Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba,
    bu motor'un gorunusu cok hosuma gitti. sanirim alt sinif motorlar arasinda ilk bu tip motor denemesi.
    ozelliklerde aklima takilan bir iki sey var, anlayan arkadaslar cevap verirlerse cok sevinirim. motoru 200 cc olmasina karşın, 13 beygir az değil mi? bir diğeri de 4 zamanlı ama tek silindir? tek silindirin dez avantajı var mı?
    kullanan var mı? daha cok yeni ama...

http://www.asyamotor.com.tr/modules....owpage&pid=102

teknik özellikleri:

2180*810*120
    135kg
    8 lt. yakıt deposu
    90 km/h son sürat
    196cc
    13.65 hp / 7000 rpm
    ön disk arka tambur fren
    jantlar hafif metal

asya motor için çok önemli bir modelmiş. özel malzemeden üretmişler ve bu motorun üretileceğini sır gibi gizlemişler. çok iddaalılarmış! bence rengi harika çok yakışmış ve bu sınıf bir motora tam oturmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

viteside otomatikmiş.Otomatik olmasının da sakıncaları varmı?

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    BU motorun ne vitesi otomatik ne de Asya'nın özel olarak ürettiği bir motor. Orijinali Zongshen marka, model ismi yine aynı ZS 200 GY-2.

http://www.zongshenmotor.com/zongshe...6&cc=ZS200GY-2

Asya piyasaya sürebilirse (Beni bir süredir oyalıyorlar) piyasadaki en kaliteli Çin-Enduro lardan biri olacak. Bekliyoruz....

I'M BACK !!!

bu arada motor 2650 ytl, yeni ötv'ye göre.
    motorun şanzımanının otomatik oldugunu hiç sanmıyorum zaten saçma olur böyle bir motorda.
    bi' de yakıt tüketimi nasılmış? sen biliyor musun Derin?

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Ben de bekliyorum bu motoru. Bodrum bayii bu ay (Nisan 2006) sonunda geleceğini söylüyor. Geçen sene Zealsun getirecekti. Ne oldu da, getirmediler bilmiyorum.

Fiyatı ÖTV zammı öncesi 2650 YTL, yanlışlık olmasın. Asya Motor eğer ÖTV zammını aynen yansıtırsa 2994 YTL olacak. Yani siz ona 3000 YTL deyin. Zammın hepsini yansıtmamaları dileğimizdir.

Çin'de üretilen 200GY-2 tek silindirli motorlar bazı sitelerde 8.5 Kw, bazılarında 9 Kw, bazılarında ise 12 Kw olarak gözüküyor. Bu da sırasıyla 11.56 HP, 12.24 HP ve 16.31 HP ediyor. Asya Motor'un sitesinde verdiği 13.65 HP bunların tam ortasında bir değer. Hangisi doğrudur derseniz, herhalde Asya'nınki.

Son bir ek, lastiklere dikkat ederseniz... Galiba süpermoto sınıfında bu model. Muadil motorların (Zonghsen 200GY-A) lastiklerine göre çapı küçük ve dişleri asfalta göre. Benim de istediğim bu zaten, dağda değil, bozuk ülkem yollarında kullanacağım, scooter'larda olduğu gibi hoplayıp, zıplamadan.

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Ben 14.5 beygir diye biliyorum, ama çok da önemli değil. 200cc olsun, sorun çıkarmasın, varsın yavaş gitsin.

Bu arada böyle ürün lanse edip hageldi, ha gelecek muhabbeti yapmıyorlar mı; sinir oluyorum. Şu anda ne Zongshen, ne Zealsun ne de Asya bulamıyorum.
    I'M BACK !!!

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    biri asya biri zongshen aynı kakanın lacivertimi asyanın zaten bir modelinin piyasada başka bir model olarak satılmadığını görsem sinek kesecem
    TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE ATATÜRK YOKSA SAHTEDİR

ASYAMOTOR AS 200 GY–2
    2.650,00 YTL
    1) Fiyatlarımıza Ö.T.V. (%22) ve K.D.V. (%18) dahildir.
    2) Fiyatlarımız peşin fiyat olup yasal değişiklikler aynen yansıtılacaktır.
    3) ASYA DIŞ TİCARET herhangi bir uyarı ve duyuruya gerek duymaksızın her türlü fiyat değişilik hakkına sahiptir.

bu yazıyı asya motor'un sitesinden kopyaladım. ötv, zamdan sonra %22 olmadı mı? yani bu yeni ötv'li fiyat.

Bi' de tekrar olacak ama tek silindir ile 2 silindir arasında ne fark oluyor? bilen var mı? avantaj mı dezavantaj mı?

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Tek silindir daha az yakar. Herhangi bir dezavantajı olduğunu sanmıyorum. Titreşim daha çok yapar diyenler var.
    I'M BACK !!!

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    15 Dakika önce asya motoun bakırköy bayisi ile görüştüm motordan 1 tane numune olarak(tanıtım) varmış. ayın 20-30 arasında gelecekmiş.Ben bu motoru almaya karar verdim...
    Bir gün mutlaka ...

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı

2 silindir

Alıntı berkhizliates adlı üyeden alıntı
    ASYAMOTOR AS 200 GY–2
    2.650,00 YTL
    1) Fiyatlarımıza Ö.T.V. (%22) ve K.D.V. (%18) dahildir.
    2) Fiyatlarımız peşin fiyat olup yasal değişiklikler aynen yansıtılacaktır.
    3) ASYA DIŞ TİCARET herhangi bir uyarı ve duyuruya gerek duymaksızın her türlü fiyat değişilik hakkına sahiptir.

bu yazıyı asya motor'un sitesinden kopyaladım. ötv, zamdan sonra %22 olmadı mı? yani bu yeni ötv'li fiyat.

Bi' de tekrar olacak ama tek silindir ile 2 silindir arasında ne fark oluyor? bilen var mı? avantaj mı dezavantaj mı?
    Doğru yahu, sitede %22 ÖTV dahil diyor. Bu iyi bir haber. Demek ki Asya kar marjını düşürecek ve ÖTV artışını bize yansıtmayacak. Fakat ikinci madde biraz mide bulandırıcı. Yine de motor gelmeden bence bu fiyattan emin olamayız.

Uzmanı değilim ama, tek silindirde devir düşük-tork yüksektir. Niye? Çünkü silindir çapı büyüktür ve silindirin altındaki kola uygulayabileceği basınç yüksektir. İki silindirde ise devir yüksek, nisbeten tork düşüktür. Tabi bu teknik özelliklerde adı geçen "Compression Ratio" ile de çok ilgili bir detay.

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    bende izmirdeyim bu model zeulsun zongshenn arastiriyorum fakat bunlarin servisleri izmirde sorun gibi birsey sanirim ben pek bir muattap bulamadim .. derin,, sen birsey biliyorsan bu servis ve satis yerleri hakkinda yardimci olursan cok mutlu olacagim

ÖTV' Yİ BİZ ÖDÜYORUZ...!

KISA BİR SÜRE İÇİN, %8 den %22 ye arttırılan Özel Tüketim Vergisinden dolayı oluşan fiyat farkını ASYA MOTOR karşılıyor. Tüm modellerimizin fiyatlarına Özel Tüketim Vergisi dahildir.

Asya Motor ötv fiyat farkını bir süre yansıtmayacağını taahhüt etmiş sitesinde. Bu iyi haber. Ancak bu motoru özellikle kuryeler için düşündüklerini söylemişler. Bunlardan bir sürü olacak olması motor karizmasını biraz yitirecek diye düşündürüyor beni.

ymcbayraktar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bende bu motorla ilgileniyorum ama 200 cc bir motor için azami 90 km çok komik bir rakam ya yanlış yazmış olmalılar yada şaka yapıyorlar şimdilerde 50 cc mobiletler dahi 70 km yaparken gerçekten hızı buysa beş para etmez sadece görünümü için motor alınmaz benim için silindir hacmine göre gücü , yakıt ekonomisi, ve fiyatı üçü de önemli birinden dahi taviz veremem böyle bir marka bilen varsa beri gelsin

yucelozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    Motor ön çamurluk hariç diğer aksamları çok güzel,işçilik gaeyet kaliteli ve diğer 200cc lik endurolara göre baya bi helbetli görünüşüvar..ama o ön çamurluk resmen batırmış.fuarda epey inceledim.çamurluğu diğer endurolar gibi yada dakar tarzı yapsalar daha güzel olurmuş..

Klasik motor özellikleri dışında bu motorda hoşuma giden bir başka olaysa selesi,selesi oldukça geniş ve bir okadarda rahat.sele hondanın nx4Falkon ile bire bir gibi
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

silves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SKYGO 200
    arkadaşlar bunların hepsi hemen hemen aynı bendede skygo 200 var dış görünüş olarak iyi ama bunların motor kısımları hepsi aynı yani ciğerleri aynı ve şasi olarak pek sağlam değiller ben sadece beni idere etsin diye aldım bir iki sene sonra japon alacağım bu tür lerin yani zongşen zelsun skygo olsun hepsinden aynı sorun var buda titreşim sorunu eminim ki bu asyada da vardır eğer bir iki yıl kullanayım diyorsanız alın ama inanaın daha fazla dayanmazlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ymcbayraktar adlı üyeden alıntı
    Bende bu motorla ilgileniyorum ama 200 cc bir motor için azami 90 km çok komik bir rakam ya yanlış yazmış olmalılar yada şaka yapıyorlar şimdilerde 50 cc mobiletler dahi 70 km yaparken gerçekten hızı buysa beş para etmez sadece görünümü için motor alınmaz benim için silindir hacmine göre gücü , yakıt ekonomisi, ve fiyatı üçü de önemli birinden dahi taviz veremem böyle bir marka bilen varsa beri gelsin
    Bu 90 km galiba güvenlik amacıyla yazılıyor.
    90 ı geçmeyin , kaza yaparsanız biz size zaten söylemiştik demek için !

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen öyle 90 km sürat bu motorlar için fazla bile

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar bugün Asya motor bayiine gittim motoru görmek için ama,ellerinde ki motoru diğer şubeye göndermişler tamamen altüst oldum,ama şu hız konusunda bir çelişkiye düştüm.Bayiideki satıcı bu motorun 140 ı gördüğünü söyledi ben anlamadım anlayanlar bir yorum yapsın aydınlanalım
    as 200 bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler