Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ramzey 200cc
    @brkfrt;
    sisler güzel duruyor, ben de sürekli düşünüyorum fakat kendime engel olamayıp hep yakmak isterim bilemiyorum yani napacağım, tamam doğru bizim motosikletler süper aydınlatamıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

fakat bir problemle karşılaşıyorum ben eger senin gibi amartisorlere baglamak istersem.

sizin motosiklette crosslarda oldugu gibi amartisör ün çalışma yeri aşagıda kalıyor, bizimkinde ise üstte

[B][I]ErDeM[/I][/B]::whip:: ::xrock::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    asya 200gy-2
    hocam motor güzelmiş dediğin gibi kollar düz aslında başka türlü takılabilir yada en son çare xenon taktırmak. öyle değiştiki yani, ışıkları açınca hayat daha güzel sanki ;)

Motosikleti
    As 200 gy
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @brkfrt;
    sisler güzel duruyor, ben de sürekli düşünüyorum fakat kendime engel olamayıp hep yakmak isterim bilemiyorum yani napacağım, tamam doğru bizim motosikletler süper aydınlatamıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

fakat bir problemle karşılaşıyorum ben eger senin gibi amartisorlere baglamak istersem.

sizin motosiklette crosslarda oldugu gibi amartisör ün çalışma yeri aşagıda kalıyor, bizimkinde ise üstte
    Ön far takımı ve grenajı çok hoşuma gitti.Orjinal Ramzey mi?Acaba bizimkilere uyar mı*

Motosikleti
    asya 200gy-2
    arkadaş bi önceki sayfada sormuştu. farları 8 mi 9 tl mi ne hatırlamıyorum internetten aldım. bağlantıyıda 30 a yaptırdım. direk aküden aldık. sisler 55 watt acıyorum bazen 5 10 dakka gidiyorum yoldayken bi sorun cıkarmıyor. karanlıkda cok faydasını görüyorum o ayrı konu.gece cektiğimde bi ara fotograf koyarım daha acıklayıcı olur.fakat bizden xenon taktıran var mı motorlarına?

Motosikleti
    ramzey 200cc
    Alıntı ümit yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön far takımı ve grenajı çok hoşuma gitti.Orjinal Ramzey mi?Acaba bizimkilere uyar mı*
    ön far vegrenajı kendim değiştirdim, zaten takım olarak satılıyor. 'acerbis diamond hp' modelini taktım, internetten aldım. www.advenduro.com 'dan aldım. kendi farı bozulmaya başlamışken 60w'lık ampul taktım ve erittim içini çözüm bu oldu .

fakat kulanılan ampul 35w, yani orjinaliyle aynı oluyor. 60w'lık takmayı düşünmüyorum içini bozacak tekrar diye. fakat aydınlatması çok güzel. yola hakimiyeti yeterli.

tüm cross- enduro modellere takılabiliyor, plastik takma aparatları mevcut fakat ben vidalamadan edemedim 2 saat kadar yerini belirlemek için de uğraştım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

xenon düşünmüyorum değil fakat o da ısıtmıyor mu grenajın içini? ybr' lere takıyorlar onlarınki bildiğim kadarıyla metal far, bizimki plastik. eritirse yazık olur
    [B][I]ErDeM[/I][/B]::whip:: ::xrock::

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı picasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön far vegrenajı kendim değiştirdim, zaten takım olarak satılıyor. 'acerbis diamond hp' modelini taktım, internetten aldım. www.advenduro.com 'dan aldım. kendi farı bozulmaya başlamışken 60w'lık ampul taktım ve erittim içini çözüm bu oldu .

fakat kulanılan ampul 35w, yani orjinaliyle aynı oluyor. 60w'lık takmayı düşünmüyorum içini bozacak tekrar diye. fakat aydınlatması çok güzel. yola hakimiyeti yeterli.

tüm cross- enduro modellere takılabiliyor, plastik takma aparatları mevcut fakat ben vidalamadan edemedim 2 saat kadar yerini belirlemek için de uğraştım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

xenon düşünmüyorum değil fakat o da ısıtmıyor mu grenajın içini? ybr' lere takıyorlar onlarınki bildiğim kadarıyla metal far, bizimki plastik. eritirse yazık olur
    ybr'lerin de far tası plastik. xenon ampullerinin fazla ısındığını sanmıyorum. hatta 35 w lık halojen ampullerden daha soğuk çalışıyorlar diye biliyorum.

slm arkadşlar ben yeni üyeyim ve yakınnda bende bi iki tekerlikli olucam inşallah başlarken ilk olrak gt250r düşünüorum ama yanlış bir secim olduğunu sölediler boyum uzun olduğundan 125 likler cok ufak gelio daha sonrada enduro önerdiler bende AS 200 GY 2 düşünmeye başladım fikirlerinizi bekliorum lütfenn

Motosikleti
    asya 200gy-2
    hocam boy kaç ama ben 172 yim ayaklarım rahat değiyor yere..

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Dostlaar bende asya gy200 den almayı düşünüyorum ama otoban ve şehir içinde kullanıcam o nedenle biraz hızlı motor lazım.
    1-km de ne kadar yakıyor?
    2-ön dişliyi 17 ye çıkarında en son kaç km yi gördünüz?
    3-arıza çıkarma sıklığı nedir genel anlamda.
    Bende mondial mct vardı ve çokkkk memnundum şimdi bu tarz bişey düşünüyorum, lütfen beni aydınlatın.
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    arkadaşlar size ufak bi sorum olcak sizin motorun jantlarını nerden bulabilirim bide fiyatı nedir bilen varmı acaba

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bana ön jant ölçülerini yazabilirmisiniz 1.85 18 inç mi yoksa 2.15 18 mi? çok önemli benim için

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Çok nadir de olsa ara ara bakıyorum bende foruma, okulum bitme durumunda olduğu için şimdilik motor pek te uzak olmyan bir hayal ve bu hayale koşmanın en hızlı yolu ders çalışmak

Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlaar bende asya gy200 den almayı düşünüyorum ama otoban ve şehir içinde kullanıcam o nedenle biraz hızlı motor lazım.
    1-km de ne kadar yakıyor?
    2-ön dişliyi 17 ye çıkarında en son kaç km yi gördünüz?
    3-arıza çıkarma sıklığı nedir genel anlamda.
    Bende mondial mct vardı ve çokkkk memnundum şimdi bu tarz bişey düşünüyorum, lütfen beni aydınlatın.
    gy-2 sehir içi idel olabilecek bi motor ( yeni asfalt ı seven ve düzgün fren balatalarıyla ) bouna gore seri ve yüksek oldugundan önün hep acık ve kıvrak. orjinal çin kalitesi lastikleri değiştirip fren mesafesi kısaltılırsa bence cok iyi bi şehir içi motor. (malum sehir içinde ani fren lemede kitlenmiş lastigin asfaltı ne kadar sevdigi hayat kurtarıyo )
    1- bildigim kadarıyla 11-14 ykr arası yakıyo (karışık)
    2-normal dişlisiyle gercek 115 i görebildigine göre mantıken 130 u gorebilir ancak bu motor için 110 dan sonrası pek saglıklı degil, o kadar yüksek ve yelken gibi grenajları varki asfaltta mısın havadamısın bilemiyosun. hele birde otobanda otobus un yanından bi cıkıyosun yandan gelen ruzgar cok guzel savuruyo seni
    3-arıza cıkartma sıklıgı benim gibi pimpirikli biriysen haftada 3ü 5 i bile buldurabilirsin ama motor arızası tahminen 4-5 ayda 1 dir. ibrahim abi daha iyi bilir bu sorunun cevabını hiç bu şekilde düşünmemiştim
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

wavedancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan-Lifan Shalter 125

Yardım :S

Arkadaşlar ben bu motosikleti almaya karar verdim, fakat elimde iki seçenek var. Biri 500 km de 2500 ytl diyor. Ama rodajını yaptın mı diye sorduğumda "valla ben motora bişey yapmadım aldığım gibi duruyor" diyen birisi :D
    Diğeri 4000 km de 1750 ytl kapalı garaj motoru ve adamın ikinci motoru olduğu için satılık. Bana messenger aracılığıyla yardımcı olabilecek var mı?
    Bu arada Bursada oturuyorum ve çeşitli illerde doğa sporları ile ilgili turizm projelerim var. Tabii bu projelerin en başında bi motor sporları klübü geliyor.
    Bunun yanında sormak istediğim bu motosiklete H7 mi yoksa H4 xenon far kiti alabilirim.
    Yardımcı olursanız sevinirim...
    Hayallerin yerini anılar almaya başlamışsa, yaşlanmaya başlıyorsunuz demektir. eğer iki teker üzerindeyseniz yeni hayallere doğru yol alırsınız...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ben 1400 liraya sattım yaz sonu. problemi neyim yoktu hiç.
    2500 filan deli para.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

bu motorun titreşimi nasıl?

kaç para yakıyor?

son sürati nedir?

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Alıntı wavedancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu motosikleti almaya karar verdim, fakat elimde iki seçenek var. Biri 500 km de 2500 ytl diyor. Ama rodajını yaptın mı diye sorduğumda "valla ben motora bişey yapmadım aldığım gibi duruyor" diyen birisi :D
    Diğeri 4000 km de 1750 ytl kapalı garaj motoru ve adamın ikinci motoru olduğu için satılık. Bana messenger aracılığıyla yardımcı olabilecek var mı?
    Bu arada Bursada oturuyorum ve çeşitli illerde doğa sporları ile ilgili turizm projelerim var. Tabii bu projelerin en başında bi motor sporları klübü geliyor.
    Bunun yanında sormak istediğim bu motosiklete H7 mi yoksa H4 xenon far kiti alabilirim.
    Yardımcı olursanız sevinirim...
    Geçtiğimiz haftasonu ben 8.000 kelvinlik H4 Xenon far kiti taktım motora. Çok dehşet bir fark oluştu. Montajı çokta zor olmadı ve özellikle balast cihazı için mükemmel bir yer var farın altında. Resimlerini çektim ve sizinle paylaşacağım. Bizim motorların far tipi H4. Yani tek ampulde uzun-kısa ışık huzmesine sahip oluyorsunuz. Ürünün tek dezavantajı selektör yapmanız için farın açık olması lazım. Farlarınız kapalıyken selektör düğmesine basarsanız selektör yapmıyor. Zaten selektörüde tavsiye etmiyorum çünkü önünüzdeki aracın feleği şaşıyor. Aptallaşıyorlar ışığın kuvvetiyle. Ben xenon kitini 100 TL'ye aldım bir dostumdan. yeni partinin fiyatları ne olur bilmiyorum ama size yardımcı olmaya çalışırım. Ürün fiyatına göre oldukça kaliteli. Ampul 3000 saat ömürlü. Devamlı yaksanız ve ortalama 70 km/h hızla gitseniz bile motorunuzdan çok daha uzun ömürlü olacağı aşikar.

Sevgili Kuvvetmira,

Dediğin gibi fiyat yüksek ama adamın dediği gibi sıfır ayarındaysa en az 2.200 eder diye düşünüyorum. Ben şahsen verirdim. Bu motor kalite olarak hakediyor.

Sevgili Solevendef,

Kafadan soracağına keşke forumu okusaydın. Her türlü bilgi mevcut topiğimizde ama ben kısaca bilgi vereyim. Bu motor titrşim konusunda yüzünü güldürür çünkü krankta balansör krank var. Motor titreşimi yok denecek kadar az ve ellere iletmiyor. Ayaklarda ise çok yüksek devirde az bir titreşim oluyor. Yakıtı 3 litre ile 5 litre arasında değişiyor. Yüklendiğin zaman yakmam demiyor ama gitmemde demiyor. Dişli değişimi yapmadığın sürece orjinal haliyle son hız olarak ortalama tek kişi ile 120 km/h ; 2 kişi ile 110 km/h. Bu benim GPS ile yaptığım ölçümlerdir. Motorum yeniyken ve tam ayarlıyken 135 km/h hızı gördüm. Şu an subaplar şakır şakır ve ol halde yukarıdaki değerleri elde ettim.

Diğer merak ettiklerin için topiği okursan fazlasıyla tatmin edici cevaplar bulabilirsin.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

Motosikleti
    ASYA 200 GY
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende bir ASYA 200 Gy aldım kendime motorum gayet güzel yeni yeni öğrenmeye başlıyorum,resimlerini yakında ekleyeceğim bu eğlenceli forumda karşılıklı iyi vakit geçireceğimize inanıyorum,
    kısacası tecrübelerinize ihtiyacım olacak

Motosikleti
    ASYA 200 GY
    Motorumla ilgili birkaç sorunum var bilgilendirebilirmisiniz acaba,

Motoru çalıştırmak için düğmeye basıyorum bir türlü çalışmıyor,gaz verdim olmadı, bu neden olabilir,hatta vurdurmayı denedik gene olmadı?
    birde yağ olarak ne önerirsiniz...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    marş basıyor mu?
    yan ayak kapalımı?
    kırmızı stop düğmesi açık mı?
    benzin var mı?
    jikle açık mı?
    buji ateşliyor mu?
    kolay yoldan bu altısından biridir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    ASYA 200 GY
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş basıyor mu?
    yan ayak kapalımı?
    kırmızı stop düğmesi açık mı?
    benzin var mı?
    jikle açık mı?
    buji ateşliyor mu?
    kolay yoldan bu altısından biridir.

Hiçbiriymiş

teşekkürler,ancak motor hava yapmış biraz boğulmuş şimdi düzeldi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler