Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    tarık hocam seninlede buluşup bi bakamadık en kısa zamanda bi görüşelim bugün müsaittim ama hava bozdu
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fmf agzozun asya ya ağır geleceğini düşündüm ve El yapımi bir egzoz taktım video ekledim Ses güzel ama videoda pek iyi çıkmamış gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=wuti9gzM4pM
    eksoz güzel olmuş güle güle kullan dostum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar sizin de görüşlerini almak istedim. motorumda tekleme sorunu yaşıyorum. Yalnız sadece 5. vitesdeyken bir süre gittikten sonra hızım 80-100 arası yükseldiğinde motor sanki boğuluyor gibi oluyor ve teklemeden sonra hızım tekrar 80 e düşüyor vitesi 4e düşürdüğüm de ise motor stop ediyor. Sizce sorun benzinde midir yoksa hava filtresi olabilir mi. Bunu rölantide ve diğer vites geçişlerinde yapmıyor. Hatta rölantide tam gaz verdiğimde de tekleme yapmıyor herşey normal. Yağı değiştirdim, yağ filtresi temizlendi ayrıca yeni buji taktım. Karbüratörü de yunus kardeşim temizlenmiş dedi. Deliricem Bu nedenle motoru bir süredir kullanmaktan vazgeçtim sollamalarda tık diye duruyor. Bugün As 200 Gy lerden anlayan birisiyle görüştüm bakalım götürücem motoru. Gazı bıraktığımda pat patlamalarda oluyor. Sübap ve hava ayarlarından olabilir dediler. devirsiz kullanmıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese iyi akşamlar.
    hava filtresi temizlensin. karbüratör ayarlanırsa bu iş düzelir. jiklenın çekili kalmadıgından emin ol.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:41 ----------

Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim size sormak istediğim birşey var. Bu bizim motorlarda egzoz valfi var. bu dalgayı çıkarsam ne olur?
    eksoz valfi dediyin silindirin eksoz sibobu değil değılmi. fotosu falan var mı.

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    -sıcak bi yerde yaşiyosan soktur dedim ben antalyadayım ilk işim söktürmek oldu rolanti düzene giriyo ...

--ekzoz harika mukemmel olmuş sesi güle güle kullan kazasız belasız... ytl cınsınden kaça patladı bu değişim...

--- senin karbüratörün hava benzin ayarın sübap ayarınla uymadığından yapıyo ybr nin ki gibi bi sübap ayarı yapmışlarsa oluyo basıma gelmişti gazı kestiğin anda pat pat ediyo du sık sık yüksek hızda gaz kestiğinde benzin bitmiş gibi tak stop ediyodu iyi bi gaz hava ayarı bide sübap ayarı gerekiyo....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Merhaba arkadaşlarım sizlere bir konuda danışmak istiyorum:

Bildiğiniz üzere motorum yeniydi ve bugun 300 km bakımına götürdüm.
    Yağını değiştirdiler, rölantiyi düşürdüler. Bir sıkıntı olmadı çok şükür.
    Ama ben yağ süzgecini(motorun sağ üst tarafında olan) de temizlerler diye düşündüm. Onlar ise sadece yağ tapasındaki küçük süzgeci temizlediler. Ben büyük süzgecin nasıl temizleneceğini biliyorum. Kendim yapayım mı ne dersiniz? Daha doğrusu yapmalı mı yapmamalı mıyım? İyi günler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:15 ----------

Ha bu arada çıkan yağ (motor sıcakken boşaltıldı) tam su kıvamındaydı. Şapır şupur boşaldı. Sorduğumda fabrikadan bu yağla geldiğini söylediler. Sizce ilk yağın böyle olması normal mi?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı unicross adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama ben yağ süzgecini(motorun sağ üst tarafında olan) de temizlerler diye düşündüm. Onlar ise sadece yağ tapasındaki küçük süzgeci temizlediler. Ben büyük süzgecin nasıl temizleneceğini biliyorum. Kendim yapayım mı ne dersiniz? Daha doğrusu yapmalı mı yapmamalı mıyım? İyi günler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:15 ----------

Ha bu arada çıkan yağ (motor sıcakken boşaltıldı) tam su kıvamındaydı. Şapır şupur boşaldı. Sorduğumda fabrikadan bu yağla geldiğini söylediler. Sizce ilk yağın böyle olması normal mi?
    ilk yağın dandirikten bi yağ olması beni şaşırtmadı şahsen yağ filtresine gelince benim yağ tıpasının orda filtre yoktu aldığımda ama demekki normalde varmış.sağ taraftaki yağ tıpasını söküp kendinde temizleyebilirsin ama yok garantiden çıkarılır vs diyorsan elleme hoş nerden bilecekler senin açıp açmadığını o da ayrı tartışılır bi mevzu.
    ANGARAJ

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende motorumu 500 km götürmüştüm aynı sana yapılan işlem banada uygulandı. sıradan bir yağ koydular ve yağ filitresini temizlemediler bile. Bende eve geldim yeni 20/50 yağımı koydum yağ filitresinide sıfırı ile deyiştim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 ----------

Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -sıcak bi yerde yaşiyosan soktur dedim ben antalyadayım ilk işim söktürmek oldu rolanti düzene giriyo ...

--ekzoz harika mukemmel olmuş sesi güle güle kullan kazasız belasız... ytl cınsınden kaça patladı bu değişim...

--- senin karbüratörün hava benzin ayarın sübap ayarınla uymadığından yapıyo ybr nin ki gibi bi sübap ayarı yapmışlarsa oluyo basıma gelmişti gazı kestiğin anda pat pat ediyo du sık sık yüksek hızda gaz kestiğinde benzin bitmiş gibi tak stop ediyodu iyi bi gaz hava ayarı bide sübap ayarı gerekiyo....
    adanada yaşıyorum baya sıcak bir memleket.

egzoz 140 tl maal oldu

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    oralarda sıcak baya kış sorun olmıcaksa sende iptal ettirsen rahatlar motor...

benim de ekzoz takıntım var sozde cross motor antalya da ki scooterlar benim motordan daa sesli gıcık oluyorum

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oralarda sıcak baya kış sorun olmıcaksa sende iptal ettirsen rahatlar motor...

benim de ekzoz takıntım var sozde cross motor antalya da ki scooterlar benim motordan daa sesli gıcık oluyorum
    Ben bindiğim her motorda eğer kötü bir ses çıkarmıyorsa egzoz şart diyorum.

motor viteste giderken daha yırtıcı bir ses veriyor kesinlikle tevsiye ederim.

pazar günü araziye çıkıp video çeke bilirsem onuda eklicem böylelikle arazideki performansını ve sesini daha iyi görürsünüz

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Haftasonu inşallah Castrol 4T 15W-40 yağımı koyup süzgecimi temizleyeceğim. Çünkü koyulan yağ bana da dandik geldi

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    süzgeçi nasıl cıkardığını unutma fotosunu ceksen yeridir ...

-- videonu bekliyorum güzel olmuş motorun güle güle kullan

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Peki arkadaşlar sizlere danışmadan hareket etmeyeyim dedim.

Bildiğiniz üzere bizim motorun süzgeci baya bir yukarda (en azından karterden yüksekte) yani yağı boşaltmadan motor yan sehpadayken yağ filtresi kapağına ait olan 3 vidayı söküp yağ filtresini temizleyebilirim diye düşünüyorum. Haklı mıyım?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Peki arkadaşlar sizlere danışmadan hareket etmeyeyim dedim.

Bildiğiniz üzere bizim motorun süzgeci baya bir yukarda (en azından karterden yüksekte) yani yağı boşaltmadan motor yan sehpadayken yağ filtresi kapağına ait olan 3 vidayı söküp yağ filtresini temizleyebilirim diye düşünüyorum. Haklı mıyım?
    haklısın ben öyle yapmıştım bir sorun olmadı ama sen genede motor soğukken yap bu arada yazın 10w-40 mı koyuluyor?

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın ben öyle yapmıştım bir sorun olmadı ama sen genede motor soğukken yap bu arada yazın 10w-40 mı koyuluyor?
    Soykan67 kardeşim ben yaz-kış motora hangi cins yağ koyuluyor hiç bilgim yok. Eski motorumda hep Castrol 4T 15W-40 kullandım. Aslında akadaşlardan bilen varsa paylaşsa çok güzel olur. Burakamların anlamı ne ve yaz kış nasıl yağ seçilmeli

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:30 ----------

Merhaba arkadaşlar gözüme uyku girmedi bir konuda yardımınızı istiyorum:

Olay şu:
    Benim eski motorumu bir galeriden 2.el almıştım. Ama önceki sahibi motora plaka çıkarttırmamıştı. O yüzden eski motorumu aldığımda galeri faturayı adıma kesti ve ÖTV'si de galeri tarafından adıma yatırıldı.

Sonrasında plaka çıkartmak için işlemlere başladım. Sigorta yaptırdım "Ek1" belgesini doldurttum. Motor trafik çıkış yılı 2006 olduğu için muayeneye girmesi gerekiyormuş ona da gittim ama muayene de öyle şeyler çıktı ki 6'sı ağır kusur olmak üzere yaklaşık 20 kusur sıraladılar. Motor ve şase nosunun orjinal olmadığını, bunları orjinal olduğuna dair motorun Anakara'ya gitmesi gerektiğini, motor şasesi üzerinde yapılan ağır kaynakların kabul edilemez olduğu falan filan...(Gerçi eski motorum çok ağır şartlarda kullanılmıştı kötü bir haldeydi)

Bu sayılanların hiçbirinin yapılmasının mümkün olmadığını ve dolayısıyle bu motora hiç plaka çıkartamayacağımı anlayınca soluğu galerici de aldım ve motoru geri iade etmek istedim. Onlar da tamam deyip, motor bana faturalı olduğundan noterden vekaletname vermemi istediler. Ben de süresiz vekaletname verdim. İşte bu noktadan sonra aklımda şu soru işaretleri oluştu:

1-Bu motora plaka çıkartılamayacağından eminim. Peki galeri bu motoru birine satarsa yeni alan kişiye bu motor bu haliyle devredilebilir mi?(Yani üstümde görünmesi son bulur mu?)

2-Bu motor için geçen şubat ayında adıma fatura ve ÖTV kesilmişti ve satılana kadar da benim üstümde. Peki bu zaman diliminde maliyeyei trafiğe ya da herhangi bir kuruma herhangi bir şekilde ödenmesi gereken vergi ya da harç tarzı birşey var mı? Ya da herhangi bir şekilde bu süreçte ödenmesi gereken ücretler var mı? Çünkü habersiz bir şekilde biryerlere borçlanıp faiziyle sonraki yıllarda önüme çıkmasını istemiyorum.

3-Bu eski motorumu bu haliyle üstümden sildirerek galeriye verme durumum var mı?

İyi günler.

Motosikleti
    uni cros neden vekalet verdin ki. vekalet kaç para satış aşagı yukarı 70 lira. motor allah korusun bir kazaya karışsa sen ugraşırsın. ben ceza evinde çalışan biri olarak satış vermeni öneriyorum. sanırım herdaim senın ustunde görünecek.
    gerçi şöle bir durumda resmi şatışla bir motor alaçak ve üstüne geçirecek birisi motor nosu faturaya tutmayan bir motor almaz. sen bunu bu alım satım işlerini daha iyil anlayan biriyle yüz yüze görüşsen daha iyi. çetrefilli.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Peki Yamyamaha ben verdiğim noter vekaletini bozdurup tekrar aynı galericiye satış verebilir miyim? Arkadaşlardan yardım bekliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:51 ----------

Arkadaşlar yani ben bu motoru ruhsatı plakası olmadan sadece faturası ve ödenmiş ÖTV makbuzu ile satışını yapabilir miyim?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:48 ----------

Arkadaşlar sigortacımla görüştüm. Eski motorumu aldıktan 3 ay içersinde o haliyle satabilir mişim. 3 ayı geçtikten sonra tescil etmeden satamazmışım. Motorun muayeneden kesinlikle geçemeyeceğini, hatta Tüvtürk te bu kusurların kaydının bulunduğunu nereye gitse çıkacağını söyledi. Plaka çıkamayacağı ve dolayısıyle tescilinin yapılamayacağı için motorun üzerime geçemeyeceğini ve herhangi bir mali yükümlülüğümün bulunmadığını söyledi. Rahat bir nefes aldım.

Motosikleti
    hadi geçmiş olsun bu gibi olaylara aslında titizlik göstermek gerek. lise zamanımda kullandıgım motorum 20 yıl sonra başımı ağrıtmıştı. satık satışta verdilk ama kişi üzerine almayınca borcu harcı hep bize geldi. üstelik motor annemin üstüneydi. bu yaşta kadını trafik vergi dairesi gezdirdikte motorları kayıttan düşürdük. motorlar diyorum çünkü üç motor vardı.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi geçmiş olsun bu gibi olaylara aslında titizlik göstermek gerek. lise zamanımda kullandıgım motorum 20 yıl sonra başımı ağrıtmıştı. satık satışta verdilk ama kişi üzerine almayınca borcu harcı hep bize geldi. üstelik motor annemin üstüneydi. bu yaşta kadını trafik vergi dairesi gezdirdikte motorları kayıttan düşürdük. motorlar diyorum çünkü üç motor vardı.
    Haklısın Yamyamaha kardeşim çok titiz olmak gerek. Ben de o yüzden bugün sigortacımla görüştüm.

Plaka ve ruhsat olmadan sadece adına kesilmiş fatura ile, fatura tarihinden 3 ay geçmeden noterden satış yapabiliyor muşsun. Eğer 3 ay geçerse plaka çıkarttırmadan noterden satış yapamıyormuşsun.

Ben de hemen galericiyi aradım o da tamam dedi inşallah pazartesi günü satışını yapacağım eski motorumun.

Motosikleti
    Asya AS 200 GY TAY
    Selam arkadaşlar.

Haftasonu memleketim olan Isparta'ya dedemi bir ziyarete gideyim dedim. Cumartesi sabahı yola çıkmadan önce yağ filtremi bir temizleyeyim dedim. Yağ filtremi çıkarttım çok az çapak olunca temizlemeden geri yerine taktım. Ancak vidalarını sıkarken birini (en uzun olanı) çok sıktığım için bu kapağın kenarını sıyırdım deliğin yarısı kırıldı. Sanırım yağ filtresi kapağını değiştirmek gerekecek. Ama o haliyle diğer iki vida iyi tuttuğu için yola çıktm arada kontrol ettim.

Sonuç olarak 450 Km yol yaptım ve gram yağ sızmadı. Ben beceriksizliğim yüzünden KaraKız'ımı üzdüm ama o yollarda beni hiç üzmedi. Yolun müsait olduğu yerde 90 Km/s hızla gittim ve bu hızı hiç aşmadım. Motorumu zorlamamaya çalıştım. İşte fotolar:
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    çiçek çok güzel. kırmızı beyazlı mont u almışsın çok güzel. motorun zaten güzel. adidas marka yan çantalarda çok pratik bir çözüm olmuş. alet çantan gene arkada yani her zamanki gibi hazırlıklı ve sanırım keyifli bir yolculuk olmuş.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    güzel yolculuk olmuş bende haftaya 270 km lik Zonguldak gezisi yapmayı planlıyorum Alet çantası fazla büyük geldi bana sonuçta kolay kolay seni üzecek bir motor değil.Buji, ampul, debrijaz ve gaz teli ve bunları takacak alet yeterli.En azından benim açımdan çünkü daha büyük bir sorunu ben halledemem şu an ki bilgimle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler