Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    konka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 200 gy 2
    çamurlugu degitirecegim ama bursada ramzey çamurlugu bulamıyoruz bursa daki servis çok kötü motosikletten anlamıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    hepinizin motorları hayırlı ve yolunuz açık olsun arkadaşlar.

sizin motorlarınızdan gördüm geçenlerde yolda harbi çok güzel aletler.

yanlız merak ettim bu motor 140 görüyormu arkadaşlar bana yapısı ve modeli itibariyle ve tabi motor hacmi itibariyle gelmez gibi geldi.

Kazasız sürüşler diliyorum.

konka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 200 gy 2
    ben motorumla 110 km gördüm fakat çamurluk çok titrediginden yol hakimiyeti çok zayıflıyor birde daha fazla zorlamak istemedim hem500 km de çok yeni birde tabi çin malından ne bekledinize baglı

tormator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Düz yolda 120 km/h çok rahat. 140 a kadar çıktım ama düz yol mu yoksa hafif aşağı eğimlimiydi bilemiyorum. Yol hakimiyetinde bir zayıflama hissetmedim. Amortisörler yoldaki tümsek ve çukurlarda bir endişe yaratmadı. Bodrum virajlarında yatabildiğim kadar yattım. Arka firen ayar istiyor; iyice basmak gerekiyor.

Baycode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Alıntı tormator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol.
    Servisle telefonlaştığımda "yağ kaçırması düzelmez abi" dedi!!!
    Bodrum servisi çok kolay getirtiyor kargoyla.
    Üst kapak bloğu komple değişecek. Parçanın gelmesini bekliyoruz.
    Geçmiş olsun, üzüldüm vallahi. Mersin'deki servis çok başarılı bu yağ kaçağı sorununu gidermede, anlamadım, diğerleri nasıl çözemiyor. Ben de dahil kaç kişinin motorunda vardı bu sorun, çözdüler ve bir daha sorun yaşayana şahit olmadım. Olmazsa bir telefon açıp bilgi alsın sizin servis buradakinden.

muromen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya as200gy-2
    merak eden arkadaşlar için söylüyorum motor gerçekten beklenenin üstünde bir ferformans sergiliyor. Şu an 2500 kmdeyim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.. Sonuçta altınızda KTM de olsa yamaha da olsa sonuçta herşey kullanıcıya bağlı. Motoru nasıl ve ne şekilde kullandığınızla alakalı. Birde bakımlarını tam zamanında yapmak lazım. Size tavsiyemde her 1000 km de yağını değiştirin. Ben motorumla düz yolda çok rahat 130yapiyorum ve en ufak bir titreşimde yok. yakıtıda çok iyi. az yakıyor yani. Her gün 130 km yol yapıyorum banamısın demiyor.
    Merak ettiğiniz veya bi sorununuz olduğunda sonuna kadar yardımcı olmaya hazırım.Kendinize iyi bakın.

hdemirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA 150T2

selam dostum

Alıntı muromen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak eden arkadaşlar için söylüyorum motor gerçekten beklenenin üstünde bir ferformans sergiliyor. Şu an 2500 kmdeyim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.. Sonuçta altınızda KTM de olsa yamaha da olsa sonuçta herşey kullanıcıya bağlı. Motoru nasıl ve ne şekilde kullandığınızla alakalı. Birde bakımlarını tam zamanında yapmak lazım. Size tavsiyemde her 1000 km de yağını değiştirin. Ben motorumla düz yolda çok rahat 130yapiyorum ve en ufak bir titreşimde yok. yakıtıda çok iyi. az yakıyor yani. Her gün 130 km yol yapıyorum banamısın demiyor.
    Merak ettiğiniz veya bi sorununuz olduğunda sonuna kadar yardımcı olmaya hazırım.Kendinize iyi bakın.
    selam seni bulduğuma sevindim ben de aynı yaştayım ve aynı motoru almak istiyorum ama çoğu kötülüyor!ne yapacağımı şaşırdım kafamda karıştı...aslında görünüş ve fiyat olarak en iyisi asyagy200-2 görünüyor ama...
    ben de k.çekmecedeyim haberleşelim
    bu arada her gün nereye gidiyosun öyle 130 km iş yerin gebzede mi )
    [COLOR="Red"][B]"I NEVER SLEEP LIKE MY CITY! SO I CANT HAVE DREAMS!.."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Bu gün bir arkadaşın Ramzey QY200 ünü kullanma fırsatım oldu. Aletin farklılıklarını söyleyeyim: amortisör daha yumuşak, çekişi çok az daha güçlü, arka fren daha iyi tutuyor. Ben şu an motor alacak olsam yine tercihim AS200 olurdu. Niye: 1. si bizimki 2.650 YTL Ramzey 3.340 YTL. 2. si çoğunlukla şehir içi kullanıyor ara sıra dağa vuruyorum. 3. sü bizimki daha yakışıklı. 4. sü AS200 genel anlamda daha dengeli. Ama farklı beklentileri olanlar için iyi bir motor olabilir QY200, o da ayrı mesele.

AS200 le ilgili yeni haberlere gelince: Motor yağını 1500km de bir yenilemekte fayda var. Bu da 2 servis peryodu arasında 1 kez daha yağ değişimi demek. Yağ olarak Castrol GPS kullan diyen var, Shell 4T 15-50 kullan diyen var, Castrol GTX LPG kullan diyen var (15-50 idi sanırım), Petrol ofisi 20-50 ve Petrol ofisi yağ katkısı kullan diyen var. Ben hangisini tercih edeceğime karar veremedim. Şu ana kadar hep servisteki standart yağdan koyduruyordum.

Bujiyi 6000 bakımda değiştirip öneriler üzerine bu gün aldığım NGK bujiyi taktıracağım.

Debriyaj balatasını öneriler üzerine Ymaha nınki ile değiştirmeyi düşünüyorum. Çekişi olumlu etkilediği, özellikle de ilk kalkışta çok etkili olduğu söyleniyor.

Arka fren balatalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Çok daha iyi tutan bir marka önerdiler de şu an aklımda değil.

Bu değişikliklerden memnun kalırsam sizleri bilgilendireceğim.

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    slm arkadaslar bu motorun 2 eli ne kadar
    ANKARA MT

dj_ozi_68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan bisiklet
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar bu motorun 2 eli ne kadar
    1.9-2.3 arası

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    merhaba arkadaşLar... Motorun durumu gerçekden çok iyi ben memnunumm. 4.ci vites 115km sürat görüyor..
    ve kadranın sonuna kadar iniyor.. belirtiyim ki yakıtı inanılmaz düştü.. ve çamurluk mesafesini ben az indirdim.. şimdi eskisine oran daha dengeli.. titreşimi düşürdü..

Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Arkadaşlar burada bu kadar AS 200 kullanıcısı var ama nedense yakıt tüketimini tam anlamı ile yazan yok. Ne olur çağrıma cevap verin, bilgilenelim, bilgilendirelim!

Şu şekilde yazarsak daha aydınlatıcı olacağı düşüncesindeyim:

Toplam Yük: 70 kg
    Ortalama Sürat: 60 km/sa
    Şehir içi/dışı: 120 km asfalt, 20 km arazi
    Motorun Km'si: 4000 km
    Her 100km'de Yakıt Tüketimi: 2.6 L (Benzin: Opet 95 oktan)
    ------------------------------------------
    Toplam Yük: 70 kg
    Ortalama Sürat: 120 km/sa
    Şehir içi/dışı: 130 km asfalt, şehirler arası yol
    Motorun Km'si: 5000 km
    Her 100km'de Yakıt Tüketimi: 3.25 L (Benzin: Opet 95 oktan)

tormator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Merhaba...
    Bodrum'da serviste kalan motorumu 30 Ağustos'ta geri getirdim. 13 saat yol sürdü yine. Yol sakindi. Akşam saat 20:00 de karanlık olmuştu ve ben Susurluktaydım. Sık sık 15 er dak. mola verdim. Gece 1 de Üsküdar'daydım. 2 gün popom ağrıdı. Parmaklarım duyusunu yitirdi bir süre.

Gündüz ortalama hızım 100-120 km/h arasıydı. Zaman zaman 140'ı vurdum. Bir ara daha da hızlandığımı hissettim ama ibre sona dayanmıştı. Karanlıktan sonra ortalama 90 km/h ile gittim. Oto yollarda 110'a çıktım. Artık feribotla Eskihisar'a geldiğimde yol müsaitti 120 ile devam ettim.

Şimdi yakıt tüketimini incelersek eğer:
    İstanbul-Bodrum yaklaşık 4 depo benzin yakıyor.
    Ortalama 90-100 km/h hiz ile yaklaşık 250 km (deponun tamamı yani 8 lt hesabı ile)
    Ortalama 120 km/h hız ile (zaman zaman 130-140 km/h) 200 lt (deponun tamamı yani 8 lt hesabı ile)

muromen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya as200gy-2
    Alıntı hdemirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam seni bulduğuma sevindim ben de aynı yaştayım ve aynı motoru almak istiyorum ama çoğu kötülüyor!ne yapacağımı şaşırdım kafamda karıştı...aslında görünüş ve fiyat olarak en iyisi asyagy200-2 görünüyor ama...
    ben de k.çekmecedeyim haberleşelim
    bu arada her gün nereye gidiyosun öyle 130 km iş yerin gebzede mi )
    selam demirkan sen bence kötüleyenlere bakma sonuçt akara senin para senin kesinlikle kafanı karıştırmak isteme ama bence motor iyi tabi çok çok iyi şeyler beklemek hata olur ama az benzin güzel görüntü ve az sorun diyorsan bence al derim. Ben kankamla beraber alşdım ytani ikimizde de aynı model motor var aynı zamanda aldık ama şu anda işstanbulda bildiğim kadarıyla motor yok biz gittik taa tekirdağdan aldık. İkimizde de aynı motor olduğu için çıkan ufak tefek problemlerde beraber hallediyoruz.Servise görtürmek istemiyorum. İstersen irtibata geçelim motoru inceleme şansın da olur. bu arada taksimde çalışıyorum .ama 2 aydır güzelce de oturuyoruym geçici bi süre güzelce - taksim 55 km bi de geliş 110km yi buluyo ama motor canavar. hafta sınu dağ bayır demeden geziyoruz .isteyen tüm arkadaşlar burda birleşerek gezi yapalım çok motor olursa zevki de o kadar katlanır. Kenine iyi bak

Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Uzun araştırmalar sonucu Castrol 15-40 4T Power1 motorsiklet yağını aldım (13.5 YTL) ve koydurttum. Buji olarak da NGK DPR 8 aldım (5-6 YTL civarındaydı). Bu değişimler ve hava filtresi temizliğinden sonra motorsikletimin çekişi daha iyi oldu. Kesinlikle şu anda daha seri ve atak. İlk çalıştırmada da daha düzgün çalışıyor. Bir sonraki yağ değişiminde neyi denerim bilemiyorum ama aklımdan arabamda da kullandığım Castrol 10-40 Magnatec geçiyor. Bir de hava filtresinin kadın çorabı ile değiştirilmesinin performansı artırdığını burada bir ustadan işittim, onu da ileride deneyip sizleri bilgilendireceğim. Benim şu an için önerilerim orjinal bujinin NGK marka buji ile değişimi ve kesinlikle yağ markasının Asya'nın servislerinde koydurttuğu markadan farklı bir marka olması gerektiği. Asya'nın kullandığı yağ pek önerilmemekte, haberiniz olsun. Bulabilirseniz Shell 15-50 4T motorsiklet yağı da öneriliyor
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar Asyamotor'un sitesinde AS200 GY-2'nin teknik özellikler kısmında yazan maksimum 90km/sa hız bilgisinin doğru olmadığını hemen hemen hepimiz kanıtladık herhalde. Ben şu sitelerde gerçeğe yakın bilgiyi buldum. Buyrun, inceleyin, benim daha önceden yazdığım değerlere de uyuyor.

http://www.gigant.hr/news.aspx?newsI...111&myRootID=4

http://www.zongshen.hr/modeli.htm

Amerikan Zongshen sitesinde ise son sürat yaklaşık 100km/sa olarak (62 mph) belirtilmiş.

http://www.zongshenamerica.com/specs...rcycles&id=006
    İki teker daima tek tekerden daha iyidir :cherry:

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    selam bi süredir bu sayfayı takip edemedim.
    birazda kendimi frenlemek için sanırım
    paylaşımlara devam
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Merhaba Benkaan, uzun aralarla insanlar birşeyler yazıyor o nedenle birileri birşeyler yazmadan ben de yazmak istemiyorum.

Dün Mersin'deki fırtına ve yağmurun başladığı esnada üniversiteden çıkmış evime gidiyordum. Yıldırımlar sağdan soldan iniyor, hızımı 50km'ye kadar düşürmeme rağmen fırtına motora bir sağdan bir soldan tokat atıyordu. Eve telaşla ve çok az ıslanarak ulaştıktan sonra ne mi yaptım? Hemen üzerimi değiştirip tam kışlık donanıma geçtim ve sağnak altında Mersin'i turlamaya devamm!! Lunaparkın oradan liman fenerinin olduğu en uç noktaya kadar gittim ve motorun yönünü Mersin'e çevirip, yağmur sonrası, alçak güneşte muhteşem manzarayı izledim. Geri dönüşte de özellikle derin su dolu çukurların içerisinden geçerek eğlendim . AS200 dün ıslak zeminde başarılı idi (ya da ben başarılıydım, ya da ikisi de ).

Motosikleti
    250 mct
    bende işten çıkmıştım motorumla.sırılsıklam oldum. ama ben senin kadar başarılı değildim çarşıda oluşan göletlerden geçerken çukur ha şimdi,amanın,şükür burayıda geçtik,aman oğlum ha gayret,ulan dolmuşçuuuuu yavaşşşş....
    tabi ben sırılsıklam
    akşam mezitliye şu senin motoru aldığın bayiye gittim. baktım,baktım,baktım,oturdum üzerine şöle bi zıpladım bi kaç kez... "seni aliim mi?" dedim "al be abi "dedi.
    hala kararsızım motorumu çok seviyorum ama benide macera çağırıyor...
    ne edicem ben yaaa
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    ASYA AS200GY-2
    Motorcu ruhu böyle bir şey herhalde

Bence iyi düşün taşın, acele etme, biraz da ihtiyaçlar belirliyor doğru model seçimini. Ben ilk başlarda yaşadığım problemlerden sonra gayet memnunum motordan. Ama henüz 5600 km'deyim.

Bu arada ben motorumu Mezitli'deki bayiden değil, Tulumba durağına yakın olan yerden (köprünün yanındaki yer) almıştım.

Sormak istediğin şeyler olursa memnuniyetle cevaplarım.

Motosikleti
    250 mct
    ben seni mezitliden aldın sanıyordum
    neyse ordakiler tazeyse oraya da bakarız
    düşünmeliyim hemde çok iyi düşünmeliyim. aslında param olsa onuda alırım 2 motorla oh ne güzel olur...
    ama malesef... bende kamp kurmayı,doğayı,adrenalini çok seviyorum ama motorumuda seviyorum
    biraz daha zamana ihtiyacım var sanırım

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler