Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Hyosung X5 - GD250N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bugün egzozun borusunu görmek amacıyla öndeki plastik korumayı söktük. Elimdeki ixil egzoz direk olur mu diye ancak maalesef olmuyor. Araya boru yaptırmak gerekli hem girmesi hem de egzozu tutma yerine monte edilebilmesi açısından. Bu hafta kısmet ise onu halletip önümüzdeki hafta da koruma demiri işini halletmek istiyorum. Önümüzdeki sezona kadar aksesuar işini halledip, yeni sezonda sadece lastik değiştirme niyetim var.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    dur daha ben yola düşmedim geziye başlamadım sen sezonu bitirdin

hadi bakalım takipteyim ben

Motosikleti
    Bugün Topkapı tarafında sanayi sitesine girecekken UNO kullanan dallamanın birinin sinyalsiz, yol bilgisi olmadan fırlaması yüzünden ani fren yapıp motoru yatırdım sağa. Allahtan motor çok hafif de düşerken havada yakaladım yere ben koydum :D. Sadece fren manetinin uç kısmı yamuldu. Babam yaşında adam süren kişi indi geldi bide utanmadan senin hatan diyor. Motora baktım bir şey yok dedim git yoluna. Ehliyeti var mıdır onu bile bilmiyorum ama marketten almış belli.

Motosikleti
    cıks
    geçmiş olsun
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    Teşekkürler. İlginç bir şekilde manet kendini feda ederek motorun hiçbir yanının hasar almamasını sağladı :D. Nasıl tamir ederime bakıyordum. Fön makinesiyle bile yapılıyor dediler. Çalıştığım dükkanda kablo montajı yapmak için sanayi tipi makina var fön makinası gibi. Onunla 2 dakkada düzeltirim sanırım...

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. İlginç bir şekilde manet kendini feda ederek motorun hiçbir yanının hasar almamasını sağladı :D. Nasıl tamir ederime bakıyordum. Fön makinesiyle bile yapılıyor dediler. Çalıştığım dükkanda kablo montajı yapmak için sanayi tipi makina var fön makinası gibi. Onunla 2 dakkada düzeltirim sanırım...
    cok geçmiş olsun dikkat et istanbul trafiginde bu tarz gezer mayın cok. sen istemesende seni bulurlar. bulduklarındada nekadar uzaktan gecerlerse okadar iyi. tekrardan gecmiş olsun.
    3 gündür foruma bakmıyorum bende kücük bir operasyon gecirdim( hoş nekadar kucuk sayılırsa lazerle böbrek taşı kırdırdım) biran önce düzelip bende özgürlügüme kavuşsam artık.
    Hyosung GT250R

Motosikleti
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok geçmiş olsun dikkat et istanbul trafiginde bu tarz gezer mayın cok. sen istemesende seni bulurlar. bulduklarındada nekadar uzaktan gecerlerse okadar iyi. tekrardan gecmiş olsun.
    3 gündür foruma bakmıyorum bende kücük bir operasyon gecirdim( hoş nekadar kucuk sayılırsa lazerle böbrek taşı kırdırdım) biran önce düzelip bende özgürlügüme kavuşsam artık.
    Aynen öyle. Zaten kendimi garantiye almak amacıyla düştüm. Mesafe vardı durabileceğim ancak hakikaten serseri mayın gibi geliyordu ve ya duramaz ise diye frene dayandım. Yolda mayın tarlası olunca yavaşladı ve durma anında kaydı sağa yattı. Motoru yakalamam, fren maneti dışında motora ve bana bir şey olmaması ile kazadır dedim geçtim. Siftahımız böyle oldu. Allah başka kaza bela dert vermesin. Sana da büyük geçmiş olsun hocam sağlığın iyiyse gerisi teferruat.

Faydam olduysa ne mutlu birilerine .

Ben bu motoru ilk gördüğümde satan yerlerden birisi Ankara 4-44 motor diye bir yerdi sanırım. Onlarda hala motor var diye biliyorum ama test mümkün müdür bilemem. Bende duke sürmüş biri olarak çok bir ebat farkı yok ama gd250n daha kalın bir yapıya sahip. Bende 1.82 boyundayım motor altımda oyuncak gibi kalmıyor ve mükemmel bir hakimiyet hissediyorum kullanırken. Debriyaj uyumlu olan modeller ile değiştirilebiliyor. Elimin alışması ve debriyajın bir nebze yumuşaması ile ilk dönemlerde yaşadığım durum ortadan kalktı. Motora da yavaş yavaş bir çok aksesuar çıkmaya başladı koruma ve aksesuar anlamında...

-Motoru Ankara'da ikinci al satan birisi var sanırım. İlanlarda rastlamıştım duruyor mu bilmiyorum hala. O motora da bakabilirsin aslında arkadaşla görüşüp eğer rengi hoşuna gidiyorsa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Motorun ilanını buldum .

Motor piyasaya 11.800-12.000 civarında bir fiyatla girdi. Satılamayınca pek fazla 11.400 gibi bir fiyata düştüler. Peşine 11 bine veriyorlar gibi bir duyum almıştım ben burada ilgisi olan birinden bir yazısında. Motor dediğin her taşıt gibi illa ki değer kaybedecek motor kazasız ise 10 ile 10.5 arasında teklif edilebilir bu motor için. Km'si oldukça düşük rodajı bile siz bitirmiş olursunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23318904/detay
    Hocam selamlar ktm duke ve gd250n kullanmış biri olarak hangisini önerirsin ikisi arasında kaldım 200cc daha bilindik marka olarak ktm yimi tercih etmeli yoksa gd250n i mi?

Motosikleti
    GT250R
    Aynen öyle. Zaten kendimi garantiye almak amacıyla düştüm. Mesafe vardı durabileceğim ancak hakikaten serseri mayın gibi geliyordu ve ya duramaz ise diye frene dayandım. Yolda mayın tarlası olunca yavaşladı ve durma anında kaydı sağa yattı. Motoru yakalamam, fren maneti dışında motora ve bana bir şey olmaması ile kazadır dedim geçtim. Siftahımız böyle oldu. Allah başka kaza bela dert vermesin. Sana da büyük geçmiş olsun hocam sağlığın iyiyse gerisi teferruat.
    bir süre motorumdan uzak durma dışında şuan için bir derdim yok acıkcası. nezaman doktor izin verecek diye dört gözle bekler oldum
    artık kırmızı spor manetlerden alırsın modifiye ugruna şaseyle aynı tonlarda
    Hyosung GT250R

Motosikleti
    Hocam Duke 200 ile GD250N arasında kullanım kalitesi olarak pek bir fark yok. Duke'da kesici var sanırım 136 gibi bir hızda. Ben 165 gördüm. 175 ile videolar var. 250cc ile 200cc çok bir fark yaratmıyor gibi gözükse de tork anlamında fark yaratıyor ve anlaşılır bir fark var ortada.KTM alacak isen bence 250 modelini al. O model hakikaten rakipsiz her anlamda. Ancak ben Duke almam hiç bir şekilde. Arada çok ciddi bir servis ve parça maliyet farkı var onuda söyleyeyim. Üzerindeki lastikler aynı. Süspansiyon ve fren yapıları benzer düzeyde.Ama her zaman şunu söylüyorum. Gönlünden ne geçiyorsa kimsenin lafını dinleme ve onu al.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

bir süre motorumdan uzak durma dışında şuan için bir derdim yok acıkcası. nezaman doktor izin verecek diye dört gözle bekler oldum
    artık kırmızı spor manetlerden alırsın modifiye ugruna şaseyle aynı tonlarda
    Manet konusunda bilgim yok. Sanırım uyması gerekiyormuş. Bilgin var ise önerebilirsen incelerim.
    fthozturk61 bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    geçmiş olsun oliver queen kardeş.

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun oliver queen kardeş.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Kardeş motora kısa bir tanıtım videosu çekmiş ecnebiler Buytunuz.

Motosikleti
    Arkadaşlar selam. Motorla güzel ve seviyeli olan ilişkimiz çok şükür yolunda gidiyor. Ben elimden geldiği kadar vakit geçiriyorum. 2000 km oldu maşallah. Arada ilanlara bakıyorum bazı arkadaşlar 2014 motorlarını satıyorlar. Bugün bir ilan gördüm. Kayalar'ın 2014'de getirdiği siyah motor 200 km'de ve satılıyor. 10.500 gibi bir fiyat istenmiş. 10 bin teklif edilip alınırsa bence gayet düşeş bir motor olur. Tertemiz 250cc motoru 10 bine mal etmek kolay değil bu aralar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25669208/detay
    potasyum bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Kullandigim gt250r den daha hos gorundu gozume. Ancak bir daha hyosung kartini oynayacagimi sanmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandigim gt250r den daha hos gorundu gozume. Ancak bir daha hyosung kartini oynayacagimi sanmiyorum.
    Kararına saygı duyuyorum. Bilmeni isterim ki iki bambaşka motor. Karakter olarak, yapı olarak ve kullanım alanı olarak. Matematiksel olarakta daha basit bir sisteme olduğu için (tek silindir, grenaj bulundurmaması) birim maliyetler olarak her konuda daha uyguna geliyor. Ancak ağır oturaklı motor Birde çok atla deve değil ancak ben 1.2-1.3 litre yağ koyarken aynı sınıftaki rakip motorlar 2.3-2.5 litre yağ koyuyor bakımda. Ben açık konuşayım şu ilanı aldığım dönemde görseydim direk alırdım 2500 lira daha cebimde kalırdı . Gerçi beyaz jant ve şasi pek hoşuma gitmemişti geçen sene ama parasal farkta az değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Motora bugün egzozu taktırdım sonunda :D. Kötü olan noktalar beklediğimden çok ses çıkıyor ve alt sakalı geri takamadık montaj yeri kalmadığından ötürü öyle olunca da biraz boş kaldı gibi orası yada bana öyle geliyor...

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Pek detaylı ve kademeli çekemedim fakat devamı gelecek

Motosikleti
    Egzozun bugün çektiğim kısa bir videosu daha. İçindeki elyaflar ısındıkça daha farklı bir ses alıyor. Ses biraz yüksek bir şekilde susturucu ayarlamam gerekicek aksi halde ceza yemem muhtemel bir çevirmeye denk gelirsem.

Arkadaşlar selam. Motorla güzel ve seviyeli olan ilişkimiz çok şükür yolunda gidiyor. Ben elimden geldiği kadar vakit geçiriyorum. 2000 km oldu maşallah. Arada ilanlara bakıyorum bazı arkadaşlar 2014 motorlarını satıyorlar. Bugün bir ilan gördüm. Kayalar'ın 2014'de getirdiği siyah motor 200 km'de ve satılıyor. 10.500 gibi bir fiyat istenmiş. 10 bin teklif edilip alınırsa bence gayet düşeş bir motor olur. Tertemiz 250cc motoru 10 bine mal etmek kolay değil bu aralar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...25669208/detay
    Bu motor için mesaj attım satıcıya. 10 Bin TL olur nakliyede yaparız dediler. İlgimi çekti fiyatta iyi ama hem motoru görmeden almak istemiyorum, hem de motorla ilgili şüphelerim var.

Motosikleti
    GT250R
    ben 2 tekere gönül veren diger arkadaşlarımız gibi egzoz sesine öylesine hasta biri degilim acıkcası. motorun sesini dinlemek daha cok hoşuma gidiyor. trafikciler kenara sıkıştırmadan sen bir susturucu bak bencede.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor için mesaj attım satıcıya. 10 Bin TL olur nakliyede yaparız dediler. İlgimi çekti fiyatta iyi ama hem motoru görmeden almak istemiyorum, hem de motorla ilgili şüphelerim var.
    Merhaba. Ne gibi şüpheleriniz var söyleyebilirsen yardımcı olayım. 2014 model sıfıra yakın bir 250cc motora şuan ki piyasada 10 bin bence acayip uygun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

ben 2 tekere gönül veren diger arkadaşlarımız gibi egzoz sesine öylesine hasta biri degilim acıkcası. motorun sesini dinlemek daha cok hoşuma gidiyor. trafikciler kenara sıkıştırmadan sen bir susturucu bak bencede.
    Değiştirmemde iki sebep vardı. Birisi stok egzozun yere çok yakın olmasından ötürü altının kasislerde sürtmesi, ikincisi de güvenlik açısından sesin duyulmasını istememdi. Ses beklediğimden çok çıktı :D. Susturucu ayarlamaya çalışacağım bir şekilde ancak bunun susturucu tutacağı yok vidalamak için nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim de yok :D

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Hudson'a mont ve kask bakmaya gittim. O sırada dışarda gd250r gördüm. Motoru baya bir inceledim. Malzeme kalitesi gt lere göre çok daha üst düzeyde, japona göz kırpıyor. Kasa olarak baya ufak geldi fakat gt lerden daha göz alıcı ve ilgi çekici. Sıfır alabilecek olsam tercih ederdim racing versiyonunu, fotolarda beğenmemiştim de, canlı görünce içim gitti

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler