Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi o şekilde olmaz yalnız.Motorun ısınana kadar jikleyi üste alacaksın.Yola çıkınca 1 km sonra jikleyi indirmek zorundasın.Jikle hava girişini tıkar.Bu durumda motora az hava çok benzin gider.Bu zengin karışım oluşturur.Zaten jiklein manası da motoru boğdurmak anlamına gelir.Sürekli jikle açık gidersen gaza asıldığında emme manifolduna giren hava kısıtlandığı için benzini havayala birleştirip yakamazsın.Yanamayan benzin egsosdan çiğ atılır bu da senin süratini ve ivmelenmeni direk etkiler...

Benzin ayar vidası elbette var ama karbüratörünü görmem gerek.Genelde gaz kulakçığının altında rölanti ayar vidası olur.Benzin pilot vidası da emme manifoldu girişinin alt kısmında olur genelde.
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...
    İpek ipi tutardı,yaaa şimdi ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    StormlorD´isimli üyeden Alıntı
    ertesi gün de murat abi müsait olursa onunla görüşücem inşallah :D

Dese de ses çıkmadı ,umarım kazasız belasız gelmiştirrahatsız etmemek için aramadım.

-CRiminAL- nöbetçi tamirci konumundasın storm gelsin görürsün sen bugün Cebit dönüşü sizin eve uzaktan baktım ama otobüsteydim
    Evet dostlar öngörü cuma da dahil 21-22 dereceler de gösterir olası cumartesi ,pazar da o sıcaklıklar da ve yağışsız olur ben hazırım ,takımı yoplayalım ve hatta anadolu yakasında bir buluşma olsun ne dersiniz?

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yaa criminal çok saolasın yaa.. hakkatten çok bilgilisin bu konularda ve yardım severliğin için tekrardan çok teşekkür ederim.. bundan sonra jikleyi indiririm üstadım.. bunu bilmiyodum valla.. saolasın.. benim motorda jikle tam koltuğun altında iç tarfta kaldığı için heralde hep o seviyede durcak o zannediyodum.. tekrardan çok saolasın yardımın için ))

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı muratdiksöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    StormlorD´isimli üyeden Alıntı
    ertesi gün de murat abi müsait olursa onunla görüşücem inşallah :D

Dese de ses çıkmadı ,umarım kazasız belasız gelmiştirrahatsız etmemek için aramadım.

-CRiminAL- nöbetçi tamirci konumundasın storm gelsin görürsün sen bugün Cebit dönüşü sizin eve uzaktan baktım ama otobüsteydim
    Evet dostlar öngörü cuma da dahil 21-22 dereceler de gösterir olası cumartesi ,pazar da o sıcaklıklar da ve yağışsız olur ben hazırım ,takımı yoplayalım ve hatta anadolu yakasında bir buluşma olsun ne dersiniz?
    eveeet sonunda istanbul'a geldim

1100km yolun 500km sini araba kullanarak geçirdim sinir sahibi olmadım

erken gelirim diye düşündüm ama yol çok uzadı. Eve geç gelince de arayamadım seni murat abi kusuruma bakma

Caddebostan yapabiliriz, fekat deniz kenarı soğuk olduğundan dolayı üşüyebiliriz

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eveeet sonunda istanbul'a geldim

1100km yolun 500km sini araba kullanarak geçirdim sinir sahibi olmadım

erken gelirim diye düşündüm ama yol çok uzadı. Eve geç gelince de arayamadım seni murat abi kusuruma bakma

Caddebostan yapabiliriz, fekat deniz kenarı soğuk olduğundan dolayı üşüyebiliriz
    Hoşgeldin hoş akşam saati bir Karaköy-Ortaköy yap sinir sahibi olmayı görürsün
    Caddebostan filan olabilir tabii,eee "sonbahar" artık sabah ve akşamları sıkı giyinmek gerekir enazından yanımızda bir polar filan yedekliolmak "yaşlı tavsiyesi"
    Zaten"Nami (Finlandiya'ya)gidecek gene gelecek yapacağız"

ragman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoş geldin storm.

Akşam saati Sahilden Karaköy-ortaköy (hadi bide istinye) gecenin ilerleyen saatlerinde son buluyor. Bide ertesi gün işe gitmek için kalkınca sinir sistemi tamam oluyor. Tavsiye etmiyoruz

Helsinki (Finlandiya) yaşanacak şehirler sıralamasında 7.sırada, istanbul ise 106...

haha yerim sizin geyiklerinizi ben

smyael rica ederim kardeş her zaman yanındayız....

Walla pazar izzmarit yanıma geldi.Sahilde her zamanki mekanımıza indik

Hatta rialli malı 35/35 halojen ampullerimi de getirtti sağolsun.Taktım motora aynalı tahir gibi geziyom şimdi...

Walla benim iş güç kafam bi dünya dosyalar,seminerler,sunumlar girer girmez 220 volt şarja taktılar beni.Kutup başlarım oksitlendi şimdiden Pazar istanbulda olacakmıyım bilmiyorum o derece karışık işler..Ama eğer olursam ve hava güzel olur iseBi avcılar sahiline gitmek istiyom.Tabi aşırı güzel olursa karşıya da geçebilirim.Artık 50 km sonrası baya bi kas eklem ağrısı yaratıyo.Soğuğu bi kere yedinizmi saatlerce ısınamıyosunuz..Dikkat etmek gerek ortalık aksıran tıksıran salya sümük insancıklarla dolu aman diyim C vitamininni eksik etmeyin...
    Eskiden Ali At'a bakardı,şimdi kıza..Işık ılık süt içerdi,şimdi Vodka RedBull...

Motosikleti
    zealsun zs 150- 19
    crim dostum bişey soracağım.sence yağ değiştirme zamanı geldimi biraz daha bekleyelimmi havaların soğumasını?5000 de değiştirmiştim.yazın zaten sıcaktan incelecek diye kalın yağ kullanmıştım.şimdi tam tersini yapmayı düşünüyorum.doğrumu düşünüyorum.8500 km e yaklaştım.kaç a kaç yağ tavsiye edersin?

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    arkadaşlar 29 Ekim deki organizasyona katılacak varmı ?? ben geçen sene de katılmıştım august ve muratdiksöz abilerim de gelmişti yağmur da olsa güzeldi bu sene yanlız mı kalacam bi sorayım dedim
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Alıntı smalwillie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crim dostum bişey soracağım.sence yağ değiştirme zamanı geldimi biraz daha bekleyelimmi havaların soğumasını?5000 de değiştirmiştim.yazın zaten sıcaktan incelecek diye kalın yağ kullanmıştım.şimdi tam tersini yapmayı düşünüyorum.doğrumu düşünüyorum.8500 km e yaklaştım.kaç a kaç yağ tavsiye edersin?
    Zamanı gelmiş değiştirmelisin.Ancak motoru yatıracaksan 1 litre dandik yağ koy ve öyle yatır.Yok kullanacaksan 1.2 litre kadar Castrol magnatec 10/40 koyabilirsin...

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 29 Ekim deki organizasyona katılacak varmı ?? ben geçen sene de katılmıştım august ve muratdiksöz abilerim de gelmişti yağmur da olsa güzeldi bu sene yanlız mı kalacam bi sorayım dedim
    Dostum 29 ekimde istanbulda olursam ve hafta sonu iznime denk gelirse katılabilirim.Tabi nereye gidildiği de önemli...

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Murat ben oradayım ,diğer bir deyişle zaten evin yanında olduğundan katılmamam olmaz,erken saatte konuşlanacağımsonrasında da biz grubumuzla .....

Dostlar katılmayı bende istiyordum. Ama defalarca değişti ve 29 ekimde karar kılındı. Tabi doğrusuda bu. Ancak ben katılamıyorum maalesef. Çarşamba çalışıyorum.

ÇArşamba me to :( :( :(

Geçen gece led döşemek için devir göstergesini söktüm.Arkası açılıyor, İçine ulaşılamıyor. Göstergenin ön metal çerçevesini iterek-kastırarak açarsam deforme olacak büyük ihtimal. Led için kesinlikle içine ulaşmak lazım. Görüntü harika oluyor. Ama tüm rakamların homojen yanması için, içi açılmalı maalesef... İçini açan varsa haber versin..

Selektöre beş adet u.beyaz led bağladım ve 50ms 60V gerilim tatbik ettim. Sonuç harika.Farketmeyen adamın gözünü çıkarır valla. Bu etkinin junior'ını 15-50 Volt civarında, ELİNİZİ hızlıca değdirip çekerekde lede enerji vermek suretiylede görebilirsiniz.

Bizim çamurluktaki kartalın gözler şeffaf bu arada.... İçeriden ışıkmı versek ne?? :)

"Geyik, Topiğin Direğidir"

selam dostlar. ben de ön farımın gücünü arttırabilir miyim diye sormak istemiştim. geçen gün evimin yakınlarında son derece işlek bir caddede nedereyse ufak bir meteor düşmüş gibi bir çukuru son anda farkettim de. frene asıldım çok yavaş girdim ama lök diye bir ses geldi önden, içim acıdı. arka teker de resmen içinde kaldı çukurun,stop etti orda alet artık farım daha kuvvetli olsa daha iyi görürdüm diye düşündüm.
    bir de yukarıda mevzuu geçince ben de dedim benimkinin yağı falan ne durumda. 6000 de alet,önceki sahibi değiştirdi mi hiç bilmiyorum. nası bakılır, değiştirmek lazımsa nerden anlanır acaba?

Çarşamba günü çalışmıyacağımız açıklandı. Büyük ihtimalle bende katılıyorum.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    evet arkadaşlar bayrakları ve yağmurlukları hazırlayın az kaldı çarşambaya sonra yol üstündeki bayrakçı fena kazıklıyo
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gece led döşemek için devir göstergesini söktüm.Arkası açılıyor, İçine ulaşılamıyor. Göstergenin ön metal çerçevesini iterek-kastırarak açarsam deforme olacak büyük ihtimal. Led için kesinlikle içine ulaşmak lazım. Görüntü harika oluyor. Ama tüm rakamların homojen yanması için, içi açılmalı maalesef... İçini açan varsa haber versin..

Selektöre beş adet u.beyaz led bağladım ve 50ms 60V gerilim tatbik ettim. Sonuç harika.Farketmeyen adamın gözünü çıkarır valla. Bu etkinin junior'ını 15-50 Volt civarında, ELİNİZİ hızlıca değdirip çekerekde lede enerji vermek suretiylede görebilirsiniz.

Bizim çamurluktaki kartalın gözler şeffaf bu arada.... İçeriden ışıkmı versek ne??

"Geyik, Topiğin Direğidir"

selamlar sevgili zihni sinir kardeşim

göstergelerin arkasındaki krom kapağı sökebiliyorsun. Söktükten sonra iç kısmı ortaya çıkıyor ama komple sökebilmen için içerdeki somunları vs. herşeyi sökebilirsin. Anlayacağın tersten sökülüyor..

Led diyotlara dediğin gibi biraz yüksek gerilim verince canavar gibi yanıyor ama merak ettiğim şey şu : 50 Volt gerilimi nasıl sağladın? dc-dc converter mı buldun ne yaptın? :D ayrıca verdiğin gerilimi çok kısa süre yapmalısın yoksa o ledler YALAN OLUYOR Anladığım kadarıyla akımı düşük tutmuşsun. Merak ettim ya

Kartal'ın gözlerini oyup içeriye led bağlanabilir yapan arkadaşlarımız vardı.

Ben de dün muratdiksoz ile birlikte ikitekerim modlarından tolga'nın nikahına katıldım (küçükyalı belediye evlendirme salonu). Fosforlu yağmurluk ve çakar lambalarımla önden korteje yol açtım

Alıntı kujeste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostlar. ben de ön farımın gücünü arttırabilir miyim diye sormak istemiştim. geçen gün evimin yakınlarında son derece işlek bir caddede nedereyse ufak bir meteor düşmüş gibi bir çukuru son anda farkettim de. frene asıldım çok yavaş girdim ama lök diye bir ses geldi önden, içim acıdı. arka teker de resmen içinde kaldı çukurun,stop etti orda alet artık farım daha kuvvetli olsa daha iyi görürdüm diye düşündüm.
    bir de yukarıda mevzuu geçince ben de dedim benimkinin yağı falan ne durumda. 6000 de alet,önceki sahibi değiştirdi mi hiç bilmiyorum. nası bakılır, değiştirmek lazımsa nerden anlanır acaba?
    Ön farının gücünü Aynı lambanın sivri uclusundan alarak biraz artırabilirsin. Motosiklet farı maksimum 20-25 mt aydınlatığı için fazla birşey umma derim
    zamanında çok uğraştım H4 far taktım vs. vs. sen sen ol standardının dışına çıkma

Büyük çukurlarda bizim ön amortisör çok yumuşak olduğundan dolayı fena düşüyor. Bir kereden birşey olmaz ama yine de dikkatli ol derim
    Amortisörün bir kaç senelik olduğundan dolayı artık içindeki yağı su kıvamına gelmiştir.

Geçen gün amortisörlerimi söktüm, yağını değiştirdim daha kalın yağ koydum.. Sonuç : mükemmel viraj kabiliyeti, çukurlarda kontrolü kaybetme sorunu ortadan kalktı, biraz konfor azaldı, amortisör sertleşti ama her şeyin bedeli var

Motor yağının değişme zamanını motorun sağ kapağındaki yağ penceresinden yağın rengine bakarak ( simsiyah olmuş ise artık değişmesi gerekir), yağ çubuğunu çıkarıp yağı iki parmağın arasında gezdirerek kayganlığından ve yapışkanlığından (iki parmağını 3-5mm açtığında yağ uzuyorsa iyi durumdadır) anlayabilirsin.

Motor yağını değiştirmen için sana lazım olan aletler :

- lokma takımı (ya da lokma kolu, uc uzatma kolu ve 17mm lik uc)
    - kova veya üstü kesilmiş 5lt pet şişe (yağı boşaltman için)
    - bez (elini silmen için )
    - 1,2 lt mevsimine göre 10w-40, 15w-40, 20w-50 motor yağı (yazın 20-50 en kalını kışın ise 10-40 en incesi kullanılır genellikle) bu mevsimde 10-40 kullanman daha iyi sonuç verir.

değiştirmen için yapman gerekenler :
    - motorunla gezdikten sonra yağı değiştirmeni öneririm, böylece yağ sıcak olduğundan dolayı akışkanlığı artmış olacak ve karterde eski yağ fazla kalmayacaktır.

- gezi dönüşü motoru orta sehpaya al, Lokma anahtarını hazırla, lokmayı sökme konumuna getir , kovayı veya pet şişeyi motorun altına yerleştir.

- Motor bloğunun tam altında ortada büyük bir cıvata başı göreceksin (17mm lik) Lokma anahtarını yerleştir ve sıkıca aban ki cıvata gevşesin.

- cıvatayı gevşettikçe yağ sızdığını göreceksin, elinle cıvatayı gevşet yağı boşalt.

- yağ son damlasına kadar boşaldığından emin olduktan sonra cıvatayı dikkatlice yuvasına yerleştir iyice sık.

- yağ seviye çubuğunu çıkar, hortumlu huni ile yağını DOLDURMAYA başla. H nin üstüne kadar doldur (radyatör payı da var çünkü).

- çubuğu yerine tak . Motor kapalı iken ayağınla 5-10 defa marşa bas ki yağ pompasına yağ dolsun.

- motoru 5-10 dk kadar çalıştır, gezmek istiyorsan gez.
    - bu kadar :D

her 2000km de bi yağını değiştir. aksatma.

Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı ragman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşamba günü çalışmıyacağımız açıklandı. Büyük ihtimalle bende katılıyorum.
    evet arkadaşlar bayrakları ve yağmurlukları hazırlayın az kaldı çarşambaya sonra yol üstündeki bayrakçı fena kazıklıyo
    Yağmur yok ve öngörü doğrultusunda 17 derece dolaylarında ve haftasonu 20 derecelerde çarşambadan haftasonu planı yapılabilir güzel havaları yitirmeyelim,bayrağımı sisybara bağlıyorum
    storm,ragman,izzmarit,muratdiksöz gelenler isimleri ekleyindiğer bir deyişle bana geliyorsunuz gibi oldu

kujesteilk yağ değişimim bayağı heyecan vermiştişimdi dişlerimi fırçalarken o arada bile değiştiriyorum
    Eski yağı atma benzin istasyonlarında ki toplama yerleri alır ben bir kısmını bazı şeyleri yağlamak için kullanıyorum

stormlord2un çakarları enfes en kısa zamanda istiyorum ayrıca bu led işini de çarşamba detaylandıralım

Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar sevgili zihni sinir kardeşim

göstergelerin arkasındaki krom kapağı sökebiliyorsun. Söktükten sonra iç kısmı ortaya çıkıyor ama komple sökebilmen için içerdeki somunları vs. herşeyi sökebilirsin. Anlayacağın tersten sökülüyor..

Led diyotlara dediğin gibi biraz yüksek gerilim verince canavar gibi yanıyor ama merak ettiğim şey şu : 50 Volt gerilimi nasıl sağladın? dc-dc converter mı buldun ne yaptın? :D ayrıca verdiğin gerilimi çok kısa süre yapmalısın yoksa o ledler YALAN OLUYOR Anladığım kadarıyla akımı düşük tutmuşsun. Merak ettim ya

Kartal'ın gözlerini oyup içeriye led bağlanabilir yapan arkadaşlarımız vardı.
    Selamlar Strom.

Peki önündekini sökebiliyormuyuz?

Olayın özeti şu. Göstergenin arkasında lambanın takılı olduğu 1cm çapında bir delik var. Başkada açık biryer yok. Daha fazla açılamıyor. Bu 1cm lik kısıma led döşemek çok verimli sonuç vermiyor. Oradan ledleri içeri göndermekde pek mantıklı sonuç vermmiyor. Yine oluyor ama daha şık olabilir;

Ben herşeyi söktüm arka taraftan. Göstergenin ibresine ve membranına ulaşmak istiyorum. Ama bunun için ön çerçevenin çıkması gerekiyor. Oda çıkarsa deforme olacak. Çünkü; vida falan yok, direk kastırma..

Led diyorlar anlık tepe voltajlarına dayanabilmektedir ve bu esnada çok yüksek ışık yayarlar.Bu sürenin çok kısa olması gerektiğini tekrar söyliyeyim. Bunu 12V ile yapabilmek için kondansatör şarjlı bir devreye ihtiyacınız var.Gereken ufak yükseltici trafoyu kendinizde sarabilirsiniz.Bu arada alternatörüde unutmayın.İmkanlar çok.. Ben 50V u elimde mevcut olan ayarlı DC kaynaktan mcu kontrollü olarak verdim.
    2 Saniyede 1 sefer 75ms. ~150-200ms ve daha uzun tutarsanız ışık şiddeti yükselmek yerine aksine düşecek ve birkaç sefer sonra yanacaktır!!!! Kondansatörlü devrede 2 saniyede bir olmaz tabi..

Güzel havalarmı ? Bizi bu güzel havalar mahvetti...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler