Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha D'elight Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    merhaba arkadaşlar, scooter'la 120-130 km yaptım ve benzin bitti, fakat hep 2 kişi ve dipgaz gittim şu an empty'e düştü. Daha sakin kullanımda daha az yakçağına eminim. Harika bir dengesi var, 2 kişiyken bile durur pozisyonda bile denge problemi yaşamadım. Binmesi çok zevkli bu yağmur çamurda bile insanın inesi gelmiyor ki 1000RR sahibiyim normalde soğuk havada ve şehir içinde binmemeye özen gösteririm, kısaca bayıldım, düşünmeden alınılabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CimennHasann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Bende Yamaha D'elight almayı düşünüyorum.Kullananlar daha detaylı bilgi verebilir mi acaba ?

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    2.motorum olarak aldım ve bugün 1000 km.yi devirdim yani rodajı bitti..1000 km.deki izlenimlerim,harika bi şehiriçi motoru,yakıtı mükemmel denge dersen harika,kıvraklığı manevrası çok güzel,90 civarı hızla bile giderken ip gibi,bence tek olumsuz tarafı altı yere çok yakın olmadık yerlerde eğer dikkat etmezseniz altını sürtebilirsiniz.ama ne olursa olsun çok karizmatik bir görüntüsü var motorun.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çiğ köftecide paket servisi çalışanın kendi delight ı 39.000 km de. bu tempoyla seneye 70 bi olur

son hız spacy lerle aynı 85-90 dır heralde. E5 basın ekpres bunla zor ama sağ şeritte tecrubeli bir sürücü idere edebilir

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazlıkta kullanmak için komşular 3 adet almıştı bende uzun süre kullandım, rodaj döneminde oldugu için fazla sıkıştırmadan kullandım, kısaca anlatmak gerekirse plastik kalitesi yüksek neden derseniz acemi ilkkez binen bir arkadaşım yoldaki bir cukura düşerek yan yatırdı motoru ufak tefek köşe noktalarda cizikler oluştu sadece daha önceden bianchi mirror kullandım 50cc, ona göre karşılaştırırsam gayet sessiz geniş sele hoşuma gitmişti... şehir içinde gazlama kısmı yeterli olurmu bilmiyorum rodajda idi zorlamadım..

Motosikleti
    Kim ne derse desin deligh't keyifli güzel motor.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    vfr'nin yanına ikinci motor olarak almak istiyorum, istanbul içi mükemmel bi motor.. görünümü fiyatına göre harika, az yakıyo ufacık aralardan geçiyo daha ne olsun? vespa'ya o parayı vericek kadar zengin değilim
    EGELİ ve Deeplord bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vfr'nin yanına ikinci motor olarak almak istiyorum, istanbul içi mükemmel bi motor.. görünümü fiyatına göre harika, az yakıyo ufacık aralardan geçiyo daha ne olsun? vespa'ya o parayı vericek kadar zengin değilim
    İsabetli bir karar vermiş olursunuz ve deligh't ı kullandıkça daha çok seveceksiniz hatta kullanmadığınızda özliyeceksiniz
    Schizophren bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. ben de ikinci motor olarak geçen sene bir tane aldım. yaklaşık 2000 km oldu. Biraz bahsedeyim. Genel anlamda işçilik kalitesi iyi. Gözterge paneli hoşuma gitti, açık renkli zemini var. hız, yakıt ve kilometre sayacı var. Günlük kilometre sayacı yok. Ben alırken yanlarına orijinal koruma demirini ve ön tarafındaki çanta askısının (mandallı - kapanan ve metal olanını) yine orijinal aksesuar olarak taktırmıştım. İlk aldığımda aynalardan hiç bir şey göremiyordum. Orijinal aynaları çok küçük ve alçakta kaldığı için ancak kolumu gösteriyordu. Gittim yan sanayi çifti 10 lira olan daha büyük ve dairesel ayna taktırdım. Yalnız bunları takabilmek için sağ taraftaki aynaya ara bağlantı parçası almanız gerekiyor çünkü yamahada sağ ayna vidası ters. Yan sanayi aynalar direk takılamıyor. Aynaları değiştirince HD televizyon kalitesine geçti sanki. 1000 km de ilk bakımını yaptırdım diferansiyel yağı da değişiyormuş. sanırım. Şehir içinde kullanmakla birlikte işe giderken kullandığım güzergah genelde trafiğin 70 - 80 km/s hızla aktığı nispeten hızlı bir güzergah olduğu için dip gaz çok kullanıyorum. Yaptığım kilometrenin yaklaşık 31/3 ünü de iki kişi ile gidiyorum. Bu haliyle son yaptığım ölçümde 2.75 lt/100 km tüketimim oldu. Motorun rodajı sonrasında Bursa çevre yoluna çıktığımda yokuş aşağı 100 km/s hızı gördüm ancak düz yolda 90 km/s a ancak ulaşıyor. 80 e kadar çabuk bir şekilde 85 e kadar orta daha sonra da çok yavaş bir şekilde artıyor hız. Belki daha dik bir inişte daha fazla hıza çıkabilir. Amacım motoru o hızlarda kullanmaktan ziyade motoru açmak. Tüketimin de daha düşebileceği söyleniyor zaman geçtikçe. Göreceğiz bakalım. Tekerlek çapı küçük olduğu için bozuk yollarda çok hissettiriyor. Arkadan ziyade ön amortisör daha sert geldi bana. Geçende kornası susmuştu servise götürdüm çalmaya başladı kendiliğinden. Yine de serviste wd 40 sıktılar butonun içine doğru. Onun dışında bir problem ile karşılaşmadım. Sele altına kapalı kask sığmıyor. Ufak tefek eşya koyabiliyorsunuz. Bir de sele altı göz biraz ısınıyor. İlk skutırım olduğu için diğer modelleri bilmiyorum. Yakıt deposunun önde olması ve kontaktan açılıyor olması avantajlı; benzincide seleyi kaldırmanız gerekmiyor. Sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alalı 2 hafta oldu şimdiye kadar 67,5 TL yakıt ile 600Km yol yaptım ve çeyreğin üzerinde yakıtım var şu an için yakıt olarak gerçekten çok ekonomik bir motor

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Herkese Merhaba,

Bende delight ı alalı yaklaşık 1 hafta oldu, trafik sigortasını yaptıramadım daha fiyatlar çok yüksek, ve trafik şubede randevular hep dolu

Merhaba arkadaşlar bende bugün Delight ımı aldım kahverengi
    2014 model sıfır 5900TL 9 taksit
    2016 modellerin fiyatı artıcak dedi sorduğum bütün servisler bende 2014 falan demedim sıfır sıfırdır dedim aldım gitti

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı war3z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende bugün Delight ımı aldım kahverengi
    2014 model sıfır 5900TL 9 taksit
    2016 modellerin fiyatı artıcak dedi sorduğum bütün servisler bende 2014 falan demedim sıfır sıfırdır dedim aldım gitti
    Hayırlı olsun
    Galiba acilen vizeye sokmanız gerekiyor. Çünkü vizede, trafiğe çıkış yılı değil, üretim yılını baz alıyorlar. ( 2 yılda bir) Tavsiyem, motorunuzun bağlanmaması ve ceza yememeniz için vizesini kontrol edin. Başıma geldi o yüzden.

Delight ile Trafiğe çıkmadan önce bir süre kapalı alanda kendi kendime alıştırma yaptım , Altın elbiseli adamın eğitimi videolarından yararlandım ve yaptığım eğitimlerin faydasını trafikte çok görüyorum.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=bYrCsUy71Q0

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Bunun yagi kac lt aliyor bilen varmi

Sizce Delight ile hergün 70 km yapılırmı?
    Yapılırsada can sıkıcı durumlar olurmu yani 'keşke jant boyu daha büyük scooter alsaydım'...'keşke cc si daha yüksek alsaydım' dermiydiniz?
    Hergün 35 km gidiş 35km geliş için.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı harmony adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılırsada can sıkıcı durumlar olurmu yani 'keşke jant boyu daha büyük scooter alsaydım'...'keşke cc si daha yüksek alsaydım' dermiydiniz?
    Yapılmaz hele istanbuldaysan hiç yapılmaz

Teşekkürler, gerçi İzmir'de yaşıyorum ama genede 45dk lık bir yolculuk scooteri değilmiş gibi geliyordu, yanlız motorun sessizliği ve Delight'ın görselliği çok hoştu.
    Elveda Delight :(

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yagi kac lt aliyor bilen varmi
    0.9LT 10w40 alıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı harmony adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldayım günde 60km yapıyorum en az hatta son 3 gündür 100km üzerinde sürüyorum 2. motorum bu benim nc700x ile şehir içinde dolaşmamak için aldım iyi ki almışım bakkala çakkala giderken kapının önünde duran terlik olur ya alır giyersin 2 adım yere gider gelirsin bu motorda benim için tam olarak bu
    EGELİ bunu beğendi.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Yamaha Delight'imin senelik bakimini yaptim. 1000Km rodaj bakimindan bu yana tam bir sene gecmis ve anca 2600km kullanabilmisim. 3600Km de senelik bakimini tamamladim Izlemek isterseniz videosunu da ekliyorum Takip ederseniz yeni bakim videolari da yolda

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)