Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Arkadaşlar bizim depolar 8 lt.
    Axoyum benzincide 7.2 lt. benzin almışsın.Eğer bu durum motoru sağa yatırdıktan sonra olduysa büyük ihtimalle benzinin bir kısmı deponun sağ haznesinde kalmıştır.Bizim depolarda tek musluk var.O da sol tarafta.Aslında deponda yaklaşık olarak 0,8 lt.benzin vardı fakat musluk sol tarafta olduğu için sağ haznenin dibinde kalan benzini çekemiyor.Böyle bir durumla karşılaşırsanız yolda rezervede bile benzininiz biterse motoru komple sola yatırıp tekrar kaldırın.Sağ haznede kalan benzini sol hazneye aktarmış olursunuz.
    Arkadaşlar birde motorun yan kapaklarını açmanız gerekirse motor yağını boşaltma derdinden kurtulmak için aynı işlemi yapabilirsiniz.Debriyaj tasının olduğu sağ kapağı açmanız gerekirse motoru sola yatırın. Statörün olduğu sol kapağı açmanız gerekirse motoru sağa yatırın.
    Axoyum yağ tapasını takarken süzgeci takmayı unutmuştun. Motoru sağa yatırıp yağı boşaltmadan yağ tapasını açıp süzgeci koyup tapayı tekrar kapatabilirsin.
    Axoyum almış olduğun zincir 428 mi?, 428H mı?
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve ilk kazama gerçekleştirdim
    100 km hızla (ktm de 90km gösteriyordu) girdiğim virajı alamayarak sag tarafa yatırdım motoru. Benim dizlik kırıldı eldiven parçalandı. Motorda sadece yan yattığında deponun kapağından benzin aktı (akması hiç iyi değildi aslında bunu ayrıca konuşalım) çamurların içinden motoru çıkarıp ilk çalıştırma denememde çalıştı "teşekkürler ASYA"
    15 dişli aldım 5 ytl
    çek zincir aldım 30 ytl
    ilk fırsatta söküp değiştireceğim
    yanlız bazen marşa bastığımda hiç tık yok marş motoru dönmüyor "N" lambası sönüyor sonra kontağı açıp kapattığımda birkaç denememde MM dönüyor, tahminimce starterde veya mm da bir numara var inceleme fırsatım olmadı.
    uzun bir yolculuk yaptım ortalama hızım 100 idi 100 km de 4,5 litre yakıt sarfiyatım oldu, dün ise ibre hep sonda 100 km de 6 litreye yakın sarfiyat oldu.
    benzinim bitip rezerve aldığımda tabelada benzinci 25 km ilerde yazıyordu, tam benzinciye girdim 10 m kala benzinim bitti birkaç deneme ve çalışmayınca kuvvet 1 beygire düştü it bakalım. Ve depoyu fullediğimde 7,2 litre aldı bizim depolar 8 litre değilmi?
    o süratle viraja girersen olacağı bu tabi.. ben sana kendine dikkat et demedim mi? o dizlik olmasaydı şu an büyük ihtimalle sakatlanmıştın farkında mısın?
    ne diyeyim ben sana?

Yakıt akmasının önüne geçemiyorsun. yere yatmış tüm motorlarda gördüğüm bir sorun bu.. daha doğrusu benim gördüklerimin hepsinde vardı. tüm çin mallarında, ybr de, mz de, motor yattığında benzin akıyor.

desene senin menzil extrem şartlarda ancak 125-130 km falan..

selam millet

ben onur ben bir kac gundur sayfanızı okuyorum ve bende aranıza katılmaya geldim umarık kabul edersiniz bu gün bitanede ben aldım gayer hoş bi motor hoşuma gitti omarım sorun çıkarmaz

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    arenn aramıza hosgeldin kazasız surusler dilerim ....

axoyum
    sanada boll gecmiş olsun sana bişey olmadıysa sorun yok ... gerisi önemli değil .... dünya malı boşşş verr ...
    arkadaslar 9000 km bakımı yaptırdım sabahtan benım garıp calısan karakızım kendine geldi ... 15 lik dişli taktırmak için cok niyetlendim sanayiyi tavaf etik ama bizimkine uyanı bulamadık sizin dediğiniz tornacı işini soledim onada olmaz dediler .. ole yapcagına arka dişliyi kolay buluruz onu değiştirelim dediler ayı şeye gelir dediler bende .... simdi bi dursun dedim o zaman.... arkadaslara sorayım ne dersiniz arkadaslar ?
    Hafata sonu Antalya ya gidicem bide orda sanayiye bakıcam benimkine uygun 15 lik varmı yoksa onlar fabrikadan istetecek ......
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    road zincirin 428 veya 428H olduğu konusunda yorumum yok, zincir kutusunda sadece 1/2=5/16 ve 128 yazıyor belkide baskı hatası 4 ü 1 olarak görüyorum.
    ayrıca zaman zinciri gergisini değiştirmişsin tam olarak nerede bu gergi? supap ayarı yaptığımda onuda kontrol edeyim.
    sevgili asfalt meleği düşmeden olmuyor ustalık giriyor diyelim.
    PioneerkinG ben ön dişliyi 5 TL ye aldım yiba çarşısından keşke senin içinde alsaydım göbeği yaptırıp sana yollardım, ben henüz değiştirmedim.
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    ahh ahh ankara ahh ozledim yaa yiba felan guzel memleketti ankara .... burda yok antalya denıcem ordada olmadı .. arka dişliyi ufaltıcam hem zıncırdekı çarpmada azalmıs olur die dusunuyorum ....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    çok geçmiş olsun axoyum ucuz atlatmışsın umarım bir daha başına gelmez.

geceli gündüzlü çalışmaktan ne vakittir bakamıyorum foruma. resmen coşmuşsuznuz arkadaşlar. road, axoyum ve enduromania geç de olsa hoşgeldiniz iyi ki de geldiniz. süper paylaşımlar yapmışsınız. yaptıklarınızın çoğu beni aşıyor açıkçası.

ben size basit gelecek bi soru sorayım. zinciri değiştirmek istiyorum. kendim yapabilir miyim özel alet edavat gerekiyor mu bunun için. teşekkürler şimdiden...

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Selamlar Stonefree.
    Axoyum un aldığı zincirin aynısını tavsiye ederim.Çekoslovak malı.Hem sağlam hem hesaplı. Axoyum ölçüleri belirtmiş zaten aynısını al. Zinciri kendin değiştirebilirsin. Özel bi alete gerek yok. Ameliyat eldiveni tavsiye ederimZincir yağı katılaştığı için elleri temizlemek epey zor oluyor. Zinciri aldıktan sonra motorun üstündeki zinciride sök.söktüğün zincirin bakla sayısını say.Yeni zinciride say.Yeni zincir uzunsa baklalardan eksiltebilirsin.Motorun üzerindeki zincirle yeni zincirin bakla sayısı aynı olmalı.uzunluk önemli değildir,bakla sayısı önemlidir.
    Yeni zincirin kilidini takarken dikkat et.Zinciri birleştireceğin bakla uçları şase kolunun altında kalıyorsa kilidin açık ağızı motorun önüne bakıyor olmalıdır, eğer birleşme noktası baklaları şase kolunun üstünde kalıyorsa kilit açık ucu motorun arkasına bakıyor olmalıdır.Birde zincirini gergin ayarlama.
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tornacı işini soledim onada olmaz dediler ..
    yalan :D ferda abi yaptırmıştı tornayla hatırlıyorum
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    Alıntı stonefree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun axoyum ucuz atlatmışsın umarım bir daha başına gelmez.

geceli gündüzlü çalışmaktan ne vakittir bakamıyorum foruma. resmen coşmuşsuznuz arkadaşlar. road, axoyum ve enduromania geç de olsa hoşgeldiniz iyi ki de geldiniz. süper paylaşımlar yapmışsınız. yaptıklarınızın çoğu beni aşıyor açıkçası.

ben size basit gelecek bi soru sorayım. zinciri değiştirmek istiyorum. kendim yapabilir miyim özel alet edavat gerekiyor mu bunun için. teşekkürler şimdiden...
    ben yeni zincir ve 15 dişli aldım ama henüz vaktim olmadı değiştirmeye, değişimi yaparken fotolarım yardımcı olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2

Orijinal egzos lazımsa uygun fiyattan verebilirim arkadaşlar...

Uzun yol yaptım,geçen salı gecesinden çarşamba öğlen vaktine kadar sürdü...

Gece saat 2 buçuk gibi far patladı.Önce uzunlar şöyle bir fazladan yanıp patlamıştı,sonra da kısalar da gitti...

Herhalde kısalar da yandığında saat 4'e geliyordu.

aradan yarım saat geçmeden benzinim bitti dağ başında.

Sabahın ilk ışıklarına kadar herhalde iki kilometre yol almışımdır.

Her gittiğim yerde bol muhabbet,dayanamayıp daldığım toprak yollar ve toplamda üç kere biten benzin sağolsun yaklaşık 500 kilometrelik yolu 12 saatte aldım...

Çamurluğa lüks diyordum,bugün gittim kıro gibi egzost taktırdım falan Allah sonumu hayır etsin...

15 dişe çıkartmayı düşünen arkadaşlara benden dost tavsiyesi şudur;

Arazide mevcut dişliyle aldığımız performans çok çok güzel haberiniz olsun.

Herkese iyi akşamlar,bol keyifli sürüşler.

Motosikleti
    inspire B Rh +
    axoyum B Rh +
    Enduromania B Rh +
    pionerking B Rh +
    dikkat ettimde tesadüf işte
    enduromania acaba 500 km de kaç liralık benzin yaktın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Tam 45 milyonluk benzin yaktım ama kilometre yaklaşık 480 idi.

Sonra iyi bir benzinci buldum fulledim.

Benzin bitmesinin sebebi de hep bilinmedik benzin firmalarının istasyonlarına rastlayarak "az ileride alırım..." fikrindendi.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    axoy axoy gelcen mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Yolculuğumun en keyifli zamanlarını anlatan bir fotoğrafla da fotoğraf siftahımı yapıyorum...

Çüşşş!!!!!HHAAAHHH---HHAAHHH--hHHHHAAH!!!!

Daha ilk fotoğraf,boyut için kusura bakmayın...

Motosikleti
    arkadaşlar hız kadranını gece göremiyorum

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    kadranın altındaki aydınlatma ampulunu sok, ampulun yuvasından + ve - kutupları kabloyla ayır ardından 3 seri power led bagla, ledleri kadran ın arasından sokabilrsin. ledlere seri birde direnc baglaman gerekecek. ordaki ampulun degerini hatırlamadıgımdan kesitremiyorum ama yazın hesaplamıştım..

ledlerin dirençlerini de ölçüp ona göre direnç bağlamalısın... pek anlamıyosan bi elektronikçiye su kadar watt su kadar volt de o ona göre kaç led ne boyutta direnç ve ne şekilde baglanıcagını gosterir. . . oluşabilecek problem se şöyle, motor rolantide çalışırken ordaki gerilim 12V tan düşük oluyo. yani sen gaza basınca biraz parlaklık artıyodur farketmişsindir. ledler pek uzun ömürlü olmyabilir pek dayanıklı olmuyolar genelde voltaj değişimlerine karşı...

zamanım olmamıştı, uğraşamamıştım ben- bi yandan da bile bile yapmamıştım --gece motoru kullanmyayim diye
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti

Motosikleti
    As 200 gy

Selam

Merhaba,uzun zamandır sessizce forumu takip ediyordum.2 hafta önce motorumu alarak aranıza katıldım.öncelikle forumda emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.forumu baştan sona okuyarak hatmettim ama bazı sorunlarımın cevabını tam olarak bulamadım bazı cevaplarıda yetersiz motosiklet bilgimden dolayı anlayamadım:(buyüzden bazı detaylara ihtiyacım olacak(bu aralar başınız ağrıyacakşimdiii öncelikle sormak istediklerim

1.motorumu 12ay taksitle ötv-kdv dahil 2900tl'ye aldım (o km)sizce uygun mu?

2.biliyorsunuz as200gy nin üretimi durduruldu yani 2009 modeli yok ama ruhsata 2009 olarak işlendi bu bi sorun yaratır mı?(fazla vergi dahil)

3.Motorum geldiği gün montojdan sonra benzin doldurulduğunda deponun altından sızdırma yaptı musluk gibi bişey değiştirildi.Hız km göstergesi bozuldu aynı gün yaptılar.ön tekerden ses gelmeye başlamıştı ve sürtünmeden dolayı hız kesiyordu onuda hız göstergesi yapılırken yapmışlar nedendi anlayamadım. ertesi günde yağ sızdırdı(biliyorum bunlar kronik)Sıvı contayla sızma önlendi servis sipariş verdiğini orjinal keçeyle yenileceğini söyledi.hidrolik yağ seviyesini gösteren ön frene yakın yerdeki seffaf yağ seviye göstergesi darbe alıp ezilmiş gibi yada malzeme yaşlanması sonucu yıpranmış gibi hidrolik seviyesi anlaşılmıyo servis bunlarında siparişini verdik gelcek dedi sizce tüm bunları bulabilirler mi?

4.Motorum şuanda 400 km de haftaya bakıma götürcem servis yağının iyi olmadığını söylüyorsunuz sizce hangi yağı kullanayım.ilk bakımda yapılan rutin işlemler nedir?ve ekstra olarak yaptırmamı tavsiye ettiğiniz bişey var mı?servis ücreti ödeyecek miyim?ödeyeceksem ne kadar? ödeyeceğim.

5.2 gün önce depoda neredeyse hiç benzin kalmadığını bildiğim halde 1 depoyla kaç km yapabileceğimi test etmek için ve yedek rezervi kullanıp tecrübe edinmek için yola çıktım.Benzinim bitince mandalı yeri gösterecek şekilde aşağı indirdim ama çalışmadı.! ortayan aldım yine yok yukarı tekrar aşağı yok:(1 km sırtladım motoruRezervi neden? kullanamadım sizce

6.Çamurluk için en favori çözüm hala ramzey mi?eğer ramzey'se mat siyahı piyasada yok mu?

7.Mevcut orjinal zincirin dezavantajı var mı?yeni zinciri mi değiştirsem alacağım farklı bir markanın ne gibi artısı olur.

8.Dişli değiştirirsem (serviste)garanti dışına çıkar mı?

9.Hızlı göstergesini başka bir markanın göstergesiyle değiştirmek mümkün mü?

10.Zincirim aşırı gevşedi şakır şukur ses yapıyor(özellikle hızlı giderken ani yavaşlayıp motor freni yapınca gacırtı yapıyor sanki zincir atlıyor gibi)Normal mi rodaj esnasında.

11.Hava çok soğuk olmadığı halde ilk çalıştırmada jikle kullanmam gerekiyor.Bu hep böyle mi olacak?

12.Boş vites yok gibi bişey 4-5 defa boşa almayı başarabildimbakıma gittiğinde servise baktırcam.pratik çözümü var mı?

13.aynaları ayarlamak için kurcalarken diş attırdım şimdi emaneten tutuyorlar aynanın dişleri sağlam ama elcikteki aynanın oturduğu yerdeki yuvanın dişleri neredeyse yok oldu komple değişmesi gerekir mi? elciğin

14.kaygan çimde motorun limitlerini denerken(lastikler ıslak çim için hiiç uygun değil)2-3 defa motoru yan yatırdım hafif düşmelerdi ben de ve motorumda hasar olmadı sadece benzin sızdı depodan ve elciklerim hafif döndü elimle düzelttim.fakat sonrasında debriyaj kolunun elcik korumasına sığmadığını farkettim.ön fren kolu korumanın içinde ama debriyaj sığmıyor ve debriyaj kolu ön frenden daha uzun bunu düşmeden sonra farkettim ve öncesindede kol dışarıda mıydı hatırlıyamadım???!

15.Farların güçlenmesi için en pratik çözüm nedir(ampul değişimi gibi)

16.Motorumu direk yağmura maruz bıraksam zararı olur mu?(çalışmama ya da koltuk döşemesinin kabarması vs. gibi)

17.Bu madde özellikle ankaralılar içinŞuan ankaradayım ama moturum kuşadasında k.adasında yaşıyorum ankaraya gelmişken şu parçaları al sonra zor bulursun diyebileceğiniz bişeyler var mı? gelmişken alayım.

18.en az 88 madde daha sorabilirim ama yavaş yavaşkimseyi bıktırmak istemiyorum

19.Herşeye rağmen motorumu aldığıma çok memnunum geçmişe dönsem yine hiç düşünmeden alırım.

20.Sabırla okuyup cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız sürüşler dilerim.
    ben motorumu ikinci el aldığım için garanti, rodaj ve servis olaylarını bilmiyorum diğer arkadaşlar cevaplarlar.

1- bence uygun ve garantili almışsın 2000 lira civarı 2006 sı olduğuna göre çok akıllı hareket etmişsin.
    2-rezerv üstte mandalın ucu uzaya bakacak yani normal sürüşünde alta komple kapatmak istediğinde ortada yolda kaldığında yukarı.
    3-çamurlugu bazı arkadaşlar ramzeyinki ile değiştirip siyaha boyamış ama ben bulamadım kimisi 15 TL kimisi 65 TL ye almış (15 lira olanından bulursan banada al)
    4-aynaların baglantı dişleri bendede diş kapmış olduğundan diş yuvası genişlemiş ve yolda dönüyordu; böyle durumlarda hep kullandığım yöntem TEFLON bandı (tesisatçılarda 25 KR) dişe sarıp sıkıyorum taş gibi oluyor, ama sıkma yönünde sar bandı.
    5-hız göstergesi için bende bir araştırma yaptım en mantıklısı sigma isimli bir markanın bir sürü özelliği olan ön tekerleğe yerleştirdiğin mıknatıslarla impus alıp ekrana aktaran sistem (35 TL civarı)
    6-hava ne kadar sıcak olursa olsun ben jikleyi alışkanlık ettim jiklesiz olmuyor.
    7-benim brandam olduğu halde üşeniyorum örtmeye bişey olmadı.
    8-bende boşu bulmakta çok ugraşıyordum birkeresinde livanın önünde 1 saat aramıştım boşu debriyaj swichide çalışmadığından. bu sorunu vites boş swicini kandırarak çözdüm swich çıkış kablosunundan göstergeye bir kablo çekip bir anahtar bagladım viteste olsa bile ben dügmeye basmamla N yanıyor.
    ankarada isen yibadan 15 dişli al 5 TL ilerde ihtiyaç duyabilirisin
    iyi sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler