Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    REGAL RAPTOR DAYTONA 350 2012 ve Asya TAY 200 2011
    Soykan67, teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kask ve montun markası ne öğrenebilirmiyim? güzel bir enduro/kros kaskı arıyorum bende siyah renkte
    Merhabalar Montum Prohel 6060 MESH

Kaskım BSMX ama kros kaskı değil

Motosikleti
    megelli 250r
    tşk ederim, ben kros değilde enduroya daha yakın bir kask almayı düşünüyorum, venomun vizörlü modelleri var enduro/kros olarak satıyorlar, agız kısmı cok uzun degil o yüzden hos duruyor.

bu arada servise 8 tane tay 200 gelmiş beyler, kimlerin bakalım itiraf etsin belgeleri aldım ben büyük ihtimal bir tanesi benim onlardan. 11gün oldu çünkü alalı artık gelmiştir.(inş yalnız uygunluk belgesi 1hafta sürermiş cıkması, 1hafta plakasız binecez kaçak kuçak, b ehliyetide cuma günü kaptırdık, ne olcak bu halimiz arkadaş konyada polisler önüne gelene yagdırıyor cezayı, ama dikkat ettim hep orta sınıf araçları durduruyorlar, seçmeceyiz vallaha...

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba. size birşey soracam ben motorumun erka dişlisini 50t yada 52t yapmak istiyorum bu konuda ve nerden bula bileceğimi bilen varmı ?

CAGBABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Arkadaşlar ben de 1 saat önce TAY ımı aldım gelişmeler yakında.

Alıntı CAGBABA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız, belasız kullan...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. size birşey soracam ben motorumun erka dişlisini 50t yada 52t yapmak istiyorum bu konuda ve nerden bula bileceğimi bilen varmı ?
    http://www.sprocketcalculator.com/
    arka dişliyi büyüteceine ön dişliği küçülte bilirsin. çünkü arka dişlinin büyüğünü bulmak zor. mondial ut 150 ve kanuni cheta markalarının arka dişlilerini bir sormak lazım, onlar yeternce büyük sanırım.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Kazasız ve arızasız sürüşler diliyorum

Motosikleti
    megelli 250r
    hayırlı olsun. bende az önce servise gittim, kutulu halde duruyor sabaha kadar toplayacaklarını söylediler bütün motorları. yalnız adam 65 yaşında vardı, umarım yanında çalışan baskalarıda vardır... evkurdan alırken 2kere düşünün motorun gelmesi 2hafta sürdü 4.700e satıyorlar birde. en güzeli nakit olarak temiz 2.el yada direk sıfır almak...pahalıya kaçıyor böyle alınca...5.200 saydık inş sıkıntı çıkartmaz, parasını gözüm görmez o zaman.

Motosikleti
    REGAL RAPTOR DAYTONA 350 2012 ve Asya TAY 200 2011
    Maliyet...Altı gün önce,perşembe günü, bayi, kredi kartıma 12 taksit 4300 lira kesti.Motor pazartesi servise geldi,hazırlandı.Salı günü evraklar tamamlandı.Çarşamba,trafik takipçisine 210 lira verdim ve şoförler odasına da 10 lira plaka parası yatırdım.Bugün,yani çarşamba,öğleden sonra plakayı 5 liraya taktırdım.Arkaya 50 liralık ciddi siyah bir çanta takıldı.10 liraya da zincir kilit aldım.On km yol yapıp evin bahçesine bağladım.Yarın benzin alırım.Toplam 4575 lira şu an.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Bende evkur dan alanlardanım daha plaka çıkmadı 1 2 fotosunu çektim hatta yakında yükleyeceğim siteye.
    cbf ybr kanuni racer 200 türü tüm motorları kullanmış biri olarak ilk marşa basışta korkuyordum ama biraz dolaşıp 80 kilometre yapınca gördümki makina iddalı gücü yol tutuşu baya baya iyi.

Çamlıcaya çıktım kartal sahilde gezdim şimdilik aramız iyi.

Motosikleti
    megelli 250r
    hayırlı olsun hepimize arkadaşlar, bende bugün akşama doğru servisten alıcam, bu plaka ve ruhsat için gerekli belgeler ve işlem sırasını yazmaya üşenmeyecek bir arkadaş varmı acaba???

işten güçten vakit bulamadım ilgilenmeye, forum yazdığını gördüm ama hangi sayfadayydı bulamadım tekrar, güncel olarak kaç para tutar acaba hepsi...?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    hayırlı olsun hepimize arkadaşlar, bende bugün akşama doğru servisten alıcam, bu plaka ve ruhsat için gerekli belgeler ve işlem sırasını yazmaya üşenmeyecek bir arkadaş varmı acaba???

işten güçten vakit bulamadım ilgilenmeye, forum yazdığını gördüm ama hangi sayfadayydı bulamadım tekrar, güncel olarak kaç para tutar acaba hepsi...?
    Peki sen motorun plakasını evkur dan almıyormusun benim plakayı evkur çıkarıyor?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS

Ben ruhsatı kendim çıkardım.En fazla 200-220 civarında felan tutuyor tam hatırlamıyorum.

Motosikleti aldığın bayi sana gerekli belgeleri veriyor.ÖTV'yi aldığın yer ödüyorsa o belgelerin içinde oluyor.Eğer ödemiyorlarsa sen ödüyorsun.Fazladan sadece trafik sigortası yaptırıyorsun.Emniyette şöförler odasının yeri olması lazım ordan form dolduruyorsun.Harç parasını ödüyorsun.Bunların kağıtlarının fotokopisini çekip teslim ediyorsun.Plaka için sana adres söylüyorlar.Bastırdıktan sonra ruhsatını alıyorsun ve plakaya mühür basıyorlar.Plakanı önceden seçmelisin.Ankara'da ben şahsen plakamı kendim seçtim.Listede var istediğini seçiyorsun.Herşeyden önce plakanı seçmen lazım.Tabiki bulunduğun yerde böyle birşey varsa.Yoksa kendileri bir plaka veriyor.

Hatırladığım bu kadar eğer eksiğim varsa kusuruma bakma.Benim plakayı ve ruhsatı almam 2 günümü aldı fakat bu ilden ile değişebilir.

Bu arada yeni motorunu alan herkese hayırlı olsun.Kaskınız ve grenajınız asfalt görmesim.Lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim.İRC marka lastikler vardır hem uygundur hem yol tutuşu iyidir.Orjinal lastiklere hiç ama hiç güvenmeyin hele yağışlı havalarda.

arkadaşlar şuan afyondayım. Pazar günü konyadan geçecem öğlen zamanı. konyada bizim makinaların ön dişlisi varmı 13t lazım.satan biryer biliyor musunuz?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şuan afyondayım. Pazar günü konyadan geçecem öğlen zamanı. konyada bizim makinaların ön dişlisi varmı 13t lazım.satan biryer biliyor musunuz?
    göbek ölçüsünüde yazman gerek yoksam tuturamazsın.benim motorun göbeyi z 13 gibi

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Arkadaşlar çok üzgünüm motoruma servis çıkışı yağ konmamış motordan ses geliyor servise gittim naci uyumaz kadıköy servisi fabrikanın koyması gerekiyordu diyor e5 de motor aniden durdu ve ses başladı ....

Arkadaşlar çok üzgünüm motoruma servis çıkışı yağ konmamış motordan ses geliyor servise gittim naci uyumaz kadıköy servisi fabrikanın koyması gerekiyordu diyor e5 de motor aniden durdu ve ses başladı ....
    motor kitledimi? kitlemediyse şanslısın hemen yağ koy. ağer servis motorunu garantiye sokarsa yenisini alırsın ama kendi pirestijini düşünerek suçu fabrikaya atar, fabrika servise.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hemen değiştir motoru gerekirse tehditler savur.Ne demek yağ koyulmamış.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150F
    Şimdi fabrikayı aradım yetkili cumaya gitmiş gelsin görüşecez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler