Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    baco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight2
    eski motorum benim başımı hiç ağrıtmamıştı bu kafa grenajı ile çok hoş olmuş motoru komple turuncuya boyasan tam ktm olacak kerata
    Bacoman

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    herkese selamlar

asya 200gy .... gercekten mukemmel

hafta sonu alanya tepelerine yayla mekanlarına tırmandım eşimle at çifliği diye bi yere gittik ... gerçekten mükemmeldi motoru yeni lastikleriyle ilk kez arazide kulanma sansım oldu ve gercekten iyi...

20 km köy yolu şeklinde 2 araba zor sıgan patika yolu 10 km de kepçe sıyrma bi yoldu..
    baya taş toprak tırmanmada olan araçlar durup yol veriyodu yol gerçekten normal araçları zorluyodu beni goren kenara cekip geç diyo onlar cok ağır kalıyodu vede cok tozutuyolardı :D ben vardıktan rahat 20 dakka sonra benimle cıkan araçlar geldi ....

motor gerçekten lastikle birlikte yolda kalmaya basladı 2 kişi olmama rağmen gayet iyiydi.. gaz verdigimde lastik cakılı firlarıp zemini turabiliyodu bu cok hosuma gitti eski lastik olsa oldugu yerde gezeliyodu ...

güzel bi tırmanmadan sonra mekana vardık 3 dağ arasında bulutlarla bütün olmus cok güzel bi mekan eşim hayran kaldı ....

7 8 tane atv var 4 5 tanede eşşekten bozma at :D bende hanımda yarıs atı gordugumuzden, bindiğimizden biraz atlar ufak geldi

yine mekanda kepçeyle sıyırma bi pist vardı atv için virajlar bize göre ayarlanmamıs tabi :( ... ama genede soktum motoru duramadım ...

hanıma atv sürdürdüm biraz korktu ama becerdi 2 tur attı ve geldı kollarım uyustu dedi :D baya güldüm sonra ben geçtim direksyona ve bildigim kadarıyla eylence basladı birazda toz yaptım tabi .... ama uzun surmedi bir tur sonu görevli onume geçti " abi ne yapıyon az yavas dusucen felan" dedi bi tur daha aynı gittim gene donüşte aynı sey 3. tur sonunda adam gene durdurdu ve " bole kulanırsan almak zorunda kalcam" dedi tabi benim motorcu oldugumu gormedi tamam usta dedim mıy mıy kız gıbı 3 tur sonu sıkıldım bıraktım ve karakızı soktum piste....
    piste girerken hanima foto çek dedim... 2 tur sonunda hanımın yanına gedim ve ne görim hiç foto :D ne oldu dedim kalkarken tozdan seni goremedim çok hızlı gittin demezmi nese bi iki gene foto yakalamıs ama dururken ve kalkmadan once :D
    piste herhangibi engel hoplama yoktu o yüzden kusura bakmayın sonra bende uyandım ama gecmişti kask takmadan dolastım piste :(

ama gerçekten güzel yerdi alanya ya gelirseniz bizim kara kızı goturmeyi unutmayın :D

bu arada bizim motorun sıfırı 2009 degıl sıfırı burda var 3.000 tl diyolar bilgilerinize....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    As200gy
    Teşekkürler pioneer,biz gezmesek de sen o duyguyu verdin.Ayrıca lastik konusunda da oldukça olumlu izlenimlerin olması beni bu lastiğe ısındırdı.Bir konuda da şanslısın endurolar için heryerde böyle parkur bulmak kolay değil keyfini sürBelli mi olur: Kaş a gelme durumum var,belki biz de karakızımızla oraları gezeriz...
    Yani,öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı;
    yetmişinde bile,mesela zeytin dikeceksin....

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı ümit yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduromania, tavsiyelerin için teşekkürederim.Motocross11,0km bulmak mümkün ben 1 ay önce aldım.
    Bayi tel no:0256 613 05 25 Kuşadası
    Yetkili:Hasan Bey

Hizliat,ön fartakımın çok hoşumagitti markası nedir?Hayırlı olsun
    Slm,

Ön kafa grenajı ve çamurluk polisport adlı bir italyan markasının ürünlerinden. Marka, kross tarzı motorlar için plastik aksam üretiminde epey iddialı. Malum asya'ların çok basit bir ön kafa ve çamurluk görüntüsü var, motorun geri kalanına yakışmayacak şekilde, o yüzden araştırma sonucu bu ürünleri buldum ve güvenilir bir usta yardımıyla gerekli değişikliği yaptım.

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    evet arkadaslar bunlarda fotolar pek foto yok pistte ama mekan la ilgili baya var :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Endurocunun hali başka oluyor vallaha...

Helal olsun.Güzel tozutmuşsun arazide.Yakışır

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    bide kahvaltı var tereyalı felan onu unuttum :D du bide onu koyıyım :D:D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Az resim de ben koyayım madem...

Isparta Eğirdir'den çıkıp Antalya'ya,ordan Olimpos'a,ordan Kekova'ya,ordan da Kaş'ı Kalkan'ı es geçip Fethiye'ye...

En son da aradan dereden Burdur-Isparta dedik ve bitirdik.

Öncelikle Benim Karaoğlan Jr... (kız diyesim yok bu alete)

Sonra sırasıyla yolculuktan fotolar.

Antalya yoluna çıkmadan...

Antalya kale...

Olimposa inerken...

Olimpos...

Olimpos Antik kenti kaybolmuş ağaçlar arasında...

Finike...

Artık Demre midir neresidir bilemiyorum,Kekovaya giderken anayol üzerinde.

Yine anayol üzerinden bir görüntü...

Ve Kekova!!!Harika bir yer.

Yine kekova...Yorgun düşmüş savaşçımız Karaoğlan Jr Aka. ARAP!!!!! :D

Kaşmıdır Kalkanmıdır bilemiyorum ikisi de olmuş birer küçük Bodrum...Sevmedim.

Fethiye Ölüdeniz...

Burdur il sınırının oralarda bir yayla ilçemiz.

Burdur'a doğru yoldayız...

1000 kilometre daha yaşlandı kerata...

Rotamız bu idi.

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    güzel bi gezinti harika fotolar

antalya liman cumhuriyet meydanı ordaki cay bahçesi cıvarından bi foto... gercekten güzel kale içine de girdin mi aşagı limana felan inmişsindir gercekten güzel yerler .....

türkiyemin topragına kurban olayım her yeri bi cennet gezilcek okadar cok yer var ki .... gezemedigimiz yerleride arkadaslık saolsun goruyoz ıste bole :D bizde gezi defterimize yazıyoz ....

alanya gene yagıyo 3 gun yagcakmıs 2 gundur yagıslı bu arada lastik suda da kaymıyo tutus gercekten iyi her han gibir kayma yada gezme hissi daha olmadı...

en sevmedigim sey sadece yagıslı havalarda normalde bile fena kayıyo yağışta sanki buz .. YAYA GEÇİDİ boyaları :D sanki ozellikle yapmıslar ustune hangi durumda girersen gir cok fena kayıyo ...
    aman dıkkat arkadaslar BOYALARA DİKKAT ..... BOYA = BUZ :d

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı baco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski motorum benim başımı hiç ağrıtmamıştı bu kafa grenajı ile çok hoş olmuş motoru komple turuncuya boyasan tam ktm olacak kerata
    Komple turuncu fazla iddialı olur ama kasada bazı turuncu airbrush çalışması yapmayı düşünüyorum, KTM tarzı. Elcik, arka stop vs bazı diğer parçalarda da daha kaliteli ve ilgi çekici değişiklikler yapmak istiyorum. Bütün bunları yaptıktan sonra satmaya kıyabilecekmiyim bakalım

endromania (hasan abicim)gercekten cok güzel bir gezinti yapmışsın harika yerlere gitmişsin cektiğin fotoğraflarda cok güzel emeğine sağlık ama sen bence de ona kız falan deme tosun gibi masallahı var canavar canavar =))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    İnşallah Şöyle çete gibi çıkarız bir gün ne kadar As 200 Gy-2 varsa toparlanıp...

http://www.rialli.com/urunler/cin-gr...modeli-elden-/

benim karbüratörle ilgili bi sorunum var bi çok yere konu açtım cevap çıkmadı motor zealsun 200 cc cross öncelikle resimdeki karbüratörle görünüşü aynı resimde olan yüzün arka tarafında büyük yıldızla dönecek bi vida var bana rönalti gibi geldi ama bunla uğraşınca motor boğulmaya falan başlıyor acaba ne ikincisi motor ısınınca rönalti artıyor yani rönalti tutmuyor bide galiba sizn karbüratörlerde aynı bana yardımcı olabilirmisiniz rönalti ve hava ayar vidası hangisi bide motor sıcakta bile jiklesiz çalışmıyor

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    o KARBÜRATÖR bizimkinden degil arkadasım ama sole bı yardımım olabilir sana o oynadıgın vıda benzın dir HAVA DEGİL .... hava ayarı baska bi vidadır

rolanti dedigin de cin malı ve bunun gibi modellerde motor ısındıkca kendiliginden artar yada artmıs gıbı hıssedersın ama yaptıgın ayarda bı degısıklık yoktur bunu unutma ısındımı rahatsız oluyosan az biraz kısarsın japon usulü
    sıcakta bile cıklesiz calısmaması ...bence gaz ayarındanguzgun bı ayar yaptırabilirsen jikleye el bile surmessin sıcak havalarda ... o KARBÜRATÖR 125 lik cg diyo eminmisin seninki için uygun oldugundan ┐ ? └

Motosikleti
    klr 600
    yok benimki için uygunmu bilmiyorumda dış görüntüsü aynı hava ayar vidasını buldum hava ayarını kaçtur yapıcaz fikriniz varmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Adamım o işler turla olmuyor.Makina güzelce ısınmışken,mesela bi 20 dakika falan binmişken iniyorsun motordan çalışır haldeyken yapıyorsun o ayarı...

İyice sıkarsın boğulmaya başladığı noktadan itibaren yavaş yavaş açmaya başlarsın...

Bir yer gelir ki aletin devri biraz daha yükselir ve ateşlemenin muntazam olduğunu hissedersin...

Orası ayar noktasıdır.

Motosikleti
    klr 600
    Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamım o işler turla olmuyor.Makina güzelce ısınmışken,mesela bi 20 dakika falan binmişken iniyorsun motordan çalışır haldeyken yapıyorsun o ayarı...

İyice sıkarsın boğulmaya başladığı noktadan itibaren yavaş yavaş açmaya başlarsın...

Bir yer gelir ki aletin devri biraz daha yükselir ve ateşlemenin muntazam olduğunu hissedersin...

Orası ayar noktasıdır.
    peki bu söylediğini rönaltidemi tam gazdamı veya hangi devirde yapıyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Vallaha ben de usta değilim yanlış anlaşılmasın.

Rolantide yaparsın,zaten güzelce tutturursan o rolanti ayarını bi kısarsın...

Motosikleti
    As 200 gy
    Herkese selam,garanti kapsamında değişen parçaları (arızalı parçaları)almaya hakkımız var mı?yoksa serviste mi kalır.serviste yapılan ufaktefek tamir parça değişimi vs.türü şeyleri kaydettirmedim bunların kayıtaltında tutulması önemli mi?En son yağ değişimine gittiğimde yağ filtresinide temizletmek istedim ama usta gerek yok erken hem filtre temizlenmez değiştirilir dedi.Sizce bu nekadar doğru çapak dolu yağfiltresi foroğraflarını gördükten sonra olmazsa olmaz gibi geliyor ustanın üşengeçliği sanırım.

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    selam arkadaşlar
    ne burası böyle ya
    savaş alanına dönmüş
    ibrahim abim saygılar onurcum sanada sevgiler
    arkadaşlar şu 15 dişli olayını ben 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum
    uymayan göbek canınızı sıkmasın
    freze işi bayağı bi maliyetli oluyor
    size en karlı ve kısa olan yolu anlatayım
    iç çapı küçük olan bir dişli bulduğunuz takdirde bir de eski rus mallarının prizdirek miline ihtiyacınız olacak gerisi kolay
    kesici diye tabir edilen oksijen kaynağıyla yeni dişliyi ısıtıp daha sonra bir pres yardımı ile prizdireği bu ısıtılan yeni dişliye ardışık olarak iki taraftan çaktığınız takdirde dişli göbeği işiniz hallolmuş olacaktır
    bir de bir arkadaşım bu motor lar 160 yapmaz yazmış
    ismini hatırlayamadım ama
    yapar güzel kardeşim yapar
    şekil a : benim kullandığım karakızım hepinize saygılarımı sunarım
    artık bende hep buralardayım paylaşalım

allah nasip ederse bu yaz yine 40 gün iznimi kaş ta geçireceğim oradaki arkadaşlarla geldiğimde görüşmek tanışmak isterim
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler