Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Hyosung X5 - GD250N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Okudum sayın hocam Sağol yanıt için.Ben zaten hyosung globale mail atmıştım fakat geri dönüşleri çook uzun sürdü ve bende meraktan dayanamayıp buraya yazayım demiştim. Allah var en baştan sonuna kadar okumamıştım çünkü konunun başlangıcı çok eski tarihliydi ve 5-6 sayfa boyunca da tarih günümüzden çok uzaktı. O yüzden üçer beşer atladım sayfaları ve denk gelmedim aradığım bilgilere. Özellikle size de sormak istemedim ki " her şeyi de bana soruyorsun git biraz oku yahu" gibi bir duru oluşmasın ama ne fayda yanıt yine sizden geldi ve tamda kaçındığım şekilde oldu.

bana gelen yanıt da şu şekilde oldu : "Dear Ali TOSUN.

Please refer to the below e-mail
    ilker.TUZUN@uniteks.com.tr

He is working at purchase Dept. at the Unitkes who is our official distributor.
    He will help you to find a local dealer shop to buy GD250R or GD250N.

Regarding frame slider, we do not think anyone has that kind of tuning parts in Turkey, yet.

Even in Korea, it is hard to find it.

Best Regards.
    Barton.

cid:image001.jpg@01D185DE.4DB07960
    Barton (JungKyoo) Kim / Senior Manager
    Global Marketing & Sales Team
    Global Marketing & Sales Division
    28, Wanam-ro, Seongsan-gu, Changwon-si, Gyeongsangnam-do, Korea
    82-55-269-7363 || Office
    82-10-9275-0052 || Cell
    82-55-274-0585 || Fax
    barton@krmotors.com || e-mail
    http://www.krmotors.com "

Aslında aradığım 250R konusuydu fakat orada kullanıcı yok denecek kadar az ve hiç bir bilgiye ulaşamayınca naked versiyonu üzerinden gidip en azından fikir sahibi olabilirim diye düşünüyordum.Bakalım neler olacak.

Bu arada yedek parça temini için de verilen siteler güzel ve işe yarar gözüküyor. Merak ettiğim ise egzoz mevzu. Montaj kısmında illa ki bir usta tecrübesi gerekli midir yoksa ben gibi bir amatörde iki cıvata sıkarak yapabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum sayın hocam Sağol yanıt için.Ben zaten hyosung globale mail atmıştım fakat geri dönüşleri çook uzun sürdü ve bende meraktan dayanamayıp buraya yazayım demiştim. Allah var en baştan sonuna kadar okumamıştım çünkü konunun başlangıcı çok eski tarihliydi ve 5-6 sayfa boyunca da tarih günümüzden çok uzaktı. O yüzden üçer beşer atladım sayfaları ve denk gelmedim aradığım bilgilere. Özellikle size de sormak istemedim ki " her şeyi de bana soruyorsun git biraz oku yahu" gibi bir duru oluşmasın ama ne fayda yanıt yine sizden geldi ve tamda kaçındığım şekilde oldu.

bana gelen yanıt da şu şekilde oldu : "Dear Ali TOSUN.

Please refer to the below e-mail
    ilker.TUZUN@uniteks.com.tr

He is working at purchase Dept. at the Unitkes who is our official distributor.
    He will help you to find a local dealer shop to buy GD250R or GD250N.

Regarding frame slider, we do not think anyone has that kind of tuning parts in Turkey, yet.

Even in Korea, it is hard to find it.

Best Regards.
    Barton.

cid:image001.jpg@01D185DE.4DB07960
    Barton (JungKyoo) Kim / Senior Manager
    Global Marketing & Sales Team
    Global Marketing & Sales Division
    28, Wanam-ro, Seongsan-gu, Changwon-si, Gyeongsangnam-do, Korea
    82-55-269-7363 || Office
    82-10-9275-0052 || Cell
    82-55-274-0585 || Fax
    barton@krmotors.com || e-mail
    http://www.krmotors.com "

Aslında aradığım 250R konusuydu fakat orada kullanıcı yok denecek kadar az ve hiç bir bilgiye ulaşamayınca naked versiyonu üzerinden gidip en azından fikir sahibi olabilirim diye düşünüyordum.Bakalım neler olacak.

Bu arada yedek parça temini için de verilen siteler güzel ve işe yarar gözüküyor. Merak ettiğim ise egzoz mevzu. Montaj kısmında illa ki bir usta tecrübesi gerekli midir yoksa ben gibi bir amatörde iki cıvata sıkarak yapabilir mi ?
    Olan şeyleri okumadığını farkettiğim için öyle bir yorumda bulundum. Türkiye'de bu motora temel bakım parçaları dışında aksesuar hatta yedek parça bulman zor. Motorun yürürünü etkileyen bir hasar yaşar isen motorun 2 ila 6 hafta arasında yatabilir. Hoş hangi marka da öyle olmuyor oda ayrı mevzu ama neyse başka markalarda bu muhabbeti yapınca lobi ağır basıyor konu kapanıyor.

GT serisi ile bu motorun alakası yok, gece ile gündüz kadar birbirlerinden farklı. Kullanılan parça benzerliği ve markalar çok farklı. GD serisinde daha çok para harcamışlar motora bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ancak GT serisi oturaklılığı ve ağırlığı beklememek lazım. Bunun yanında daha hafif olduğu için daha seri ve atik bir motor var.

Egzozu söküp takmak benim gibi eli anahtar tutmayan adam için bile oldukça kolaydı. Elbette ki her kafası çalışan insan gibi indirdim kılavuzu ve oraya bakarak yaptım kolayca ve hiçbir yere zarar vermeden. Takacağın egzozun ağız ebatının uyması lazım yoksa kaynak ve ara boru yapman gerekir. Buda sana ekstra 100-150 tl gibi rakamlar çıkartır.

*Eğer GD serisi alacaksan ve biraz eğik oturuşa dayanırım dersen kesinlikle R versiyonunu al. Daha çok mutlu olacağını düşünüyorum. Ben aldığımda stokta R modeli olsa idi R alacaktım.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olan şeyleri okumadığını farkettiğim için öyle bir yorumda bulundum. Türkiye'de bu motora temel bakım parçaları dışında aksesuar hatta yedek parça bulman zor. Motorun yürürünü etkileyen bir hasar yaşar isen motorun 2 ila 6 hafta arasında yatabilir. Hoş hangi marka da öyle olmuyor oda ayrı mevzu ama neyse başka markalarda bu muhabbeti yapınca lobi ağır basıyor konu kapanıyor.

GT serisi ile bu motorun alakası yok, gece ile gündüz kadar birbirlerinden farklı. Kullanılan parça benzerliği ve markalar çok farklı. GD serisinde daha çok para harcamışlar motora bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ancak GT serisi oturaklılığı ve ağırlığı beklememek lazım. Bunun yanında daha hafif olduğu için daha seri ve atik bir motor var.

Egzozu söküp takmak benim gibi eli anahtar tutmayan adam için bile oldukça kolaydı. Elbette ki her kafası çalışan insan gibi indirdim kılavuzu ve oraya bakarak yaptım kolayca ve hiçbir yere zarar vermeden. Takacağın egzozun ağız ebatının uyması lazım yoksa kaynak ve ara boru yapman gerekir. Buda sana ekstra 100-150 tl gibi rakamlar çıkartır.

*Eğer GD serisi alacaksan ve biraz eğik oturuşa dayanırım dersen kesinlikle R versiyonunu al. Daha çok mutlu olacağını düşünüyorum. Ben aldığımda stokta R modeli olsa idi R alacaktım.
    KTM'den sonra bunu alayım diyorum, tüm sayfaları okumuştum daha önceden de yorumum olmuştu, hatırlarsanız.
    Açıkcası yaşadıklarımdan sonra bir süre piyasayı izleme kararı aldım, elim fazlasıyla anahtar tutuyor, her işimi kendim görecek düzeydeyim. Servisle periyodik bakımları haricinde iletişimim olacağını düşünmüyorum.
    Demek istediğim şu ki servis yaygınlığı hiç umurumda değil.

Fiyatı gayet de makul. Alınmaması için bir sebep de görmüyorum.
    Yakın zamanda aranıza katılacağım.

Özel mesaj atacağım aldıktan sonra aksesuarlar için. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanıt için teşekkürler. Yine forumdan GD250N kullanan bi arkadaşla sözleştik bu cumartesi bir aksilik olmazsa görüşüp motora bakma şansım olacak. GT Serisini hiç düşünmedim çünkü bence iğrenç ötesi bir alet

Gd serisi hoş keskin bariz hatlara bayıldım, kalıp konusunda evet detaylı fotoğraflara bakınca çok yapılı durmuyor ama hafifliği ve yakıt tüketimini duyunca pekte umurumda olmadı doğrusu. İstanbulda GD250R satışı yapan bir kaç bayi var bu cumartesi naked versiyonu gördükten sonra kararımı veririm diye düşünüyorum.

Egzoz içinde ölçülere ulaşabilirsem veya sizin ölçü şudur,alınacak marka şudur dediğiniz var ise tecrübeyle sabit bir şeyi ben tekrar keşfetmeden bulabilirsek çok daha iyi olur.Çünkü cebimden çıkacak toplam meblayı bilip, sürprizlere mininum pay bırakmayı istiyorum. Kayseri'de kullanan ikinci kişi olacak gibiyi, İnş. bir sıkıntı çıkmazsa ^^

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıt için teşekkürler. Yine forumdan GD250N kullanan bi arkadaşla sözleştik bu cumartesi bir aksilik olmazsa görüşüp motora bakma şansım olacak. GT Serisini hiç düşünmedim çünkü bence iğrenç ötesi bir alet

Gd serisi hoş keskin bariz hatlara bayıldım, kalıp konusunda evet detaylı fotoğraflara bakınca çok yapılı durmuyor ama hafifliği ve yakıt tüketimini duyunca pekte umurumda olmadı doğrusu. İstanbulda GD250R satışı yapan bir kaç bayi var bu cumartesi naked versiyonu gördükten sonra kararımı veririm diye düşünüyorum.

Egzoz içinde ölçülere ulaşabilirsem veya sizin ölçü şudur,alınacak marka şudur dediğiniz var ise tecrübeyle sabit bir şeyi ben tekrar keşfetmeden bulabilirsek çok daha iyi olur.Çünkü cebimden çıkacak toplam meblayı bilip, sürprizlere mininum pay bırakmayı istiyorum. Kayseri'de kullanan ikinci kişi olacak gibiyi, İnş. bir sıkıntı çıkmazsa ^^
    gt ye kötü deme yaa zoruma gidiyor. tamam bir kac kronik sorunu var ama malum japon ve avrupalılarında başına neler geldigini biliyoruz. benim genel fikrim bir kullanıcı motoruna nekadar cok bakar ve bakımları konusunda titiz davranırsa okadar cok keyif alır ve sorunsuz biner.
    güzelce gez hoşuna giden makineyide al. önemli olan senin beğenmen.

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM'den sonra bunu alayım diyorum, tüm sayfaları okumuştum daha önceden de yorumum olmuştu, hatırlarsanız.
    Açıkcası yaşadıklarımdan sonra bir süre piyasayı izleme kararı aldım, elim fazlasıyla anahtar tutuyor, her işimi kendim görecek düzeydeyim. Servisle periyodik bakımları haricinde iletişimim olacağını düşünmüyorum.
    Demek istediğim şu ki servis yaygınlığı hiç umurumda değil.

Fiyatı gayet de makul. Alınmaması için bir sebep de görmüyorum.
    Yakın zamanda aranıza katılacağım.

Özel mesaj atacağım aldıktan sonra aksesuarlar için. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
    hocam senin duke ne oldu varmı bir gelişme. konuyu baştan sona okudum. peşini bırakma olayın.
    duke 390 ları bende cok begeniyorum ama senin yaşadıgın durum ve bir kac kişiden daha okudugum ve duydugum sacma sapan problemlerden soğudum makineden.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt ye kötü deme yaa zoruma gidiyor. tamam bir kac kronik sorunu var ama malum japon ve avrupalılarında başına neler geldigini biliyoruz. benim genel fikrim bir kullanıcı motoruna nekadar cok bakar ve bakımları konusunda titiz davranırsa okadar cok keyif alır ve sorunsuz biner.
    güzelce gez hoşuna giden makineyide al. önemli olan senin beğenmen.

hocam senin duke ne oldu varmı bir gelişme. konuyu baştan sona okudum. peşini bırakma olayın.
    duke 390 ları bende cok begeniyorum ama senin yaşadıgın durum ve bir kac kişiden daha okudugum ve duydugum sacma sapan problemlerden soğudum makineden.
    Motosikletin sıfırını teslim alacağım bu hafta içerisinde. Malum siteye de ilanını koydum binmeden satacağım satabilirsem.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Motosikletin sıfırını teslim alacağım bu hafta içerisinde. Malum siteye de ilanını koydum binmeden satacağım satabilirsem.
    motordan tereddüt ettigin zaman sıkıntı oluyor hayırlısı diyelim artık. sıfır makine aldıgın icinde cok sevindim. umarım gönlünce olur.
    *Heka bunu beğendi.
    Hyosung GT250R

Motosikleti
    Café Racer
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hayırlısı olsun. Motoru almayı düşünürsen aksesuar, bakım gibi konularda her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

*Bende sezonu kapattım artık motoru temizleyip kaldırıyorum bu hafta. Canavarın son hali

Erwin, *Heka ve Quad87 bunu beğendiler.

Ankara'dan 2 arkadaş vardı gd250n alan. Yeni alan arkadaşlar yorumlarını ve fotoğrafları atacaktı. Ne oldu? Son durum nedir acaba?

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Biz Engin Bey ile geçtiğimiz cumartesi günü görüştük. Motosiklet benim beklediğimden daha kalıplı çıktı Servis, parça, kullanıcı yorumları vs. sağolsun bıkmadı usanmadı anlattı teşekkürler. Fakat hala içimdeki "apaçi" birde Racing olanını gör bak öyle al diyor :S onun haricinde sanırım motosiklet arayışımı sonlandırdım gibi Süper düper bir fiyatlı motosiklete denk gelmezsem tabi

Hyosung Türkiye'den çekilmiş. Dün öğrendim. Motor mağzasında konuşuyorlardı. Bayiler gizliyorlarmış. Ellerindekileri bitirmek için açıklama yapmıyorlarmış. Doğru mu bu?

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer öyleyse bu berbat bir haber.Piyasa tamamen çinlilere kalıyor.

Harbi çok üzülürüm böyleyse...

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Mağazada ki konuşmayı kaynak göstermek olmaz ama hyo globale mail atılabilir. Umarım çekilmezler

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Bu hyosungun yüzü Türkiye'de bikere gülmedi, gd serisine de yazık oldu

Bende üzüldüm duyduğuma. Ancak yurt dışı fuarlara baktım 2016 yılında 1-2 fuarda varlar diğer ünlü neredeyse hiç birinde yoklar. Genel olarak globalde bir sıkıntı mı var acaba? Aklıma bu geldi. Bu arasa NADA diye bir uzakdoğu firmadı gd250n leri fason bir atölyede montaj izni almış kendi markasıyla. Bu demektir ki hyosung da bir şeyler oluyor.

Motosikleti
    Nada mı naza mı ? Naza diye sanki yurtdışında satılıyordu.

Motosikleti
    Eğer gerçekse üzücü. Yeni distribütörde umduğunu bulamayıp terketmiş olabilir, yeni yatırım yapmayacaktır... Bahsettiğiniz marka NAZA'dır. Malezyada bir firma kendi adı altına satıyor. Zamanında Hyosung'un S&T Kanuni olarak satıldığı gibi.

Motosikleti
    Aslında hyosung bu piyasaya bizlere çok şeyler kattı 2005 senesinde gt 250 r modelini piyasaya sürerek büyük bir akım başlattı. 600 kasaya 250lik motor bu fikir olarak da bütçe olarak da çok başarılıydı. Japonlara örnek oldu hyosung gt250r çıktığında çok tutulup sevildiğinde kawasaki 2008 senesinde ninja 250r çıkarda hemen akabinde analizlerini bitiren honda 2011 de cbr250 çıkardı. En son yamaha r25 ile noktayı koyduk dedik ama bu seferde ara segmentler ve markalar çoğaldı. Buyuzden hyosungun hakkını ödeyemeyiz rip hyosung ☺

Evet Naza idi sanırım.

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler