stormlord'la buluşma 9.00 hareket

3.Çekmeköy girişi sol taraftaki Shell istasyonunda buluşma ve 9.30 hareket

yiyeceklerimizi en uygun koşullarda minimum harcamayla bir arkadaşımız alacak ,bölüşülüp ödenecek belki arkadaşlarımızdan birinin arkadaşı olan gözlemecide kısa bir mola sonrası devam ardından en kısa anda yerleşip suucuuuk,köfte vs.olası denize doğru inme belki denize girme (arzulayanlar)kahve servisiniz benden hazırlıklı geliyorum.
    özelden ulaşabilirsiniz ,önerisi olanlarla yeni buluşma noktaları saptayabiliriz.
    Hadi zealciler cruiser sürüşüne ,stormlord o arada tamir bakım,bilumum gerekli işleri de hallediveriraramızda bayan arkadaşlarda olcak çift gelebilirsiniz
    Bende gelmeyi isterim bu buluşmaya ama kesin söz vermiyorum daha doğrusu veremiyorum... İnşallah tanışmak nasip olur
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim ;

yardımcıı olursanız sevinirim = sorun neden olablır_?

Hocam kesin biryerde kaçak vardır bulunması zor ama yakın zamanda motora ne taktıysan onları çıkar bende de aynı sorun olmuştu bir türlü bulamamıştık sonra aklıma akü göstergesi geldi akü göstergesinin ibresi düştüğü için yenisini takmıştım hemen akü göstergesini söktüm birde ne göreyim akü göstergesinin kablosu araya sıkışmış ve ezilmiş kaçak ordanmış hemen düzelttim artık kaçak olmuyordu sende en son taktıklarını kontrol et ampül bile takmış olsan ondanda olabilir çıkar hepsini ayrıca patlak ampülün filan varsa oda yapabilir en kısa zamanda servise uğra allah korusun daha büyük sorunlar çıkarmasın başına geçmiş olsun

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun sigortanın çekilen amperden küçük seçilmesinden kaynaklanabilir. Sigortayı çıkarın ve soketin iki ucuna (sigortayı çıkardığınız yere, sigorta gibi) ampermetreyi seri olarak bağlayın.Bir bakın kaç amper çekiyor. Okuduğunuz amperajın, bir kaç amper üzerinde bir sigorta seçerseniz problem çözülür.
    Eğer çok yüksek bir değer okuyorsanız, elektrik tesisatında kısa devre vardır.
    Sigorta hemen atıyorsa zaten kabloların kararması mümkün değil.Sakın ola sigara kağıdı, direk tel gibi yollara başvurmayın. Bu durumda, şayet sorun kısa devre ise kablolar fazlası ile kararacaktır..

Motor canavar oldu, problem yok.. Şileye bende gelmeyi çok isterim ama şu sıralar askerden gelen arkadaşlardan kaynaklanan bir 'cumartesi gecesi sabahlaması' muammasının içerisindeyim.Pazarım batıyor.. Aman duymasınlar .

Söz veremiyorum ama yinede gelme ihtimalim var beyler....
    saol ragman...

sigortam 10 amper diye biliyorum ama genede degerlendiricem.. teşşekurler

Hocam kesin biryerde kaçak vardır bulunması zor ama yakın zamanda motora ne taktıysan onları çıkar bende de aynı sorun olmuştu bir türlü bulamamıştık sonra aklıma akü göstergesi geldi akü göstergesinin ibresi düştüğü için yenisini takmıştım hemen akü göstergesini söktüm birde ne göreyim akü göstergesinin kablosu araya sıkışmış ve ezilmiş kaçak ordanmış hemen düzelttim artık kaçak olmuyordu sende en son taktıklarını kontrol et ampül bile takmış olsan ondanda olabilir çıkar hepsini ayrıca patlak ampülün filan varsa oda yapabilir en kısa zamanda servise uğra allah korusun daha büyük sorunlar çıkarmasın başına geçmiş olsun
    abi teşk. ederim verdigin bilgiler için yakın zamanda depoyu söktüm gaz telini değiştirdim deponun altında felan kablomu sıkıştı diye bakıcam birazdan(sonucu yazarım)

ayrıca evet sorunu bulmak zor bütün elektrk tessatını incelicez sanırım

yakın zamanda far değiştiridm ve almadan önce 4-5 ytl 'ye far alıyordum ve hep patlıyordu..

bende daha saglam bişimi alsam diye düşündüm ve bana daha yüksek voltajlı bi ampul verdiler galiba onu taktıktan 2 gün sonra böle olmaya basladı...

sonuclarıı yazacagım ayrıca arka demir korumalıgı ve ön camı cıkarmayı düşünüyorum resimleri atarım cıkarınca

cok tessekur ederim görüpte cevap verenlere....!
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Arkadaşlar herkeze selam. Yeni motor aldığım için satılık olan Zealsun 150-19 motorumu sattım 1.550 ytl bilginiz olsun. Gayrettepedeki 17. Noter (beşiktaşa bağlı) 172 ytl tuttu kasko değeri 1.912 ytl çıktı noterde bu bizim motorlar için normalmi ? noter masrafı kawasaki EN 500 için 180 ytl tutmuştu 3 hafta önce (8 bin ytl lik motor için hem kaskodada 12.000 gözüküyor) Kasko fiyatlarını verdim çünkü noter ona göre para alıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin soruya cevabı olan varmı alıcıya 60-70 tutar dedim 172ytl tutunca şaşırdım!
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasko değeri normal.Model yeni olduğu için çok ödüyorsun.En 500 eski model katsayı gittikçe düşüyo.
    150-200 arası oluyo noter ücreti 2005 üstü 125-250 cc arası çin malları genelde
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Motosikleti
    arkadaşlar bende üzülerek ilk motorum olan zealsunumu bugün itibari ile sattım çok kahrımı çekti sağolsun ama bir kere bile yolda bırakmadı yada sorun çıkarmadı gene alıcak olsam bu motoru alırım hiç düşünmeden burdaki yardım ve dayanışmada çok güzel 1 hafta motorsuz kalıcam ama sonra hyosung gt250r alıcam hayırlısıysa

Motosikleti
    mondi 150MC
    arkadaşlar bende üzülerek ilk motorum olan zealsunumu bugün itibari ile sattım çok kahrımı çekti sağolsun ama bir kere bile yolda bırakmadı yada sorun çıkarmadı gene alıcak olsam bu motoru alırım hiç düşünmeden burdaki yardım ve dayanışmada çok güzel 1 hafta motorsuz kalıcam ama sonra hyosung gt250r alıcam hayırlısıysa
    hayırlı olsun gugukk...

hyosungu alınca resim isteriz

Motosikleti
    @ozan150zc teşekkürler tabiki resim eklerim alınca buluşmalarınızada gelmek isterim tabi kabul ederseniz nede olsa eski zealsuncuyuz

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaprak Dökümü
    Genede Hayırlısı olsun
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    gugukk hayırlı olsun kazasız ve belasız sürüşler dilerim.
    tolga da satıyor zealini çünkü yamaha dragstar 650 almişdetayları yazar
    aklınızda olsun zeal 3250 de isteyen dostlara.
    Nami şimdilik niyetim yok değiştirmeye ben devamdayım ,haftasonu Şile'ye 156km lik bir gezi yaptık 80-100 arası hızla rampalarda filan Keeway'e göre daha performanslıydı

aphelyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zealsun zs 150-19

herkese merhabalar,

Siteye az önce üye oldum. 2 gündür vakit bulcukça bu topic i okuyorum. şimdiye kadar anca ilk 5 ve son 15 sayfasını okuyabildim 2 senedir topic i ayakta tutmuşsunuz bunun için öncelikle sizleri tebrik ederim.

Şu rutin hayatıma biraz renk getirmek için, evden işe - işten eve olan hareketsiz ve durgun yaşantımı biraz hareketlendirmek için uzun süredir hayalini kurduğum ve çeşitli bahanelerle almaktan hep vazgeçtiğim motorbisikleti artık almaya karar verdim ve dün A2 ehliyet almak için bir kursa yazıldım.

Hemen başladım forumlarda araştırma yapmaya motor almak için. Önceleri jinlun, keeway falan düşünüyordum ama bu topic i okuduktan sonra fiyat/performans olarak en iyi başlangıç motorunun zealsun zs150-19 olduğuna karar verdim sizlerin sayesinde. Bu forumda motor hakkında fikir edinmeme yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Criminal ve stormlord a ayrıca teşekkürler verdikleri teknik bilgiler için.

Ehliyetim 5 ağustos 2008 günü elime geçecek. Ehliyet olmadan motor kullanmak istemiyorum ama bu keyfi yaşamak içinde sabırsızlanıyorum. Motor tecrübem hiç yok aslında. 12 yaşımda 200metre kadar kullandığım mobilet i saymazsak Vitesli bir motorun nasıl kullanılacağı hakkında biraz eğitime ihtiyacım var. Haziranın sonunda almayı düşünüyorum motoru. Maddi durumum en erken bu tarihe izin veriyor.

Bütçeminde kısıtlı olması nedeniyle 2. el bi zealsun zs150-19 almayı düşünüyorum. Rodajı tamamlamış yada en fazla 5000-6000 km de olan bi motor olması tercihimdir. 1700-1800 ytl arası bi fiyat düşünüyorum. Bu fiyat gerek motoru üzerime geçirirken olan masraflarla, gerek kask ve diğer güvenlik ekipmanlarıya vede ehliyetle beraber 2700-2800 ytl civarına mal olacak bana. Buda benim icin hatrı sayılır bi bütçe aslında ama artık kararlıyım bu hayalimi gerçekleştirmeye. Sizlerin referansıyla temiz bir motor almak istiyorum.

Bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

hayırlı günler herkeze...

aphelyon

Arkadaşım özeline bir mesaj gönderdim. Cevabını bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler