Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben bu motoru 3 yıldır kullanıyorum ve de çok memnunum vede herkese tavsiye ederim yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun allah kaza bela vermesin titreşime gelince ben öyle birşey hissetmedim görünüm olarak muhteşem herkes bayılıyor motoruma )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZS 150-19
    [QUOTE=ulgen01;2747235]slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben bu motoru 3 yıldır kullanıyorum ve de çok memnunum vede herkese tavsiye ederim yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun allah kaza bela vermesin titreşime gelince ben öyle birşey hissetmedim görünüm olarak muhteşem herkes bayılıyor motoruma )[

ulgen01 hoşgeldin ama artık pek fazla kimse yok. uzun zamandır bir ben varım aktif olarak bu motoru kullanan ve yorum yapan
    [B]Yaşam Düşlerde Saklıdır...![/B]

Merhaba arkadaşlar. Bende bu motora ilk görüşte bayıldım. Tek çekincem 150cc tek silindir bu aleti kaldırır mı?
    Sorun yaşarmıyım tek veya iki kişi bindiğimde.

İki motor var aklımda almak istediğim.
    Birisi Zealsun 150cc
    İkincisi de Ramzey 250cc aynı fiyattalar. 2000 Tl gibi alacağım.

Sizin fikirlerinize güveniyorum ve bana yol göstermenizi istiyorum.

Hayırlı ramazanlar...

Motosikleti
    ZS 150-19
    Alıntı cangolqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bende bu motora ilk görüşte bayıldım. Tek çekincem 150cc tek silindir bu aleti kaldırır mı?
    Sorun yaşarmıyım tek veya iki kişi bindiğimde.

İki motor var aklımda almak istediğim.
    Birisi Zealsun 150cc
    İkincisi de Ramzey 250cc aynı fiyattalar. 2000 Tl gibi alacağım.

Sizin fikirlerinize güveniyorum ve bana yol göstermenizi istiyorum.

Hayırlı ramazanlar...
    arkadaşım merhaba,
    biraz geç oldu ama kusura bakma mesajını yeni gördüm.
    bu motoru almadan önce bende seninle aynı endişeleri taşıyordum ama motoru aldıktan sonra anladım ki çok doğru bir karar vermişim. bu motoru kesinlikle tavsiye ediyorum. çekinmeden alabilirsin, çekişi ile ilgili hiç sorun yaşamazsın. ben arkamda 110 kg 1.90cm boyunda adamla çok dik bir rampayı hiç zorlanmadan çıktım ayrıca arkamda eşim ve 3 poşet erzak torbası ile Bursa Merkezden/Mudanya'ya gittim çekişle ilgili zerre kadar problem olmadı.

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Merhaba arkadaşlar,

Hepiniz zealsun sayfasına hoş geldiniz Ben kimim diye soracak olursanız. Adım gökhan, bu sayfanın eskilerindenim uzun zamandır girmiyordum merak ettim de, zealsun kullanıcılarını görmek sevindirdi beni Pişman olmazsınız 5 senemi paylaştı 150-19, herkese selamlar

zilecef2676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    slm arkadaslar mrb adım cafer istanbul başakşehirde oturuyorum. yaklaşık 4 yıldır motor kullanıyorum jinlun 150 lik motorumdan mennunum uzun zamandır kullanıyorum artık sürekli masraf çıkarmaya başladı sanırım ömrünü tamamladı neyse saadete gelelim formu adan zeye takip ediyorum sonunda bu motoru almaya karar verdim motorunu satmak isteyen varmı bu arada önümüzdeki haftaya alacam kısmet olursa. sahibinden.com sitesinden baktım kafama yatan bi kaç motor var bakacam. burda sormamım nedeni eşe dosta gidecek bi motor olsun 5 fazla olsun temiz olsun. istanbulda olursa daha iyi olur. çevresinide düşünürüz yeterki temiz makina olsun. tel: 0532 565 83 07 cafer. tekerinizi daima düz bassın sevgiyle kalın.....

Motor konusunda daha yeniyim. Cahillimi mazur görün arkadaşlar. Aklımda 2 motor var biri motoran diye bi marka yine 150 lilik 2012 model 1600 tlye bırakıyo bizim komşu. Diğeride linkteki zealsun fikirlerinizi bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00847107/detay

Merhaba ben motor almak istiyorum ve bu motor gayet hoşuma gitti arkadaşımda da var zaten gayet güzel. Fakat araştırdığım kadarıyla artık bu motor 0 olarak satılmıyor sanırım. 2. el almak mantıklı olur mu sorun yaşar mıyım parça sıkıntısı falan. Hala bu motor işimi görür mü ne diyorsunuz?

arkadaşlar gaz teli sorunum var bilgisi olan var mı nereden buluruz

Motosikleti
    ZS 150-19
    Alıntı Bah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gaz teli sorunum var bilgisi olan var mı nereden buluruz

merhaba, bu motor için yaşayacağın en iyi prolem bu. her tamircide bulabilirsin...

bu motor genelde tavsiye ediliyor anladığım kadarıyla

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar arkadaşlar.

Yıllardır girmediğim topiğim 335.000 hite ulaşmış. Yıllar sonra hala görmek çok güzel gerçekten

Motosiklete gelince hala bende. Ama artık işlerimden dolayı fazla ilgilenemiyorum :(

Bu arada hala aktif olan arkadaşlar varsa. Şu anda yedek parça ve servis hizmetini nereden alıyorlarsa bana burdan bilgi verirlerse sevinirim.

Bu sayfalardan ne efsane dostlar çıktı okuyan bilir..

Sevgiler

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    uzun zaman sonra bende bi gireyim dedim.
    Ben prensi sattım raptor a geçiş yaptım. Benim hatırladığım sen parçaları bile evde yapabilecek durumdaydın
    şaka bi yana çoğu parça diğer markalarla uyuyo. en son karbüratör arızalanmıştı mondialden bulup taktım sıkıntı çıkarmamıştı.

aklıma geliyoda ne geziyoduk yaa

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19

devamdayız :)

izzmarit
    uzun zaman sonra bende bi gireyim dedim.
    Ben prensi sattım raptor a geçiş yaptım. Benim hatırladığım sen parçaları bile evde yapabilecek durumdaydın
    şaka bi yana çoğu parça diğer markalarla uyuyo. en son karbüratör arızalanmıştı mondialden bulup taktım sıkıntı çıkarmamıştı.

aklıma geliyoda ne geziyoduk yaa ''

geziyorduk
    gezmeye devam ediyorsun ,takipteyim
    yine gezeriz ...

05 Ağustos 2013, 17:37
    -CRiminAL-
    Selamlar arkadaşlar.

Yıllardır girmediğim topiğim 335.000 hite ulaşmış. Yıllar sonra hala görmek çok güzel gerçekten

Motosiklete gelince hala bende. Ama artık işlerimden dolayı fazla ilgilenemiyorum :(

Bu arada hala aktif olan arkadaşlar varsa. Şu anda yedek parça ve servis hizmetini nereden alıyorlarsa bana burdan bilgi verirlerse sevinirim.

Bu sayfalardan ne efsane dostlar çıktı okuyan bilir..

Sevgiler''

Crimcan gel parçalara
    Hallederiz gereğini
    Efsane devam ediyor
    All over the world

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geziyorduk
    gezmeye devam ediyorsun ,takipteyim
    yine gezeriz ...

[/B]
    Yakalanıyoruz tabi

Murat Abi toparlanalım yine eskisi gibi

ben yerimde duramıyorum vakit bulunca biraz dolaşayım diye çıkıp gidiyorum
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Selam arkadaşlar. Ben Kırşehir'den Ercan. Foruma yeni üye oldum.
    Nisan ayı gibi bir motor almayı düşünüyorum. Uzun süren araştırmalarım sonucunda RR Spyder ile Zealson arasında kaldım. Uzun süredir bu motoru kullanan arkadaşlar Zealsonun artılarını ve eksilerini özetlerlerse benim gibi kararsız olanlara yardımcı olmuş olurlar. Bir kaç haftadır takip ediyorum bu forumu. Oldukça hoş ve bilgili üyelere sahip.
    Herkese iyi akşamlar diliyorum.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    hoşgeldin kavakercan

Benim ilk motorumdu zealsun. şuanda rr spyder kullanmaktayım.
    zealsun un yeni modelleri gelmiyo malesef. kötü yanı bu diyebiliim sadece.
    150-19 modelinin bakımlarını eksik etmediğin sürece seni yolda bırakmaz. Yağ radyatörü olması güzel bi artı. Sürüşü keyifli. 4 sene boyunca kullandım sadece yağ hortumundaki çatlaktan dolayı motoru kilitledim (kendi hatamdı yağsız kaldı motor).
    şubat sonunda rr spyder aldım. Bu iki motor arasında çok fark var. Zealsun 150cc tek silindir hava soğutmalı - RR 250cc çift silindir sıvı soğutmalı motor. Arasında bariz bi güç farkı var.
    Zealsun üzerinde yaklaşık 18bin, RR üzerinde şuanda 11bin km yol yaptım.
    şahsi fikrimdirki zealsun 250cc olsaydı değiştirmezdim motorumu (ilk aşk unutulmaz durumları birazda )
    Spyder ın biraz daha farklı bir duruşu var. Ön maşa daha uzun. Zealsunda gidon daha rahat (kişiye göre değişebilir)

Zealsun u ''-CRiminAL-'' gelip anlatsa daha güzel olur aslında.

Cevabın için teşekkür ederim izzmarit. Bu arada isimim Ercan. Eğer Zealsun zs150-19 alırsam, ileride çözemeyeceğim bir problemle karşılaşır mıyım? Yoksa her problemin bir çözümü var mı? Servisi çok yaygın değil bildiğim kadarı ile. Demek istediğim şu ki, mekanik veya motora ait bütün parçalarını bulabilir miyim? Her parçası başka marka ve model motosikletlerden bir tanesine uyuyor mu?

Merhaba kayasertac ;
    Ben hiç zealsun kullanmadım . Ama yazın almaya karar verdim . kendimi bildim bileli bu tarz motorları çok seviyorum . Ben bu motorun özelliklerini senin gibi bi kullanıcıdan duymak isterim bana motor nasıl iyi mi arıza verir mi sık sık . Birde mondial 250 mct ile bunun arasında kaldım . Lütfen bana yardımcı ol. Şimdiden teşekkürler .

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar size tavsiyem motorun istenilenden fazla ağır oluşudur,
    yağ soğutması pek bişiye yaramıyor,
    radyator alttan gırıyor ve yıne altan cıkıyor,
    buda demek oluyorkı sogutma pek olmuyor,
    yag pompası standart 150cc motor yağ pompası,
    o pompa normalde sadece kendini yağlamayı saglarken bırde radyator eklemısler,
    nasıl olsunda yagı radyatore bassın,

şasi 250cc motor şasisine eş değerdir,
    150 cc bir motora bu şasi ağır gelir yakıtı arttırır,

Motoru hakkında dıyecegım hıc bısıy yok mekanık tun AGK,,,CG 150 CC motorlar ile aynı,
    yedek parca konusunda camurlugu,,,hava fıltre kutusu komple ve eksozu piyasada yok denecek kadar az bulunuyor,

Onun dışında motoru sağlamdır,,,
    Almayı düşünenlere hayırlı ugurlu olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler