Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    çok hoşuma giden bi model. biraz bütçem ayarlayabilsem hafta sonu hafif arazide kullanmak için alacağım bi motor.
    güle güle kullanın.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok hoşuma giden bi model. biraz bütçem ayarlayabilsem hafta sonu hafif arazide kullanmak için alacağım bi motor.
    güle güle kullanın.
    teşekkür ederim
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    güle güle kazasız sürüşler dileğimdir axoyum ... hayırlı olsun

ilk gözüme batan sinyaller cok buyukler orjinali yada daha ufağını bulursan ondan basla değişiklige .... elcik korumanada dikkat et kırılıp fırlar mırlar allah muhafaza kotu şeyler olmasın.... made in japan oneririm baya bi idare eder iyi yapıstırırsan fark edilmez bile .... ama gercekten keyıflı bır motor

hayırlı olsun .....
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kazasız sürüşler dileğimdir axoyum ... hayırlı olsun

ilk gözüme batan sinyaller cok buyukler orjinali yada daha ufağını bulursan ondan basla değişiklige .... elcik korumanada dikkat et kırılıp fırlar mırlar allah muhafaza kotu şeyler olmasın.... made in japan oneririm baya bi idare eder iyi yapıstırırsan fark edilmez bile .... ama gercekten keyıflı bır motor

hayırlı olsun .....

aynen öyle yaptım japon+karbonat şimdide siyah sprey boya ile boyadım

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    buda benim motorun son hali 8300 km cıvarı...

tabi kask mont felan yaptık hanımında varda : erkek gibi oluyorum dio giymiyo....

havalar burda yaz kıvamına girmeye basladı mont felan zoor artık .....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Şu motorun suspansiyonlarıyla daha önceden uğraşmış birileri var mı arkadaşlar????

Enduro motosiklete göre çok alçak kaçıyo.

arka maşanın açısına bakınca gayet net farkedilen bi olay zaten,
    maşanın tam altından geçen bi demir var bu yüzden en fazla 3 cm civarı bi artış yapılabilir diye düşünüyorum.

Bulabildiğim tek çare arka suspansiyona ek yapmak ve ön yayları değiştirmek.

Sizin daha iyi fikirleriniz varsa bekliyorum

Saygılar

Not:Dostum motorun çok temiz görünüyo güzel günlerde kazasız belasız kullanmanı dilerim.

Motosikleti
    Bmw F650
    Arkadaslar motorumu degistirmek istiyorum.Suan ki motorum asya 150t1 daha onden vitesli motor tecrubem war o konuda rahatim sizce almalimiyim bana acabilicegi sorunlar ne olabilir?

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    sorun yok keyif çok :D ama elektrik aksağımı biraz basit suya dayanamıyo gerisinde ben daha ole sorun denecek bıseyle karsılasmadım ....

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun yok keyif çok :D ama elektrik aksağımı biraz basit suya dayanamıyo gerisinde ben daha ole sorun denecek bıseyle karsılasmadım ....

uzun yola cikabilirmiyim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Ben 250 kilometre yol yaptım aldığım dakikada.

Güzel...

Eğer çok güçlü makinaların tadını almışsan biraz yavaş gelebilir ama.

ortalama hızın 80-90 civarı oluyor çünkü (kilometre saatine göre 110 gibi)

Daha hızlı gidersen çok yoruluyo makina,son devirlerde oluyorsun.

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Arkadaşlar ön dişliyi naapın yapın 15.lik takın.Üzerindeki orijinal dişli 14 lük.Uzun yolda devir bitiyo 6.vitesi istiyo.Yalnız 16 dişli takmayın.16 lık dişli de büyük geliyo.Gerçi benim dişli 16 lık ama bütün hassas ayarları kendim yaptığım için sıkıntı yaşamıyorum.15 lik dişlimde var.Bazen 15 liği bazende özellikle uzun yola gideceksem 16 lığı takıyorum.Birde dişliyi büyülttüğünüzde zincir alt şaseye değme yapabilir.Orayada kauçuk lastikten bir parça takın iki tane cırt klipsle.
    PioneerKinG motoruna temiz bakıyorsun gördüğüm kadarıyla.Allah kaza bela vermesin.Yalnız eşinin korumalarını kullanmak istemediğinden bahsetmişsin.Amman diyorum.Son günlerdeki forumları hepimiz okuyoruz.Bir anlık hata yada ihmal nelere maloluyo.Yanlış iş yapmayın derim ben.Herkese sevgiler saygılar...
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Road bey,

Hassas ayarlardan behsetmişsiniz.

16'lık dişli taktığımızda motorun yorulmasını engellemek için ne yapabiliriz biraz bilgi verebilirmisiniz?

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    saolasın road bende farkındayım ama arada kadınlara sozumuz gecmıyo ne yaparsın ... ama gıyıyo...... hava cok soguk oldumu uzun montunu gıyıyo fazla uşudumu bişey diyemiyorum ama hava ısındı artık gıyıyo ... burada yaz geldı
    kaskı cıkarmıyoz tabı o yok lugatımızda 45 derece sıcakta ben o kaskı taktım takarım da hanımda takıyo tabi

uzun yoldan kastın 1000-1500 km felan sa ben yapmadım ama 7 8 sefer 400 km yol yaptıgım oldu dedıgı gıbı uzun yolda deviri cabuk tuketıyo 15 lık cozum olabılır ... kalkısında serılıgınde gayet ıyı hıssetirecegini sanmıyorum ..

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    300-400 km.lik yola gidiyorum bazen.Gerçi 1000-1500 km.lik yola da giderim farketmez.14 lük dişli şehiriçi kullanımda süper.Ama otobana çıkınca işler değişiyo.Bu motorun ellemediğim yeri yok.Günlük kullanım için en ideali 15 lik.Ama ben uzun yola çıktığımda sürekli redline a yakın devirde gitmeyi sevmiyorum.O yüzden 16 lık kullanıyorum.
    Bizim motorların subap ayarları çok hassas.0,01 + yada - ayar durumu çekişi hemen etkiliyo.Karbüratörün kapış devresindeki iğne orijinalde 3.tırnaktadır.Ben bir tırnak aşağı aldım.97 oktan benzin ve iridyum buji kullanıyorum.Hava filtremi her ay temizliyorum.Hava ayarını kendim yapıyorum.
    Arkadaşlar bütün bu ayarları ben yapıyor olduğum için 16 lık dişli kullanıyorum.Bütün bu ayarları motorunuzu hissederek,dinleyerek yapabiliyorsanız 16 lık dişli takın.Yoksa kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Bizim motorların yağ filitresini her yağ değişiminde temizleyip motoru yağsız bırakmazsanız neredeyse sorunsuz diyebileceğimiz motorlardan biri.Yeterki eliniz biraz anahtar tutsun.

Motosikleti
    arkadaşlar debiryaj kolunun altındaki swich görev yapmadığından sökmek istedim fakat taşıyıcı gövdenin eğilmesi ile sıkışmış eğer sökebilseydim içindeki kontakları temizleyip wd40 sıkacaktım, elimde yedeğil olmadığından buradada bulamadığımdan sökemedim.
    Daha önce bu swich i değiştiren veya bilgisi olan varmı?

birde bu motor uzun yola çıkarmı diye soranlara; bana bir 50 cc mobilet verin DÜNYAYI dolaşırım, adam yürüyerek, bisikletle, çim biçme makinasıyla ne bileyim bilumum araçla uzun yola çıkıyor bizim bazı arkadaşlar (ki eminim hiç bir zaman çıkmayacak) 1000-1500 km den bahsediyor!!!!!

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar debiryaj kolunun altındaki swich görev yapmadığından sökmek istedim fakat taşıyıcı gövdenin eğilmesi ile sıkışmış eğer sökebilseydim içindeki kontakları temizleyip wd40 sıkacaktım, elimde yedeğil olmadığından buradada bulamadığımdan sökemedim.
    Daha önce bu swich i değiştiren veya bilgisi olan varmı?

birde bu motor uzun yola çıkarmı diye soranlara; bana bir 50 cc mobilet verin DÜNYAYI dolaşırım, adam yürüyerek, bisikletle, çim biçme makinasıyla ne bileyim bilumum araçla uzun yola çıkıyor bizim bazı arkadaşlar (ki eminim hiç bir zaman çıkmayacak) 1000-1500 km den bahsediyor!!!!!
    axoyum şu 1000-1500 km. durumuyla ilgili beni mi kastediyorsun?

Motosikleti
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yola cikabilirmiyim?

bir film vardı belki izleyen olmuştur ihtiyar bir amerikalı john deere marka bir çim biçme makinasıyla amerika turu yapıyordu ikinci örnekse antony hopkins in efsane adam filmi vardı orada adam el yapımı bir motorlar hız rekor denemesi yapılan yere ulaşmaya çalışıp ve sonunda ulaşıp yarışa katılıyordu

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    ıstedin mi her yere gidersin her turlu araçla

ROAD o anlamda demıyo .... demek ıstedıgı sorunsuz bır sekılde uzun yol yapmak durmadan .... yaparmı yapar bızım araç ama çokta yoracagına inanıyorum cunku uzun yol için yeterince hızlı değil ...

vicutta bildiğin dayak etkisi yapıyo

Honda Transalp 700cc bir motor mesela kullandın mı bilmiyorum yada bi tenere bunlar hem hızlı hemde agır motorlar surucusunu yormuyo bizim gibi rüzgarla tango yapmıyolar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Ben uzun süre araştırdım ve Hem uzun yol hem de enduro yapabileceğim ekonomik (ve yakışıklı) bir motosiklet olarak bunu seçtim.

Vallahi bence bu segmentde (200-250cc çin malı motosiklet) en rahat uzun yol yapılacak motosiklet budur.

Belki bir regal raptor falan daha rahat hissettirebilir ama sonuçta o da chopper tarzı bi alet,yol dışında hiçbirşey yapamaz.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler Road.

Axoyum,debriyaj kolunun altındaki swich diyerek neyi kastettiğini anlayamadım,
    Şu anda başka bir şehirde bulunuyorum motorumdan uzaktayım.

Ben de yürüyen aksam harici heryeri söken takan özellikle restorasyon işleriyle uğraşmayı seven bir insanımdır.Yardımcı olabilmeyi isterdim.

Benim hatırladığım,gidona bağlı,elciğin hemen sol tarafında duran kontrol düğmeleri arasında sellektör düğmesi tam olarak debriyaj kolunun iç kısmına denk geliyor ama;

Herhalde bahsettiğin şey o değildi swich dediğine göre (on-off tarzı birşey olsa gerek)

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Rica ederim arkadaşlar ne demek.Elimden geldiğince sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışırım.Chopper tarzı motorlarda şehir içinde kıvrak hareket edemiyorsunuz,reflekslerinize ani tepki vermiyor.Daha önce kawasaki en 500 üm vardı.Düz yolda rahat mı rahat ama şehir içi trafiğinde kendimi son derece güvensiz hissettiğim motor türlerinden biriydi.
    Yamaha xt 660 x süpermoto ya da fena şekilde kafayı takmış dururmdayım.Ama alsam bile,asya yı satmam heralde..Günlük kullanım için süper.Az yakıyo, heryere girip çıkıyorum,sorun yok denecek kadar az ve en önemlisi bütün aksamları bana çok basit geldiği için porblem yaşamıyorum.
    Arkadaşlar, rüzgardan çok etkileniyorsanız ön cam konusunu bir düşünün derim.Motoru aldığım günün ertesi günü gittim hemen cam taktım.Gerçekten faydası var.Birde ben bir önceki sayfada farklı ön cam alternatifleri sunmuştum.Başka bir alternatif daha buldum.Xt 660 lara takılan yolculuk camında karar kılacam sanırım fiyat biraz yüksek ama görünüş olarakta işlevsellik olarakta güzel duracağını sanıyorum.Bu arada fiyatı 100 tl.Ne yapalım sonuçta bizim motorlarda yamaha kökenli sonuçta.
    Axoyum un bahsettiği switch debriyaj kolunun iç kısmında telin çalıştığı bölgede bulunan ufacık bir switch.Motorunuzu stop ettirdiğinizde vitesi boşa almadan sadece debriyajı basılı tutarak marşa basmanızı sağlayan bir switch.Bende de bazen oksitlenme durumu oluyo.Yağlı kontak spreyi sıkıyorum düzeliyor.Ama axoyum un sorunu biraz daha farklı sanırım.İnşallah çözer sorunu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler