Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar,

ben geçen hafta çarşamba günü as 200 gy-2 modelini mersin bayisinden aldım...

hafta sonu 260 km yol yaptım;

izlenimlerim;
    1- çamurluk gerçekten biraz garip duruyor...
    2- azami sürat olarak 105 gördüm rodajın dolmasını bekliyorum daha fazla sıkıştırmayacağım...
    3- motorda esneme problemi yok, amortisörler oldukça sağlıklı...
    4- vites kolu oldukça rahatsız edici kolu değiştireceğim sanırım ayakkabımı çizip duruyor...
    5- motor sesi oldukça tatmin edici... (200 cc için)
    6- lastiklerin yol utuşu asfaltta fena değil... 1000 km sonra daha fazla detay vereceğim...
    7- motor 14-16 Hp arası performasa sahip gibi... rodaj bekliyorum...
    8- asya motor yazıları biraz garip duruyordu bende söktürdüm...

genel olarak fiyat/performans olarak tatmin edici...

derecelendirmem ; 7/10

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence fiyatina göre alinabilecek bir motor.yani minumum maliyet maximum keyif.Ama bu motordan 140 km sürat beklemeyin bence denemeyinde
    The Dark Side Returns

Yunus_Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 200 GY-2
    bartar foto varsa buraya koyarsan (sürücülü) sevinirim bende uzun zamandır bu motoru takip ediyorum. sağlıkla kullan allah kazadan beladan ve tabiki nazardan korusun....
    [CENTER]aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna[/CENTER]:queen:

Yunus_Efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 200 GY-2
    dedim ama benden başka bu motorla ilgilenen yok yoksa buda keway in hikayesine mi döndü... öyleyse yazık oldu şimdiden..
    [CENTER]aynaya baktığında gülümsüyorsan bin motoruna[/CENTER]:queen:

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı bartar adlı üyeden alıntı
    4- vites kolu oldukça rahatsız edici kolu değiştireceğim sanırım ayakkabımı çizip duruyor...
    Türk işi çözüm önerisi: Bir hortum parçası kesip vites pedal ucuna geçirseniz, belki faydası olur.

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı
    Türk işi çözüm önerisi: Bir hortum parçası kesip vites pedal ucuna geçirseniz, belki faydası olur.
    süpersin arkadaşım. bende bu sorunu ilk duyduğumda aklıma banyodaki hortumu bir kaç cm kısaltmayı düşündüm...

ayrıca bizim evin 20 m ilerisine asya satış servis ve yedek parça açıldı. bu motorla ilgili sorular olursa topluca gidip sorabilir ve buraya yazabilirim. motoru almasamda maksat dayanışma olsun.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

mirrorside - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bartar adlı üyeden alıntı
    selamlar,

ben geçen hafta çarşamba günü as 200 gy-2 modelini mersin bayisinden aldım...

hafta sonu 260 km yol yaptım;

izlenimlerim;
    1- çamurluk gerçekten biraz garip duruyor...
    2- azami sürat olarak 105 gördüm rodajın dolmasını bekliyorum daha fazla sıkıştırmayacağım...
    3- motorda esneme problemi yok, amortisörler oldukça sağlıklı...
    5- motor sesi oldukça tatmin edici... (200 cc için)
    6- lastiklerin yol utuşu asfaltta fena değil... 1000 km sonra daha fazla detay vereceğim...
    7- motor 14-16 Hp arası performasa sahip gibi... rodaj bekliyorum...
    8- asya motor yazıları biraz garip duruyordu bende söktürdüm...

genel olarak fiyat/performans olarak tatmin edici...

derecelendirmem ; 7/10

Aşağıdaki linkte Zogshen GY 125'in Avrupa'da insanlara hangi fiyatlara kakalandığını görebilirsiniz. Tam tamına 3700 YTL karşılığı satışa sunulmuştur. O da bizim ülkedeki deli saçması KDV ve ÖTV oranlarının olmamasına rağman

http://www.neckermann.de/index2.mb1?..._v301_ch=204df

fiyatın ne olduğu değil, kişinin kazanç ve yaşam standartları oranına göre fiyatın azlığı ya da çokluğu önemlidir.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

Evet, 4700 YTL de olsa o para Almanyadaki adamın maaşının yarısı. Türkiye'de ise 3 aylık maaşını yeme,biriktir ki gidip bir GY-2 alabilesin!

asya motorun getirdiği as 200 gy süpermotoyu bu akşam inceledim. ön çamurluk tam bir aerodinamik ve estetik faciası. o çamurluk yelken etkisi yapar. arka fren pedalı ile ayak koyma yeri çok kısa mesafeli ayrıca motor koruma panelinin yanına temas ediyor ayarlamak lazım. vites demir kesinlikle botları yer. debriyaj kolu yumuşak. grenajlar (belki mat siyah olduğundandır) kaliteli gelmedi bana. motor koruma plakası var bu iyi. tekerlerkler cruiser motosikletlerinkine benziyor. koltuk rahat. motorun genelinde işçilik kötü. vites göstergesi yok. kadran 140 km. motorda her iki ayak yere tam basıyor (boyum 1.79). aynalar zealsun ve zongshenle aynı. zaten motorun aynısını zongshen de getirecekmiş mayıs sonunda. fiyatı 3019 ytl ki bence yüksek. bu motorun skyteamin 200 cc lik süpermotosu ile karşılaştırmasını yapmak lazım aslında. bununla ilgili bir topik açılır sanırım. skyteamleri görsem ben de açarımda işi kullananlara bırakmak lazım.

raven. debriyaj kolunun yumuşak olması iyi bir özellik, dimi?

bence iyi bir özellik (bu motorda özellik olmayabilir tabi bu. bakarsın başka bi bayide kazık gibi bi kol vardır. malum çin malı) . çünkü sonuçta sık bırak bir kas gücüne ihtiyaç var çok sıkı bir kol ile baya bir kas yapılır yoksa. ancak çok sıkı da olsa zamanla gevşer zaten debriyaj kolları ama bu çin mallarında sıkı olanlar gevşer mi yoksa gevşek olanlar zamanla iyice gevşermi bilemem.

Bana gevşek olanlar daha da gevşer gibi geliyor. Neyse, kullanıp göreceğiz..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kimse yok mu ?

asya motor ilginç bir şeyler çeviriyor. bizim burada olduğunu söylediğim bayi, yedek parça ve servis maalesef sadece tabelada yazandan ibaretmiş. sadece satış var. ancak işin üç kağıt tarafı şu. tabelada satış yada bayii ibaresi yok. sadece yedek parça ve serviz yazıyor. oradaki yetkiliye sorduğumda asyanın uygulaması olduğunu söyledi. ne biçin iştir anlamadım.

Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE Rengi :Kara
    ben bu motoru gördüm resimde görünsüğü kadar estetik değil üniversitde asyamotor stand açmıştı gezdim bu motor beş para etmez..size Mondial 150 KN yi öneririm Bunu alacağınıza size kalmış ama resimde göründüğü kadar değil ufak motor bu.. http://www.mondialmotor.com/mondial18b.htm

HEM ASYAMOTOR SAĞLAM DİİİLLL..ELİNİZDE KALMASIN SONRA

YENİ ALICAKLAR KANUNİ VE MONDİAL TERCİH ETMELİLER.

RÜZGARIN OĞLU EFSANE

ASYA200 ün SÜRATİ 90 DEĞİL 140 .....

SAYGILAR

RÜZGARIN OĞLU

Arkadaşlar, çok oldu, yok mu motoru alıp da şöyle tecrübelerini değerlendirmelerini paylaşacak babayiğit? Bartar, motorun üzerindeki stickerları kendimiz sökemez miyiz? "Söktürdüm" demişsin sen? Özel bir şeyler gerekir mi yazıları çıkartmak için?

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaptan44 adlı üyeden alıntı
    ben bu motoru gördüm resimde görünsüğü kadar estetik değil üniversitde asyamotor stand açmıştı gezdim bu motor beş para etmez..size Mondial 150 KN yi öneririm Bunu alacağınıza size kalmış ama resimde göründüğü kadar değil ufak motor bu.. http://www.mondialmotor.com/mondial18b.htm

HEM ASYAMOTOR SAĞLAM DİİİLLL..ELİNİZDE KALMASIN SONRA

YENİ ALICAKLAR KANUNİ VE MONDİAL TERCİH ETMELİLER.

RÜZGARIN OĞLU EFSANE

ASYA200 ün SÜRATİ 90 DEĞİL 140 .....

SAYGILAR

RÜZGARIN OĞLU
    TA başlığında CBF600S hangi mantıkla önerilir?

ertug001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 250 CBX
    ARKADAŞLAR BEN SATIYORUM ALMAK İSTEYENLERE 2300 YTL YE BIRAKIRIM PAZARLIKSIZ.130 KM DE.2 YILGARANTİSİ DEVAM EDİYOR PERİYODİK BAKIMLARI SERVİSTE YAPILMIŞTIR.ALMAK İSTEYENLER 0555 488 68 97.
    MAİL ertug001@gmail.com

ben bu motor ile 130 yaptım düz yolda.faturasında fabrika olarak zenhunsan gözüküyor

REVAN ayrıca bu motora yakıt göstergesi koymamışlar.ravan tespitleri güzel motordan anlıyorsun.ben bu motoru 2 ay oldu kullanıyorum sizin yadıklarınızı yaşadım veya yaşıyorum.işcilik sıfır parasına göre yapmışlar.

ben bu motoru aldım 130 km hız yaptım 1300 km de şuanda.bir tek hatası var yakıt göstergesi koymammışlar.onun dışında motor parasına göre iyi

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    nerde asyacılar
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler