Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 1100 XX Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    Yaşasın ali ekspres 15 tl gibi bi rakama geliyor iridium olanda 25 tl tanesi birde ebaydan hararet musiri geldi bukadar hızlı ilkkez oluyor 9 usd artı 5 kargo birde resim eklemeyi beceremedim çokmu beceriksizim yoksa yarın takayım hararetimizi bilelim gerçi burası şu anda 5 hece eksi 7 8 lerde hararet gerek yok ama olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

http://m.ebay.com/itm/NGK-Iridium-IX...801?nav=SEARCH
    initial-D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    6. Ayda muayene varmış dostlar egzoz muayenesi varmıydı bunların sanki belirli bi CC altına yoktu diye hatırlıyorum yada hiçmi yoktu bilgisi olan varmı

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    egzos yok..

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Motorda yok ama meraklanma saraya oda yapılcak ilave eli kucağındadır.bir o kalmıştı.

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    Eyvallah üstat bu gül oldu şimdi iç granajlari karbon kaplamaya verdim salı günü alacağım bakalım iyi olursa resim eklemeyi öğrenirim yoksa yeni granajlari için adres isterim

Blackbird gibi bir motor yok artık maalesef ama CBR 1000rr Fireblade de en az atası kadar hızlı

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Sanayiden yarin motora ayni kalinlik ve uzunlukta zincir kestircem mt.si 10-15 tl. Bazi arkadaslar dusuk devurdeki makine zincirleri buna dayanmaz kopar dedi klupte muhabbet arasinda ama bu tarz makinelerin zincire asilma gücü motordan daha tonajli.sizce eksi yonleri ne olabilir

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanayiden yarin motora ayni kalinlik ve uzunlukta zincir kestircem mt.si 10-15 tl. Bazi arkadaslar dusuk devurdeki makine zincirleri buna dayanmaz kopar dedi klupte muhabbet arasinda ama bu tarz makinelerin zincire asilma gücü motordan daha tonajli.sizce eksi yonleri ne olabilir
    koparırsın,gazlamaya kesinlikle dayanmaz,bir de maşaya dolanırsa arka lastiği kilitler düşersin.bu kadar net

kesinlikle,asla bir daha çin malı zincir,metreyle kestirme zincir kullanmam.başıma geldi ordan biliyorum.gazlamadan kullandım 1-2 hafta,birkere bişey olmaz dedim sert bir kalkış yaptım ve koptu.

kopacağının garantisi veririm.

samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    evet mantıklı bir izah sayılabilir yani motorun 1 nci vitesteki ardılmasından doğan güce mukavemet gösteremez ve en zayıf baklasından kopar diyorsun. Bugünde eski motorculardan Cemal abimiz var ben 41 yaşındayım o 55 senedir üstünde ona da sordum cevabı şöyle oldu; gidersin yavaş kalkarsın sert vites geçişlerinden uzak durursun yüksek hıza kalkışmazsın ama olur da seni ışıklarda birisi ayar eder sende gazlayım dersin gözünü açtığında beyaz önlüklü elinde serum şişesi olan "sigortanız varmı" diyen birini bulursun dedi. Demek ki 600 lirayı paşa paşa verip alıcaz. Aslında aradaki fark çeliğin karışımından ve aradaki halkaların pimlerindeki kaliteden kaynaklanıyor. İstense çok güzel Ülkemizde yapılır ama ne gerek var birileri zaten yapıyor.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet mantıklı bir izah sayılabilir yani motorun 1 nci vitesteki ardılmasından doğan güce mukavemet gösteremez ve en zayıf baklasından kopar diyorsun. Bugünde eski motorculardan Cemal abimiz var ben 41 yaşındayım o 55 senedir üstünde ona da sordum cevabı şöyle oldu; gidersin yavaş kalkarsın sert vites geçişlerinden uzak durursun yüksek hıza kalkışmazsın ama olur da seni ışıklarda birisi ayar eder sende gazlayım dersin gözünü açtığında beyaz önlüklü elinde serum şişesi olan "sigortanız varmı" diyen birini bulursun dedi. Demek ki 600 lirayı paşa paşa verip alıcaz. Aslında aradaki fark çeliğin karışımından ve aradaki halkaların pimlerindeki kaliteden kaynaklanıyor. İstense çok güzel Ülkemizde yapılır ama ne gerek var birileri zaten yapıyor.
    doğru demiş ama eksik,o şekilde dayanacağı gene 4-5000km olacak.herşey gazlamak değil.arka maşanın amortisörün etkisiyle hareketinde bile bir yük biniyor zincire.herşey gaz çekmek değil.o ringlerinin yağı tutamayıp uzun yolda ısınıp aşınması olayı da var.var oğlu var.

55 sene motora binmeye gerek yok.bu tarz makinede did-cz-rk nın uygun olan modelleri hariç alınmamalı.
    forewer ve samet10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Ben bunu her türlü denerim merak etme.alıp takıp binmem hemen.ama asla dayatma tekel mallarını da almam. Önce ikisinin farkını inceleyeceğim.her türlü donanım makine alet ve imkana sahibim.sonuçlarını da yazarım inşallah.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX

Merak ediyorum acaba bizde de böyle bir buluşma gerçekleşebilir mi?
    samet10 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bende öyle bi ara düşünmüştüm ama sadece 2 xx yanyana gelebildi :D

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bandırmadada 2 taneyiz.4 olduk desene

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Nerde xx çiler beyler forum ölü canlandıralım biraz. Çanakkele gezisine giden oldu mu aranızda ? Kullandığınız motorun fanı ne zaman devreye giriyor bilen varmı ben aldığımdan beri 1 sefer çalıştığını duydum o da 1 2 biraz şehir içinde dolaştım ondan oldu normalde kaç derecede çalıştığını anlayamadım ?

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    Abi 98 102 derece bu makina hararetli

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Birde beycivan abi bir gurup yapalım watsup dan ufaktan toplanır belki ne dersin

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Karadeniz turu yapsak söyle yaz aylarında harika olur.aylak kalınca bir site kurucam blackbird.com o zaman orda da toplanırız.yurtdışı organizasyonlarda ben görüyorum çok güzel organize oluyorlar

Motosikleti
    1998 cbr 1100 xx
    Sorma abi cbrxx.com var adamlar neler yapmış facebook da acayip paylaşımlar var insan özeniyor şöyle bi toplana bilsek fakat fazla xx yok sanki türkiye'de yada olanlar sadece araç olarak kullanıyor

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Razor kardeş şu forumun başına benim motoru koysam diyorum daha yakışıklı duruyor

Motosikleti
    FJR 1300
    Bizim çok hoşumuza gittiği için bitanede 2007 alıyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler