Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya / As 200 Gy-2 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Karizması yeter !!!!

Sıfırı yok bu modelin fakat asya motor denizli'de üretime başladı diyenler var.
    Belki 2009 model sıfırlar üretilir,fiyatı da 4000 liradan aşağı olmaz diye tahmin ediyorum.

Bu arada geçen gün bindim bu motora,1,73 boyundayım ayaklarım tam bastı yere.Neredeyse bir yol motorundaki gibi.

Yani aslında fotoğraflarda göründüğünden küçük bir makina.

(Biraz hayal kırıklığına uğradım çünkü artçıyla beraber çoğunluğu asfalt,birazı araziden oluşan rotalara rahatlıkla gidebileceğim bir motosiklet olarak hayal etmiştim.)

Yine de karizması yeter diyorum,135 kilo ağırlığıyla da yola daha iyi oturacak bir alternatifi olmayan tam anlamıyla dual-purpose bir makina.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdagulbenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 asya gy 200
    herkese selamlar
    gerçekten havalar soğudu bu topikte soğudu ama eminimki artık hareket vakti yakındır yeni katılan arkadaşlarada selamlar hoş geldiniz
    bu makineden almak isteyen varsa 6500 km bende mevcut fiyatı 3000 tl
    neden emsallerinden yüksek derseniz eğer belkide onunla vedalaşmayı istemediğim içindir ama gerçekten severek kullandığım bir makina
    alacak arkadaşlarada hiç şüphesiz tavsiye edebileceğim bir alet
    benimki olsun yada olmasın sorun değil ama
    piyasadaki en kaliteli çinli bizim karakızlarımız
    benim dişli değişikliklerim oldu
    bu durumda sevgili inspire arkadaşımın teknik bilgilerinden de faydalanabilirsiniz
    tabi ki motobey abimiz de aynı şekilde
    zaten bu topiğe baştan sona kadar bakarsanız size yardımcı olabilecek bilgiler mevcut
    yeniden aramıza hoş geldiniz
    ferdagülbenli

herkese selam arkadaşlar bi asya 200 gy de bende var 2006 model motor ama ben 2008 de aldım sıfırdı motor kıs geldiğinden daha 985 km yaptım 1000 bile olmadı satıcılar ellerinde kalan malları satıyolar türkiyede bu sekilde kalan sayılı sıfır motor var fiyatlarıda 3500 ile 3800 arasında artık kim ne tutturursa bende evlilik masrafı için motorumu gözden cıkardım istemeye istemeye temiz sıfır emsali bi motor arayan arkadas varsa 1000. kilometreyi gelsin kendi yapsın

msn adresim hs_serdar@hotmail.com

tlf. 0538 576 16 32

kendim kütahya gedizde ikamet ediyorum motorum evimizin altındaki kapalı garajda duruyor isteyen arkadasla görüşebiliriz yalnız motoru hemen üstüne almak sartıyla veririm fiyatı 3000 tl dir

Motorumu satıyorum

Arkadaşlar bende motorumu satıyorum 10000 km de bakımları servisinde yapıldı yaz kış kapalı garajda kaldı 2000 YTL http://www.sahibinden.com/bulabilece...XQQdisplayitem

onurnerede@hotmail.com

inspire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6sa
    Siteye ilk geldigimde insanlar problemlerini tartışıyolardı, motorlar kıyaslanıyordu, ne nerde nasıldır şeklinde sorular dönüyor, üstadlar yardım ediyor ve sorunlar çözülüyordu.. Şuansa 13 Nisan 2006' da 'berkhızlıates' adlı kullanıcı tarafından açılmış olan "Asya / As 200 Gy-2" adlı topik neredeyse bir pazar topiğine dönmüş halde. Belkide oluru budur bu işin ben biraz farklı bakıyorumdur olaya ama eski halinide özlediğmi belirtmeden geçemiyeceğim...

Karakıştanmıdır, yagmur kar demeden motoruna binip gezen karakızcılardanmıdır yoksa buz gibi havada jigle tam açık tek marş la çalışan zavallı karakızdanmıdır(yapamayan varsa danışın yardımcı olalım ) bilemedim; herkes karakızı elden cıkarmaya çalışıyo

Üzüldüm aslında biraz. -belki cok özledigimden,belki çok sevdigimden-

teknik özellikleri:

2180*810*120
    135kg
    8 lt. yakıt deposu
    90 km/h son sürat-yalan-
    196cc
    13.65 hp / 7000 rpm
    ön disk arka tambur fren
    jantlar hafif metal

Param olsa hepsini ben alırdım...
    Çok okuyan değil çok gezen bilir

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    haklısın onur kardeş hakketten ikinci el pazarı gibi olmuş başlık

işlerimin yoğunluğundan motorumla çok fazla ilgilenemedim bu arada da başlığı baya bi aksattım farkındayım.

yine de birkaç değişiklik oldu karakızda.

öncelikli olarak henüz 10000 km bile olmamışken fren balatalarını değiştirdim. mevcutlardan memnun değildim. iyi ki de değiştirmişim. arka freninkini değiştirirken frenin kapanmasını sağlayan iki yaydan birinin kırık olduğunu gördüm. şimdiye kadar arka frenin kitlenmemesini şans olarak görüyorum. verilmiş sadakam varmış. şimdi frenlerimden gayet memnunum.

ikinci olarak da arka lastik değişti. çok temiz ve fiyatı çok uygun olan bir çıkma lastik buldum. bridgestone'nin cruiser lastiği ama bizim karakızların mevcut lastiklerinden kat kat daha iyi bir lastik. yol tutuşundaki değişiklik inanılmaz. http://www.bridgestone.com.tr/urunler/exedra/g508/ fotografını çekemedim henüz ama linkini yolluyorum. bu lastiğin aynısı olmasa da mutlaka lastikleri değiştirmekte fayda var arkadaşlar. en kısa zamanda da ön lastiği değiştirmeyi düşünüyorum. aklımda pirellinin scorpion mt 90 modeli var

http://www.pirellityre.com/web/catal...STSCORPION.xml

hediyesi 150 tl civarında. başka markaların bizim motora uyan ebattaki lastikleri 200-240 arası değişiyor. bunun dışında başka fikri olan varsa buradan paylaşalım derim. sevgili baycode hocamız da lastikleri değiştirmişti. onunki gibi lastikleri izmirde çok aradım ama bulamadım maalesef.

şimdilik benden bu kadar. sevgiyle kalın...

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    uzun zaman oldu ama tekrar slm herkese :D karakızımla durmadan yola devam 9000 km ye ulastım sayılır .... ama son 3000 i bide bana soruun :( kıs sartlarından bıde alanyanın delı yağmurlarından bızmı karakız 2-3 kez su koyu verdı kaldım baya taze sarılmıs sucuk gıbı oldum tabı hanımıda ıslattık ama halımızden memnunuz.. bı kac sorunum var ama sadece sorunum oldugunda yazıyo gıbı oluyo ama ole degıl ıs guç gercekten msn me bıle bakacak vaktı zor buluyorum ....

sorunlar......
    sorunlar......
    6000 km bakımından sonra benım motor bı anda cook ama cook benzın yemeye basladı... 1 depo ile 190 a yakın gıden motor bı anda 140 km de benzın bıtırmeye basladı 2 hafta sonunda dayanamayıp kurcuklamaya karar verdım bı baktım kı hava filitresine motordan takılı olması gereken bı hortum bosta oleee sallanıyo ... :( canım cok sıkıldı yerıne takmayı basardım ama genede eskısı gıbı randıman alamadım ...
    baska bı sorunda motorun cok garip calısması ne kadar ısınmıs olsada ısıkta durdummu stop ediyo anlamadım bazende calıstırmaya calısırken garip bi metal sesi sankı bıseyler bıyerlere vuruyo cozemedım 2 sefer yagını degiştirdim ama genede duzelmedı bıde garıp bo egzoz patlaması yapıyo ... anlayan bı kac arkadas ' gaz ayarında bı sorun var gıbı motor cekmıyo boguluyo dedıler ' onun ıcın ayar yaptırmaya goturdum oda faida etmedi gib bıraz duzeldı ama hala aynı sesler gelıyo sankı demır demıre dırek temas edıyo gıbı calısıyo garıp bı ses
    ama o marsa bastıgımdakı sesı unutmuyorum sankı bısey kırılıyomus gıbı bı caldırtı oluyo aha indi motor asagı dıyorum bı bakıyorum yerınde :D

aman sıkıntı cok ama keyfıde bol hala bu kadar yamura raglmen cok keyıflı bı motor hanım bıle vazgecemıyo otbüse bınelım dıyorum yoook motorla gıdelım az ıslanırız dıyo genede vazgecmıyo

herkese kazasız keyıflı ve bol suruşler diliyorum .....
    yakında foto koyacagım fotoraf makınamı buldum evi taşırken cıktı pıyasaya :D:D
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    herkese selamlar nasipse bu hafta sonu bir as 200 gy sahibi olacagım fiyatta anlaştık şehir dışında artık nasıl nakledeceksem orada karar veririm malum havalar karlı.
    gelecek hafta resimlerini eklerim.
    şimdi galiba 160 ytl civarı noter masrafı (bir aylık vekalet) bunun sınırlamasız olanı var imiş nasıl oluyorsa;?

forumda okuduğum kadarıyla ilk yapılan ön çamurlugun değişimi imiş bende değiştiririm.

birde sorum olacaktı artık üretimi yok ise topiğin ilk sayfalarında bahsedilen başka markalar ile aynı olması mesela zongshen sz200 ramzey 200 gibi bunalrın parçarı özellikle motor parçalarını oluyormu ?
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    fz6sa
    Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster

6000 km bakımından sonra benım motor bı anda cook ama cook benzın yemeye basladı... 1 depo ile 190 a yakın gıden motor bı anda 140 km de benzın bıtırmeye basladı 2 hafta sonunda dayanamayıp kurcuklamaya karar verdım bı baktım kı hava filitresine motordan takılı olması gereken bı hortum bosta oleee sallanıyo ... :( canım cok sıkıldı yerıne takmayı basardım ama genede eskısı gıbı randıman alamadım ...
    bayaa bi artmış yakıt tuketimin
    motordan gelen o hortum bi yerde vakum u saglıyo ama ne oldugunu hatırlyamıyorum bi turlu.. ben yan karteli sokmüştüm, contasını degistirrken bi yeri delmeyi unutmuşum contada o hortumdan bayaa bi yag cıkmıştı hava filtresine motordan. pek yakıtla alakalı oldugunu sanmıyorum. karbratorden cıkan emme manifoldunu kontrol etsene ? belki orda bi problem vardır ? YAKIT hortumuna da bak hortumları kalitesiz karakızın, bi sakatlık olabilr benzin filtresinn oralarda filan

Alıntı PioneerkinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baska bı sorunda motorun cok garip calısması ne kadar ısınmıs olsada ısıkta durdummu stop ediyo anlamadım bazende calıstırmaya calısırken garip bi metal sesi sankı bıseyler bıyerlere vuruyo cozemedım 2 sefer yagını degiştirdim ama genede duzelmedı bıde garıp bo egzoz patlaması yapıyo ... anlayan bı kac arkadas ' gaz ayarında bı sorun var gıbı motor cekmıyo boguluyo dedıler ' onun ıcın ayar yaptırmaya goturdum oda faida etmedi gib bıraz duzeldı ama hala aynı sesler gelıyo sankı demır demıre dırek temas edıyo gıbı calısıyo garıp bı ses
    ama o marsa bastıgımdakı sesı unutmuyorum sankı bısey kırılıyomus gıbı bı caldırtı oluyo aha indi motor asagı dıyorum bı bakıyorum yerınde :D
    egzost dan gelen patlama sesi karışımda fazla yakıt oldugunun gostergesi diye biliyorum. avans ayarıyla ilgilidir diye tahmin ediyorum karışımda yakıt fazlaysa hava azdır cok yakıtı yakmak zordur az havayla, çiğ kalıp egzost manifolduna gidiyodur ordan da dışarı cıkarken egzost da patlama yapıyodur.
    o gelen metal sesi marş motorundan geliyo olabilir. Marş motoru motor calısırken dişlisi motordan bagımsızdır. Eger o takılı kalıyosa o şekilde bi ses yapıyodur. İbrahim Abi ' nin başına gelmişti, tıkır tıkır ses yapıyodu. Gaz verince biraz kesiyodu rolantide yapıyodu sesi. Eger düzenli bi tıkırtıysa seninki gaz verince sesi artıyosa ciddi bi sorun olabilir. Bi baktır derim. Öteyandan belkide yag filtrenden bi parça kopmuştur kartelde boşlukta takılıyodur kendi başına gore yagın içinde, dişlilerle temas ediyo olabilr. Bu da sakıncalı bi durum...

AVANS AYARI
    -benim eski resimlerden-

Avans ayarı resimde okla gösterilen vidadan yapılıyo.
    Saat yönünün tersine hava yı açmakta.
    Pionerking sende sıcakken motorun stop et, saat yonunun tersine 1 tur dondur ve dene ,olmadı bi yarım tur daha cevir dene inanıyorumki rolantide stop etmez egzostda patlama yapmaz hale gelcektir motorun.

Bi gün zamanın oldugunda kurcala, havayı ac dene farklılıgını hisset, cok kıs farklılıgını hisset, orta noktayı bul daha iyi olur ben oyle yapmıştım ayarlarken. 2.5 tur gibi bişey hatırlyıorum ama bna az geliyodu havayı daha fazla tutyodum ben.
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde sorum olacaktı artık üretimi yok ise topiğin ilk sayfalarında bahsedilen başka markalar ile aynı olması mesela zongshen sz200 ramzey 200 gibi bunalrın parçarı özellikle motor parçalarını oluyormu ?

zongshen in galiba evet ama ramzeyin motor aksamından pek uygun parça oldugu soylenemez. piston - segman ve krank kısmını bilmiyorum ama dişli kutusu ve vites sistemi biraz daha farklı bizimkilerin. vites oranları, ön arka dişli ebatları dahi farklı.

asya200 e ramzeyin ön far tasını takıyolar cok guzel duruyo. olurda kırarsanız onu deneyin gidipte orjnaline para vermeyin : )

Motosikleti
    arkadaşlar bu makinanın repair manueli veya yedek parça kataloğu varmı?

15. sayfada xtremetawsan arkadaşın verdiği servis manuel linki çalışmıyor daha önce download eden varsa tekrar paylaşabilirmi

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu makinanın repair manueli veya yedek parça kataloğu varmı?

15. sayfada xtremetawsan arkadaşın verdiği servis manuel linki çalışmıyor daha önce download eden varsa tekrar paylaşabilirmi
    Parça kataloğu
    http://parts.zongsheninternational.c...00083&PageNo=1

Herkese sevgiler,saygılar...
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

Motosikleti
    teşekkür ederim road

zongshen in 200 gy modelinin iki farklı tipi var
    LSX 200GY-2 EC (VEYA EC OLMAYANI)
    LS 200GY-A

YEDEK PARÇA KATALOGU VE SERVİS MANUELİNİ BULDUM EN KISA SÜREDE FORUMA EKLERİM

bende bunları buldum galiba özellikler aynı

http://uploaded.to/?id=6lybay servis manuel 35.7 mb. pdf.

http://uploaded.to/?id=saywca yedek parça 14.4 mb. pdf.

PioneerkinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    inspire
    saol kardesım sende olmasan ben bu motoru cozemıcem az daha kesildi sımdı ses vida ile oynadım.... bızım bunlardan anlayan dedıgım arkadas ta kafama bısı soktu o vıdanın bıde benzin ayarı ıcın olanı var tam altına denk gelıyo dedı belkı o cok acıktır dedı oynamıslarsa onla ondan cok yakıt yer bıde cekısten dususe sebep olabılır dedı tam onun 90 derece altında o da gelen benzını ayarlıyomus bu yaptıgım ayar su ankı benzın ıcın gereken hava mıktarı ... onun dedıği '' gelen benzin fazla ise sen ne kadar ayarlarsan ayarla gene cok yakacagı '' o vıdayıda sıkacak bı cıhazım yok cok ters bı yerde :D ama genede saol ses kesıdı daha iyi devirli calısıyo ama o stop edisi cok komık sankı emnıyet anahtarını kapamısım gıbı devirli calısırken bı anda tırrtt edıyo stop :D nese su kısı bı cıkarayım kurcuklıcam her yerını buralarda cok fena yamur yagıyo sabahtan berı hıc durmadı ...
    ....inspire.....
    hersey ıcın saol iyi surusler...
    °o.O°•._.•PiOnEeRKiNg•._.•O.o°O.o°
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

Motosikleti
    fz6sa
    hadi ya benim o aşşa bakan vida dan haberim olmadı hiç tuh ya kesin iş yapan bişidir kurcalayamadan gitti motor elimizden

yardımcı olabildiysem ne ala bende cok sevindim

ROAD kardeş sen bostancı tarafında takılıyormusun? Sanki senin motoru bostancıda görmüş gibiyim

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2

Motosikleti
    sevgili road teşekkürler aynı katalogları eklemişiz.
    bugün motorumu aldım ama getiremedim çünkü acemilik, soğuk hava, uzak mesafe bir haftaya kadar motosikletim elimde olacak gelince resimleri eklerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Hayırlı olsun kardeşim.

Motosikleti
    fz6sa
    kazasın belasız sürüşler axoyum. Hadi hayırlı olsun Darısı bizim başımıza

axoyum hayırlı olsun motorun arkadasım motorun su devirde o fiyatlara alabilecegin en hoş motor keyfini cıkar

Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Axoyum hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.Motorunu kullanarak getireceksen(şehir dışından getiriceksin anladığım kadarıyla) mutlaka korumalarını giy ve hatta mümkünse kaskın içine kar başlığı giymeni tavsiye ederim.Önde siperlik olmadığından epey bi rüzgara maruz kalacaksın.Birde yola çıkmadan önce motorun sağ yan kapağında bulunan yağ filtresini söküp mutlaka temizleyin eski sahibi ile birlikte.Yağ seviyesini de kontrol et eksik olmasın öyle yola çık.Tekrar hayırlı uğurlu olsun,Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler