Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoran XV 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    kürşat ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    TEKNİK ÖZELLİKLER
    MOTOR TİPİ Tek Silindirli, 4 Zamanlı, Balancer Sistemli
    SİLİNDİR HACMİ 250 cc
    ATEŞLEME Elektronik CDI
    ÇALIŞTIRMA Elektronik / Ayaktan Marşlı
    SOĞUTMA Hava Soğutmalı
    MAX GÜÇ 7500 d/d 11,5 kW / 15.6 HP
    MAX HIZ 90 Km /H
    VİTES 5 Vites Manuel
    BOYUTLAR 2080x820x1165
    AĞIRLIK 117 Kg.
    YAKIT DEPOSU 12 Lt. ± 0,3 Lt.
    FRENLER Ön Disk / Arka Disk
    LASTİK ÖLÇÜLERİ Ön: 2,75-21 / Arka: 90/90-19
    AKÜ 12 V 9 Ah
    Meğer hayat motorun üzerindeymiş..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    benden başka bu motoru kullanan yok mu ki ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    var tabi olmaz mı :D İzmir'de galiba bitek ben kullanıyorum :D

motorun kronik sorunlarından bahsederseniz iyi olur mesela benzin göstergesi arızalı geldi , sinyaller dökülmeye başlıyo , sabahları jikleyi komple açmadan çalışmıyo (İzmir'de ) :D

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    burak bey sizi gördüğüme çok sevindim..
    Benzin göstergem benimde arızalı şuanda , önceki motorumda gösterge bile olmadığından pek düşündürtmedi beni..
    sinyallerim sağlam hala .ama 6500 kmdeyim daha.. Bide araziye nerdeyse hiç girmiyorum...Belkide ondan sağlam kalmıştır..
    sabahlarıda jiklesiz çalıştırıyrum ben.. ama bir iki dakika hafif gaz veriyorum durduğum yerde , jikle görevini üstleniyorum galiba.. ondan sonra hareket ediyorum..
    Başka aklıma gelen bi problem yaşamadım hiç...Kocaelide 'de böle diyelim..
    banno1957 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kürşat ışık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burak bey sizi gördüğüme çok sevindim..
    Benzin göstergem benimde arızalı şuanda , önceki motorumda gösterge bile olmadığından pek düşündürtmedi beni..
    sinyallerim sağlam hala .ama 6500 kmdeyim daha.. Bide araziye nerdeyse hiç girmiyorum...Belkide ondan sağlam kalmıştır..
    sabahlarıda jiklesiz çalıştırıyrum ben.. ama bir iki dakika hafif gaz veriyorum durduğum yerde , jikle görevini üstleniyorum galiba.. ondan sonra hareket ediyorum..
    Başka aklıma gelen bi problem yaşamadım hiç...Kocaelide 'de böle diyelim..
    Anladım Ben Biraz Acele Ediyorum Galiba Çalıştırmak İçin Ayrıca 150. kmde km teli koptu servis hala parça bekliyo motor nerden baksanız 1500'e gelcek bir de sahibindende baktığım ilanlardada farkettim plakalığın altındaki kedi gözü kimsede takılı değil benimkide 2 kişi kasis gibi bi yerden geçerken kırıldı ayrıca arka lastik 2 kişi egsoza sürtmeye başladı servis halletdi ama lastiğin sağ tarafindaki dişler biraz ezildi ve biraz hız yapınca bi yerden sürtünme sesi gibi bişey geliyo acaba neden olabilir

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    ben iki kişi fazla binmiyorum motora...
    bir kaç kere bindim , onda da bi şikayetim olmadı daha...
    bazı servisler hazır motoru toplamayı dahi beceremiyo, öyle bi hataya kurban gitmeyinde..

Motosikleti
    Şuana Kadar 2 Farklı Servise Gittim İkisinide Beğenmedim Biri Çok Ağır ve Kulakları Duymuyo Ses Geliyo Diyoz Şurdandır Burdandır Şimdi Balatalara Sprey Sıkarım Geçer Diyo Bakıyoz Devam Ediyo Öncedende Zincirden Geliyor Yağlarız Geçer Diyodu Yine Geçmedi Benim Zaten İlk Motorum Kullanmayı Bunda Öğrendim Pek Fazla Bi Bilgim Yok Yani Bu Arada Motor İçin Facebook Sayfası: Motoran Xv 250 Facebook Burda Toplanabiliriz Resim Video Vb.

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    adam gibi usta bulana kadar , piyasadaki bi çok usta kadar motordan anlar oluyosun zaten..
    ilk motor olarak biraz yüksek almışsın...
    Benim 3. motorum .. Torkunu ve durşunu beğenerek aldım bende...
    Bir süre kullanayım bunda değiştirmeyi düşünüyorum..

Motosikleti
    Alıntı kürşat ışık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam gibi usta bulana kadar , piyasadaki bi çok usta kadar motordan anlar oluyosun zaten..
    ilk motor olarak biraz yüksek almışsın...
    Benim 3. motorum .. Torkunu ve durşunu beğenerek aldım bende...
    Bir süre kullanayım bunda değiştirmeyi düşünüyorum..
    haklısınız evet biraz yüksek motor boyda kısa olunca başlarda sıkıntı olur gibi geldi ama şimdi hiç bir sıkıntı yok bende değiştirmek istiyorum motoran xf 250'de güzel gibi ama xf kadar duruşu güzel değil

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Bende bu motoru almayı düşünüyorum. Boyum kısa endişelerim büyük:D Acaba arazide sıkıntı olurmu, bunu soruyorum çünkü motorun duruşu harika, Kanuni cross 150 nin üstüne bindim baya bir alçak düz zeminde dururken iki ayakla dengeyi aynı anda rahatça sağlayabiliyorum. Mondial Extreme max a bindim ayaklarım zar zor yere dokunuyor. XV250 yi deneyemediğimden soruyorum.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu motoru almayı düşünüyorum. Boyum kısa endişelerim büyük:D Acaba arazide sıkıntı olurmu, bunu soruyorum çünkü motorun duruşu harika, Kanuni cross 150 nin üstüne bindim baya bir alçak düz zeminde dururken iki ayakla dengeyi aynı anda rahatça sağlayabiliyorum. Mondial Extreme max a bindim ayaklarım zar zor yere dokunuyor. XV250 yi deneyemediğimden soruyorum.
    xv ile mondial max aynı yukseklikte diyebilirim, zaten sasesi bile aynı
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Şasesi aynı evet. Sele yükseklikleri farklı. Extreme 930mm - xv250 880mm. Motoranı ve mondialin merkezlerindeki personel ile konuştum. Daha doğrusu ikisine de mail attım telefon ettiler bana. Motoran görevlisi "Teknik verilerde bu bilgi olmadığından ben kendim metreyi alıp ölçtüm" dedi. Extreme in yüksekliğinide bizzat ben ölçtüm. 5 cm lik fark nereden geliyor bilmiyorum. Şase aynı, motor aynı, lastik aynı, ağırlık farklı. Eğer bu ölçüler doğru ise aradaki 5cm lik fark kırmızı ışıkta çooook fark eder hocam. Bunlar cross kırmızı ışıkla ne işin var diyeceksin, evden dağa nasıl gidecez :D

Buradaki bütün arkadaşlarıma selamlar. Galiba aranızda en yaşlı benim. yaklaşık on yıldır akademik görevlerim dolayısıyla ertelediğim motor aşkımın artık dayanılmaz bir hal alması üzerine yüksekçe bir motor alayım deyince motoran xv250 ile extrem max (mondial) dikkatimi çekti. Cenk(ito) kardeşim sizi diğer mondil formundan okudum. özverili bir arkadaşımız olduğunuzu gördüm. Baktım burada da yine aynı güzel inanlar var. Ne dersiniz kardeşlerim acaba bu iki motordan hangisine karar kılayım. şu günlerde alacağım. daha genç ve uçarı tipli duran mondial'in ki mi yoksa iraz daha oturaklı ve iri hatlara sahip olan xv 250 mi?
    Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış olsam da bişey sormak istiyorm boy sıkıntı olurmu 1.73 boyum var

Motosikleti
    Alıntı 52Ensar52KK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış olsam da bişey sormak istiyorm boy sıkıntı olurmu 1.73 boyum var
    Merhaba , yazınızı baya geç gördüm hayır 1.73 boy sıkıntı olmaz , ben 1.68 boy ile 3 yıla yakın problemsiz kullandım.
    Sadece arazide aşırı dikkat etmeniz gerekiyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Merak ettim bakıyım dedim resmine crf kopyası imiş .. aslında tutardı bu motor niye tutmamış hayret..

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim bakıyım dedim resmine crf kopyası imiş .. aslında tutardı bu motor niye tutmamış hayret..
    Tip olarak bende çok beğeniyordum , kullanışı gidişi de çok güzeldi.
    Bence bitmesinin sebebi kalitesiz malzeme, kronik sorunların çözülememesi , servislerin berbat ötesi olması.
    Sattığıma pişman mıyım ? Evet keşke satmayıp kenarı köşeye koyup bekletseydim.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı banno1957 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tip olarak bende çok beğeniyordum , kullanışı gidişi de çok güzeldi.
    Bence bitmesinin sebebi kalitesiz malzeme, kronik sorunların çözülememesi , servislerin berbat ötesi olması.
    Sattığıma pişman mıyım ? Evet keşke satmayıp kenarı köşeye koyup bekletseydim.
    Ya çinli motosikletler durdukça çürüyor be. Tamir edeyim diye başına geçiyorum elimde kalıyor parçalar.
    Seyhan 150'm vardı. İlk motosikletim diye elimde tutayım dedim. 7 sene bende kaldı motosiklet.
    Motorunda hiç bir problem yoktu, ancak sele altındaki kapağı bir açıyordum röleleri tutan plastikler gevremiş, dökülüp gidiyordu.
    Sinyal ampülleri kısa far ampülü falan hak getire. Gösterge çalışmamaya başladı. Akü durdurmaz zaten.
    Vizeye giderken kuru akü takıp gidiyordum, korna bari çalsın diye.
    Sonra verdim geçtim.
    20

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)