Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    slm lar herkese tekrar sıcak alanya sartlarında devam asyaya :D 16000 km buldu hala sorun yok allaha sukur

4 nolu stoper egzozun ustune monte oluyo ve grenaja sert carpmasını engellıyo anlıcagın egzozun ustune oluyo montaj ...

herkese kazasız surusler....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    bu motorlarla daglarda gezinen yokmu? nerde fotolarr sizin

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    herkese merhabalar uzun zamandır forumdan uzaktım karakızı sattığımdan beri motosiklet merakımda sönmüşe benziyor; ama birgün motosiklet alırsam yine aynı makina veya türevini alırım.
    Motosikleti sattım ama sorunlar bitmedi sattığım kişi hala üzerine almamış noter satışının günüde doldu, satın alan kişinin telefonu dahi yok bende elimde sadece noter satışı var, ne memlekettir anlamadım ama ben makinayı sattığım halde adamın üstüne alması için hala ben uğraşıyorum üstüne al diye bilmem ne yapsam.
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    selamlar !!!
    foto var ama nasil koyacagiz????
    harddiskten

ccbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORSIKLET-MODIFIYE-DOGA
    Noter satısı olunca problem yok sorun cıkarsa vergı trafık cezası vs noter satısı ıle ıspat edebılırsın yoksa kotu ama gınede dogru haklısın ugrastırır. Bu yılbası noterler kalkıyor dırek trafıkde hallolucak ınsallah ısler arac satısında .

Motosikleti
    As 200 gy
    Selamlar uzun zamandır yazmıyordum.2 gün önce motorumla en uzun yolumu yaptım Kuşadası-Ankara 800 km ye yakın yolu 4 mola vererek sorunsuz geldim.Yola çıkmadan önce 3000 bakımını yaptırmıştım onun dışında ekstra bişey yapılmadı.Hava yol yapmaya uygundu güzel bi seyehat oldu.Sadece kırmızı ışıklarda rolantide beklediğimde ara gazı vermezsem stop ediyordu sanırım çok ısındığı için onun dışında hiçbir sorun yaşamadım.Özellikle uzun tırmanmalardan korkuyordum dağları aşarken falan ama bana mısın demedi bikaç defa 4'e çektim vitesi ama hiç 3 le tırmanmadım hatta beni düzlükte geçen araçları rampalarda yakalayıp solladım.sürekli tam gaz ilerledim o yüzden 11-12 kuruş civarı yakıt yaktım sanırım hızı 90 da sabitlesem 9 kuruştan fazla yakmazdı.Bence motorunuz bakımlıysa bu motorlarla sorunsuz uzun yollar yapmak mümkün(çok konforlu olmasada).uzun yol yapmak isteyenlere selenin arkasına küçük bir çanta koymalarını tavsiye ederim hem malzemenizi taşırsınız hemde sırt yaslamak için çok ideal.Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    tiger250
    fotolar nerde bu motorlarla kırda bayırda fotoğraf çeken yokmu ??

herkeze selam buraya nasıl foto eklenio birisi anlatsın lütfen, gözlerinize inanamıycaksınız ne hale gelio modifiye olunca bizim siyah kaplanlar

Motosikleti
    selamlar !
    airtiger arkadas , bende koyamadim..Ön camurluk art led sinyal modifiyesi yapmistim ama.foto isi yas..
    güc modifiyesi yapan arkadaslar varmi ??????karburatöre igne ve meme degisimi yapan varmi
    lütfen yazin....ebay´den on kafa( lamba) bakiyorum.ve arka stop lambasini da degistirecegim...

saygilarimla

wmaxx eer ankaradaysan çok şanslısın,abidinpaşada Motocenter var arkadaşın ismi Hacı askerden yeni geldi, izne geldiinde 3 gün gibi kısa bi zamanda benim eksozu çift eksoz yaptı motoru yükseltti,3lü far sistemi ve ön çamurluu süper oldu cs 1200 görüntüsü aldı motor.bence bu işin piri. modifiye için özel bi bölüm yapmış dükkana."

Motosikleti
    tiger250
    fotoğraf yükleyecek arkadaşlara bu kolaylık olur
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...kda-hazir.html
    rahatlıkla atabilirsiniz şimdi )

Motosikleti
    Alıntı airtiger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wmaxx eer ankaradaysan çok şanslısın,abidinpaşada Motocenter var arkadaşın ismi Hacı askerden yeni geldi, izne geldiinde 3 gün gibi kısa bi zamanda benim eksozu çift eksoz yaptı motoru yükseltti,3lü far sistemi ve ön çamurluu süper oldu cs 1200 görüntüsü aldı motor.bence bu işin piri. modifiye için özel bi bölüm yapmış dükkana."
    ne yazikki ankarada degilim, hatta Türkiyede degilim..Ben asyayi izinlerde binmek icin aldim ,almanyada calisiyorum.Ebaydan uygun parca alip ve internetten modifiye bilgisi topluyorum. Izinde uygulamak istiyorum...

ayrica gemlikli arkadasa tesekkürler Foto yükleme linki icin.. bayagi karisik gibi , ama bi bakalim

Motosikleti
    As 200 gy
    Sonunda Ankara'ya döndüm motorumu Hacı ustaya emanet ettim bugün kendisi serviste değilmiş gelince arayacaklar gitcem tanışcam baştan sona her civatasını kontrol ettircem

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ümit yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda Ankara'ya döndüm motorumu Hacı ustaya emanet ettim bugün kendisi serviste değilmiş gelince arayacaklar gitcem tanışcam baştan sona her civatasını kontrol ettircem
    vay. sendemi hacıcısın hacı. bende akşam gidecem hacıya kısmet olursa. 7 gibin ordayım. tanışırız oralarda olursan.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

hsacomtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Japon görünümlü Çinli...
    Arkadaşlar bizim motora aşağıdaki akülerin hangisi uyar acaba...Daha önce o aküyü hiç göremediğim için orjinal akünün kaç amper olduğunu ve boyutlarını bilmiyorum...Yardımcı olursanız sevinirim...

http://www.hepsiburada.com/ebox-tm-y...=otbttmytx7lbs

http://www.hepsiburada.com/ebox-tm-y...=otbttmytx7abs

hsacomtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Japon görünümlü Çinli...
    Bilen yok galiba...

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    uzun süre duran kullanınmayan motor ne olur
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    EBOX TM-12N6.5-BS 6,5A MOTORSİKLET AKÜSÜ

Kodu ile satışa sunulan akü ebat olarak motora uygun gözüküyor. Amper ve voltaj olarakta işini görür ama ben Ankara gibi kışın çok soğuk, yazın çok sıcak olan bir bölgede kuru tip aküden ziyade sulu tip akü almanı tavsiye ederim. En güzeli akünü alıp YİBA Çarşısına gitmen ve orada adı sanı belli VLM gibi bir markayı tercih edip kafa ağrısına maruz kalmaman.

Uzun süre duran motor konusunda uzun uzun yazacağım o yüzden şu an için mazur görün lütfen.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Arkadaşlar Bu motoru tanıyan ve seven biri olarak tekrar satışa sunulmasından yanayım ve Asya motora mail yolu ile ulaştım ahada gönderdiğim mail;

"Merhaba daha öncede yazmıştım ama cevap gelmedi ve yine yazıyorum. BU 200cclik enduro (Super moto) modeliniz piyasada çok sevilmesine ve sağlamlığı ile ön plana çıkmasına rağmen niye daha kötü modelleri piyasaya sürmekte ısrar ediyorsunuz? Tekrar bu motoru Türkiyeye getirip satmak çokmu zor? İlginiz için şimdiden teşekkürler"

Aha da gelen cevap;

"MERHABA HASAN BEY TAVSİYENİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER . BAHSETTİĞİNİZ MODEL ÖNÜMÜZDE Kİ SEZON İÇİN TEKRARDAN DÜŞÜNÜLMEKTEDİR. SAYGILARIMIZLA ... Serhat Kalaycıoğlu ASYA DIS TICARET VE MAK.SAN.LTD.STI. Cabılık Mevkii Dallıca Köyü No:128 Nazilli / Aydın Tel: 0256 316 2323 Fax: 0256 3162635 Mail:serhat@asyamotor.com Web:www.asyamotor.com"
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    As 200 gy
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay. sendemi hacıcısın hacı. bende akşam gidecem hacıya kısmet olursa. 7 gibin ordayım. tanışırız oralarda olursan.
    Gerçekten tanışmayı isterdim:(keşke msjı daha erkenden görebilseydim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:12 PM ----------

Garanti konusuyla ilgili bir takım sorunlar yaşamaktayım ve konuyla ilgili görüşlerinize ihtiyacım var.2 hafta önce motosikletim çalışmayınca servise taşıdım ilk kontrolde algılayıcıda sorun olduğunu söylediler.Algılayıcı parça olarak tek bulunmaz komple startör değişcek dendi ve motordan bazı sesler geldiğini bu sesleri araştırdıklarında sorunun debriyajla alakalı olduğunu ve debriyaj tasınında komple değişmesi gerektiğini bu 2 parçanın yaklasık 260 tl tutacağını söylediler.Ben de motosikleti 6 ay önce sıfır aldığımı ve hala garanti kapsamında olduğunu söyleyince garanti kapsamında parça değiştirmenin zor olduğunu asya motorun bi bahaneyle bunu değiştirmeyeceğini söyledi.Hatta bunun en büyük nedenerinden birinin motorda bulunan tornavida izleri olduğunu söyledi.Bu izler k.adasındaki yetkili servis tarafından yapılmıştı ve motor yetkili servislerden başka hiçbir yerde bakım tamir görmedi ve tüm bakımları serviste yapılıp kaydedildi.Bu durumda sizce ne yapmalıyım fabrikayı arayıp bu parçaların garanti kapsamında değişip değişmeyeceğini sorduğumda mekanik parçalar değişir servis kargolasın biz yenisini gönderelim dediler ben de durumu servise söyledim servis kargolayacak ama fabrikaya gittiğinde diğer servisin yaptığı izlerden dolayı bi sorunla karşılaşır mıyım eğer karşılaşırsam ne yapmam gerekir?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:25 PM ----------

Alıntı motobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EBOX TM-12N6.5-BS 6,5A MOTORSİKLET AKÜSÜ

Kodu ile satışa sunulan akü ebat olarak motora uygun gözüküyor. Amper ve voltaj olarakta işini görür ama ben Ankara gibi kışın çok soğuk, yazın çok sıcak olan bir bölgede kuru tip aküden ziyade sulu tip akü almanı tavsiye ederim. En güzeli akünü alıp YİBA Çarşısına gitmen ve orada adı sanı belli VLM gibi bir markayı tercih edip kafa ağrısına maruz kalmaman.

Uzun süre duran motor konusunda uzun uzun yazacağım o yüzden şu an için mazur görün lütfen.
    Uzun süreli yatan motorlar konusunda benim de ciddi desteğe ihtiyacım var yazınızı dörtgözle bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler