Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Hoşgeldiniz,sizinle tanışma fırsatımız olmamıştı.

160 görürüz de 160 yapamayız bence.

Çünkü kilometre göstergesi kafadan 20 km hatalı.

Mesela ben 100 km gördüğümde xt 660 r'ı olan bir arkadaş 80-81 görüyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    arkadaslar selamlar tekrar ...

dun itibari ile ön lastiktende kurtuldum bunlarda yeni lastik ve fotoları bu arada dun absıma gelenler fotolar....

lastik süper ama dun yolda gıderken bi yanık kokusu ve deponun ordan bi koku durdum bi baktım plastık akıyo aha yandi gitti bişeyler derken deponun sağ yanında egzozdan gelen borunun takılı olduğu emülsyon sistemi tırt olmus bi anda motor traktor gibi ses cıkarmaya basladı onla ugrasırken hortumunu da kopardım tam oldu bide düşürdüm üşendim durup almaya vardır dedim hortum

demez olaydım o hortumdan daha hiç bulamamıslar o kadar dayanıklısını scooter lara bile uyduramamıslar hortum benımkının sıcaklığına dayancak daha yok abı keske hortumu alsadın dedı cıktı usta değişik bi teklıfı daha vardı hiç para verme o cihasa bi halta yaramıyo gel ben iptal edeyim o sistemi dedi eğzoz felan patlaması hep ondan dedi cıktı bende ole geldi ole devam etsin dedim tak ..... demez olaydım kactane hortum denediysek hepsini yaktı en son bi araba kalorifer hortumu taktık hala yanmadı ama cok ısınıyo yakıda onuda yakar :D ama malzemenin hali vitap bi daha yakarsa ustanın dedigini yapmak zorunda kalcam iptal :( bu sitemin bana maliyeti 40 mil oldu lastik ise 30 mil :D

bu arada 15 dişli yok yaptıramıyorum alanyada onu yapacak tornacı yok tekrar yaptırabilecek bi arkadasımdan masrafı nese öderim rica ediyorum burda 15 yok bırak bizimkiin orjinalide yok :(
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    As200gy
    Geçmiş olsun Pioneerking, umarım aynı arıza tekrarlamaz ve orjinalini değiştirmek(iptal)zorunda kalmazsın.Bu arada ön lastik arka lastiğe göre daha çok göz dolduruyor,rüzgarın eksilmesin.Sayende de topic hareketlendi,emeğine sağlık
    Yani,öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı;
    yetmişinde bile,mesela zeytin dikeceksin....

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    tekrar selam
    Mischief saolasın ... buyuk bi sorun degil gibiydi ama gunumun yarısını yedı bu gun hortumu düşürdüğüm yere gittim .... ustünden araba geçmiş galiba yarılmış :( nese su an bulunan hortumda dayanacak gibi hala yanmadı en azından 100 km sonunda :D
    bu arada 10000 km geçti... kazasız belasız atlattık
    allah herkese kazasız sürüşler versin .....

muratkesim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Arkadaşlar merhaba. Son motorum olan 600 RR'ı satalı 5 ay oldu. Fiyatı uygun bir motor almayı düşünüyorum. Asya gy 200 buldum ilanlarda 2006 modelleri 1500 civarı. Bu konuda yazılanların bazılarını okudum ama hepsini maalesef okuma fırsatım olmadı. Kısacası bu motoru kullanan arkadaşlar almamı önerir misiniz? Şehiriçi ağırlıklı kullanmayı düşünüyorum. Sürekli yolda kalma durumları yaşar mıyım? Daha önce Mondial zat 150 kullandım zor kurtuldum ve çok canımı sıktı.
    Bu konuda bana bilgi ve tavsiye verirseniz çok sevinirim. şimdiden tşk.ler.
    CBR 125 R' 05, BANDIT GSF 650 S' 05, CBR 600 RR' 07 , SYM JOYRIDE' 07
    '' GİTMEDİĞİN YER SENİN DEĞİLDİR ''

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    kalma durumun yok sadece yagını suyunu eksık etme.... ufak tefek problem yoksa bizimkiler kara keçi her herde gidiyo yakıtıylada şehir içi kullanımlarda goz dolduruyo :D bence guzel ....

arkadaslar su 15 dişli konusunda bi yardımcı olun bea gözünüzü seveyim :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Alıntı muratkesim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Son motorum olan 600 RR'ı satalı 5 ay oldu. Fiyatı uygun bir motor almayı düşünüyorum. Asya gy 200 buldum ilanlarda 2006 modelleri 1500 civarı. Bu konuda yazılanların bazılarını okudum ama hepsini maalesef okuma fırsatım olmadı. Kısacası bu motoru kullanan arkadaşlar almamı önerir misiniz? Şehiriçi ağırlıklı kullanmayı düşünüyorum. Sürekli yolda kalma durumları yaşar mıyım? Daha önce Mondial zat 150 kullandım zor kurtuldum ve çok canımı sıktı.
    Motorla uzun yol da yaptım,yeri geldi dağa da çıktım.

Güzel alettir,şehir içinde de çok kıvraktır.

Asıla asıla git en fazla 110 bin lira yaktırırsın bu alete o da belki,

Normalde 90-100 bin lira arası yakar.

Ama o dediğin fiyata alamazsın,aldığından da hayır göremezsin,istisnalar olabilir belki.

Motosikleti
    Yamaha YZF 1000 Thunderace - Asyamotor AS200 GY-2
    Arkadaşlar gözümüz aydın. Artık Asya Motorun sitesinde yedek parça fiyatları yayınlanıyor. Kimsenin insafına kalmadık artık fiyat konusunda. Bu arada benim karakızın parçaları 2 hafta önce geldi ama krank gövde blok contasını getirtmeyi unutmuşum ve dün elim böğrümde döndüm. İşin kötüsü böyle bir conta yok motorun yedek parça listesinde. Acaba piyasadaki contacılardan kestirsem verim alabilir miyim diye kara kara düşünüyorum.
    Motorum Çinli Ama Ben Çinli Değilim.....:wiinkk:

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Selamlar Motobey.
    Blok iki gövde arasındaki contayı soruyorsan,iki gövde arasında conta yok.İki gövdeyi birleştirirken kırmızı sıvı sonta sürün sıyırma yaparak.Film gibi ince bi tabaka olsun fazla kalın sürmeyin.
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

Motosikleti
    Sevgili Road,

Dün motoru toplamaya karar verdiğimde kafam çok dağınıktı. Ben dış kapak contalarının artıklarını toplarken kafam öyle bir dalmış ki o conta parçalarının bir kısmının krank blok contası artığı olduğunu zannetmişim. Bende iyice araştırdım ve oraya ait bir conta olmadığını dolayısıyla oraya kırmızı sıvı conta çekmemiz gerektiğini farkettim ama asıl iş senin dediğin gibi gayet ince ve homojen bir tabaka oluşturarak sıvı contayı yayabilmekte. Artık haftasonuna bırakmadan ben bu mereti toplarım. Çok özledim yahu. Yamaha bile gözümden silindi artık. Zorla misafirliğe gelmiş aç Arnavut gibi habire cebimden benzin parası çekiyor Yamaha. Karakızım akıllı, uslu, terbiyeli ve tutumlu Anadolu kızları gibi. Değeri yokluğunda anlaşılıyor.

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    tekrar selamlar arkadaslar gunaydın

dun itibari ile 15t dişlim var artık ama yaptırmak ..... gercekten zor benimkide şans işi oldu ben buralı degilim ankaralıyım burdaki " selamımı sole o yapar " düzenine hala alısamadım buda öle oldu :d aynı tornacıya ben bi gunde 7 sefer gittim olmaz dedi arkadasın dükkanında karsılastık bak bu abi tornacı yapar senin işi dedi yaparım neymiş dedi cıktı :d ve yaptıda benim göbegi kesip 15t ye aktardı .... hiçte olmaz demedi valla :d

yorumlar....
    -çekişte düşme yok
    -hızlanmada hisedilir bi farkk yok
    -1 yada en fazla 2 saniyelik bi fites aralarında süre artısı var 1. ve 2. viteslerde

-3 ve 4. viteslerde ise baya uzama var ... daha 5. vitesi gormedim öle diyim
    -zırt zırt 5. vitese atan motor dünden beri 5 'i görmedi.
    -4 te asıldıgımda 110 -120 gibi bi gosterge hızına ulastı .

ama su an için cok memnunun ay sonu gene bi antalya seferim var o zamanda uzun yoldaki görüşlerimi yazarım .

ama şehir içi için su an harika :d

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı muratkesim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor çinli motosikletler arasında en sorunsuzlardan biri diyebilirim. Bakımlarını düzenli yaptığınız sürece nerdeyse bir honda XL200 kadar sorunsuz gider. Ancak arkadaşında dediğin gibi 1500 TL değilde 2000 TL civari 2006 model düzgün birşey bulabilirsin. Ayrıca distribütöründe bütün yedek parçaları mevcut. Bu yüzden olası arızları çok ucuz yollu halletme imkanın var.

İzmirde olsan onumuzdeki ay motorumu yukseltmek icin satmayi dusunuyorum, konusurduk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 AM ----------

Alıntı baco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski motorum benim başımı hiç ağrıtmamıştı bu kafa grenajı ile çok hoş olmuş motoru komple turuncuya boyasan tam ktm olacak kerata
    Boşver sonra KTM'ciler kıskanır, bu kadar ucuza az yakan bir ktm'im olduğu için

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    arkadaşlar 15 dişli motoru çok rahatlatıyor buna emin olun
    hatta ben şimdi yani bu yaz abartıp biraz olayı 16 dişli olayına giricem bakalım bide onu görelim
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Selamlar herkese Ara ara girip okuyorum bende. Çok zevk alıyorum okurken. Pionerking lastigin hayırlı olsun süper görünüyo
    İbrahim abim cok sevindim karakıza döndüğüne tandır ı iice sardın diye düşünüyodum ilk fırsat bulduğumda yanına damlıyorum. söz vermiştim hala aklımda unuttum sanma, üşüşcem başına şişircem kafanı

Ben geçen bindiğimde kuzenin motora, arka amrtisr ü patlamıştı. Çözüm önerisi olan varmı ? Yan sanayi yada başka uydurma bişey ? Biraz pahalıda kendileri mübarek 4 teker amortisörü gibi .D aslında diyorumki şu bisikletlere takılanlardan mı alıp taksam bi tane ?

Kucak dolusu sevgiler herkese
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    kimselerden ses cıkmıyo bakıyorum gene herkes kendını yollara verdı galıba :D

inspire baska modelin bı amortisörü olmuyo mu ?

gecen hafta alanya türkler kasabası sahiline go kart pisti yapmayla ugraştık güneşin altında arap gibi olduk ama eylenceliydi :D pisti çaktık zemine çakılı döktükleri gibi daldım karakızla az dağıttım ama olsun o kadar ....
    bu arada o yanan ufak parca baya yakıtı etkiliyo arkadaslar eski formuna kavustu motor su an 180 km yaptı ve hala gıdıyo :D baya süratli kullanmama rağmen ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:10 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:00 AM ----------

son fotoda az garip bakmışım ama bende anlamadım keyfim yerinde ya belki ondan dır

Motosikleti
    Geçen haftadan beri moralim çok bozuk arkadaşlar. Karakız için sipariş ettiğim şanzıman grup milininin debriyaj tarafındaki ucunun sabitleme somununu takarken çat diye kırıldı. Daha vidayı yarısına kadar sıkmıştık. İnanınki kopan parçayı görseniz acaba bu plastik mi diye düşünürsünüz. Milin ucuna diş açarken ısıl işlem uygulanmış ve çelik özelliğini kaybedip un helvası kıvamına gelmiş. Zaten uç kısmı simsiyahtı. Allahtan sağlamken fotolarını çekmiştim. Kırıldıktan sonrada tüm makro fotolarını çektim. Tırnak ucu kadar bir yerde sadece kırılma emaresi var. Gerisi sanki hiç tutmamış gibi duruyor. Hemen firmaya geri yolladım ama henüz bir cevap gelmedi. Karakızım melul melul beni bekliyor. Orjinal parçanın metal kalitesi ile yedek parçanın malzeme kalitesi bana farklı gibi geldi. Oysaki orjinal yedek parça. İnan ki çok soğudum. İnşallah sorun çıkarmadan hemen yenisini yollarlar.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Eveeeet, oğlum için düşünmüş olduğum başlangıç motosiklet Asyanın AS200GY2 için neler söyleyebilirsiniz? Tabiki arada sırada bende binecem
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Üşenmezseniz eğer topiği baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Burada bu motoru kötüleyecek birini bulamazsınız. Kullanan herkes menmun ve çok nadir olarak satışa çıkartıyor kullanıcıları.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı motobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftadan beri moralim çok bozuk arkadaşlar. Karakız için sipariş ettiğim şanzıman grup milininin debriyaj tarafındaki ucunun sabitleme somununu takarken çat diye kırıldı. Daha vidayı yarısına kadar sıkmıştık. İnanınki kopan parçayı görseniz acaba bu plastik mi diye düşünürsünüz. Milin ucuna diş açarken ısıl işlem uygulanmış ve çelik özelliğini kaybedip un helvası kıvamına gelmiş. Zaten uç kısmı simsiyahtı. Allahtan sağlamken fotolarını çekmiştim. Kırıldıktan sonrada tüm makro fotolarını çektim. Tırnak ucu kadar bir yerde sadece kırılma emaresi var. Gerisi sanki hiç tutmamış gibi duruyor. Hemen firmaya geri yolladım ama henüz bir cevap gelmedi. Karakızım melul melul beni bekliyor. Orjinal parçanın metal kalitesi ile yedek parçanın malzeme kalitesi bana farklı gibi geldi. Oysaki orjinal yedek parça. İnan ki çok soğudum. İnşallah sorun çıkarmadan hemen yenisini yollarlar.
    haklısın, okumam lazım
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı motobey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üşenmezseniz eğer topiği baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Burada bu motoru kötüleyecek birini bulamazsınız. Kullanan herkes menmun ve çok nadir olarak satışa çıkartıyor kullanıcıları.
    böyle güzel bir motor neden distribütörü tarafından artık getirilmiyor hayret ediyorum, asya altın yumurtlayan tavuğu kesti bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler