Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zealsun Zs 150-19 Cruiser Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Ya Criminal o kadar güzel şeyler yapıyorki motoruna ben zaten satmak istemiyorum iyice satmaktan vaz geçecem valla herkese kazasız güzel günler arkadaşlar
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cANCAĞAZIM SIRF SANA İNAT YAPIYOM ZATEN )
    Şaka maka havalar ısınıyo.Ben her an klima falan bile takabilirim benim motora.Aslında müzik sistemi düşüncem var ama önce şu kafam kadar büyük olan hava filtresi kutusunu yok etmenin yollarını bulmam gerek ki yer açılsın tesisat çekecek

Motosikleti
    PİAGGİO,VESPA.APRİLİA,DERBY,GİLERA BAYİİ
    zealsuncular polen fiyatları düsürdüüüüü 2;üü 150-19 anahtar teslimi 3.000 ytl www.zealsun.com ulasabılırsınız bu arada fiyatları hazıran fiyatlarıdır....
    AKBULUT OTOMOTİV MONDİAL-RAMZEY-ZEALSUN [COLOR="Red"]VESPA ,GİLERA,APRİLİA,DERBY,PİAGGİO YETKİLİ BAYİİ[/COLOR]
    nuhkuyusu cad. no:22/3 üsküdar / istanbul
    tel:0216 474 89 89 fax:0216 474 72 85

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    geçen sene 2300 ytl değilmiydi? 150cc motora sl150 gibi gaz verdiler 3000 yaptılar, bravo yani...

walla geçen sene ötv zamından beri fiyatı 2650 ytl.en az zam yapılan motor bizimki.Sadece 1 kere yapıldı o da bu sezon fuardan sonra.Hakedene yapsınlar kardeşim.

merhabalar
    ya criminal kardeş şu far işinde bi anlatsan (fotolarla)ne kadar sevinecez
    ben yapacağom ama bi yerleri fazla kırarım diye korkuyorum

Motosikleti
    PİAGGİO,VESPA.APRİLİA,DERBY,GİLERA BAYİİ
    2300 ytl den sonra devletin motorlara kac defa vergi koydugunu biliyormusunuz?
    AKBULUT OTOMOTİV MONDİAL-RAMZEY-ZEALSUN [COLOR="Red"]VESPA ,GİLERA,APRİLİA,DERBY,PİAGGİO YETKİLİ BAYİİ[/COLOR]
    nuhkuyusu cad. no:22/3 üsküdar / istanbul
    tel:0216 474 89 89 fax:0216 474 72 85

Alıntı ydanis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    ya criminal kardeş şu far işinde bi anlatsan (fotolarla)ne kadar sevinecez
    ben yapacağom ama bi yerleri fazla kırarım diye korkuyorum
    Kardeş ben H4 ampulu söktüm ya onu kışın takmıştım.Sonra içime sinmedi yeni sisleri takınca devreye çok yük olmasın diye klasik 35 watt lık ampule geri döndüm.
    Aslında yapacağın şey sadece el yeteneğinle ilgili.H4 ampulün çevresindeki metal 3 ayaklı halkayı pense ile iki yanından bükerek far yuvasına oturtman gerekiyo.Tabi ampulun yönünü ayarlayıp bunu yapacaksın.Daha sonra kabloları kesip uçlarına h4ün ayakları ile aynı genişlikte dişi soketler çakacaksın.Uygun bağlantıyı yapıp izole edeceksin olay budur.resim koymam mümkün değil sökmüş bulundum bi kere

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cANCAĞAZIM SIRF SANA İNAT YAPIYOM ZATEN )
    Şaka maka havalar ısınıyo.Ben her an klima falan bile takabilirim benim motora.Aslında müzik sistemi düşüncem var ama önce şu kafam kadar büyük olan hava filtresi kutusunu yok etmenin yollarını bulmam gerek ki yer açılsın tesisat çekecek
    Criminal tekrar selamlar

Geçen gün hava filtresi kutusunu komple söktüm, bunun yerine sanayiden ANADOL hava filtresi aldım 5 YTL ye içi süngerli silindirik,karbüratör üstü hava filtresi. Bakalım şu an deniyorum,biraz karbüratörden benzini kıstım,rolantide aniden gaz açınca stop etmiyor,motor biraz rahatladı. Yanlız emme sesi çok arttı tam gaz açınca yayalar korkudan altına ediyorlar baya da yer açıldı o boşlukta. Başka bi kutu takıcam şimdilik bunu idareten taktım. Kapalı tip filtre kutusu şart çünkü yağmur çamur filtreyi ıslatır,motorun içine su girebilir.. sakat yani
    Lamba sorununa da çözüm buldum:
    Bizim ampullerin 45/40w modelini buldum(b35 miş bizim lambanın adı),baya güçlü aydınlatıyor ve aküyü bitirmiyor toros farından yaptığım far devresini söktüm,çünkü 5 amper gibi bir akım çekiyor akü 1 saat içinde bitiyor,yanlışlıkla stop ettirirseniz hayatta çalıştıramazsınız motoru

herkese iyi sürüşler.

Kardeş çok iyi etmişsin ya ben de en büyük derdimi kim çözecek düye düşünüyordum.Şimdi bi kaç sorun var.Birincisi anadol hava filtresinin ağzı bizim çıkışa uyacak kadar dar mı yoksa sen bi aparat mı taktın.İkincisi kutu takmana gerek yok filtre ıslansa da sünger varsa su içeri girmez zaten alt taraf kapalı.Biliyorsun bizim eski filtre kutusunun yandan açılan kapağıda su alabilir üstünde sadece yan kapak var.Daha evvel farklı motorlarda açık tip filtre takıp direk orda bırakan arkadaşlar da gördüm.Bence hiç kutu arama.Boşalan yeri alt kısımdan şamyel tarzı bi madde ile tıka örtü örter gibi.Bir de bi kaç resim ekler misin.Yarın aksaraya gideceğim bari ordan alayım ben de filtreden.Bide bizim B35 ampullerin 40/45 ini nerden buldun ya ben her yana baktım herkes yok diyo

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Akbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2300 ytl den sonra devletin motorlara kac defa vergi koydugunu biliyormusunuz?
    devletimiz sağolsun satışı patlama yapacak bir sektör fark etti mi hemen vergileri artırarak olaya el koyuyor, eski arabalardan alınacak vergi artırılacakmış, yenilerden az vergi alınacakmış, millete arabasını da sattırıp yeni araba için borca sokacaklar bu gidişle....

birazda motorlarınızdan resimler koysanız...

Motosikleti
    Kardeş çok iyi etmişsin ya ben de en büyük derdimi kim çözecek düye düşünüyordum.Şimdi bi kaç sorun var.Birincisi anadol hava filtresinin ağzı bizim çıkışa uyacak kadar dar mı yoksa sen bi aparat mı taktın.İkincisi kutu takmana gerek yok filtre ıslansa da sünger varsa su içeri girmez zaten alt taraf kapalı.Biliyorsun bizim eski filtre kutusunun yandan açılan kapağıda su alabilir üstünde sadece yan kapak var.Daha evvel farklı motorlarda açık tip filtre takıp direk orda bırakan arkadaşlar da gördüm.Bence hiç kutu arama.Boşalan yeri alt kısımdan şamyel tarzı bi madde ile tıka örtü örter gibi.Bir de bi kaç resim ekler misin.Yarın aksaraya gideceğim bari ordan alayım ben de filtreden.Bide bizim B35 ampullerin 40/45 ini nerden buldun ya ben her yana baktım herkes yok diyo
    Lambayı bostancı sanayi sitesinin hemen girişindeki küçük dar sokakta (sağda) selin otomotiv den aldım (5ytl).
    filtrenin boğazı biraz geniş maalesef. İç içe bi kalın bir de karbüratör boğazı kalınlığında boru geçirdim,silikonladım fln gayet güzel oldu. yakında resmini koyarım. Biraz uyduruk yaptım çünkü ilerde sökücem.
    Standart anadol filtresi ya çok uyduruk bişey silindirik üstü metal içi sünger basit bir filtre. aksarayda bulursun aradıklarını.

Kardeş ben H4 ampulu söktüm ya onu kışın takmıştım.Sonra içime sinmedi yeni sisleri takınca devreye çok yük olmasın diye klasik 35 watt lık ampule geri döndüm.
    Aslında yapacağın şey sadece el yeteneğinle ilgili.H4 ampulün çevresindeki metal 3 ayaklı halkayı pense ile iki yanından bükerek far yuvasına oturtman gerekiyo.Tabi ampulun yönünü ayarlayıp bunu yapacaksın.Daha sonra kabloları kesip uçlarına h4ün ayakları ile aynı genişlikte dişi soketler çakacaksın.Uygun bağlantıyı yapıp izole edeceksin olay budur.resim koymam mümkün değil sökmüş bulundum bi kere
    teşekkürler bi deneyeyim ...

Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Criminal tekrar selamlar

Geçen gün hava filtresi kutusunu komple söktüm, bunun yerine sanayiden ANADOL hava filtresi aldım 5 YTL ye içi süngerli silindirik,karbüratör üstü hava filtresi. Bakalım şu an deniyorum,biraz karbüratörden benzini kıstım,rolantide aniden gaz açınca stop etmiyor,motor biraz rahatladı. Yanlız emme sesi çok arttı tam gaz açınca yayalar korkudan altına ediyorlar baya da yer açıldı o boşlukta. Başka bi kutu takıcam şimdilik bunu idareten taktım. Kapalı tip filtre kutusu şart çünkü yağmur çamur filtreyi ıslatır,motorun içine su girebilir.. sakat yani
    Lamba sorununa da çözüm buldum:
    Bizim ampullerin 45/40w modelini buldum(b35 miş bizim lambanın adı),baya güçlü aydınlatıyor ve aküyü bitirmiyor toros farından yaptığım far devresini söktüm,çünkü 5 amper gibi bir akım çekiyor akü 1 saat içinde bitiyor,yanlışlıkla stop ettirirseniz hayatta çalıştıramazsınız motoru

herkese iyi sürüşler.
    selam stromlord ben yeni motoru servisten aldım senin dediğin gibi rolantide gaz verince stop ediyor karbiratör ayarımı açık????

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Alıntı malhatun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birazda motorlarınızdan resimler koysanız...
    geçmiş sayfalarda resimler var ordan bakabilirsin.
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Motosikleti
    Alıntı ydanis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bi deneyeyim ...

selam stromlord ben yeni motoru servisten aldım senin dediğin gibi rolantide gaz verince stop ediyor karbiratör ayarımı açık????

selamlar,

Motorun çok soğukken aniden gaz verirsen stop etmesi son derece normaldir. önemli olan motorun optimum sıcaklıkta iken aynı işlemi yaptığında stop edip etmediğidir. Sıcakken yapıyorsa kapış devresinde benzin açık demektir.
    Karbüratörünün kapış devresinde benzin ayarı vardır,aniden gaza yüklendiğinde karbüratöre benzin işetir. Eğer fazla verirse boğulur stop eder. Çok kısarsan da stop eder. Ayarlayarak sana uyan ayarı bulacaksın
    Eğer motor mekaniğinden anlamıyorsan hiç uğraşma sökmek için. Eğer biliyorsan ; sağ taraftaki kromlu kapağı sök,karbüratörün sağ tarafında telli kolllu bir mekanizma göreceksin,yıldız tornavida ile kolu sök,kolun sol tarafında üstü cıvatalı ayarlı küçük bir kol göreceksin. Sıkarsan benzini kısar,gevşetirsen benzini açar. O kısım yaylı bir mekanizma olduğu için sökersen takabilecek şekilde sıraya dizerek sök parçaları

Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

Motorun çok soğukken aniden gaz verirsen stop etmesi son derece normaldir. önemli olan motorun optimum sıcaklıkta iken aynı işlemi yaptığında stop edip etmediğidir. Sıcakken yapıyorsa kapış devresinde benzin açık demektir.
    Karbüratörünün kapış devresinde benzin ayarı vardır,aniden gaza yüklendiğinde karbüratöre benzin işetir. Eğer fazla verirse boğulur stop eder. Çok kısarsan da stop eder. Ayarlayarak sana uyan ayarı bulacaksın
    Eğer motor mekaniğinden anlamıyorsan hiç uğraşma sökmek için. Eğer biliyorsan ; sağ taraftaki kromlu kapağı sök,karbüratörün sağ tarafında telli kolllu bir mekanizma göreceksin,yıldız tornavida ile kolu sök,kolun sol tarafında üstü cıvatalı ayarlı küçük bir kol göreceksin. Sıkarsan benzini kısar,gevşetirsen benzini açar. O kısım yaylı bir mekanizma olduğu için sökersen takabilecek şekilde sıraya dizerek sök parçaları
    saolasın kardeşim
    ilk çalıştırmada yapıyo du ama bide sıcakken dikkat edeyim..
    kazasız sürüşler.

Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    arkadaşlar selamlar,benim motoru bu sıralar, akşamları ozellıkle hava sıcaklığı biraz düşünce bi kaç saat park halinde bekledikten sonra çalıştırmak çok zor hale geldi.defalarca denıyorum,cikleyi açıyorum denıyorm olmuyor,kumandadan, ayaktan derken bitanesi tutuyor ve çalışıyor daha sonra başka bi zaman yine aynı... her çalıştırma kabusa dönüştü,hele yanımda bi arkadaşımvarsa mümkün değil çalışmıyor naz yapıyor rezil ediyor beni bu konuda bilgisi olan arkadaş bana bi yol göstersin lütfen.sorun neden kaynaklanıyor olabilir,tamire goturmeden bi gerçek sebebi oğrenmek ıstıyorum

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Valla bir çok nedeni olabilir ama buji yi bir kontrol et istersen motorunu bilmiyoruz yenimi yoksa gecen sene falanmı aldın benim aklıma ilk buji geldi senin dediğin olay benim hava çok sogukken başıma geliyordu yada motor 3-4 gün hiç çalışmadan yattıktan sonra geliyordu ama şuan bir problem yok ben buji diyorum sökebiliyorsan çıkar bak belki kurum baglamıştır belki başka bir sorun olmuştur...

Stromlord ve -CRiminAL- güzel bilgileriniz ve paylaşım için teşekkürler...

Bende Sirkeciden Hakanla H4 ampül aldım taktım öncesinde reno toros ampulunden takmıştım aküyü bitiriyor kullanışlı değil bilginiz olsun şuanki fena değil yardımcı olsun diye sislerin ampullerinide söktüm ama gece gerçekten çok güzel aydınlatıyor gerçi hoş buda aküyü bitiriyor ya bakalım -CRiminAL- gibi geriye döncez galiba bizde nasıl olsa yaz geliyor gündüzler uzun geceler kısa

"şu far işinde bi anlatsan (fotolarla)ne kadar sevinecez
    ben yapacağom ama bi yerleri fazla kırarım diye korkuyorum" bence hiç yapma ydanis gerçi kendin bilirsin ama yapanlar çok memnun değil gibi geldi bana başta kendim olmak üzere selamlar saygılar...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Doğru diyosun çünkü h4 halojenler akımı çok emiyor.Mesela sislerin içindeki H3 halojenler voltmetreyi o kadar düşürmüyo.Ampulün içindeki tel sarımı ile ilgili bi durum diye düşünüyorum.
    Yetmiyo abi ne yaparsam yapayım motorun akımı yyetmiyo ama nen verimli sistem kesinlikle h3 halojen.en az yük ile en çok verim onda bilginiz olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler