Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bahar geldi kaynamış buralar iyice. aynaları çok pahalıymış bu meretin yau, geçen bi yere girdim, sol ayna kırılmıştı, başka bişey alıp taktım, boydan kısa kaldı ayna, anca saç taramaya yaradı oysaki ben kelim. oricinaline yazıldık, 45 papele maloldu, 70 diyen servis bile çıktı aynaya. höh dedim, sihirli aynamı bu kardişim
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2

Titreşim

Benim motorda titreşimden depo grenajının kulakçıkları kırılmış.

Titreşimi azaltmak için bişeyler deneyen oldu mu acaba??

Bir de gerçekten aklıma takılan bişey de motosikletin yerden yüksekliği.
    Birazcık yetersiz gibi.bi fikri olan yok mu?

Fatih bey keşke haberim olsaydı ben de orijinal aynalardan memnun değilim.
    bişeyler ayarlardık.

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    Alıntı road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Axoyum nerede diye belirttiğin yeri yanlış söylemişim sana pardon.ignition switch kontak.Debriyaj switchinden marş rolesine giden P(pink)pembe kabloya bak bence.Yeşil olan debriyaj switchinden direk kontağa gidiyor çünkü.Birde switchi iyi kontrol ettin mi?akım geçiriyor mu tam olarak.Debriyaj kolu serbestken de kontrol et sıkılıykende kontrol et bide istersen.
    swichi yerinden söküp devrede denedim sağlam
    swich kablolarını kesip swichi devre dışı bırakıp iki kablo ucunu birbirine bağlayıp marş yaptım tık yok. şu senin bahsettiğin ignition swich yani ateşlemeyi sağlayan demek o kantak anahtarı imiş demek yarın düz kontak yapacağım. (o swichin kontak olacağı hiç aklıma gelmemişti) kontak üzerindeki R ucu (diyagramda en üstte) onu en alttaki benim işaretlediğim uç ile birleşti receğim
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda titreşimden depo grenajının kulakçıkları kırılmış.

Titreşimi azaltmak için bişeyler deneyen oldu mu acaba??

Bir de gerçekten aklıma takılan bişey de motosikletin yerden yüksekliği.
    Birazcık yetersiz gibi.bi fikri olan yok mu?

Fatih bey keşke haberim olsaydı ben de orijinal aynalardan memnun değilim.
    bişeyler ayarlardık.
    benimde depo grenajının kulaklar kırıktı, lambır lumbur boştaydı sağlı sollu, fiberciye tamir ettirdim ostimde, 10 lira ceza yazdı

üstündeki aynaları seviyom ben enduromania, hem diğer taktığımdan görüntü alamadım, boyu posu açısı denk gelmedi. bileydim keşki senin memnuniyetsizliğini.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Axoyum aklıma bişey geldi iyikide geldi.Bende ayaklık müşürüyle sağ taraftaki on-off anahtarını iptal etmiştim.Şimdi hatırlıyorum.Sistemi tamamen ters düşün.Ayaklık müşürünün koltuğun altında bir soketi var.iki soketi birbirinden ayırdığın zaman müşür tamamen devre dışı kalıyor.Ynai ayaklık açıkta kapalıda olsa marş basıyor.On-off müşürünü de iptal ederken far tasının arkasındaki tesisata kadar gidip on-off anahtarından gelen kabloları senin yaptığın gibi birbirine bağladım.fakat motora bir türlü marş bastıramadım.Tesadüfen kabloları ayırıp marş yapınca olay çözülmüş oldu.demek istediğim sistem ters çalışıyor.mark konumunda büyük ihtimalle yeşil ve pembe kablo arasından akım geçmiyor olabilir.Yani sen debriyaja batığında iki kablo arasından akım geçmiyor olabilir.Anlatabildim mi sistemi tamamen ters düşün.kabloları ayırıp birde öyle dene muhakkak çok önemli çünkü aynısı başıma geldi iyi hatırladım.Yoksa boşu boşuna tesisatta debelenip durucan.Mutlaka yarın ilk olarak kabloları ayırıp birde öyle marş yap bakalım ne olacak.
    Enduromania şu linke bir bak istersen.Adamlar güzel yapmış .büyük ihtimalle telden bilgi alma şansın olur bence.Ama ben yükseltme taraftarı değilim.Ağırlık merkezi yükseldiği için virajda sıkıntı olur gibi geliyor bana.Birde fazla araziye girmiyorum ben,süpermoto tarzı asfaltta virajı iyi olsun yetiyor bana.
    http://www.sahibinden.com/super_cros...XQQdisplayitem
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

Motosikleti
    malesef onuda denedim swich normalde açık olacağı yere normalde kapalı olabilirimi diye kabloları ayırıp denedim

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Valla aklımada başka bişey gelmiyo.Yine tesisatta çıkacak heralde sorun.Yeşil yada pembe kablo.

Motosikleti
    evet banada öyle geliyor tüm kablo tesisatı saiyah izole bantla sarılmış olmazsa hepsini söüp yenilerim canımı sıkmasın

Motosikleti
    2006 asya gy 200
    selam arkadaşlar herkes hoş geldi ama inanın bu aralar çok yoğunum üniversite personeliyim ve okul spor sorumlusuyum bahar şenlikleri kapsamında beş ayrı takıma direktörlük yapıyorum ama en kısa zamanda yanınızdayım çok paylaşacağımız bilgi var
    manisadayım ferda gülbenli
    :cherry:ferda:cherry:gülbenli:cherry:

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı ferdagulbenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar herkes hoş geldi ama inanın bu aralar çok yoğunum üniversite personeliyim ve okul spor sorumlusuyum bahar şenlikleri kapsamında beş ayrı takıma direktörlük yapıyorum ama en kısa zamanda yanınızdayım çok paylaşacağımız bilgi var
    manisadayım ferda gülbenli
    Selamlar ferdagülbenli.İş hayatınızda kolaylıklar dilerim.Bu arada klasikçi siniz gördüğüm kadarıyla.Benimde ilk motorum 1961 modelTriumph Thunderbird 650.Dediğiniz gibi paylaşılacak çok şey var.Sevgiler,saygılar.

Motosikleti

arka balata ve rulmanları değiştirdim

bugün arka frenin iyi tutmamasındasından sökeyim dedim sökmüşken fabrikamız kazansın rulmanlarımızı değiştirelim.
    http://img19.imageshack.us/img19/71/pic0166c.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/3751/pic0165.jpg
    http://img19.imageshack.us/img19/1109/pic0168y.jpg

kampana içini iyice temizletip 10 TL aldığım balatayı kapağa yerleştirip

http://img19.imageshack.us/img19/4889/pic0169.jpg

yeni rulmanlar tabiki ORS kendi fabrikamızın mamulleri
    6202 2RS C3 3,5 TL
    6302 2RS C3 4 TL
    6302 2Z C3 4 TL

http://yfrog.com/0jpic0166cj

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Axoyum arka frenler 10 numara olmuştur artık.ayrıca rulman numaralarını yazdığın iyi oldu.Değiştirme durumu olursa sökmeden önce gider alırım.Bu arada tesisata baktın mı bugün.Birde zincir ayarını biraz bol yapsaydın.Çukura girince zicir geriliyo çünkü.

Motosikleti
    aslında detaylı resim çekemedim çünkü ellerim yağlı ve acelem olduğundan.
    anlatmak istediğim bazı durumlar
    arka kampanayı sömek için senin dediğin gibi sadece mili zincir tarafına ittim önce ama tekerlek askıda olmadığından mili komle sökmek durumunda kaldım.
    mili söküp alınca tekerleğin her iki yanında 14x30x38 ölçüsünde burç var zincir tarafındaki olan 28x42x7 ölçüsündeki keçeye yataklık ediyor sökerken dikkat etmek gerekiyor
    zincir dişli içinden bir rulman çıkacak onu sökmek kolayda tekerleğe yataklık eden rulmanları sökmek biraz sor onunda formülü eski bir tornavidanın ucunu biraz eğip karşı içten vurmak.

benim anlamadığım frenlerden hala memnun değilim yarın biraz daha sıkacagım ama bu seferde kampanaya sürtecek yakıt tüketimi artacak memnuniyetsizliğim şu belki standartı böyledir ama ben istiyorum ki fren pedalına dokunur dokunmaz hisseteyim ben ancak 10 cm basınca hissediyorum.

şu tesisat olayına giremedim çünkü kontağı sökmem gerekecek o da hoşuma gitmedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Axoyum,bizim arka balatalar motosikletimize göre küçük.

işin gerçeği budur.Bu yüzden de az tutması normal.

Road'un da dediği gibi honda marka scooterla aynı ebatlara sahip.

Bence en güzel çözüm balatacıya en iyisinden çaktırmak.

Rulman olayına ben de gireceğim,anladım kadarıyla ön sağ-sol eşit,arkada teki büyük teki ufak oluyor.

Yani;
    6202 2RS 'den iki tane,diğerlerinden de birer tane almamız lazım.

Doğrumudur?

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Arkadaşlar yeni balata ilk takıldığında hep az tutma sorunu oluyor.balataların biraz çizilmesi lazım.Axoyum birkaç gün geçsin biraz daha artar tutma gücü.

Motosikleti
    Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Axoyum,bizim arka balatalar motosikletimize göre küçük.

işin gerçeği budur.Bu yüzden de az tutması normal.

Road'un da dediği gibi honda marka scooterla aynı ebatlara sahip.

Bence en güzel çözüm balatacıya en iyisinden çaktırmak.

Rulman olayına ben de gireceğim,anladım kadarıyla ön sağ-sol eşit,arkada teki büyük teki ufak oluyor.

Yani;
    6202 2RS 'den iki tane,diğerlerinden de birer tane almamız lazım.

Doğrumudur?

aynen öyle fakat 6202 lerden bir tanesi 2Z çıktı dişli içindeki orada ısı oluşuyor diye galiba. C3 boşluk yeterli bence zaten CO lar 2 katı ve gereksiz
    NOT: siz siz olun bizim fabrikanın (ORS) rulmanlarını kullanın herşeyi ile garantili ve arkasındayız.

Alıntı road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni balata ilk takıldığında hep az tutma sorunu oluyor.balataların biraz çizilmesi lazım.Axoyum birkaç gün geçsin biraz daha artar tutma gücü.
    bugün biraz zorlada olsa kuvvetli basarak alıştırmıya çalıştım balataları yarında biraz sıkarım hallolur galiba.

artık sinir olmaya başladım bildiğiniz gibi benim debriyaj swichi siteminde arıza var, bendede acemilik bir türlü vitesi boşa alamıyorum halböyle olunca motora marş yapmak imkansız. çarşının ortasında dakilarca uğraştım en sonunda buldum.
    artık elimden bişey gelmiyor en iyisi vitesin boşta olduğunu anlayan vites pedalı altındaki swichin kablosunu takip edip araya bir düğme atacagım veya komple iptal edeceğim o sistemi ne olursa olsun marş yapsın diye!!!!!!!!!

s_c_d_n_t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS + S&T GT250 + Ramzey QM 200 GY

MOTOSHOW-09 fuara gidelim

Herkese selamlar....
    buralar süper olmuş paylaşımlarından dolayı herkese teşekkürler.bende okuldan vakit bulup bakamıyorum son zamanlarda
    Bu arada yeni motor alan arkadaşlar var Hayırlı uğurlu olsun...
    bu hafta sonu biliyosunuzki MOTOSHOW-09 Fuarı var 19-20-21-22 sinde gidicek arkadaşlar var mı ben yine gitmeyi düşünüyorum.geçen fuarda buluşalım demiştik ama bi sonuç olmamıştı bu fuara gidicek arkadaşlar varsa görüşelim fuarda???
    Görüşmek üzere bye...

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Ben gitmeyi planlıyorum davetiye sistemi ile mi giriş acaba bilginiz varmı konuda ?
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

s_c_d_n_t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS + S&T GT250 + Ramzey QM 200 GY
    Alıntı inspire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gitmeyi planlıyorum davetiye sistemi ile mi giriş acaba bilginiz varmı konuda ?
    evet öncekiler gibi davetiye ile giriş yapılıyo.MotorON dergisi 2 tane davetiye veriyo dergi fiyatı 6 ytl. ayrıca sitemiz sakinleri fuar öncesi toplantıları var orda davetiye dağıtımı yapıcakmış arkadaşlar
    http://www.motosiklet.net/forum/duyu...cisayidte.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...an-oneren.html
    buradan bilgi alabilirsin arkadaşım...

Motosikleti

arkadaşlar ilk gezimi gerçekleştirdim.
    resimlerin devamı
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...ti-gezisi.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler