Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı korbygs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese güvenli sürüşler tekerinize taş değmesin eski bir asya gy 200 kullanıcısı olarak tekrar almak istiyorum sıfır bulabilir miyiz bir bayi var mı ya da satan arkadaşlar benim şu anda kullandığım motosiklet mondial mcx 2750 km 2014 model takas yapmak isteyen olursa düşünebilirim ama sıfıra yakın olursa sezonunuz bol zevkli eğlenceli km geçmesi dileğimle ...
    2006 model benim as 200 satmayı düşünüyorum ilgilenirsen görüşelim
    Faruk YAVUZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yeditepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA TAY-200
    Alıntı yeditepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    5 yıldır İstanbul' da aktif olarak Tay200 kullanıyorum,
    Köprü yolunda, Anadolu tarafında belki yollarımız kesişmiş selamlaşmışızdır
    1 hafta, 10 gündür çözemediğim bir sorunum var tecrübelerinizi paylaşabilirseniz mutlu olurum.
    Geçen hafta birden marş basıp gaz almamaya başladı ama uzun uğraşlar sonunda çalışıyordu,
    ayaktan çalıştırmayı hiç beceremedim zaten,geçenlerde işyerimin otoparkına bıraktım,
    dönüşte yine çalıştıramadım hatta o kadar çalıştıramadım ki akü bayılmaya başladı,
    bir yokuş bulup motoru vurdurmayı denedim kısa süre gaz yedi ama bayılarak sustu,
    bi dahada çalıştıramadım, 2 gün bekledi, c.tesi günü arabanın arkasına bağladık yakınlardaki
    sıradan bir motorcuya götürdük, önce aküyü şokladı bujiyi değiştirdi ve çalıştı.
    bu sabah gelirken benzin aldım, benzincide yine çalıştırmakta zorlandım neyse gittim biraz
    vitesi 5 e aldım biraz gittim birden motor bayılmaya başladı, kenara çektim,
    çok uğraştım ama çalıştıramadım. bu motorda bundan 3 yıl kadar önce aynı problemler olmuştu,
    yetkili servisine 3 defa bıraktım her defasında oldu sorun yok diyip teslim ettiler ama hepsindede bir kaç gün sonra yolda kaldım.
    sonra özel servis buldum ve usta gerçekten ilgilendi sorunun beyinden olduğunu söyledi değiştirdik ve geçen haftaya kadar periyodik bakımlar dışında hiç bir işlem yaptırmadım. Bu tecrübeme dayanarak beyin bulmak için Asya servislerini tek tek aradım Göztepe servisinde ellerinde olduğunu öğrenip gittim aldım, getirip değiştirdim, biraz zorlansada çalıştı, yola çıktım, her viteste deneye deneye gidiyodum
    sonra 5. vitese geçtim ve 300-400 metre gittim yine gaz kesti,
    çektim kenara uğraş uğraş olmadı, biraz yokuşta motoru vurdurarak çalıştırabildim, gelene kadar 4 ten yukarı çıkmadım
    Az önce otoparka inip çalıştırmayı denedim malesef yine çalışmıyor, vaktim olmadığı için motor vurdurma yapmadım,
    yarın servise götürmek istiyorum ama umarım servise gidecek kadar çalışırda yolda bırakmaz.
    Bu arada Asya tay200 alacaklara almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum,bu kadar inatçı bu kadar az masraflı bu kadar dayanıklı
    bu fiyata bulamazsınız. Ha yukarda saydıklarıma gelirsek 5 yıldır yaz kış tepesindeyim o kadar nazıda olsun
    Üstadlar;
    Siz buna benzer bir sorunla karşılaştınız mı? nasıl çözdünüz?
    Son durum;
    henüz motoru elden çalıştırabilmiş değilim, ayakla çalışıyor ama sorunu bulamadık bir türlü,
    Bu arızayı verdikten sonra değişenler; Statör, Beyin, Buji, akü
    tüm denemelere rağmen hala elle çalıştıramıyoruz. Öneriniz var mı?
    Umursamadığın kadar özgürsün

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı yeditepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son durum;
    henüz motoru elden çalıştırabilmiş değilim, ayakla çalışıyor ama sorunu bulamadık bir türlü,
    Bu arızayı verdikten sonra değişenler; Statör, Beyin, Buji, akü
    tüm denemelere rağmen hala elle çalıştıramıyoruz. Öneriniz var mı?
    aynı sorun bende de var jikle ile çalıştır çalışıyor o zaman bi müddet sonra motor iyice ısınınca kapatırsın jikleyi o şekilde tamirciye gidebilirsin.motorun sübablarda problem var sanırım yeterince benzin alamıyor içeri
    Faruk YAVUZ

yeditepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA TAY-200
    Alıntı SizofrenMacaPapazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de var jikle ile çalıştır çalışıyor o zaman bi müddet sonra motor iyice ısınınca kapatırsın jikleyi o şekilde tamirciye gidebilirsin.motorun sübablarda problem var sanırım yeterince benzin alamıyor içeri
    Servisten geldim şimdi, sorun statördeymiş, uyumlu diye taktığımız statör olmamış, orjinalini bulduk. şimdi düzeldi ama motorun neredeyse değişmeyeni kalmadı. Şu an bir sorunu yok şükür.

Bu arada Göztepede, yetkili servis UYUMAZ motor var, kesinlikle tavsiye etmiyorum, dolandırıcının önde gideni;
    Piston, segman seti, Sübaplar, Sibop yağ keçeleri,statör, bobin ve elektrik aksamını değiştirdim deyip işçilik dahil 500 Lira aldı.işimin yoğunlupundan başında duramadım. Tamam deyip aldım motoru
    1 hafta sonra aynı sorun olunca tavsiye üzerine Pendikte bir motorcuya gittim, beraber söktük ve ne motora ne de elektrik hattına dokunulmadığını gördük. Hiç bir işlem yapmadan aküyü şoklayıp, yalandan makyaj yapıp vermiş motoru, yanlarına bırakmayacağım. Sizinde aklınızda olsun..
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.
    Umursamadığın kadar özgürsün

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    kan emici bunlar
    Faruk YAVUZ

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    @GaCCaLL melabaa

Bende artık buralarda takılırım. Asyam hele bi gelsin foruma geri dönerim..

"Asyam, Kara yazmalım…
    Sevgi neydi, sevgi iyilikti, dostluktu… Sevgi emekti."

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @GaCCaLL melabaa

"Asyam, Kara yazmalım…

buberk bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    SizofrenMacaPapazi ve buberk bunu beğendiler.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @GaCCaLL melabaa

"Asyam, Kara yazmalım…
    Merhabağ Buğrahan,
    Kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimle..

ANGARAJ

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Merhaba arkadaşlar. 4 senedir motorsuzum 4 senedir bu motora ayrı bir ilgim var çok hoşuma gdiyor. 60 lı sayfalara kadar tek tek okudum yorumları resimlerin çoğu görünmüyor. ben 3000tl civarında bir motor alacağım . kullanım amacım şehir içi işe gidip gelmek arada keyfi gezmek , araziye cıkacağımı düşünmüyorum. Eşim ile birlikte gezeceğim bazen. asya as 200gy buldum birtane sıfır . dükkana sok çıkar ufak tefek pek belli olmayan çizikleri varmış , belki kullandılar bilmiyorum neyse.. motorun sorunsuz olduğunu var sayar isek tavsiye edermisiniz. bu motoru almazsam başka bu fiyatlara motor almayı düşünmüyorum baktığüım her motorun ya tipini beğenmiyorum yada başka bir şey batıyor gözüme alasım gelmiyor. yarın fiyat alacağım eyer uygun bir fiyat söylerler ise detaylı inceleyip sorunsuz ise almayı düşünüyorum. cevaplarınızı bekliyorum acilen. topic uzun süredir cansız kalmış :(

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı KBC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 4 senedir motorsuzum 4 senedir bu motora ayrı bir ilgim var çok hoşuma gdiyor. 60 lı sayfalara kadar tek tek okudum yorumları resimlerin çoğu görünmüyor. ben 3000tl civarında bir motor alacağım . kullanım amacım şehir içi işe gidip gelmek arada keyfi gezmek , araziye cıkacağımı düşünmüyorum. Eşim ile birlikte gezeceğim bazen. asya as 200gy buldum birtane sıfır . dükkana sok çıkar ufak tefek pek belli olmayan çizikleri varmış , belki kullandılar bilmiyorum neyse.. motorun sorunsuz olduğunu var sayar isek tavsiye edermisiniz. bu motoru almazsam başka bu fiyatlara motor almayı düşünmüyorum baktığüım her motorun ya tipini beğenmiyorum yada başka bir şey batıyor gözüme alasım gelmiyor. yarın fiyat alacağım eyer uygun bir fiyat söylerler ise detaylı inceleyip sorunsuz ise almayı düşünüyorum. cevaplarınızı bekliyorum acilen. topic uzun süredir cansız kalmış :(
    motoru iyi durumdaysa ve fiyatı uygunsa alınır. ama çinli makine bunlar alırken çok güzel incelemen gerekir.
    Faruk YAVUZ

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Anladim. Bana biraz maliyetli gelecek ruhsat plaka falan cikarilacak. Kac tl tutuyor acaba ruhsat plaka cikarma isleri. Henuz fiyat vermediler motor icin bekliyorum.

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    300-500 arası diye biliyorum tam emin olmamakla beraber
    KBC bunu beğendi.
    Faruk YAVUZ

arkadaşlar saygılar sevgiler iyi sürüşler yıllardır içimde uhte olan gy yi alabilecek konuma geldim daha öncesinde 10bin km scooter tecrübem var ve asya almak istiyorum sıfırı olmaması düşündürse de aklım asya da sizce yedek parça konusunda üzer mi parça var mı diğer markaların modellerinden uygun parça bulunabilir mi yazacağınız her yorum benim için çok önemlidir şimdiden herkese teşekkürler

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı rüzgarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar saygılar sevgiler iyi sürüşler yıllardır içimde uhte olan gy yi alabilecek konuma geldim daha öncesinde 10bin km scooter tecrübem var ve asya almak istiyorum sıfırı olmaması düşündürse de aklım asya da sizce yedek parça konusunda üzer mi parça var mı diğer markaların modellerinden uygun parça bulunabilir mi yazacağınız her yorum benim için çok önemlidir şimdiden herkese teşekkürler
    Parça bulursun bulmasına da çin motorları sıfırken iyi ikinci elde çok problem çıkartıyor uzun ömürlü aletler değil. sürekli yolda sıkıntı çıkarttı bana , çok uğraştım ben kendi asyamla
    Faruk YAVUZ

malum site de 4 bine 3 tane var o fiyata düşündürüyor

Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    Alıntı rüzgarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malum site de 4 bine 3 tane var o fiyata düşündürüyor
    nasıl 4000 ben geçen sene satarken 2400 e sattım ne 4000 i
    Faruk YAVUZ

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Depo üstü grenaj yada depo üstü kaporta 😊 nerden bulabiliriz ? Birde sm benzetmek için farklı motorların uyumlu cantları varmı bildiğiniz ?

merhabalar asya gy 200 motoruma yedek parca nerden bulabılırım yardımcı olursanız sevinirim.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır siteyi kısa kısa ve üye girişi yapmadan/yapamadan takip etmeye çalışıyordum. Eskilerden gören olursa hatırlayan çıkacaktır.
    Öncelikle uzun süredir Asya as 200gy kullanıyorum. Dayanıklı seri ve hoş bir motor bence. Yakıtı da ideal. Neyse konuya gireyim.
    Sağlam Ön jant gerek. Çıkma sıfır elinde olan var mıdır acaba Ya da orijinal jantın haricinde buna uygun bir jant bilen var mı?
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler