Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Serkang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    QUOTE=Serkang;2693411]Benim motor hala rodajda 500 km oldu fakat söyle bir şey hissediyorum sürerken. Hangi viteste olduğu önemli değil devri birazcık zorlayınca sanki gazı tam yemiyor motor parça parça alıyor. sanki cut-off a girmiş gibi fakat gaz yemeye devam ediyor. Şu an hala rodajda olduğu için çokta zorlamaya korkuyorum açıkçası ama her viteste belirli bir devirden sonra böyle.(sanki belli bir devirden sonra ateşlemede yada benzin akışında bir sorun oluyormuş gibi, üzerindeki bujiler orjinal). Buna benzer yada aynı durumları yaşayanlar varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Ha unutmadan birde şu fren balatalarının ötme konusunda ne yapmalıyım. Şimdiden teşekkürler
    tek silindirli motorlarda senkron sorunu olmaması lazım ama..

Yok tabiki 300 de bakıma götürdüm. usta 15-40 castrol koydu, fakat ilk 1000 fazla zorlama gibi birşeylerde söyledi o yüzden öyle dedim. Ama bugün işe giderkende dikkat ettim çok bariz devir yükseldikçe parça parça alıyor. sanki hava almıyor yada buji ateşlerken senkron sorunu yaşıyor gibi.

Lastik konusunda aslında forumda çok araştırma yaptım ama kafam karıştı hangi marka hangi ebat diye, herkes kendi fikrini beyan etmiş ve memnun. bizim motorun ebatları zaten zor bulunuyor fazla büyütmekte istemiyorum sarfiyat artmasın diye, birde ünlü markalar falan ateş pahası ne yapacağımı şaşırdım işin doğrusu.[/QUOTE]

Dediğin gibi hava fitresinden olabilir sök öyle bir dene. birde depo kapağını söküp deneyebilirmisin yüksek hızlarda?son olarakta aklıma gelen depodan karburatöre giden hortumun üzerinde filtre var ise oda sıkıntı yapar...

Aslında arka lastiğin için çokda seçenek yok ya IRC ya Metzeller Scorpion yada duro alacaksın
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın f650si var ya ne desek boş saygılar abi
    yok olm ne alakası var bak temmuz başında düğünümüz var senide bekliyorum ona göre ha!!

Gerçi sadece sana değil burdan herkeze davet edeyim bizim Biladeri everiyoruz serdal hocam o vakitlerde gelebiliyorsan senide muhakkak beklerim ona göre..
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey far yeni elime geçti fakat bu farın yan taraflarında vidalanacak yer yok montajı nasıl yaptığınızı kısaca anlatabilirmisiniz kullandığınız malzemelerle birlikte tabi..?
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mehmetmumtaz devrem açıklamayı yaparken foto yada video olursa bende arkadaşlarımda daha hoşnut olacağız. elbette bir yolunu buluruz ama sen hazır yapmışken bir iki kare foto olsa hiç fena olmaz.
    tabiki yaparım dicektim ; ama dün fotoğraf makinem elimdne düştü şuanda çalışmıyor , daha bir haftalık güzelim makine gitti

tamir ettirince fotolarını atarım ama tarif edeyim , bizim kafa grenajının monte vida yerlerine cup farının üzerine 2 adet akıllı vida ile eklediğim metal parçaları bağlantı yaptım üstüne plastik kapak yapıştırdım .
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    topic video ile hareketlensin , satılık ilanı için hazırlamıştım. geçenlerde

Motosikleti
    4 teker
    Mehmet motorun çok güzel duruyor durumum müsait olsa kaçırmazdım wala

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı mavi prens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet motorun çok güzel duruyor durumum müsait olsa kaçırmazdım wala
    eyvallah arkadaşım, Allah sana da gönlüne göre bir motosiklet versin inşaallah

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    eyvallah dostum kask olayını bende tasvip etmiyorum ama bnm motorum da plaka sinyal var dikkatli izlersen görmüşsündür ilk kullanıcılara hep uyarıyorum yardımcı olabildiğimi motosiklet alırken ilk önce dediğim elbise kask ve korumalarınıza para ayırın motosikletinizide 10 yerine 5 liralık bişe alın diyorum sonuçta önlemimizi almak en başta kendi sağlımız için diyorum hepsine motosikleti de alırken yakıt ve sağlamlık gerisini bakmayın diyorum görüntü ve ses 2. hatta 3. kademede arayın diyorum bizi kimse uyarmamıştı böyle bnm başımdanda geçti ciddi bi kaza önlem almamıza rağmen ama yazılmışsa kadere yapacak bişe yok yine de saol dostum önerilerin için yaşlı abilerimiz işte fazla güveniyor kendilerine

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek silindirli motorlarda senkron sorunu olmaması lazım ama..

Dediğin gibi hava fitresinden olabilir sök öyle bir dene. birde depo kapağını söküp deneyebilirmisin yüksek hızlarda?son olarakta aklıma gelen depodan karburatöre giden hortumun üzerinde filtre var ise oda sıkıntı yapar...

Aslında arka lastiğin için çokda seçenek yok ya IRC ya Metzeller Scorpion yada duro alacaksın
    ..
    İlk fırsatta tavsiyelerini uygulayacağım, benimde aklıma yatan filtre oldu bir bakalım da sonucu tekrar burada yazarım.

Lastik falan derken bugün yağmurda lastiği kitleyip kazamızıda yapmış olduk, şükür önemli birşeyler yok.

Motosikleti
    MCX 162 CC
    ya da sawa

Motosikleti
    asya 200 gy
    Alıntı korbygs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kolay bulabileceğin yer sirkeci dostum ya da bahçelievlerde yaşam hastanesi yanında hakan kılıçlı var orda bulabilirsin orda bulamazsan zeytinburnunda perdeciler caddesinde karizma motor var onda da var ama en uygun fiyat sirkecide doğu bankın orda var motorcular orda bulursun bahsettiğim yerlerde bizim makineye yapacağın modifiye ve yedek parçaları mevcut lastik te var anlıcan ne ararsan var

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:26 ----------

dişli orjinal sadece 75 tl ye oringli aldım ses namına bişe kalmadı zincirde ve germe olayından da kurtuldum zırt pırt yağlamadan da 400 km kafam rahat ben makinemle giderken sadece motor ve egzoz sesinden başka bişi duymak istemiyorum açıkçası ve de duymuyorum bizim makinenin plastik granajları sert plastik olduğundan titreşimi makine kaportaya verdiğinden kırılmalar oluyo bağlantı yerlerinde ve hepsini sabitledim artıkın ses gelecek hiçbiyeri kalmadı amortisör olayına gelirsek ilk başlarda gıcırt gıcırt bi ses geliodu yağladım bi iki kere ve sesi tamamen kesti ben 118 kg yum ve öle bi vurma olmuyo ancak arkamda biri daha olunca sert girdiğimde dibe vuruyor o zaman ses gelio dediğin patlamış olabilir amortüsörün ben bu makineye tarla arazi çakıllı yol denemeleri yaptım ve taş gibi bi makine olduğunu gösterdi genelde asvaltta kullanıyorum ama test ettim ve maşallahı var en sağlam çinli diyebiliriz

Üstad kırılan grenajları nasıl sabitledin ? Benimde çok başımı ağrıtıyor o grenaj sesi . Bi kaç sefer ( farklı yapıştırıcılarla ) yapıştırdım ama en fazla 1-2 hafta tutuyor sonra atıyor yine yerinden . En son dün slikonladım bakalım bunu da atıcak mı . : )

Motosikleti
    mondial x treme
    merhaba ben de asya tay sahibi oldum artık fakar daha motoru teslim almadım kısmetse haftaya antalyaya gidip alacağım fakat size sormak istediğim bişey var alır almaz antalyadan izmire uzun yol gelmem lazım,sizce bir sıkıntı çıkarır mı ?daha önce kwasaki kmx vardı bende hiç çin motoru kullanmadım korkmuyor değilim.bana yeni alınan bu tay için yapmam gerekenler ve dikkat etmem gerekenler nelerdir söyler misiniz?

Motosikleti
    MCX 162 CC
    depo üstü granajının bağlantı yerlerinde kırılma oldu bnm bi de kafa farında kafa farını değiştirdim depo üstü granajların bağlantı yerlerini pense ile sivrilttim granaja doğru demire geçmeli arkası takoz şeklinde jonta taktım gerçi en sonuncuda o aklıma geldi ondan öncekileri granajdan arkaya doğru vidaladım ve arasınayine büyük plastik conta attım vida ile görünen kısımlara renkli vida gibi plastik vidaya geçen kapaklarda taktım vidaların üstüne yapıştırıcı olayı hikaye naparsan yap tırt

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:56 ----------

dostum hayırlı olsun makine sıfır ise biraz işkence olur o yol basmaman lazım rodaj devresinde sıkıntı çıkarmaz sıfır ve montajı adam akıllı yapılmış ise 2. el ise garanti veremem

Motosikleti
    asya 200 gy
    Sana zahmet olmassa ve imkanın varsa foto çekip koyarmısın . Tam çözemedim nasıl olduğunu , berbat etmiyim granajları :/

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı mgcmsrms adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben de asya tay sahibi oldum artık fakar daha motoru teslim almadım kısmetse haftaya antalyaya gidip alacağım fakat size sormak istediğim bişey var alır almaz antalyadan izmire uzun yol gelmem lazım,sizce bir sıkıntı çıkarır mı ?daha önce kwasaki kmx vardı bende hiç çin motoru kullanmadım korkmuyor değilim.bana yeni alınan bu tay için yapmam gerekenler ve dikkat etmem gerekenler nelerdir söyler misiniz?
    yüksek devirlere çıkmadan 80-90Km hızla gidersen 2 saatte bir mola verirsin(senin dinlenmen için) hiç bir şey olmaz

Motosikleti
    asya as 200 gy satıldı-SLR 650 aranıyor
    Alıntı mgcmsrms adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığın motor sıfır km ise gelemezsin ;

Servis montajı bikerede başarılı bir şekilde yapamamıştır.
    Karburatör ayarsızdır motor saçmalar gaz yemez
    o lastiklerle asla yola çıkılmaz
    O zincir kafanı şişirir eğer oringli değilse
    eğer sıkıştırırsan heryerinden yağ sızdırmaya başlar
    antalyadan izmire gelirken 400km olduğunda yağını değiştirmen lazım
    bu maddeleri çok daha fazla yazabilirim

Eğer motorun ikinci el ise ;

Türkiyede çok az arkadaşımız adam gibi lastik kullanıyo düzenli bakım yapıyor
    benim gibi kimse gidipte sadece arka lastiğe 300TL metzeller almıyor.
    dişli değişimi zincir zorunlu değişmiş olması gibi gibi vb

KENDİNE BİR NAKLİYE BUL ÖYLE GETİR MOTORUNU BEN BU MOTORU 5000TL'YE ADAM ETTİM JAPONDAN FAARKI KALMADI 2200'E SATTIM...

HERTÜRLÜ PARÇA SERVİS SORUNLA İLGİLİ TÜM SORULARI CEVAPLARIM TÜM SORUNLARI ÇÖZERİM ARKADAŞLAR.
    hiçbirşekilde Antalyadan yola çıkmamalısın hele bu motora yabancıysan A'dan Z'ye bu motoru söküp toplamışlığım var

Motosikleti
    MCX 162 CC
    tamam dostum müsait bi zamanda çeker eklerim fotoları

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

fotolardan tam anlaşılamayabilir sivri uçlu tornavidayı ısıt ucunu pikinik tüpte ama önce bağlantı yerlerini kargaburunla granaja doğru düz konuma getirip deleceğin noktayı işaretle sonra kızgın uçlu tornavidayı işaretlediğin yerlerden dıştan içe doğru del sonra sonra bağlantı yerine bi vida tak arkaya da somun takmadan önce de somunun arasına büyük plastik conta at sonra somunu sık alsana kemik granaj üstünde kalan vidanın üstünede renkli vida kapağı taktınmı tamamdır ya da renkli vida kullan

Motosikleti
    asya 200 gy
    Dediğin işi yapıcaktım ama bağlantı yerlerini düzeltirsem ( Sağ taraf ) Korna demiriylede oynamam gerekiyor . Oraya bağlantılı korna . Ve ayriyetten direksiyonu çevirdiğimde takılır oraya . :/ şöyle düşündüm ben bağlantı yerindeki kıvrımı kesip biraz gerisinden yeni delik delicem . oraya montalıcam . ?

Motosikleti
    MCX 162 CC
    aynn olur her türlü oynanır orayla bnm bi tek kornanın orası sağlam

selam arkadaşlar az önce arkadaşla motorla siteye doğru giderken ortadan ikiye ayrılmış bir asya tay gördük. Hemen indik falan sorduk arkadaş motorla giderken yokuş aşağı iniyo ve tam o sırada şase vida bağlantı yerlerinden kopuyo ve ayrılıyo allahtan yavaş iniyomuş yoksa feci olabilirdi. motoru zorla taşıdık emniyetli bir yere taşıdık ve ayrıldık oradan .

Motosikleti
    MCX 162 CC
    dostum şaseyi kırması gerek ortadan ikiye ayrılması için derede mi bırakmışta motoru çürümüş şase kaynaklı olduğunu hatırlıyorum bildiğim kadarıyla bağlantı vida yeri şasede tuhafıma gitti biraz

motorla şase nin ön taraftaki vida bağlantı yerlerinden koptu .Orta kısım değil kaynak yapılcakmış yoksa şaseyi komple değiştirmem lazım dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler