Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Hyosung X5 - GD250N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    e_e_o_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD250N
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazalı olan motoru almaya niyetlenmiştim esasen. Ciddi araştırma yaptım hakkında almak ile almamak arasında kalırken bir baktım yeni bir ilan. Aldığım motor sayın Fuat Domaniç'in motoru. Sahibi olan Emre Bey'de arkadaşı Fuat Bey'in. Gerçekten çok düzgün, kibar ve anlayışlı bir insan. Motoru esasen belki alırım bir gidip göreyim kafasıyla gittim ancak kendisiyle tanışınca direk motoru alma kararı verdim ve 1 hafta içerisinde aldım. Bugün çektiğim resimleri paylaşayım. Motor oldukça dolu, jel sele, tam takım R&G koruma takozları, yan pedler, elcik ısıtma, 12v çakmaklık, ön cam kısacası yapılabilecek herşey yapılmış.

Bu arada motorumun ilanı da aşağıdadır. Forumdan birisine giderse çok sevinirim. Fiyatı oldukça makul tuttuğumu düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95533268/detay

http://i.hizliresim.com/57BWBD.jpg
    http://i.hizliresim.com/A7pBpz.jpg
    güle güle, kazasız belasız kullan. ben 500 kilometredir 250n'mi kullanıyorum, çok memnunum. aküsünü değiştirince daha güzel oldu. lastikleri de değiştirirsem çok daha güzel olacak. bu arada bir kaç kere hesapladım, şehir içi 17 kuruş yakıyor, ki bence çok komik

bence tek eksiği egzoz ve korna sesi! yani şekle baksan Kenan Sofuoğlu, sese baksan sütçü Ahmet abi onları da halledersem sanıyorum daha uzun süre sıkıntısız kullanırım.

bir de benim jantlarım ve şasim beyaz. siyah olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum-belki boyatırım
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı e_e_o_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle, kazasız belasız kullan. ben 500 kilometredir 250n'mi kullanıyorum, çok memnunum. aküsünü değiştirince daha güzel oldu. lastikleri de değiştirirsem çok daha güzel olacak. bu arada bir kaç kere hesapladım, şehir içi 17 kuruş yakıyor, ki bence çok komik

bence tek eksiği egzoz ve korna sesi! yani şekle baksan Kenan Sofuoğlu, sese baksan sütçü Ahmet abi onları da halledersem sanıyorum daha uzun süre sıkıntısız kullanırım.

bir de benim jantlarım ve şasim beyaz. siyah olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum-belki boyatırım
    Motor gerçekten çok ekonomik onu büyük motora geçince anladım . Aküyü değiştirmen iyi olmuş çünkü illaki sorun yaratacaktı sana. Dediğin gibi lastik ve egzoz işini halledersen sana uzun süre hizmet eder.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi araştırma yaptım hakkında almak ile almamak arasında kalırken bir baktım yeni bir ilan. Aldığım motor sayın Fuat Domaniç'in motoru. Sahibi olan Emre Bey'de arkadaşı Fuat Bey'in. Gerçekten çok düzgün, kibar ve anlayışlı bir insan. Motoru esasen belki alırım bir gidip göreyim kafasıyla gittim ancak kendisiyle tanışınca direk motoru alma kararı verdim ve 1 hafta içerisinde aldım.
    Eski sayfalardaki yorumları okurken profilinde motosiklet isminin değiştiğini gördüm, sanırım yeni konu açmadığın için forumun ve çoğu kişinin haberi yok, direk GD250 başlığına geldim bu adam buralardadır diye tahminim doğruymuş

Kazasız belasız masrafsız sürüşlere, yeni motosikletin hayırlı olsun. Böylesine ender bir makineyi düzgün bir insandan içine sinerek aldığına ayrıca sevindim.

Foruma seviyeli ve akılcı yorumlarınla katkı sağlayan birisinin yeni motosiklet sevincine ortak olmak istedim

Umarım paylaşımların devam eder, SM fanatikliğimi daha önceki açtığım konuları hatırlıyorsan bilirsin, çok sevindim tekerin düz bassın
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Hyosung GD250N
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski sayfalardaki yorumları okurken profilinde motosiklet isminin değiştiğini gördüm, sanırım yeni konu açmadığın için forumun ve çoğu kişinin haberi yok, direk GD250 başlığına geldim bu adam buralardadır diye tahminim doğruymuş

Kazasız belasız masrafsız sürüşlere, yeni motosikletin hayırlı olsun. Böylesine ender bir makineyi düzgün bir insandan içine sinerek aldığına ayrıca sevindim.

Foruma seviyeli ve akılcı yorumlarınla katkı sağlayan birisinin yeni motosiklet sevincine ortak olmak istedim

Umarım paylaşımların devam eder, SM fanatikliğimi daha önceki açtığım konuları hatırlıyorsan bilirsin, çok sevindim tekerin düz bassın
    Green Arrow, bu arada artık motoru değiştirdiğin için seni başka bir sayfada mı göreceğiz

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İzimi sürerek doğru yerde, yuvamda bulmuşsun beni Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Fanatikliğini elbette hatırlıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Green Arrow, bu arada artık motoru değiştirdiğin için seni başka bir sayfada mı göreceğiz
    Nuda için açıkcası paylaşacağım veya düzenli not düşeceğim bir sayfa düzenleyeceğimi sanmıyorum. Zira forumda Husqvarna sayfası bile yok . Motordan da Türkiye'de 3-4 tane kaldığını varsayarsak gene burada zaman geçiririm gibi duruyor. Elbette ki sayfayı kirletmeden sadece GD ile ilgili konularda

Motosikleti
    Hyosung gd250n
    Merhabalar arkadaşlar adım umut ve bende gn250 sahibiyim yaklaşık 4000 km dir kullanmaktayım ve gerçekten artıları eksilerinden çok daha fazla olan bir motorsiklet ivmelenmesi Maximum hızı durması çok iyi lastikler eh işte :-) yakıt bende 14-15 Kr yakıyor ki 7000-8000 devirip görmeden pek vites değiştirmem bana göre eksileride titreşim hiç olmaması imkansız tabiki ama keşke biraz daha az olabilseydi ön çamurluk yok kısa değil baya baya yok gibi bütün çamur su ne varsa egzoz ve radyatör de oda koku yapabiliyor sele nedense öne doğru biraz eğimli ve her fren yaptığınızda biraz öne doğru kayıyorsunuz gidon yükseltme aparatı kullanmak sanki biraz fayda sağlayabilir şimdilik. U kadar :-))

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:31 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:37 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Bu arada beyoğlundayım sormak istediğiniz ne varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    Green Arrow ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Viyana_umut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar adım umut ve bende gn250 sahibiyim yaklaşık 4000 km dir kullanmaktayım ve gerçekten artıları eksilerinden çok daha fazla olan bir motorsiklet ivmelenmesi Maximum hızı durması çok iyi lastikler eh işte :-) yakıt bende 14-15 Kr yakıyor ki 7000-8000 devirip görmeden pek vites değiştirmem bana göre eksileride titreşim hiç olmaması imkansız tabiki ama keşke biraz daha az olabilseydi ön çamurluk yok kısa değil baya baya yok gibi bütün çamur su ne varsa egzoz ve radyatör de oda koku yapabiliyor sele nedense öne doğru biraz eğimli ve her fren yaptığınızda biraz öne doğru kayıyorsunuz gidon yükseltme aparatı kullanmak sanki biraz fayda sağlayabilir şimdilik. U kadar :-))

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:31 ----------

http://i.hizliresim.com/3Lby04.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:37 ----------

http://i.hizliresim.com/o3DBDk.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Bu arada beyoğlundayım sormak istediğiniz ne varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    Merhaba Umut. Motorun oldukça güzel duruyor . Ancak lütfen lastiklerini değiştir, gerçekten çok daha memnun kalacaksın. Gezmeyi seviyorsan ön cam ayarlamanı da tavsiye ederim. Konforun oldukça artacak. Sele biraz daha konforlu olsa bana göre hiçbir eksiği yok bu motorun.

Motosikleti
    Hyosung gd250n
    Teşekkürler saolasın senin motorunda gerçekten çok iyi lastikler benimde aklımda ama 700-800 tl fiyat istiyorlar sen kaça almıştın lastiklerini

Motosikleti
    Teşekkürler saolasın senin motorunda gerçekten çok iyi lastikler benimde aklımda ama 700-800 tl fiyat istiyorlar sen kaça almıştın lastiklerini
    Teşekkürler. Takma ve balans dahil 850ye gelmişti.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin makineyi biliyorum, iki üç kez gördüm hatta yanımdaki bi arkadaş bu ne dedi, çıkaramadım yanına gidinceye kadar

Bazen ceza kesiyolar o taraflarda zabıta kafasına esiyo, dikkat et.

Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Hyosung GD250N
    Arkadaşlar iyi geceler. Ben de 2015 model bir GD250N ile size katılmak istiyorum. Motosikletim 1900km'de. Bir şey dikkatimi çekti; motor devirlenirken depodan hafif bir cızırtı sesi geliyor. depoyu bacaklarımla sıktığım zaman bu ses azalıyor. Sizde de böyle bir durum var mıydı? Bulunduğum yerde servis bulunmadığı için yağını kendim değiştirmek istiyorum. Yağ filtresini nereden temin edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı emregecin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi geceler. Ben de 2015 model bir GD250N ile size katılmak istiyorum. Motosikletim 1900km'de. Bir şey dikkatimi çekti; motor devirlenirken depodan hafif bir cızırtı sesi geliyor. depoyu bacaklarımla sıktığım zaman bu ses azalıyor. Sizde de böyle bir durum var mıydı? Bulunduğum yerde servis bulunmadığı için yağını kendim değiştirmek istiyorum. Yağ filtresini nereden temin edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Merhaba. Hayırlı olsun motorun öncelikle, titreşimin yarattığı zırıltı diyeceğim ancak depo contalarını ve vidalarını sıkmanı önerebilirim. Açıkcası öyle bir ses duyduğumu hatırlamıyorum. Yağ filtresi için internet üzerinden siparişle alabilirsin. Uniteksi arayarak veya herhangi bir bayiye rica ederek bedeliyle sana kargolamasını rica edersen yapacaklardır. Motorun garantisi var ise ve yakında servis yok ise bence bir distribütörü ara ve fikirlerini al. Belki seni bulunduğun bölge de bayi olmasa bile bir yere yönlendirip garantinin devam etmesini sağlayabilirler.

*Bu arada motorumu Kızıltoprakta bir galeriye bıraktım iş yoğunluğundan ve her daim görülebilmesi adına. Malum sitede ilanı gözükecektir. Çevrenizde almak isteyen birileri olur ise fiyat konusunda yardımcı olunmasını sağlarım.
    emregecin bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gd250n
    Benim mağaza park ettiğim yerin tam karşısında zabıtalarla kanka olduk artık :-) bişi oldumu söylüyorlar biraz aşağı alıyorum yinede saol düşünmen yeter :-)

Motosikleti
    Hyosung GD250N
    [/COLOR]
    Alıntı emregecin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de aynı durum oluyor. önceleri zincirden sanıyordum ama sanırım depo mantıklı. oraları ben de bir sıktırayım bakayım, ne olacak

green arrow'dan öğrendiğim kadarıyla iki site var, yedek parçalar için. kendisinden müsadeyle paylaşayım.
    biri şu http://www.hyosungsource.com/
    biri de şu http://www.hyosungwholesale.com/

acil durumlarda gerekirse diye

ha, bizim burada da servisi yok ama bu aralar bakım olmadığı için şimdilik dert etmiyorum bunu ama gerekirse buralardan parça alacağım.
    emregecin ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    [/COLOR]

bende de aynı durum oluyor. önceleri zincirden sanıyordum ama sanırım depo mantıklı. oraları ben de bir sıktırayım bakayım, ne olacak

green arrow'dan öğrendiğim kadarıyla iki site var, yedek parçalar için. kendisinden müsadeyle paylaşayım.
    biri şu http://www.hyosungsource.com/
    biri de şu http://www.hyosungwholesale.com/

acil durumlarda gerekirse diye

ha, bizim burada da servisi yok ama bu aralar bakım olmadığı için şimdilik dert etmiyorum bunu ama gerekirse buralardan parça alacağım.
    Temel parçalar mevcut artık. SYM veya Motoran satan servis veren bir yere bildirirseniz size 2-3 gün içerisinde o parçayı getirir. Fren maneti, ayna, sinyal, bakım malzemeleri stoklu olarak mevcut. Hız okuma sensörü bozuldu 5 günde gönderip taktılar benim motora garantiden. Kısacası iyi olma yolunda gidiyor firma. TAbi bizim insanımızında bunu görüp malı alması gerekiyor. Adamlar uğraşırda bir şey göremezlerse olumlu anlamında haklı olarak küserler.

Motosikleti
    Hyosung gd250n
    Arkadaşlar motorum 9000 km de ve şu an allaha şükür bir sorunu yok yani daha hiç yolda kalmadık bu ay sonunda yaklaşık 1500 km yapmayı planlıyorum marmarise gideceğim 720 km gidiş dönüş 1440 km birazda orada dolaşsam en az 1500 km sizce bel ve sırt ağrısı haricinde :-) bşr sorun yaşarmıyım birde yolculuk artçılı olacak 2 saatte bir 10-15 dk mola ile sorunsuz gidebileceğimi düşünüyorum gitmeden gidon yükseltme aparatınıda takacağım biraz faydası olur heralde 7000 km de hava ve yağ filtre leri değişmişti yağıda 400-500 km önce tekrar değiştirdim yapmam gereken extra bişiler varsa aklınıza gelen paylaşırsanız sevinirim

Motosikleti
    Arkadaşlar motorum 9000 km de ve şu an allaha şükür bir sorunu yok yani daha hiç yolda kalmadık bu ay sonunda yaklaşık 1500 km yapmayı planlıyorum marmarise gideceğim 720 km gidiş dönüş 1440 km birazda orada dolaşsam en az 1500 km sizce bel ve sırt ağrısı haricinde :-) bşr sorun yaşarmıyım birde yolculuk artçılı olacak 2 saatte bir 10-15 dk mola ile sorunsuz gidebileceğimi düşünüyorum gitmeden gidon yükseltme aparatınıda takacağım biraz faydası olur heralde 7000 km de hava ve yağ filtre leri değişmişti yağıda 400-500 km önce tekrar değiştirdim yapmam gereken extra bişiler varsa aklınıza gelen paylaşırsanız sevinirim
    Umut selam. Motor belirttiğin ve benimde kullanımlarıma dayandırarak belirtebileceğim şekilde dayanıklı. Yağı ve filtresini 4000-5000 aralığında değiştirmen kafidir. Gidon yükseltme rahatlacaktır. Selenin üstüne mümkünse sele yumuşatmak için birşeyler ayarlamanı tavsiye ederim, özellikle artçın için. Bunun dışında 110-120 ye hızını sabitleyerek rüzgarı dert etmeden rahatlıkla saatlerce yol alabilirsin. Gezmeyi seven biriysen ön cam çok işinize yarayacaktır. Ek olarak eğer 9000 km boyunca gelen stok lastiklerle devam ediyorsanız en uygun zamanda lastikleri değiştiriniz. Zaten idare eder seviyede olan bir lastik olan MRF o kadar km'den sonra olan tutuşununda son raddelerinde.

Motosikleti
    Hyosung gd250n
    Siz ön camı nereden aldınız yurt dışı sitelerdede çok aradım ama sizin ön cam benzeri bir cam bulamadım lastikleri Temmuz ayında değiştiricem malum baya bir maliyeti var işallah bi sorun çıkmadan yolculuğa çıkar ve dönerim resimleri ve yolda karşılaşacağım - ve + paylaşırım allah sonumuzu hayır etsin :-))

Motosikleti
    Koruma demiri ve ön camı Hyosungwholesale üzerinden aldım. Linkleri aşağıda vereyim. 30-50 USD arasında da kargo maliyeti ve tutarlar dolayısıyla da %20 vergi durumu ortaya çıkıyor. Ben birde koruma demirini şasi rengine boyatmıştım. Ön cam gerçekten kalın ve kaliteli. Motora özel yapıldığı için de gerçekten sorunsuz montaj ve kullanım sunuyor.

http://www.hyosungwholesale.com/prod...e-guard-bumper
    http://www.hyosungwholesale.com/prod...-screen-n-smog

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Bu arada biz uzun yol yapılır mı diyoruz Koreli adam kalkmış dünyayı geziyor bizim motor ile. Facebook sayfası aşağıdadır arkadaşın.

https://www.facebook.com/daeuhn.ahn?fref=photo

Motosikleti
    Hyosung gd250n
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:07 ----------

Şu makina bi çıksana baksak çok iyi görünüyor
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler